18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      gtagucu
      Katılımcı

Arabamın son susturucusu delinmişŸ, yenisini alacağŸım almışŸken paslanmaz çelik alayım diyorum Amerika’daki fiyatlara baktım ortalama 150$ civarı bana 250$ civarına mal olacak. Türkiye’de paslanmaz çelikten eksoz yapıyorlarmı? Yoksa sırf normal çelikmi?

Avrupa yakasında ekzoscu tavsiye edebilecek varmı?

Birde bu paslanmaz çelik ömürlük bir olaymı yoksa daha geç paslanır çelik mi oluyor? Bilen varmı?

TeşŸekkürler

piyu
      Anahtar yönetici

borla’lar sınırsız km garantili… flowmaster’larda bayag uzun sure garantili… hem goruntu olarak hemde ses olarak enfes oluyor…

sana bir alternatif sunayım ama kesin degil tabiki… goztepe sanayiye girince hemen sol sokakta sag tarafta rally egsoz var… amerikanlar cok gider oraya… biz gecen tam markasını bilmedigim ama guzel bir egsozu bayag ucuza aldık… ayrıca digerini sokup onu da takıyorlar…

istersen bir ara dene….

tr’de yapılan paslanmaz celik olayını bilmiyorum ama amerika’dan gelenler 1milyon km gibi garantili oluyor.. simdiye kadar paslanan ya da patlayan duymadım… zaten o yuzden pahalı… 😆

gtagucu
      Katılımcı

Galiba en iyisi burdan normal çelik almaktansa paslanmaz çelik ekzos getirtmek. En azından ömürlük olur uzun vadede daha kazançlı çıkarım.

Piyu Bu dediğŸin yerde paslanmaz çelik egzosmu satılıyor yoksa normal çelikmi?

Birde Amerikan arabaları için yurtdışŸında veya yurtiçinde titanyum egzos satan yer bilen varmı? AlacağŸımdan değŸilde, merak ettiğŸimden dolayı soruyorum.

emrekaan
      Katılımcı

walla hiç ilgilenmediğŸim bi konu. ama bence ya ital getir, ya dagarantisi uzun olan bi marka al. hem arabanın sesi de hırçınlaşŸır.

Pontiac301
      Katılımcı

Hiç uraşŸma derim.Şükrü abiyi(vipspeed) ara sana tek girişŸ iki çıkışŸ bir tane flowmaster getirsin.ǖmürboyu bitsin eksoz derdin.Hemde ses çok güzel oluyor.Ender abinin 91 305 TPI dada var gayet güzel….www.vipspeed.com

faceless
      Katılımcı

gtagucu bostancı sanayiide olabilir yalnız bayağŸı bi arastırman lazım, yada oradaki eksozculara siparis üzerine yaptırabilirsin, ben öyle yaptırmıstım bi aralar bayağŸıda dayanmıstı eksoz.Aslında söyle bide öneri yapıcam ama Amerikan Arabası icin ne kadar mantıklı olur orası tartısılır..Motorsiklet eksozu taktır kafasını değŸistir…Motor eksozları normal eksozdan daha uzun dayanır ve titanyumdur. :)Biraz gürültülü olur ama cok zevk verir..

piyu
      Anahtar yönetici

benim egsozcuyu soyleme sebebim belki temiz bir cıkma bulabilirsin diye.. cunku istanbulda nem olması sebebi ile cabuk curuyorlar… tabi borla filan ne olur bilemiyorum…

biz yeni alınan bir amerikana takılan borla sırasında cıkan temiz egsoz’u aldık… adama buyuk ihtimalle belese geldiginden bize makul fiyata verdi…

gtagucu
      Katılımcı

[quote:1e8c39f3fe=”faceless”]gtagucu bostancı sanayiide olabilir yalnız bayağŸı bi arastırman lazım, yada oradaki eksozculara siparis üzerine yaptırabilirsin, ben öyle yaptırmıstım bi aralar bayağŸıda dayanmıstı eksoz.Aslında söyle bide öneri yapıcam ama Amerikan Arabası icin ne kadar mantıklı olur orası tartısılır..Motorsiklet eksozu taktır kafasını değŸistir…Motor eksozları normal eksozdan daha uzun dayanır ve titanyumdur. :)Biraz gürültülü olur ama cok zevk verir..[/quote:1e8c39f3fe]

