Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar Novalar hakkında bilgi verirmisiniz?özellikle donanımları

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      the_judge
      Katılımcı

selamlar.bu aralar kafayı 75 76 modeli (en azından o kasaya)novalara taktım.internetten arastırınca fiyatı gayet makul gibi.6 silindirli motor şŸahin gibi yakıyormuşŸ?!sanırım bu kadar sevmemim nedeni ucuz bi araç olması.nasipse 1-2 yıl içinde almayı düşŸünüyorum en azından başŸlangıç için.novaların kronik sorunu nedir,alırken neye dikkat etmeliyim?kaporta şŸasi sağlam mıdır?öğrendiğim kadarıyla en zor ve maliyetli olan tarafı kaporta ve şŸasi.parada bende yok öğrenciyim ama gerekirse tüm paramı harcar işŸe girerim!!!neyse bu aralar fena durumda olmayan bir nova ne kadar eder?toplamak için tahmini ne kadar para gerekir?
      bir diğer sorum ise novaların çeşŸitli modelleri var sanırsam concurs(öle bişŸiy),custom vs…bunların farkı nedir.bazısının far çevresi kromaj bazısı siyah .siyah olanını beğeniyorum.beğendiğim tipi aşŸagıdaki resimdir ss olduguna bakmayım sırf ona benzemesi bile yeter!zaten arabaya kaporta modifiyesi(siyah çizgi gri boya vinil tavan vsvs)yapmayı düşŸünüyorum ileride işŸallah v8.

76nova
      Katılımcı

slm benimde ilk arabam nova concurs 1976 bende toladım 4500 ytl ye aldım 18000 ytl daha harcadım yani 22500ytlye mal oldu ankarada 1.sınıf kendi kulvarında orjinal olmayan hiç bir şŸeyi takmadım yani biraz idealist davrandım şŸu an 2 amerikanım daha var onları toplamak için vede 3 tane fazla oldugundan novayı istemeyerek satacagım ilgilenirseniz konuşŸalım tabiikimalettigim fiatadegil daha aşŸagısına verecegim araba tolamanın nekadar zor oldugunu usta vede parça anlamında zolanacagınızı biliyorm size hazır yerden otomatik klimalı orjinal motor 25-30bin km de bir araç teklif ediyorum tel.0533 717 77 04 76nova@mynet.com

piyu
      Anahtar yönetici

http://www.amerikanaraba.com/News/article/sid=32.html

şŸe_judge bu yazıyı uzun zaman once hazırlamıstım, bazı bolumlerine cevap verir…

76nova’nın anlattığı cok dogru bir ornek… aldıgı fiyat 4500 harcadığı bunun 4-5 katı kadar… bu tip ornekler cogaltılabilir…

2 secenegin var… ya istedigin marka-modeli en ucuz fiyata hicbir beklenti olmadan alacaksın…ve daha sonra hayallerine gore yaptıracaksın (ama bu sırada tum maddi ve manevi kulfetine katlanacaksın)… ya da guzel, temiz daha onceden yapılmıs…(mesela 76nova’nın nova’sı gibi) bir amerikan’a daha cok para verebilir ve cokta ugrasmayabilirsin…

hiç unutma, ne verirsen onu alırsın…

76nova
      Katılımcı

slm piyu arkadaşŸlar buişŸin kolay oldugunu sanıyorlar ama ciddi birzaman vede para gerekiyor yapılmışŸ bir arabayı almaları daha ekonomik diye düşŸünüyorum .

76nova
      Katılımcı

arkadaşŸlar sakın yanlışŸ anlaşŸılmasın malettigim fiatı istemiyorum fiatı konuşŸuruz.

the_judge
      Katılımcı

yok hocam bu işŸ zor bunun farkındayım bu yüzden novayı seçtim.kanaatimce tanınan ve bol bulunan bir araba oldugunu düşŸünmüşŸtüm ama durum böyleyse işŸim zor :) benim merak ettiğim nette 5-6 milyara da var toplanmışŸ fıstık gibiside var.benim merak ettiğim bu 5-6 “iyi durumda”denilen arabalar işŸ görürmü?para buldukça orasını burasını yaptırtmak istiyorum.piyu kusura bakma daha önce bu konu açılmışŸtı şŸimdi hatırladım.

76nova
      Katılımcı

slm şŸe-judge eger ugracagım diyorsan ancak çıkacak muhtemel sorundan bıkıp bir zaman sonra bu arabadan ne pahasını olursa olsun kurtulmakistersen şŸaşŸmam. 5-6 milyarlıkarabalar sadece makyajlı kadın misalidir alırsın sonrada sen ugraşŸırsın ya sen piyunun vede nacizane76novanın sesine kulak ver.

piyu
      Anahtar yönetici

Amerikan’larla ilgili genelde hakkı ne ise o istenir… fakat 2 durumda bu rakam az ya da cok olur…. sahibinin paraya ihtiyacı var ise ya da baska bir sebepten satması gerekiyor ise daha ucuza satılabilir… ya da sahibi arabasının gercekten ne etmesi gerektiğinden habersiz karizmasına göre fiyat biciyordur…

arabasından anlamayan ve yuksek fiyat cekenden kurtulursan gerisi sorun degil :)

the_judge
      Katılımcı

saolun arkadaşŸlar bende tahmin etmişŸtim.bu araçları iyi araşŸtırmak lazım…

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.