• Bu konu 41 yanıt içerir, 11 izleyen vardır ve en son 19 yıl 2 ay önce piyu tarafından güncellenmiştir.
41 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      alp
      Katılımcı

selamlar saygılar… geçenlerde bi 1975 camaro gördüm satılıkmışŸ çok orjinal duruyodu ama araba biraz paslanmışŸ falan filan derken arabayı tanıtan eleman aynı zamanda bu arabada çakma vites de var dedi otomatik ama çakma dedi ben bişŸey anlamadım bilmediğŸimden tabiii :) elemana sordum… çakma işŸte dedi yani koldan değŸil ortadan dedi…!! ee o zaman niye çakma? diye takıldı aklıma başŸka bi numarası var mıdır bu vites sisteminin lütfen beni bilgilendirin…teşŸekkürler … ikinci soruma gelince araba çok güzel zaten hep sevmişŸimdir sahsiyeti… neyse kaportada heryer çürük hatta bazı yerlerde delik bile var bunun maliyeti hakkında bilgi verirseniz iyi olur… bi soru daha arabanın başŸka pek bi sıkıntısı yok sırf kaporta ve bi de iç döşŸemelerin hali kalmamışŸ bu durumdaki fiyat 7.5 milyar siz bilge kişŸiler ne dersiniz uygun mudur ? teşŸekkürler şŸimdiden …

piyu
      Anahtar yönetici

yanlıs soyluyorsam duzeltin ama ben cakma vites duz olur diye biliyorum…bu 1

75 camaro’da direksiyondan vites olmaması gerekiyor ki otomatik ve yerde olması ilginc birsey olsun…

kaporta kotu ise 1.iyi usta bulmak zordur, bulunsa da pahalı olur 2.tanıdık olmazsa cok sahtekarlık yapabilir 3.uzun zaman alır, iyi bir iscilik icin 1-2 aydan fazla surer

kaporta sorunları arabanın boyası soyuldukca gozukur…ve basladıgında param bitti yarıda keselim diyemessin…basladın mı pırıl olana kadar devam etmesi gerekir…yani ust limiti bilip ona gore hazırlık yapmak gerekir. kaporta boya olayında arka ve on camların patlama riski vardır…o da maliyete eklenmeli, muhtemelen fitillerde yeni olmadıgından (oyle varsaydım) ek masraf olabilir…

fiyatı hakkında yorum kimse yapamaz… az bulunan tum cisimler(sadece araba degil) alıcı ile satıcı arasında verilen karardan ortaya cıkar… biri cok sıkısır ucuza satar…oburu tok satıcıdır alıcının parası coktur yüksek fiyata alır… durum hep degisir…

burada karar senin kararın 7,5 sana gore uygun ise demekki fiyatı iyi… 😆

eger paran suanda az ise demekki pahalı 😆 😆 😆

Burcak
      Katılımcı

Anladigim kadariyla baktigin arabanin durumu benim arabanin simdiki durumu gibi… Ben de bu siralarda kaporta boya islerini arastiriyorum o yuzden sana bir fikir verebilirim: sirf kaporta boya icin aldigim fiyatlar 5 ila 10 milyar arasinda degisiyor.
      Ayrica o durumdaki bir araba icin o fiyat fazla bence: ozellikle de z28, ss, LT vs degilse zor bulunan bir araba da degil.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

pardon alp o camaro sarı camaro mu?

alp
      Katılımcı

yok sarı değŸil de biraz turuncu olmuşŸ beti benzi atmışŸ eskiden kırmızıymışŸ ama araba orjinal haliyle korunmuşŸ o hoşŸuma gitti aslen… ama dediğŸim gibi kaporta çürümüşŸ delinmişŸ artık… ama gene de çok diri bi duruşŸu var …demek kaporta için 5 -10 milyar diyosun… ben de 2 ye falan yaptırabilirsem alacaktım neyse o zaman hiç bulaşŸmayayım teşŸekkürler çok saol… peki bildiğŸin başŸka amerikan var mı satılık? benim totalde 9 milyarım var yıllardır bu işŸ için çalışŸtım yemedim içmedim şŸimdide fiyatlar abarmışŸ eskiden böyle değŸil yaa nolmuşŸ böyle anlamadım vallaaa tamam bi tofaşŸ fiyat o paraya satılırken amerikanlar aşŸağŸı kalırmı bence kalmaz ama bu işŸ zevk işŸi herkes iliglenmez ki zevk sahibi olmak gerek herhal ondan böyle olduuu :) bu arada çok teşŸekkür ederim BURCAK … beni uyardığŸın için…

