Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar Chevrolet Lacetti,Evanda AA(sı) ruhunu yansıtıyor mu.?

12 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      faceless
      Katılımcı

ǖncelikle söyle baslıyayım konuya:
      1900 yılında genç bir Avrupalı mühendis Amerika’nın yolunu tuttu.
      Adı Louis Chevrolet idi. Gerisi bir tarih.
      KurduğŸu şŸirket Chevrolet, hızla büyüyerek güven, emniyet ve paranın karşŸılığŸı kavramlarına yeni standartlar getirdi.
      O zamandan bu yana, tüm dünyada milyonlarca Chevrolet araç üretildi ve satıldı.
      Hong Kong’daki mağŸaza sahiplerinden Kanada’daki ev kadınlarına,
      Texas’taki çiftçilerden Latin Amerika’daki ailelere kadar…
      ıçinin rahat olmasını isteyen herkes ama herkes için Chevrolet daima mühendislik ve yolcu güvenliğŸi kavramlarının öncüsü olmuşŸtur.

Ancak, modellerimiz doğŸuşŸunu ve gelişŸimini kime ve nereye borçlu olursa olsun, bu markanın özündeki kültür her zaman için onu ilk yaratan kişŸinin vizyonuna sadık kalacaktır: Louis Chevrolet.
      (Alıntı: Chevrolet’in sitesinden alınmıstır)

Yukarıda yazanlar tamam Chevrolet kendi sitesinde bunu yayınlıyor.
      Lacetti’nin Tanıtımınıda şŸöyle yapıyorlar..:
      Pratik ve her bütçeye uygun bir araçta [u:434c89dfdf]ıtalyan tasarımını [/u:434c89dfdf]sağŸlam bir teknoloji ile birleşŸtiren yepyeni bir konsept. Çevik önden çekişŸ özelliğŸi sayesinde Lacetti şŸehir merkezinde, otoyollarda ve virajlı kırsal yollarda akıllı bir arkadaşŸtır.
      Şimdi lütfen Louis Chevrolet’in sözünü tekrar okuyun….Anlamıssınızdır nedemek istediğŸimi…

Ayrıca performans kısmına gelelim..:
      Motor ve Şanzıman SE 1,4 16v

Motor Tipi DOHC

Motor Hacmi (cc) 1399

Silindir Sayısı Sıralı 4 silindirli 16V

Silindir Çapı (mm) 77,9

Strok (mm) 73,4

Maks. güç (kW / PS) / Motor devri (dev/dak) 70/ 95 @ 6300 dev/dak

Maks. tork (Nm) / Motor devri (dev/dak) 131 @ 4400

Maksimum Hız (km/s) 175

0-100 (km/s) Hızlanma Süresi (sn) 11,6

Çok Noktalı Yakıt Enjeksiyon Sistemi Standart

Şanzıman 5 ileri düz

Son Tahrik DişŸlisi Oranı 3,722

[u:434c89dfdf]ǖnden ÇekişŸli Standart [/u:434c89dfdf]

ǖn Süspansiyon McPherson gergili

Arka Süspansiyon Çift kollu

Jant ǖlçüsü 15×6.0J çelik jant

Lastik ǖlçüleri 195 / 55 R15
      Amerikan arabasında önden çekişŸ!!!!(Evanda modelide önden çekişŸli)
      Benim kanıma göre yeni nesil chevroletler kesinlikle AmerikanAraba(sı) ruhunu yansıtmıyor..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bencede kesinlikle kesinlikle AMERıKAN RUHUNU YANSITMIYOR.

Zaten onlar amerikan degil deawo uretıyo sanırım chevrolet deyıp piyasaya suruyo!!!!!

Szopen
      Katılımcı

Amerikada ki yeni nesil Chevrolet’lerle bir tutmamak lazım..

ozz
      Katılımcı

beyler o arabalarl chevrolet`lerle bir tutmazsanlz sevinirim, malum arkadaslmda yazmls onlar barls manconun daewoolarl :)

Pontiac301
      Katılımcı

Bizim milletimiz geçmişŸini çok çabuk unutur.Bu yeni chevroletler hepsi birbirinden beter çöp.Bir arabaların içine bakıldığŸı zman resmen bir ucuzluk görünümü var….Cezbedici bir tarafları yok.Ama bizim halkımız chevrolet çok sever ya herkes sazan gibi atladı…Ama şŸimdi bir çoğŸu ben ne yaptım deyip arabalar kilemetreleri yükselmeden satmaya çalışŸıyor… ǜzücü olan şŸu.Ford bile doğŸru yolu bulup yeniden mustangi 67 yılındakini makyajlayarak piyasaya sundu ,dünya devi chevrolet hala kılla tüyle uğŸraşŸıyor….

