Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar kara taşıtları wergisi

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ann71
      Katılımcı

98 model camaro z28 in we 98 model pontiac trans am ın 2006 yılı wergileri nedir? bu binde 5 kanununun uygulamaları biraz değişŸikmişŸ bu yasadan faydalanarak vergi yıllık kaç ytL oluyor. yardımcı olan arkadaşŸlara teşŸekkür ederim.. :D :) 😮 8) 8)

XLR-V
      Katılımcı

98 Pontiac Trans Am ve Z28 yillik vergisi 4883 YTL .(motor hacmi 4001 cc ve uzeri oldugu icin)

ann71
      Katılımcı

düz mantıkla öyle oluo dostum ama yasaya göre aracın yıllık wergisi binde 5 kanunu denilen bi kanunla belli iskontolara uğruyor. buna göre eğer aracın wergisi piyasa fiyatınının binde beşŸinin üstündeyse söyle böyle flfn filan die bi kanun war… arkadaşŸlar yardım lütfen

XLR-V
      Katılımcı

O kadar yeni bir sey degil daha once de bir arkadasim o zamanki arabasi icin basvurmus ve maalesef olumlu bir netice alamadi.

acmecamaro
      Katılımcı

a grubu acenteye gidiyorsun ruhsatin ile birlikte, bir form var dolduruyorlar, ruhsat fotokopisi ile, reasurans birligine gonderiyorlar, oradan noterler birliginin de kullandigi kasko deger listesi uzerinden hesap yapiyorlar, aracin kasko deerinin %5 ini gecerse vergi miktarin, bir alt kategoriye yeni 4001cc alti na iniyor vergi miktarin…. gelen cevap yazisi ile vergi dairesinde yatiriyorsun….bankadan olmuyor…

Lowrider
      Katılımcı

a grubu acente derken ?

Pontiac301
      Katılımcı

total 3200 ytl!!!

ann71
      Katılımcı

pontiac 301 isimli arkadaşŸım bu 3200ytl hesabının nasıl yapıldıgını açıklarmısın lütfen?

Pontiac301
      Katılımcı

LJok pratik,kasko değer listesine göre hesap ediyorsun, http://www.gelirler.gov.tr den 2006 motorlu taşŸıtlar vergi şŸemasına bakabilirsin,Şuanda almak istediğin araç kasko değeri %5 in üzerinde ise 4883 ytl yerine net olarak 3418 ödüyorsun, kısacası vergilendirmede camaro veya transam 4001 cc ve üzeri olarak geçtiği için sen bir alt kademe olan 3501-4000 cc üzerinden maliyeye ödeme yapıcaksın,benim verdiğim rakamda az önce hata oldu özür dilerim,

piyu
      Anahtar yönetici

bu islemleri KENDıSı tecrübe eden birinden tüm detayları ile rica ediyorum arkadaşŸlar, hatta bana telefonları ve formları da gonderirseniz cok sevinirim. Bu tip konuları merak eden cok kisi var, bir konu acarım ve onda sabir durur… bekliyorum…

ann71
      Katılımcı

Pontiac301 teşŸekkür edioyrum bende bu şŸekilde biliordum ama inanmak istemiyordum… malesef doğruymuşŸ hadi bende para war aldım arabayı ulan 3,5 milyar wergimi olur. ankara ya yürüyelim meclisi basalım. :D bari 3,5 milyarı werdim ii bi asfalt dökünde gazlayalım

illetyus
      Katılımcı

Bu ulkede neden ve nasil diye sorulmaz…..

Hele hele verdiginin karsiligi alinacak diye kesinlikle beklenmez……..

Sadece ve sadece odenir !

Uydurma, sallama, anlamsiz bir isim bulunur uygulamaya konur…pardon hasirt diye gecirilir !

Mizmizlananlara “bu sey kutsaldir” filan diye duygu somurusu filan yapilir.

Yani kisacasi bin dereden su getirilir, her turlu pislik ve yuzsuzluk mubahtir, yeterki alinsin………

ebrar36
      Katılımcı

her yıl yeniden yaptırmanız gereken bir işŸlem.

http://www.gelirler.gov.tr/gelir2.nsf/b13598b1001bd92386256aa4002edc8c/8baef7a67fe213e080256f7f00505873?OpenDocument

ayrıntılı olarak açıklamışŸ. %30 kadar bir avantaj sağlıyor.modelli amerikanı olanlara duyurulur…

anıl3155
      Katılımcı

merhaba ben yeniyim

anıl3155
      Katılımcı

siz burda yeni gelenlere hoşŸgeldin demezmisiniz 😳 😥 😥 :D

XLR-V
      Katılımcı

Hosgeldin bence bunu daha uygun bir foruma sohbet forumuna yazsan daha cok hit alirsin ;)

Emre Þan
      Katılımcı

hoşŸgeldin hadi

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.