Ana Sayfa Forumlar Teknik Yürüyen aksam ve Şanzıman (Transmission & Driveline) Egzost cut-out ve vanalı egzost olayları

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      gtagucu
      Katılımcı

Bu exhaust cut-out olayı bizim vanalı egzost olayı ile aynı şŸey midir? EğŸer öyleyse benim arabaya vanalı egzost yaptırayım diyorum, icabında yarışŸacağŸım zaman çeviririm vanayı kısıtlama olmadağŸı için daha fazla güç alırım diye düşŸünüyorum.

Vanalı egzost yaptıran varmı hiç? Yer tavsiye edebilirmisniz?

gtagucu
      Katılımcı

Şöyle bir site buldum güzel elektrikli cut-out satıyorlar ses bayağŸı güzel çıkıyor direk verince egzosu

http://www.dmhperformance.com/

piyu
      Anahtar yönetici

y seklinde bir boru satılıyor (sanırım aynı parca) egsozun ortalarına monte ediyorsun… kablosundan cekince susturucu olmanda cıkıs oluyor… tabi kısıtlama olmadıgında bir guc kazandıracaktır ama her aracta da guc kazandırırmı bilemiyorum… bazı araclarda susturucu’nun biraz gazı tutması tercih ediliyor diye biliyorum… (bir arkadas bana kullandıgını ama kablonun koptugunu soylemisti…)

Qurny
      Katılımcı

benim abimin arabasında var vanalı egzost…Hicbisey farketmedi ama araba suan 1500cc 95 hp :) amerikanlarda cc yüXek,hp de yüXek..Farkedermi bilmiyorum..

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.