Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 96-98 tahoe

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      tarkan
      Katılımcı

Selam,
      Foruma yeni uye oldum.
      96-97-98 model 4 kapi tahoe almayi planliyorum.
      Bu arabalara bakarken bilinmesi gereken kroniklesmis problemleri varmi?
      varsa ozellikle nelere dikkat etmem lazim.
      Istanbul anadolu yakasinda goturup gosterebilecegim,tavsiye edebileceginiz ustalar kimler (adres yada telefon verebilriseniz sevinirim).
      Vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkurler.

XLR-V
      Katılımcı

Oncelikle hosgeldin :)
      Korozyon olacagini sanmam ama yinede iyice kontrol ettirmek te fayda var. 4X4 bir arac SUV oldugu icin,akslara ve diferansyel iyice kontrol edilmeli.SUV oldugundan ve agir bir arac oldugu icin,fren sistemi gerekli kontrolden gecirilmeli .(diskler,balatalar, kaliperler,hortumlar,ABS beyni )
      Simdiden kolay gelsin :)

tarkan
      Katılımcı

cevap için teşŸekkurler…
      bir tane 97 model buldum…sahibi şŸehir içinde 16lt yakıyor dedi…
      sanki biraz az soylüyormuşŸ gibi geldi…neticede 5.7 motor….
      bana tavsiye edeceğiniz bir usta yada servis varmı anadolu yakasında…

XLR-V
      Katılımcı

Bende 6,0 litrelik Escalade var netice 20 lt den asagiya dusmuyor bazi arkadaslar 25 lt de yaktigini belirttiler Tahoe icin ama bu gozunu korkutmasin derim neticede sende 16 lt’nin cok iyimser oldugunu anlamissin .

tarkan
      Katılımcı

nereye gosterebilirim….anadolu yakasında..

XLR-V
      Katılımcı

Anadolu yakasinda bakim yaptirmadigim icin maalesef tavsiye edemeyecegim …Ama Askin Jeep’i tavsiye ederim en azindan servis konusunda yardimci olurlar saniyorum

Pontiac301
      Katılımcı

Bende 96 vardı, 20.500 usd ye 3 hafta önce verdim arabamı.Gayet başŸarılı bir arabadır,16 litre olayı direk yalan,ben en iyimser kullanımda 22 litrenin altına indiremedim,Kronik problemi yok.Yağını suyunu bujisini değişŸtir,zamanında sensörlerini yenile,deposunu doldur mis gibi bin.Anadolu yakasında arabayı küçükbakkalköydeki amerikan motorsun ustası mecite göstertebilirsin

tarkan
      Katılımcı

saol pontiac301…

tarkan
      Katılımcı

96 model vardı birtane ama anlaşŸamadık fiyatta….neyse bakalım hayırlısı….

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.