14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Herkese merhaba 1969 mustang kullanıcısıyım arabama yeni yeni alışŸıyorum geçenlerde arkadaşŸlarlan toplanıp benim arba ile show yaparken kameraya çekmeye karar verdik ve boşŸ bir asfalt alan bulduk her türlü hareketi yaptım lastik yakma, contra filan fakat olduğŸu yerde arabayı döndürmeye gelince onda biraz falso verdim yani tam olarak olmadı oldu sayılır ama tam anlamıyla olmadı bu donutun kusursuz yapabilmek için ne yapmam gerek gaz,fren,direksiyonu ne şŸekilde kullanmalıyım şŸimdiden teşŸekkür ederim.Saygılar :)

Pontiac301
      Katılımcı

Yazık etme arabanı.Kıymetini bil.Bu deiğŸin hareketleri arkadaşŸların kendi arabalarıyla yapsın….Lastik yakabilirsin ama diğŸer hareketleri bence yapma…yinede mal senin turşŸusunuda kurarsın istersen bebek gibide saklarsın…..

[quote:8140b7e288=”Eleanor68″]Herkese merhaba 1969 mustang kullanıcısıyım arabama yeni yeni alışŸıyorum geçenlerde arkadaşŸlarlan toplanıp benim arba ile show yaparken kameraya çekmeye karar verdik ve boşŸ bir asfalt alan bulduk her türlü hareketi yaptım lastik yakma, contra filan fakat olduğŸu yerde arabayı döndürmeye gelince onda biraz falso verdim yani tam olarak olmadı oldu sayılır ama tam anlamıyla olmadı bu donutun kusursuz yapabilmek için ne yapmam gerek gaz,fren,direksiyonu ne şŸekilde kullanmalıyım şŸimdiden teşŸekkür ederim.Saygılar :)[/quote:8140b7e288]

piyu
      Anahtar yönetici

donut zor bisi…(tam olarak yapmak) mantık olarak 4×4 olması daha iyi olur… o zaman tam oldugu yerde doner…

simdi sen daha arabana alısmadan yaparsan bir donuste lastik cant diferansiyel zart zurt elinde kalabilir… aracı sıfırdan yapsan istedigini yap ama henuz metal parcalarının ne durumda oldugunu bilemiyorsun… biraz daha arabaya alıs…

ben amortisorlerimi degistirirken arka makas baglantısının curudugunu ve incecik kaldıgını gordum… hızla bir viraja girsem belkide arka tarafı komple virajda bırakacaktım… sans iste…

biraz daha alıs sonra istedigini yap 😈

faceless
      Katılımcı

elenor bak bu konularda bana gelicen çok iyi beceririm bunları :) ama dedikleri gibi arabana yazık edersin onun için bence hiç yapma.Ama bu aralar ben yine istinyeye geçicem buluşŸuruz ben sana öğŸretirim.Ancak kesinlikle tavsiye etmiyorum.

ozz
      Katılımcı

elenor yapma abi boyle seyler..yazlk gunah arabana, onun yerine git bilgisayar oyununda yap bunlarl yada ne bileyim bi araba falan kirala.. aglat anaslnl hos baska araba mustangln tadlnl vermez ama.. hic degilse araban saglam kalsln..ama illa yapacam diyorsan, sen bilirsin ne diyelim ki biz sana.. ama genede bi dusun istersen!!

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Konuyu baska yone cekecegim lastik yakmanın bir zararı var mı??

Bi dergide debriyajın omrunu kısaltıyor diyordu :?

faceless
      Katılımcı

alakası bile yok kim diyor onu, olsa olsa lastikleri yersin.Ustalara sorarsanda tabi bitiyorder sonuçta onlarda bu işŸten para kazanıyor.

piyu
      Anahtar yönetici

duran bir arabanın lastik yakmasına baslarken arka lastiklerin yere tutunma gucunun yenilmesi sırasında arabanın tum parcalarının zorlanacagı bir gercektir…

debriyaj cokta alakalı degil ama… lastikler en buyuk zararı gorenler olacaktır… hatta bir kısmı da asfalta yapısacaktır 😈

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Zaten yapışŸacakki kalkışŸta patinaj çekmesin 😈 😈 😈

cantug
      Katılımcı

yok bişŸe olmaz hiç durma bas. bir hafta sonra anlarsın ne olduunu.yeni bi debriyaj baskı balata alırsın rahatlarsınn.bunlar gerçek. makara deil. bunu gayet iyi biliyorum.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

lastikler genişŸ tabanlıysa balatanın daha kısa sürede bitmesine sebep olur.aslında normal ebatlarında iken de biraz etkisi olur balataya. ama hiç önemsenecek kadar zarar vermez.araba için üretilen performans tipi debriyaj lar ile istediğini yap bişŸeycik olmaz.hatta balatanın ömrü daha uzun olur.(böle hareketler yapılmadıkça)

XLR-V
      Katılımcı

Bu tip seyler Indy Car ve Champ Car yarislarinda yapiliyor ama yaris bittikten sonra :D
      Bence de yapilmamasi daha iyi olur ama araba senin . Cunku sert kalkislar bile balatanin omrunu kisalttigini dusunursek bu hareket cok daha buyuk fatura cikartir

Burcak
      Katılımcı

Net’te “drift bible” adlı bir eser arayın (Kazaa’da eMule’da vs), orda donut’ı bırak her türlü drift tekniğini gösteriyo japon bi amca. Bu adamların arabanın dışŸarsından sıfır çizdirdiğini gördüm!!! :D

Anonim
      Ziyaretçi

Yaw haha teğğ 1 sene evvel acemilikde yazmışŸdım o yazıyı haha şŸimdik artık aşŸtım piyasayı kontrol altında tutuyorum haha silelim şŸu başŸlıyı yaw karizmam düşŸüyor :D

Szopen
      Katılımcı
      Chevy_Killer_89 wrote:
      Konuyu baska yone cekecegim lastik yakmanın bir zararı var mı??

Bi dergide debriyajın omrunu kısaltıyor diyordu :?

Arkadan itişŸ arabalarda bilmiyorum ama önden çekişŸ kilosuna göre güçlü arabalarda ön taraf top gibi zıpladığı için çok zararlı.

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.