Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar BUICK PARK AVENUE 1982

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      SEOZLU
      Katılımcı

ArkadaşŸlar merhaba,bende aranıza yeni katıldım, bundan 5 ay önce BUICK PARK AVENUE marka bir A.A.satın aldım,Büyükelçilik aracı olduğŸu için çok temiz bir araba, Buıck Park Avenue marka araç ile ilgili bilgisi olan arkadaşŸım varmı, görüşŸ ve önerilerniz için şŸimdiden teşŸekkürler…

Ankara’dan selamlar…

gokalp
      Katılımcı

Selam daha önce 4 yıl kadar bi 82 park avenueyu kullandım. çok rahat ve güçlü bi araba. 350 cu in. 2 barrel karb. olması lazım bunun yanında 4 kapıda çakmaga varana kadar herşŸey düşŸünülmüşŸ. o aracla ilgili pek bilinmeyen bir şŸey söyliyim aracın arka amortisörlerine bağŸlı ve hızlandıgında aracın arkasını 3-5 cm kadar daha kaldırıp yere iyce tutunmasını sağŸlayan bi sistem var. bizimki arızalıydı biz yaptırdık.
      ayrıca cruise control oto. klima vs. var bnların farkındasındır herhalde..
      temiz bi park avenue almana sevindim aracın değŸerini bil

piyu
      Anahtar yönetici

Selamlar

(gokalp kullandıgın avatar uyeler_illetyus isimli avatar oldugundan illetyus-Gurcan’a ait avatar’dır. BaşŸka bir avatar kullanman daha iyi olur. Eger baska bir avatar kullanmak istersen bana gonder hazırlar senin adını veririm, sana özel olur. 😉 )

Dun gece google’da biraz Parke Avenue aradım. Arac hakkında yazılanlardan ilki inanılmaz konforlu oldugu, zaten konsloslugun alma sebebi de budur… hatta koltuklarına gomuluyormussun, dikkat etmek lazım uyumamak icin diyorlar… muzik sistemi bugun uretilen araclardan bile daha guzelmis… sanırım 4-6 hoparlor vardır…
      benzin tuketimine yuksek olark yazmıslar, sanırım agırlıktan ve konfor amaclı olmasından dolayı olabilir tabiki… 350ci dısında birde 4,4lt li bir motoru var…

gidisi de guzelmis… (benden de bu kadar valla 😆 )

SEOZLU
      Katılımcı

TeşŸekkür ederim arkadaşŸlar sizler bu konuda benden daha deneyimlisiniz ve yazdıklarınız bu sebeple benim için önemli, bu arada Gökalp sanada çok teşŸekkür ederim ayrıntılar için ancak arabanın arkasının hızlanınca kalktığŸını şŸimdi öğŸrendim bunu çalışŸıp çalışŸmadığŸını nasıl anlayabilrim bilmiyorum ama dikkat edeceğŸim.

TeşŸekkürler..

piyu
      Anahtar yönetici

hızlanınca kalkması aerodinamigi bozar…

hızlanırken kalkması mantıklı olabilir, o zaman yol tutusu biraz artabilir… ama daha sonra tekrar aynı seviyeye inmesi mantıklı olacaktır…(bu ozelligi bilmiyorum)

nasıl test edersin?
      dip gazladıgında arka taraf buna uyum saglamak icin kalkacak ve sende farkedeceksindir…

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.