Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar Almanya'dan işal

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

http://boerse.autobild.de/autobild/gebraucht/detail.php?id=20283235

corvette 6500euro (avro) :)

acayip ucuz, Almanya’dan getiremiyormuyuz bunları? Amerika’dan getirirken zaten nakliye bayag tutuyor, Almanya’dan kamyonda ya da yoldan bile gelebilir…

XLR-V
      Katılımcı

Gecen gun benimde dikkatimi cekti . Ana sayfa uzerindeki reklamlardan bir suru Corvette cikti .Almanya dan gelenlere sormak gerekir ama bence en iyisi iyi bir gumruk firmasina danismak . Sanirim 70 ve asagisi işŸal ediliyor bir de yeni arabalarda en fazla 3 yasinda olacak .
      Ebay de ne mucevherler gordum worldwide shipping olan ama problem cikabilir diye bir de domates bile alirken iyice inceleyip seciyorsun simdi bu araba olunca daha da dikkatli incelemek gerekir ki problem cikmasin arabada

atila
      Katılımcı

Geçenlerde benim usta amerikadan getirilmişŸ bir 59 impalaya elektrik tesisatı çekiyordu ki arabanın sahibiyle sohbet etme fırsatı buldum. Söylediğine göre 74 altı araçlar işŸal edilebiliyormuşŸ ama önce DışŸ Ticaret MüsteşŸarlığı ve Sanayi Bakanlığından işŸal izni almak gerekiyor, gümrükte ise sabit 9000$ vergisi var. Getirmek isteyene Allah kolaylık versin

cantug
      Katılımcı

bu araba getirtme işŸini ben pek bilmiyorum gerekenler nelerdir ve ne kadara para lazım ….. :?:

piyu
      Anahtar yönetici

daha önceleri gümrük işŸlerini çok iyi bilen bir uyemiz buna cevap yazmıstı, esasında alıp sabit yazı olarak eklemem gerekir bu tip bilgileri ama atladık iste… forum’larda “gümrük” gibi kelimeleri arayınca sanırım cıkar…

Memo
      Katılımcı

walla her kafadan bir ses çıkıyor. Bende araba fatura bedeli + navlunun %75 ı gumruk bedelib alıyorlar diye biliyorum.

Yazıkki email atıp cevap alınıcak bir mercih de yok. Belki ıstanbul Klasik otomobil klubü ile temasa geçilirse cvp alınır.

cantug
      Katılımcı

sağolun arkadaşŸlar

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.