piyu
      Anahtar yönetici

Hangi ildesin bilemiyorum ama Burcak Ankara’da arastırmıs. Soyledigi rakam bana cok geldi ama arabanın durumuna gore de degisir diye dusunuyorum…

sende bulundugun ildeki sanayi sitelerinde arastır… bulundugun ildeki amerikanların kaportalarını hangi kaportacı yapmıs bir arastır sonra ondan fiyat al derim…

hemen hevesin kırılmasın… o kadar feadakarlıkla biriktirmissin bosa harcamaman en dogal hakkın…

ilginc bir piyasa var 95-96 mustang hem yeni hemde bol aksesuarlı ve muhtemelen kaporta boya ihtiyacı yoktur 20milyar filan olunca esasında o kasalar icin rakam yuksek oluyor ama yapacak birsey yok maalesef… alıcı ne derse o olur… ama dedigim gibi kesin arastır…

piyu
      Anahtar yönetici

Hangi ildesin bilemiyorum ama Burcak Ankara’da arastırmıs. Soyledigi rakam bana cok geldi ama arabanın durumuna gore de degisir diye dusunuyorum…

sende bulundugun ildeki sanayi sitelerinde arastır… bulundugun ildeki amerikanların kaportalarını hangi kaportacı yapmıs bir arastır sonra ondan fiyat al derim…

hemen hevesin kırılmasın… o kadar feadakarlıkla biriktirmissin bosa harcamaman en dogal hakkın…

ilginc bir piyasa var 95-96 mustang hem yeni hemde bol aksesuarlı ve muhtemelen kaporta boya ihtiyacı yoktur 20milyar filan olunca esasında o kasalar icin rakam yuksek oluyor ama yapacak birsey yok maalesef… alıcı ne derse o olur… ama dedigim gibi kesin arastır…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

alp bi 76 camaro var bende orda gordum klasikoto.org da 6.500 milyar resmide var bak istersen oraya

ozz
      Katılımcı

beyler o arabayl gecen hafta yaklndan inceledim, test turuda attlk, araba guzel ama bayagl bi masrafl var, kendine guvenenler alsln derim ben

ozz
      Katılımcı

alp muhtemelen ozcan abinin sarl camarodan bahsediyorsun araba 76 model camaro LT 3500 arabada kaporta bitik, ama kaporta orijinal, ic dosemeler torpido bitik, bayagl bi ilgi istiyor, sanzumanda sorun var ben baktlrdlm, en altta l1 olmasl gereken yer bos..artl benim sanayideki atkadaslar motoruda pek begenmedi, ozcan abi (satlcl) o kadar masrafl yok, sanzuman ve motor saglam diyor ama ben bilmem karar senin..bende bugunlerde amerikan arlyorum ama..bakaLIm biraz sogudum bugunlerde..sana bol sans..

alp
      Katılımcı

süper şŸehsiyetlersiniz valla ne diyim ben size çok teşŸekkürler … :) bu arada klasikoto.org u bilmiyodum söylediğŸin iyi oldu [b:1fdbb9a521]chevy killer 89[/b:1fdbb9a521] bunun içinde ayrıca teşŸekkürü bir borç bilirim :)saolasın varolasın… ne güzel bi siteymişŸ oo öyle çok güzel arabalar valla ağŸzımın suyu aktı hepsine sulandım waalllaa off yaa ben biraz daha para biriktireyim bariii… bu arada camaro da hiç mi hiç fena değŸğŸil fiyatta güzel… bi arayıp soracam nerdeymişŸ… ben ankaradayım bu arada piyu kardeşŸ burdaki pisaya böyleymişŸ demek kaporta için yaniii… neyse aklınızda bulunsun benim bütçe şŸimdilik 9 milyar… ben hala bakıyom amerikan arabaya binmeden ölemem mutlaka binecem ne ye patlarsa patlasın… gene yemem içmem gezmem biriktirir amerikanla gezerim vallaaa amerikan için iki işŸte çalışŸıyom yaaa yorgunluktan ölecem ama genede yılmam vazgeçmem bu sevdadan…amerikan başŸka bişŸey wallaaa …ben de birden döküldüm valla kusura bakmayın galiiii….herşŸey için teşŸekkürler…