[quote:7a1bab0177=”faceless”]ǖncelikle söyle baslıyayım konuya:
      1900 yılında genç bir Avrupalı mühendis Amerika’nın yolunu tuttu.
      Adı Louis Chevrolet idi. Gerisi bir tarih.
      KurduğŸu şŸirket Chevrolet, hızla büyüyerek güven, emniyet ve paranın karşŸılığŸı kavramlarına yeni standartlar getirdi.
      O zamandan bu yana, tüm dünyada milyonlarca Chevrolet araç üretildi ve satıldı.
      Hong Kong’daki mağŸaza sahiplerinden Kanada’daki ev kadınlarına,
      Texas’taki çiftçilerden Latin Amerika’daki ailelere kadar…
      ıçinin rahat olmasını isteyen herkes ama herkes için Chevrolet daima mühendislik ve yolcu güvenliğŸi kavramlarının öncüsü olmuşŸtur.

Ancak, modellerimiz doğŸuşŸunu ve gelişŸimini kime ve nereye borçlu olursa olsun, bu markanın özündeki kültür her zaman için onu ilk yaratan kişŸinin vizyonuna sadık kalacaktır: Louis Chevrolet.
      (Alıntı: Chevrolet’in sitesinden alınmıstır)

Yukarıda yazanlar tamam Chevrolet kendi sitesinde bunu yayınlıyor.
      Lacetti’nin Tanıtımınıda şŸöyle yapıyorlar..:
      Pratik ve her bütçeye uygun bir araçta [u:7a1bab0177]ıtalyan tasarımını [/u:7a1bab0177]sağŸlam bir teknoloji ile birleşŸtiren yepyeni bir konsept. Çevik önden çekişŸ özelliğŸi sayesinde Lacetti şŸehir merkezinde, otoyollarda ve virajlı kırsal yollarda akıllı bir arkadaşŸtır.
      Şimdi lütfen Louis Chevrolet’in sözünü tekrar okuyun….Anlamıssınızdır nedemek istediğŸimi…

Ayrıca performans kısmına gelelim..:
      Motor ve Şanzıman SE 1,4 16v

Motor Tipi DOHC

Motor Hacmi (cc) 1399

Silindir Sayısı Sıralı 4 silindirli 16V

Silindir Çapı (mm) 77,9

Strok (mm) 73,4

Maks. güç (kW / PS) / Motor devri (dev/dak) 70/ 95 @ 6300 dev/dak

Maks. tork (Nm) / Motor devri (dev/dak) 131 @ 4400

Maksimum Hız (km/s) 175

0-100 (km/s) Hızlanma Süresi (sn) 11,6

Çok Noktalı Yakıt Enjeksiyon Sistemi Standart

Şanzıman 5 ileri düz

Son Tahrik DişŸlisi Oranı 3,722

[u:7a1bab0177]ǖnden ÇekişŸli Standart [/u:7a1bab0177]

ǖn Süspansiyon McPherson gergili

Arka Süspansiyon Çift kollu

Jant ǖlçüsü 15×6.0J çelik jant

Lastik ǖlçüleri 195 / 55 R15
      Amerikan arabasında önden çekişŸ!!!!(Evanda modelide önden çekişŸli)
      Benim kanıma göre yeni nesil chevroletler kesinlikle AmerikanAraba(sı) ruhunu yansıtmıyor..[/quote:7a1bab0177]

piyu
      Anahtar yönetici

General Motors Daewoo firmasını satınaldıktan sonra zaten Türkiye’de satışŸta olan bu markayı çok daha güçlü olan Chevrolet markası altında satışŸa çıkarttılar. Kesin olarak Daewoo’dan daha kaliteli olduğŸuna eminim fakat bizim bildiğŸimiz ve düşŸündüğŸümüz Chevrolet tabiki değŸil. Zaten bunu anlamak için http://www.chevrolet.com sitesine girmeniz yeterli Amerika’da o aracların satıldıgını sanmıyorum.

