Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 455 Buick yardım…

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      uraz
      Katılımcı

merhabalar bu araç hakkında bilgisi olan varmı araç sahibinden de sahibi 8.5YTL ye veriyor.sizce biliyorsanız alınıp toplanmaya değermi.ılk A.A olacak oyüzden yardımlarınız çok önemli…Saygılar

Burcak
      Katılımcı

Canalıcı soruyu ben sorayım:

Kaç Model???

455 SD motorsa çok süper olduğunu biliyorum da, değildir heralde.

piyu
      Anahtar yönetici

bahsettigin emre’nin buick skylark’ı eski sahipleri de chevy_killer’ın abisi sanırım… arada baskaları da kullandı…

bence kasa olarak guzel, motorda bayag guclu… acıkcası o fiyata alman cok zor (benim degerlendirmeme gore) ama emre’de baska amerikan’da vardır, 2 taneye bu devirde bakma kolay degil, masrafları katmerli geliyordur… satması dogal….

kıs oldugundan fiyat asagıda diye dusunuyorum…

455 baba motordur tabi… sanırım su hali ile 500hp’ye yakın veriyordur (yarısa gelenler hatırlar saka amaclı amerikadan gelen yarıscı 1500hp diye espri bile yapmıstım :) :) :)

ben durumunu bilmiyorum ama anlayan biri OK verirse durma al, masraf kesin cıkaracaktır ama hem ucuz hem masrafsız hem hızlı olmuyor…

ilk amerikan olayı da bambaska bir tesaduftur… alıp yıllarca sorunsuz binende var, alıp aylarca surunen de….. umarım sanslısındır :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Evet o arabanın eski sahibi biziz bir onceki.Arabanın kaportası bitik durumda acıkcası…Makinası cok sıkıdır(Olds ve Buick 455)…Fakat biz arabayı 4 milyara verdigimizde cok yorgundu…(bahsi gecen 68 buick ise lacivet beyaz seritli…)

acmecamaro
      Katılımcı

455 makine gercek gs makinesi ise 375hp vermesi gerekir 500 hp maalesef yok….std olarak… bende vardi yeni sattim oradan biliyorum :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

4 kapı Buick ten cıkma makinası…500 olmasada 400 hp civarı birşŸeydi bizdeyken(sen haklısın Pontiac 301 :) )…su an nedir bilemem…Zaten 68-69 GS lerde 455 olmaması lazım, 400 cu oluyor fabrika cıkıslı…455 cu 69 dan sonra kullanılmıstır…

uraz
      Katılımcı

sağolun ilginize bu arba bana 2. kez nasip oluyor daha önce yanılmıyorsam murattı kardeşŸlerden biri onlardan alacaktım.istemilerin orda okuyorlarsa belki beni hatırlarlar(2metrelik uraz) 😆
      masraf çıkartması çok doğal ancak benim öğrenmek istediğim değip değmiyeceği…
      msn:uraz13@msn.com

piyu
      Anahtar yönetici

valla arkadasım diye soylemiyorum aman yanlıs anlama ama benim suanda bakabilecek durumum olsa kesin alırdım…hatta ilan siteye geldiginde bir tanıdıgıma hemen incelesin diye mail attım… ben alırım…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Msn den biraz bilgi verdim sana ama alınacak bir Amerikan, hele onu toplatacaksan hiç zaman kaybetme bence…Tekrardan toplatılıp 98 yıllarındaki formuna kavusmasını cok isterim…Bizim için cok degerli bir araba, cok anılarımız var onunla…duman olup gitmesini istemeyiz…

transamumut
      Katılımcı

Valla arabanın geçmişŸi mazileri çok sağlam.Hatta yanlışŸ hatırlamıyosam ali abi(ahbe ali) toplamışŸtı onu bostancı sanayide onu ilk o hale getiren oydu yani mavi yapıp beyaz stpireler filan.makinaya gelince yanlışŸ hatırlamıyosam hemi killer egzantirik vardı forged pistonlar.830 cfm pro street serisi karburötör vardı valla bu kadarını hatırlıyorum zaten o motorundaki parçalarını almaya kalksan o motoru tekrar toplamaya çalışŸsan 4 milyar öle böle çıkar cebinden.kasa ya gelince yılların vede gazlamanın verdiği bi yorgunluk var ama uğraşŸırsan eski formunu yakalar ama avantajın şŸu olur paşŸalar gibi altında 455 makinan olur.O arabanın makinası senin yormaz bide şŸunu diyim o arabada öle uçuk kaçık beygirler yoktu yalnız şŸu var dehşŸet bi şŸekilde tork var.zaten buck ve olds tork üstüne 1 numaralar.bence arkadaşŸım 455 sağlam makinadır ve camia da 455 lerin sayısı azaldı yani o arabayı alıp motorla fazla uğraşŸmıycan.direk dışŸına girişŸicen.bence alınır.

acmecamaro
      Katılımcı

ulen biz satmaya kalkinca 455e millet burun kivirdi….simdi kiymete bindi :) ….. 455 parcalari icin TA Performance a bakmak gerek…

transamumut
      Katılımcı

kim kıvırdı abi kıvıranlar anlamıyodur işŸten yada adam benzini hesaplıyodur.Yoksa amerikandan anlayan adam 455 in değerini bilir.

transamumut
      Katılımcı

he bu arada bak parça işŸine gelince.Parçalari chevy gibi ucuz değildir vede alternetif yoktur buck,pontiac,olds için.

Pontiac301
      Katılımcı

O arabayı almak pek mantıklı değil,çünkü çok yorgun,ancak kenarda 10 doların varsa alıp toplarsın birşŸeye benzer,ama onun dışŸında sadece bakıp seyredersin arabayı:)

ozdevil
      Katılımcı

vallaha iyi secim derim eger elinde toplamaya yetecek kadar paran varsa .newyork piyasasindan herturlu ihtiyacini karsilayabilrim.fiyat ve temin.saygilar

ebrar36
      Katılımcı

ilk başŸlayan standart makina kullanmalı.hevesi kırılmaz en azından….

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.