alp
      Katılımcı

ozz kardeşŸ sen neden soğŸudun yaaa öyle şŸey olur mu hiç? amerikandan mı camaro dan mı soğŸudun anlamadım … bi defa amerikan araba karakterli… bozulsa bile bu aşŸk gibi kapris yapıyo işŸte diyosun ilgi bekliyo namusuz valla… bence hiç bişŸey önemli değŸil onun rolantideki sesi bile adamı delirtiyo güçlü olduğŸunu anlıyosun trafikte ağŸır ağŸır gidiyosun radyoda eskilerden rock parçaları artı motorun hırıltısı offf yaa insan daha ne isterki tabiii istersin mesela birden hızlanmak ve ivmelenmeyi hissetmek mi istiyosun sıkı sert bi parça atıyosun teybine ve arabada buna uyum gösterebiliiyooo daha ne ister ki insan offf beee yaaa bulun bana bi amerikaannn … ulan gene dağŸıldım haaa….:(

ozz
      Katılımcı

alp amerikandan sogumadlmda tabikide.. son bi kac aydlr hah diyorum bu arabayl alaylm, bisy clklyor..ya fiyatta anlasamlyorum..ya benim kendi butcemde bi odeme clklyor ya istedigim araba masrafli clklyor vs vs..
      sarl camaro izmirde, sen aramadan sana soyleyeyim.. kaporta falan dlslnda araba 4 tanede lastik istiyor, simdiden soyleyeyim sana, sonradan benim gibi canln slklLmasln..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

onemli degil alp bide klasikoto.net var orayada goz at istersen

alp
      Katılımcı

yaa ozz aynen wallla ben de bi senedir arıyom tam umutlanıyom bi bakıyom ki ya araba çok kötü durumda ya da dediğŸin gibi çok para istiyolar şŸişŸip kalıyom…:( yaa bi ara da mercury cougar a takmışŸtım kafayı ankarayı biliyosan bu araba pazarının oralarda bi yerde amcanın birinde var gittik gördük süper araba ama öyle böyle güzel değŸil yaa hayran kaldım öyle bakıyom saaatlerce başŸından ayrılamadım geceleri hiç gitmediysek 10-15 defa gittik sabahları da pazarlığŸa gidiyoz adam nuh diyo peygamber demiyo namusuz neyse çok deli fiyat çekiyo … neyse gel zaman git zaman bi gün bi sokakta aynısından gördüm ama biraz harap durumda kafayı kırdım dedim bu arabayı alacam gittim çocuklara sordum kimin bu araba diye ordan öğŸrendim apartmanı… sıradan basıyom zillere sonra öğŸrendik daireyi falan baktım evde kimse yok ertesi gün gene gittim gene kimse yok… gözüme uyku girmiyo hergün gittim… bi hafta boyunca gittim en sonunda yakaladım dedim araba süpermişŸ ama biraz terkedilmişŸ gibi satmayı düşŸünürmüsünüz dedim yok biz daha iki hafta önce aldık dedi kalakaldım … :( sonra aradan iki üç ay geçti o arabanın hikayesini anlatırken elemanın birine adam tutup demezmi o arabayı bizim akraba sattı söyleseydin sana satardık diye ben gene dağŸıldım kaldım… hem de ne beleşŸe vermişŸler de onu hiç söylemiyom bakkk…yaaaa wallla dostum öyle de olsa böyle de olsa bulacam güzel bi canavar arıyom senin için de bakabilirim istersen bütçeni bilirsem daha da yardımcı olurum wallaa benim bildiğŸim bi amerikan var düşŸünürsen arabayı chevrolet malibu tek kapı tuhaf açık bi sarı ankara şŸaşŸmazda araba biraz bakım istiyo motor v8 350ci ve şŸanzıman iyi durumdaymışŸ 3.750 diyodu en son iki hafta önce ilgilenirsen git bak derim hoşŸ bi şŸey ben alacaktım aynı gün 72 ford gran torinoda kaldı gözüm bulaşŸmamışŸtım ha bu arada istersen onuda gör o da çok güzel bi canavar walla…. aynı yerdeler neydeyse şŸaşŸmazda; istanbul yolundan sağŸa gir , girince sola bakarak git 100-200 metre sonra görürsün… hadi bol şŸans paşŸam … :)