Bu sadece bir pazarlama taktiğŸidir. Ve bencede başŸarılı olmuşŸtur.

Amerikan ruhu var mı? tabiki yok…

faceless
      Katılımcı

Şöyle bişŸeyvar yalnız.. sıfır ve ikinci el fiyatlarını incelediniz mi hiç..??Lacettinin..?
      Sıfırı: 2005 Model
      HB 1.6 SE 16V 28.300,00
      2. Eli: 2005 Model
      HB 1.6 SE 16V 23.000 YTL (1.800 km’de)
      Yani bence piyu pazarlama müsteriye sadece mal satmak değŸildir sanırım.(bende pazarlamacıyım) simdi fiyat farkları ortada 1. prim yapmıyor araba. ikiside 2005 model, şŸimdi söyle düsünün bu arabayı almaya niyetlendiniz. sıfırının fiyatını görüyorsunuz sonra 2. elinin fiyatını tamam ilk basta aradaki 5.300 Ytl lik fark insanı cez beder ucuza alıyorum diye ama birde söyle düşŸünün. 2005 model araba ve aradaki bu fiyat farkı varkı bişŸey adam elden çıkartıyor ??(adamla konustum arayıp paraya sıkışŸık değŸil 250 milyon indedim inmedi.) piyu senin dediğŸin gibi bir pazarlama taktiğŸi ama bence çok yanlışŸ bir taktik. Neyse biz satışŸ biz taktikleri konusmuyoruz arabayı konusuyoruz. servisi tabirimi mazur görün ama TIRT hava civa yani. Şöyle bişŸey vardır. Bir insana FORD’un hangi arabası dersin sana MUSTANG der.Olayı birde bu yönden düşŸünün..Bence yeni nesil Chevroletler(Lacetti, Evanda vs) markanın ismini karalıyor..

Pontiac301
      Katılımcı

kesinlikle katılıyorum…….

65chevelle
      Katılımcı

Ben bir Chevrolet servisine gidip denesemmi acaba, diyeyim ki “şŸunun bi yağŸına suyuna baksanıza” yapabilirlermi acaba???

Arabalara gelince, kıytırık kore arabalarını sokuyorlar yurdumuza chevrolet diye. Alan onu ucuz diye alıyor işŸte.

Araçları otomobil sınıfına sokmadığŸım için özelliklerini bile bilmiyorum.

Gerçi ben pek çok amerikan arabasınıda otomobil sınıfına sokmam ama bunlar kesinlikle daha beter…

faceless
      Katılımcı

65chevelle zaten baska bir forumda vardı chevrolet corsaları brezilyada chevrolet amblemiyle satıyormus, bu konu gecmisti.Bence Türkiyedede Daewo ları chevrolet amblemiyle satıyorlar.

76camaro
      Katılımcı

bence onlar amerikan değŸilki……kore malı gereksiz arabalar

XLR-V
      Katılımcı

Bence sadece bunlar degil orjinal USA Impala gibi versiyonlar da işŸal edilmeli.Chevy-Vette nin USA da da kucuk modelleri var ama onlar Daewoo nun modelleri degil.Sanirim esas orjinal Chevy modelleri işŸal edilmeli.
      Daha once de Meksika da Opel Omega Chevrolet Omega diye pazarlanmisti.Son durumu bilmiyorum ama Turkiye ye bir an once Daewoo yerine Chevrolet nin orjinal USA modelleri işŸal edilmeli cunku Chevy nin imaji zedelenebilir o yuzden bunu soyluyorum

illetyus
      Katılımcı

Arkadaslar, [b:39ef26a784]( chevrolet si olanlara duyrulur…. )[/b:39ef26a784] basligi altinda yazdigim yaziyi aynen tekrarliyorum….Demekki uc asagi bes yukari her kez ayni seyi dusunuyormus….!

Bu arada [b:39ef26a784]regnant22[/b:39ef26a784]’ nin bahsettigi o imaj, 1.800 Km.de derhal degistirme yoluna gidilip ustelik 5.3 milyar bir farkla satiliyorsa…….

Turkiye piyasasinda cokdan zedelendi demektir…..Yazik..!

Chevroletin modern ticaret mantigi ile hareket edip Daewoo yu almasi ve farkli kesimlere farkli arac secenekleri sunmasi akillica ama saglam bir gecmisinin oldugu Turkiye ye bu arabalarla yeniden gelmesi aptalca….!

12 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.