Bu motor egzostları ferrari gibi ses veren egzostlardan mı? Motor egzostları normal arabalara küçük kalıyormuşŸ diye duymuşŸtum ama aslında belki headers yapıp arkaya 4 tane motor egzostu takılabilir her birine ayrı boru şŸeklinde, pek performans düşŸüklüğŸü olmaz o zaman sanırım :?:

faceless
      Katılımcı

hyr olmaz istersen zamanın olursa piyasaya cıkalım bigün (istanbuldaysan) arastırma yaparız…

gtagucu
      Katılımcı

Avrupa yakasındayım, arabada var (kendi arabam değŸil, kendi arabamın su tıpasından su kaçırıyor komple motor inmesi gerekiyormuşŸ) peugeot 1.4hdi. Hafta sonları boşŸum sanayi sanayi gezebiliriz :D

faceless
      Katılımcı

gtagucu benim icin sorun yok…..Madem arabanın motoru inicek iste bu arada yaptır sanayide.Aradan çıkartmıs olursun..YapacağŸın sey su kısa ve basit..Motor ekipmanları satan bi yere gidiceksin eksoz alıcaksın kafasını değŸistirceksin..arabaya takıcaksın…Ama maliyet acısından bi fiyat veremem pahalı olabilir…Bu araba bende anadolu yakasındayım.. öyle biseyde var..

emrekaan
      Katılımcı

[i:f4841c5874](benim bildiim kadarıyla)egzozu dümdüz bi boru gidi susturucu iptali yapıp, bir filtre taktırdıında gücü 30-40 hp arttırıyormuşŸ. hem de seside 7 mahalleyi uyandırıyormuşŸ. bi dergide okumuşŸtum. belki yanlışŸ ta olabilir. ama uygulayanlar olmuşŸ. ve olumlu sonuç almışŸlar.[/i:f4841c5874]

Pontiac301
      Katılımcı

Emre susmak denilen birşŸeyi bilmezmisin???? bahsettiğŸin şŸeyi önce bir düşŸün mantıklımı??? yaşŸın küçük anladık ama küçük olman herşŸeye bi cevap vermen demek değŸil.Bence araşŸtırma yapıp cevap versen daha mantıklı olur….

emrekaan
      Katılımcı

ben araşŸtırdım. ve öyle cvp verdim. (dergide okumuşŸtum.yanlışŸ olabilir) dedim. eğŸer okuduysan görmüşŸsündür. araşŸtırdım da. bunu yapanlar varmışŸ. ve olumlu sonuç almışŸ. hatta derginin adı da auto show onno usta yazmışŸtı. sayısını bilmiyorum…

faceless
      Katılımcı

Emre Kaan konu baska ustanın yaptığŸı eksozlar değŸil.gtagucu’nun arabasına takılacak eksoz..Bunun hakkında tartısıyoruz, fikir yürütüyoruz..O senin dediğŸin olacak bisey değŸil..Arabanın canını cıkartırsın….
      Konuya dönelim lütfen..Emre kaan dağŸıtma konuyu..+ lütfen ben konuyu dağŸıtmadım falan gibi mesajda atma biliyorsan yaz bilmiyorsan yazma….

Pontiac301
      Katılımcı

3-4 hp dir 30 40 değŸil…

emrekaan
      Katılımcı

valla benim okuduğŸumda 30-40hp yazıyordu. zaten sadece hava filtresi kendi başŸına 8-9 hp +güç vermiyor mu??? ve bunu7 deneyenler de varmışŸ. olumlu sonuç almışŸlar. ( bence bu msj gerekli bi cvp.)

Pontiac301
      Katılımcı

bahsettiğŸin muhabbet 8-9 sene evvel otohaber dergisinin arkasındaki tunung shopların reklamlarında yazıyordu çok ekşŸidi artık herkes olayların farkında;)

emrekaan
      Katılımcı

[quote:9c90389a0a=”Pontiac301″]bahsettiğŸin muhabbet 8-9 sene evvel otohaber dergisinin arkasındaki tunung shopların reklamlarında yazıyordu çok ekşŸidi artık herkes olayların farkında;)[/quote:9c90389a0a]

valla benim okuduğŸumda 2-3 yıl önceydi. o zamanın sayısıydı. ama dediğŸin doğŸru olabilir. yanlışŸ haber de olabilir. ama ben o haberi gözlerimle okudum kafadan atmadım. 😉

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.