ozz
      Katılımcı

alp benim butcem daha klsltLI bazen 5 milyar oluyor bazen 6 degisiyor, kendi isim var ufak capLI ama halende universite ogrencisiyim vs vs..ben izmir taraflndaylm kusadaslnda..bak ilgilenirsen izmirli bi cocukta var 76 buick regal coupe 6,5 milyar istiyor araba ankarada, klasikoto.orgde resimler var..senin soyledigin gran torino kac para?bak bi tanede mercury-cougar http://www.sahibinden.com da var, araba cok temiz duruyor, 10 milyarda ona istiyorlar..sana zahmet bide malibu tek kaplnin modelini soylermisin bana?81 kasa var cok hosuma gidiyor, vaktiyla bende para yoktu baskaslna soyledim simdi arabayl gordukce icim gidiyor,81 se cruise control falanda var o da benim isime gelir, ben tekerlekli sandalyedeyim, aparat taklp kullancam,hlz sabitlemek cazip olur.. o arabada ne masraf var kaporta ml?motor yada sanzuman?eger motor ve sanzuman saglam, uc bes kaporta isi varsa dusunebilirim onu, aLIm satlm butce mide zorlamaz..o malibuyu bi arastlraLIm benim icin dostum olmadl arayabilirsen beni 0-535-6999688

dakaltan
      Katılımcı

[quote:14850b6c0a=”ozz”] ben tekerlekli sandalyedeyim, aparat taklp kullancam,hlz sabitlemek cazip olur.. [/quote:14850b6c0a]

Valla Ozz ne diyeyim. Helal olsun valla. Tebrik ederim. EğŸer olur da çevremde sana uygun bir araba bulursam sana mutlaka haber vereceğŸim.

Sevgilerimle

Deniz

ozz
      Katılımcı

saol deniz ama o sitedeki fiyatlar ucuyor, ersozluden yada rs motorsdan ilanlar koymuslar..o zamanda fiyatlar ucuk oluyor..bakaLIm klsmet denk duserse hbr verirsen dedigin gibi iyi olur..gorusuruz OZGUR

alp
      Katılımcı

ozz bi kaç gündür yazamadım kusura bakma bu hafta sonuna kadar bana zaman ver de chevrolet malibu ya iyice alıcı gözüyle bi baktırtayyım olur mu aklımda kalan bu malibu galiba 70 li yıllardan olsa gerek tam bilmiyorum ama detaylı bilgi için seni haberdar ederim …

ozz
      Katılımcı

tamam alp saolasln, sen naptln,gecen gun bana sarl camaroyu satan ozcan abiden msj geldi, motor conta kapaklarlna baktlrdlm,sanzuman motor yaglnl degistirdim diye ama dedigim gibi araba kaporta, 4 lastik falanda istiyor, birde on gogus kapl dosemelri gibi ufak baklmda lazlm..
      birde dedigim regal coupe bizim bu siteyede ilan vermis,araba ankarada istersen bende arabanln resimleri var..500 dolara clkarmls yanLIz fiyatlnl..
      gran tornoya kac para istiyorlardl?hatlrLIyor musun?
      dusunursen bende bi tanede mach 1 var,72 model istanbulda ama benim ustam begenmedi cunku arabada 301 motor + c4 sanzuman var, ustam 351 + c6 sanzuman olmasl lazlm diyor,onun fiyatlda 5,5 milyardl

