Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar CHEVY İMPALA 67

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Gonca
      Katılımcı

Antalyadan yazıyorum .. eger antalyada chevy impala 67 ya da ss sahipleri varsa bir kaç resim almak ve sahibiyle görüşmek isterim :))

Doğuhan
      Katılımcı

67’ler İzmir’de

Abdullah Baraş
      Katılımcı

Bende antalyadayım ve 67-69 hakkında genel bir bilgi almak istiyorum kopmle toplamaya kalksak 30.000 liraya adam edebilrmiyiz acaba bilgisi olan biri varsa cevaplayabilrmi

Doğuhan
      Katılımcı

EstoGrass, öğrendiğim naçizane bir kaç şeyi size aktarmak isterim.

’67-’68’in aksesuar ve kasa olarak bazı ortak parçaları var. ’69 biraz daha farklı.

Öncelikle aracı alırken herkesin hemfikir olacağını düşündüğüm üzere üzerindeki aksesuarların durumuna ve eksik/tam oluşuna, kaportasının “oynanmamış” veya düzgün toplanmış olmasına dikkat etmeni tavsiye edebilirim. Yürüyen aksamın tamiri ve temini bu diğer iki maddeye göre daha kolay ve masrafı daha az.

Hep derlerdi bana; “Kaportası sağlam ve aksesuarları güzel araba al, motor ve şanzımanı olmasın dert değil” diye. Ben bunu yaşayarak tecrübe etmeyi seçtim istemeden de olsa.

67 ve 68’in kapıları, kapı-cam-çerçeve nikelajları, direksiyon simidi, ön-arka-kapı ve kelebek camları aynı. 69’da kelebek camı yok ve pek mükerrer parçası da yok diye biliyorum ve kapı kolçakları ’68 ile aynı. Bunlar ilk aklıma gelenler. Daha vardır tabi ki.

Bunların sana bedelini de tamamen ne istediğin belirliyor. 10 üzerinden 6 toplamak belki seni tatmin eder belki etmez ve mutlaka 10 üzerinden 10 olsun istersin. Bir de çalışmayı kimlerle yapacağın faktörü var. Toplarken karşılaşacağın sürprizler de cabası.

Güzel ’68 bulursan bütün araştırmalarımı sana aktaracağıma emin olabilirsin :) Lafı çok uzattım, yardımım dokunduysa ne mutlu.

Abdullah Baraş
      Katılımcı

Elbette yardımı dokundu teşekkür ederim ancak 69 ve 67 kasaları bi ayrı güzel geliyo bana ama 68 de olr dert değil :D

yapılacak olan işlemler

-iç deri döşeme koltuklar baştan uygulanıcak
      -motor sökkülecek ve revizyondan geçip ara geçiş parçaları değişecek ön düzendeki parçalarda değişecek

-kaportadaki alüminyum benzeri parçalar değiştrilecek aynalar ön ızgara arka tampon ön tampon falan

Yani istediğm şey dıştan da içtende sağlam uzun ömürlü görüntüsü güzel bir siyah impala yaratabilmek

ne kadar patlar aracın kendi maliyeti haricinde
      10-10 istiyorum :D

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.