Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 1972 ford gran torino

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      alp
      Katılımcı

nasıl bir makinedir bu 351 c biraz beni aydınlatırmısınız? bi de tavsiye eder misiniz? alternatifi varsa onu da bilmek isterim.yanii ne bileyim ben sizin kadar bilmiyom işŸte konuya yeni dalabildik mustang hastasıyım aslen ama şŸu an ki param yetmiyo ilerde alacam neyse amma laf salatası oldu yanıtınızı bekliyom… :?:

piyu
      Anahtar yönetici

Selam Alp,

Herkesin bilgisi vardır ama görecelidir. Sen 1 ay sonra torino uzmanı olabilirsin. Merakına bağŸlantılı olarak gelişŸir. Sen sorunca merak edip araşŸtırdım. (Bu arada ingilizcen orta bile olsa google’dan istedigin bircok seye ulasabilirsin) 1972 grand torino en buyuk torino kasası ve 302ci-429ci arası birsuru motor kullanılmıs… benim bildigim 351ci ford’un en cok kullanılan motorlarından biri c harfi de Clevland’ı anlatıyor. Bunun alternatifi ise w yani Windsor bu motorların bazı tasarım değŸişŸiklikleri var fakat ne oldugunu hatırlamıyorum. YanlışŸ hatırlamıyorsam Clevland daha iyi ve performanslı olması gerekiyor.

Petrol krizi oncesi (1974 ve oncesi) oldugundan 200hp+ olması gerekiyor ama tam hp bulamadım.

Arabayı almayı dusunuyorsan once internetten aracın ozelliklerini arastır, bol bol fotolarına bak, teknik ozelliklerini ogren sonra da gidip birde o gozle kontrol et…

alp
      Katılımcı

ilgine teşŸekkür ederim ben de biraz araşŸtırma yaptım ama çok ceşŸit var bi türlü hangisi nedir diye kesin bi bilgi edenemedim. bi sorum daha olacak torinonun şŸanzımanı 3 otomatik bunu manuel e çevirebilirmiyim çevirebilirsem de bu bana kaça patlar… bi soru daha yedek parça çok sorun olur mu sence ne dersin bu benim ilk amerikanım olacak biraz bilgisizim de o yüzden kusura bakmayın… saygılarımla…

alp
      Katılımcı

ilgine teşŸekkür ederim ben de biraz araşŸtırma yaptım ama çok ceşŸit var bi türlü hangisi nedir diye kesin bi bilgi edenemedim. bi sorum daha olacak torinonun şŸanzımanı 3 otomatik bunu manuel e çevirebilirmiyim çevirebilirsem de bu bana kaça patlar… bi soru daha yedek parça çok sorun olur mu sence ne dersin bu benim ilk amerikanım olacak biraz bilgisizim de o yüzden kusura bakmayın… saygılarımla…

piyu
      Anahtar yönetici

Zevk senin ama bence düz vitese geçme… Amerikanlar güçlü olduğŸundan kullanımı cok rahat olmayacaktır (daha keyifli olacaktır o kesin…) ayrıca duz sanzımanı bulman kolay degil…ve ayrıca masraflı olacaktır…

satarken de kesin olarak otomatik tercih edileceğŸinden zarar edersin diye dusunuyorum….

alp
      Katılımcı

teşŸekkürü bir borç bilirim… saol varol… ne dersin alayım mı ? yoksa bi mustang daha mı keyifli olur? çok kararsız kaldım torino da yaww bi güzel acayip bişŸey feci bir makine offff beee bi görsen gıcır parlıyoo valla fiyatı da uygun gibi geldi yani ona yetecek param var belki ondan bilemiyom sen ne dersin çünkü başŸka torino görmedim ki mukayese yapayım o yüzden 10 milyara verecek adam toplamışŸ bi güzel eksiğŸi yok gibi duruyo walla ne bilimm işŸte eeeyle piyu kardeşŸ haa bu arada aklıma takıldı piyu ne? ya da neyin kısaltması merak ettim walla… neyse saygılarımla…

piyu
      Anahtar yönetici

Kısıtlı bilgimi aktarmaya çalışŸıyorum, mümkün olduğŸu kadar da bilmediklerimi yazıp seni yanıltmak istemiyorum.

mustang mi? grand torino mu? senin zevkin, keyfin…

Arac senin zevkine uyuyor ise ve ileride hangi konularda ne masraf cıkartabileceğŸini tahmin edebiliyor isen bir motor ustası ve bir kaportacıya aracı goster ama onlara bu aracın 33 yasında oldugunu sıfır araclarla kıyaslayıp kazası boyası varmı gibi sorulara cevap vermemelerini sadece curuk var mı? fiber ile bazı curukler tıkanmıs ve ileride patlak verebilirmi? gibi daha kilit soruları sor… Temiz oldugunu dusundugunde de al… onemli olan senin ne dusundugun…ben sana simdi pahalı desem daha ucuzunu teklif etmem lazım… tabi boyle birsey mumkun degil…

piyu=nickname (uzun hikaye ama kısaca son imparator filmindeki ufaklıgın adı puyi’dir…bunun yanlıs telafuzundan piyu olusur…benimde hosuma gidiyor… :)))

Hemen alttaki drag’lar ile ilgili sorunu sildim. Bu konu ile alakasız oldugundan…onu yeni bir konuya yazarsan orada seve seve konusabiliriz…

_lowrider_
      Katılımcı

starsky ve hutch filminde kullanilan araba 76 grand torino.marlbro kirmizisi.yanlarda beyaz serit gibi seyler var.al izle derim o filmi.arabaya bolca atraksiyon yaptirmislar…

faceless
      Katılımcı

[img:b7ea521f57]http://members.tripod.com/~robertb99/hgt.jpg[/img:b7ea521f57]

ENGINE 351 V8 -TRANSMISSION Automatic -DRIVETRAIN RWD

Güzel arabaymýþ :)

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.