alp
      Katılımcı

sırasıyla cevaplıyım sarı camaro ya baktım ama netten baktım…bi de sen araba izmirdeymişŸ diyince ve kötü olduğŸu için pek bulaşŸmadım bu arada benim baktığŸım camaro ankara daydı kırmızıdan biraz turuncuya kaçmışŸ bi rengi vardı ama araba komple çürümüşŸ o yüzden ona da bulaşŸmadım…torino için 11 milyar istiyodu galiba ama ona da 351 c motorun iyi olmadığŸı gibi bir şŸey söylendi sen ne dersin bilmiyom ama parçası falan zor bulunuyomuşŸ o yüzden ondan da vazgeçtik… senin söylediğŸin arabanın fotosuna baktım ama araba benim istediğŸim gibi değŸil biraz daha eski daha amerikanlar daha çok hoşŸuma gidiyo… ama araba iyi görünüyo o ayrı şŸimdi… bu arada senin malibunun da fotolarını ve durumunu en yakın zamanda bildirecem… bu arada mavi cougar fena değŸilmişŸ ama benim aradığŸım 1970 altı idi mesela benim kaçırmışŸ olduğŸum 1968 idi çok güzeldi ama kaçırdık işŸte halen bakıyom araşŸtırmalarımız son hız devam ediyor…aklıma gelmişŸken sen yurt dışŸından neden getirtmiyosun? sen getirtebilirsin daha ucuza gelmez mi ? ben bilmiyom tabii de bi arkadaşŸ söyledi sen araşŸtırdın mı bu yut dışŸı hikayesini ?

dakaltan
      Katılımcı

ArkadaşŸlar ben yurtdışŸından araba getirme konusunu zamanında çok araşŸtırdım. Arabanın fiyatına ilave olarak taşŸıma+muamele gibi masraflar yaklaşŸık8000 usd kadar tutyor. Dolayısıyla bir seferde 4-5 araba getirmeyecekseniz yada çok iyi durumda bir antika almayacaksanız karlı bir işŸ değŸil. hatta arabanın fiyatından daha fazla masraf çıkıyor. tabi tüm bunları yapabilmek için orada çok güvendiğŸiniz birinin de olması lazım. yoksa fotoğŸrafta gördüğŸünüz ile size gelen çok farklı arabalar olabilir.

Bilginize. 😉

Deniz

tayfun_burc
      Katılımcı

[quote:50cc517f6e=”ozz”]saol deniz ama o sitedeki fiyatlar ucuyor, ersozluden yada rs motorsdan ilanlar koymuslar..o zamanda fiyatlar ucuk oluyor..bakaLIm klsmet denk duserse hbr verirsen dedigin gibi iyi olur..gorusuruz OZGUR[/quote:50cc517f6e]

Arkadasım fiyatları biz uçurmuyoruz zaten uçurdular bende boyle olmasını istemezdim ama malesef boyle bu arada bizim sitede fiyatlarn yüksek olmasının sebebi ben seçici davranıyorum düzgün amerikanların ilanlarını veriyorum ondandır.istediginiz bir araba varsa bulmak için yardımcı oluruz.Ne kadar ilanlarını vermesemde tüm piyasadan haberim var.Birde pahalı kavramı neye göre onu anlamadım bugün amerikada bir ilan baktım cuda 1.000.000$ emek verilmişŸ orjinal arabalar tabiki pahalı olucak zaten digerleri hurdaya çıktı.

ozz
      Katılımcı

tayfun ortada ustune aLInlLcak bisey yok dikkat edersen, fiyatlar ucuyor derken baska sitelerden aLIp koydugun galerilerin ilanlarlndan bahsediyorum.. cunku satlsl 4000 dolara biten araba, galerideki fiyatl 8000 dolar.. bunun gibi pekcok ornek var.. boyle oluncada fiyatlar gercekci olmuyor! ayrlyeten sizin siteye zaten uyeyim..butun ilanlarl inceledim, gercekten guzel arabalar var ama su gun ne kadar guzel olursaolsun 10000$ yada 15bin $ aylracak butcede bende yok..

tayfun_burc
      Katılımcı

ozz aslında alındıgım yok sadece birilerinin yannışŸ anlayıpta sitemin adını kazıkçıya çıkmasını engellemeye çalışŸtım biliyorsun bu camiada adın bir çıktımı bir daha kimseye gerçegi anlatamazsın :)aslında çok ucuz arabada buluyorum ilan vermek için ama ilanlarda resim olmuyor bu yüzdende koymak istemiyorum ama yannışŸ yapıyorsun diyorsanız onlarıda yayınlamaya başŸlarım.

ozz
      Katılımcı

tayfun ben bugunlerde amerikan alabilecek duruma geldim ama senelerdir gerek internetten gerek gazetelerden yada yolda sagda solda gordugum amerikanlarln hep pesindeyim..bakma daha once arkadaslarlma cok araba buldum..simdi kendime icime sinecek bi makina bulamadlm daha..neyse o ayrl bir konu…ya dogru soyluyorsun..ilanlar ve fiyatlar hakklnda..benim gerek sana gerek bu sitenin yaratlclsl piyuya nacizane tavsiyem birlesmek..yada baska bi sayfa yaplp sadece amerikan satlslarlyla ilgili bi ortam yaratmak..neden diyeceksin..cunku http://www.sahibinden.com gibi siteler var..insanlar oralara ilan veriyor..
      birde benim idealim bu amerikan piyasaslnl biraz daha mantlkLI bir hale getirmek..yanLIs anlamayln ukalaLIk olmasln(malum hala bi amerikanlm yok) cunku bircok irili ufakLI siteler var(internet ortamlnda) yada sizler istanbuldaslnlz galeriler satlclLara ulaslnca ucuk rakamlar oluyor(gercekten turkiyede bi kac adet kalmls, orijinal saklanmls yada super chargerlardan bahsetmiyorum) cunku ben senin yapmaya caLIstlglnln farklndaylm, yoksa baska turlu bir zihniyetin olsa baska sitelerden ucuz buldugun ilanlara ustune fiyat ekleyip kendi tlf numaranl yazardln..
      tabiiki butun bunlar vakit ve nakit meselesi, piyu ile daha oncede konustuk..fikir verebiliyorum ama su anda sizlere icraat icin yardlm edecek durumum yok…
      SON OLARAK BiRDE iSYANIM VAR.. bazl sitelerde amerikancl olduklarlnl iddaa eden insanlar.. bir zamanlar buyuk bir sansla elde ettikleri amerikanlarlnl ucuk fiyatlarla satmak pesindeler..bende bunu anlamlyorum!!!kabulde etmiyorum cunku kac tane kaldl abi gercekten nadir bulunan orijinal kalan arabalardan???
      ben nickimi degistiricem INDIANA JONES yaplcam..cunku ben bu az kalan dinazorlarln pesindeyim!!
      tamam benimde hayalimdir son 15 senedir amerikan alaylm sataylm..dolaslrken koy yollarlnda rastLIyaylm,kumes halinde kullanlLan bir canavar bulaylm yeniden yarataylm(gecenlerde köyün birinde camaro ile saman taslyan birini buldum-kafayl yedim..)tamam satslnlar ama madem satacaklar..abuk sabuk rakamlar istemesinler..makul karlarla satslnlar yada bu araba benim canlm cicim herseyim ama MERAKLISINI?? bulursam vurur gecerim gibi ilanlar vermesinler!! umarlm kimse klrlLmaz..her ne kadar surcil ihsan ettitsem affola :)

piyu
      Anahtar yönetici

ozz selam,

Siteler arasında dayanışŸma olur ama birleşŸme doğŸru birşŸey değŸil. Ben kendi adıma çok rakip olsun istiyorum ki ben daha iyisi için uğŸraşŸayım. Bundan önce otoamerikan ve amerikanoto siteleri vardı. Onlar siteye birseyler ekledikçe ben onlardan daha güzel bir site yapabilmek icin uğŸraşŸtım. Yani rekabet iyidir…

Sanırım üye sayısı ve ziyaretçi sayısı olarak tam bir rakip yok. Şimdi zaten 4-5 web sitesi varken birde birleşŸmek anlamsız olur diye düşŸünüyorum.

Amerikan satıcıları ile ilgili yorumun ise özetle tok satıcı kelimesi ile açıklanır. Bende camaro’mu satmak istemediğŸim zaman soranlara 6000usd diyordum, belki duyanlarda senin gibi düşŸünüyordu ama bu şŸekilde oluyor maalesef, sende aldıktan sonra aynı düşŸüncelere sahip olacaksın… Ama bunun tam tersi de sözkonusu ilk baslarda 15.000-20.000usd istenilen amerikanların 5000usd’a satıldıgı da cok olmustur… 😆

tayfun_burc
      Katılımcı

ozz Arkadasım aslında ikimizde aynı seyi söylüyoruz DüşŸüncelerimiz aynı Bu arada piyu arkadaşŸımızlada aynı bir yannışŸ anlaşŸılmayı düzeltmeye çalışŸtıgım için burdaydım anlaşŸtıgımıza göre ben kaçıyım zira benim forumda dönmesi gereken konu burda dönüyor 😆 Bir yannışŸımız olduysa affola size iyi çalışŸmalar.ozz bu arda ne tipte ve ne kadara kadar bir araba ardadıgını benim siteye yazarsan 😆 elimden gelen yardımı yapacagıma emin ol ne bu sitenin nede benim bir çıkarımız yok (siteye reklam almanın dışŸında bu benım düşŸüncem )kendinize iyi bakın.

Hedehodo
      Katılımcı

Bu ǖzcan dediğŸiniz şŸahıs Boogeyman lakaplı, Maslak sanayi de garajı olan şŸahıs mı ? Onun kırmızı ve beyaz Camaroları var diye biliyordum bir tane daha mı bulmuşŸ ? Vay bee, adama bak tröstleşŸme yolunda ilerliyor. :D

[quote:b8144d38e4=”ozz”]alp muhtemelen ozcan abinin sarl camarodan bahsediyorsun araba 76 model camaro LT 3500 arabada kaporta bitik, ama kaporta orijinal, ic dosemeler torpido bitik, bayagl bi ilgi istiyor, sanzumanda sorun var ben baktlrdlm, en altta l1 olmasl gereken yer bos..artl benim sanayideki atkadaslar motoruda pek begenmedi, ozcan abi (satlcl) o kadar masrafl yok, sanzuman ve motor saglam diyor ama ben bilmem karar senin..bende bugunlerde amerikan arlyorum ama..bakaLIm biraz sogudum bugunlerde..sana bol sans..[/quote:b8144d38e4]

Lowrider
      Katılımcı

yok bu ǖzcan o ǖzcan değŸil.
      bahsettikleri kişŸi ızmir de sarı Camaro satıyor.
      Maslakda garajı olan ǖzcan beyin şŸuan bir tanede impalası var :)

Boogeyman
      Katılımcı

ǖzcan bey aynı zamanda çok çakaldır. :D

ǜç on para deyimini bulan da kendisidir. :D

[quote:efa966b0db=”Lowrider”]yok bu ǖzcan o ǖzcan değŸil.
      bahsettikleri kişŸi ızmir de sarı Camaro satıyor.
      Maslakda garajı olan ǖzcan beyin şŸuan bir tanede impalası var :)[/quote:efa966b0db]

faceless
      Katılımcı

ozz bak istersen bizim burada bitane 1968 4 kapılı tenteli impala var. araba boya istiyor .Ama onun dışŸında benim bildiğŸim araba çok iyi motoru yani. Telefon numarasını vereyim ara istersen sahibini. 0533 352 94 63 ıstanbul-KozyatağŸı (STFA blokları) söyle diyeyim araba garajda tam yola bakan kısımda duruyor. hani olurda adam arabayı gördünmü falan diye sorar..:)

Boogeyman
      Katılımcı

Dört kapılı üstü açık Impala ha ? 😯

[quote:3380f4bc89=”faceless”]ozz bak istersen bizim burada bitane 1968 4 kapılı tenteli impala var. araba boya istiyor .Ama onun dışŸında benim bildiğŸim araba çok iyi motoru yani. Telefon numarasını vereyim ara istersen sahibini. 0533 352 94 63 ıstanbul-KozyatağŸı (STFA blokları) söyle diyeyim araba garajda tam yola bakan kısımda duruyor. hani olurda adam arabayı gördünmü falan diye sorar..:)[/quote:3380f4bc89]

faceless
      Katılımcı

arkadaşŸım tenteli derken üstü açık demedim ben..
      [img:139809783c]http://www.westol.com/~blcars/images/sale2611a.jpg[/img:139809783c]
      Resimdeki arabada tenteli belki ben tenteli derken yanlıs söyledim bilemiyorum..Araba bu kasa yani….:)

Boogeyman
      Katılımcı

Evet yanlışŸ olmuşŸ. Ona tenteli değŸil vinil tavan deniyor. :D

Bir özelliğŸi yok hatta pek de istenmeyen bir opsiyondur vinil tavan çünkü altını çürütür.

[quote:bce2eeb02e=”faceless”]arkadaşŸım tenteli derken üstü açık demedim ben..

Resimdeki arabada tenteli belki ben tenteli derken yanlıs söyledim bilemiyorum..Araba bu kasa yani….:)[/quote:bce2eeb02e]

Lowrider
      Katılımcı

çok garip değŸil bende 4 kapı üstü acık 64 Impala bulmuşŸtum.
      bi kaç sene önce kendileri kesmişŸler ama güzel olmuşŸtu :)

faceless
      Katılımcı

lowrider benim öğŸrendiğŸim kadarıyla dünyada tek 4 kapılı olupda üstü açık olan araba(seri üretim) 1961 Lincoln Continental 4-door convertible. JFK kullandığŸı arabaymışŸ yani. bir ara discoveryde izlemişŸtim merak edip internette araşŸtırmışŸtım. :)
      [img:1b1c4ab78c]http://www.hfmgv.org/research/services/populartopics/JFKLimo/images/P833_122900_163_roofpanels.jpg[/img:1b1c4ab78c]

Sanırım senin bulduğŸun impala sahibinin yaratıcı zekasının bir ürünü :)
      Ayrıca bu araba fordun müzesindeymişŸ ve satılıkmışŸ.Fiyatı 500.000$ :) dudak uçuklatıyor. :P

piyu
      Anahtar yönetici

iste bunu seviyorum… 😆

grup gittikce daha cok bilgi paylasmaya basladı… bu da guzel bir bilgi…eline saglık…

faceless
      Katılımcı

1948 Lincoln Mk I Convertible
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/48LincMkIConv.gif[/img:356c5ccfb7]
      1956 Lincoln Continental MKII
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/56LincContMkII.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1957 Lincoln Continental MKII
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/57LincContMkII.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1960 Lincoln Continental MKV Convertible
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/60LincContMkVConv.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1961 Lincoln Continental 4dr
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/61LincCont4dr.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1962 Lincoln 4dr Convertible
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/62LincCont4dr.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1963 Lincoln Continental 4dr
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/63LincCont4dr.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1964 Lincoln Continental Convertible
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/64LincContConv4dr.jpg[/img:356c5ccfb7]
      1965 Lincoln Continental 4dr
      [img:356c5ccfb7]http://www.bluemoongear.com/ArchCarPics/65LincCont4dr.jpg[/img:356c5ccfb7]

faceless
      Katılımcı

2002 Lincoln Continental (Concept)
      [img:59c681fd7d]http://www.bilrevyen.no/aktuelle_modeller/lincoln/images/Lincoln_Continental_Concept_0014_medium.jpg[/img:59c681fd7d]
      [img:59c681fd7d]http://www.bilrevyen.no/aktuelle_modeller/lincoln/images/Lincoln_Continental_Concept_0013_M448.jpg[/img:59c681fd7d]
      Sanırım AmerikanAraba(larının) neden efsana olduklarını resimlere bakarakda anlamışŸsınızdır. :)

Lowrider
      Katılımcı

60dan sonraki kasalarda arka kapılar geriye doğŸru açılır şŸimdi moda oldu ABD de suicide door diyolar.Bende 64 impala alıp o şŸekilde yapma planlarım vardı ama uzun bi süreliğŸine rafa kaldırıldı. Sen 10 yıl boyunca lowrider yapmak için hayal kur para biriktir araşŸtır sonra git Camaro al olur mu böle be :).

piyu
      Anahtar yönetici

Senin o Camaro’ya biriktirdiğŸin para ile zaten yapamazdın…bence iyi yapmıssın…simdi yapman gereken para biriktirmeye devam edip (ki suanda yapamassın sanırım 😆 ) yeterli bilgi ve para elinde olunca camaro’yu satıp ustune eklemek ve lowrider yapmak…

yaw yap sunu tr’de ilk ol… zıplaya zıplaya gidersin… 😆

41 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.