Ana Sayfa Forumlar Forumlar AmerikanAraba.com Drag Yarışları 3.Drag yarislari 84 Camaro

68 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Selam Herkese,

Drag yarışŸları çok güzeldi acaip eğŸlendik bendede drag tutkusu başŸladı yarışŸtan aldığŸım gazla dünden beri araşŸtırmadayım ve 84 model 350 cu T-top, performans hava filtreli bir camaro buldum arac orijinal 70.000 km’de ve oldukça temiz bu araçla draglarda bir şŸeyler yapılabilirmi? Tavsiye edermisiniz.

şŸimdiden teekkürler

Anonim
      Ziyaretçi

o camaro kırmızı siyah veya turuncu siyah mı yada siyah ortalarda bilidiğŸim kadarı ile ucuz öyle bir camaro dolaşŸıyor o eskiden v6 motorlu ve ona göre şŸanzımanı olan bir arabaydı şŸimdik senin dediğŸin şŸekilde değŸişŸti o olabilir bence alma o ise herşŸeyin orjinali en iyisi bence ama yine sen blirsin tabiki :)

gtagucu
      Katılımcı

Bende 88 model transam gta var. Piyu’nun kayınbiranderinde de 84 model transam var, bu arabalar o dediğŸin camaro ile aynı kasadır. Yedek, modifiye parçaları çok bol ve ucuz olan, modifiyede üst limiti olmayan bir araçtır.

84 senesinde fabrika çıkışŸlı 350 motor camaro hiç üretilmedi yani o motor sonradan takılma, büyük ihtimalle şŸanzımanda değŸişŸmişŸtir. EğŸer araç gerçekten orjinal 70.000km.’deyse pek sorun olacağŸını sanmam (70.000 mil olmadığŸına eminmisin).

O camaronun ön camında sürücü tarafında vin kodu vardır o kodu bir kağŸıda geçirip buraya yazarsan orjinalinde ne tür donanımlar var öğŸrenebiliriz.

Angelus
      Katılımcı

[quote:72f30d9d6f=”Eleanor68″]o camaro kırmızı siyah veya turuncu siyah mı yada siyah ortalarda bilidiğŸim kadarı ile ucuz öyle bir camaro dolaşŸıyor o eskiden v6 motorlu ve ona göre şŸanzımanı olan bir arabaydı şŸimdik senin dediğŸin şŸekilde değŸişŸti o olabilir bence alma o ise herşŸeyin orjinali en iyisi bence ama yine sen blirsin tabiki :)[/quote:72f30d9d6f]

Galiba o araba.. başŸka ne problemleri olabilir arabanın? Motor değŸişŸmesi dışŸında sence?

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:6bf85b4124=”Angelus”][quote:6bf85b4124=”Eleanor68″]o camaro kırmızı siyah veya turuncu siyah mı yada siyah ortalarda bilidiğŸim kadarı ile ucuz öyle bir camaro dolaşŸıyor o eskiden v6 motorlu ve ona göre şŸanzımanı olan bir arabaydı şŸimdik senin dediğŸin şŸekilde değŸişŸti o olabilir bence alma o ise herşŸeyin orjinali en iyisi bence ama yine sen blirsin tabiki :)[/quote:6bf85b4124]

Galiba o araba.. başŸka ne problemleri olabilir arabanın? Motor değŸişŸmesi dışŸında sence?[/quote:6bf85b4124]BaşŸka bildğŸim bir şŸey yok bide hiç satılamadı o hep gezdi galeri,,ilan ama alan olamdı :?:

piyu
      Anahtar yönetici

sonradan motor degisitirilmesi kotu birsey degildir…benim kayınbirader’e aldıgımı 84 transam’ın motoru yeni 350, eski 305ci toplanana kadar yeni 350 almıslar… bence cokta iyi etmisler… enjeftorlu’nun avantajlarına sahip degil ama en azından 2-3 senenlik motor…yanlıs bilmiyorsam blokları 30sene omurlu gibi birsey var.. yani abartı modifiye etmedigin ve yagını suyunue ksik bırakmadıgın surece sorunsuzlardır… sen kimin ne zaman neden degisiklik yaptıgını ogren… motor blogu ile ilgili bilgi varsa birde onları ogren…gene konusalım…

Szopen
      Katılımcı

Valla bizim bir arkadaşŸ 1 sene oldu satalı 84’ü vardı siyah, satmadan 1 sene önce falan sandık motor gelmişŸti bu araba olması lazım.. http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!MaazaDetail.DoIt?MaazaId=40&AdId=814515 alınır yani direk.. :)

Angelus
      Katılımcı

[quote:0e11020c15=”piyu”]sonradan motor degisitirilmesi kotu birsey degildir…benim kayınbirader’e aldıgımı 84 transam’ın motoru yeni 350, eski 305ci toplanana kadar yeni 350 almıslar… bence cokta iyi etmisler… enjeftorlu’nun avantajlarına sahip degil ama en azından 2-3 senenlik motor…yanlıs bilmiyorsam blokları 30sene omurlu gibi birsey var.. yani abartı modifiye etmedigin ve yagını suyunu eksik bırakmadıgın surece sorunsuzlardır… sen kimin ne zaman neden degisiklik yaptıgını ogren… motor blogu ile ilgili bilgi varsa birde onları ogren…gene konusalım…[/quote:0e11020c15]

Dün akşŸam arabayi görmeye gittim oldukça temiz bir araba. Sahibi ilede anlaşŸtım gibi.Arabanın motor ve şŸaşŸe bilgilerini aldım.Bu arabanın üzerindede 305 varmışŸ ve bitikmişŸ toplatana kadar motoru eleman yurt dışŸından 350 cu sandık motor getirmişŸ takmışŸ

Şase 1GIAP8767EL145200

Motorda 1MI2167V3

piyu
      Anahtar yönetici

gordugun gibi aynı sebep aynı degisiklik… bence iyi bir karar… 350ye guzel modifiye yapabilirsin… 305te olurdu ama bosver herzaman 350… 😆

VIN kodları ile ilgili yazıdan alıntıdır…Sol menüde Teknik Bilgiler sayfasında 1967-1984 camaro vin kodları sayfasından takip edilebilir…

1981 – 1984 yılları 3.jenerasyon(bir bölümü) Camaro VIN koldarı

1.Hane Ait olduğŸu ülke 1=Amerika, 2=Kanada
      2.Hane G=General Motors
      3.Hane Bölüm 1=Chevrolet
      4.Hane Emniyet Kemeri A=Aktif B=Otomatik kemer C= Gergili emniyet kemeri
      5.Hane Seri P=Camaro Sport Coupe S=Camaro Berlinetta
      6.ve 7.Haneler 87= Sport Coupe
      8.Hane Motor kodu(yıllara göre farklılıklar göstermektedir)
      9.Hane VIN kodunun kontrolü için eklenmişŸ bir hane
      10.Hane Yılı ifade eder B=1981
      11.Hane L=Van Nuys,California(üretildiğŸi fabrika) N=Nordwood,Ohio(üretildiğŸi fabrika)
      12.ve 13.Haneler ǜretim sırasında fabrika tarafından verilen sıralı numaradır ve 100001’den başŸlar.

Lowrider
      Katılımcı

Şase 1-G-1-A-P-87-6-7-E-L-145200

1 Usa
      G general motors
      1 Chevrolet
      A Non-passive (ne demekse)
      P Camaro coupe yada z28
      87 sport coupe camaro
      6 motor kodu
      7 check digit ??
      E 84 model
      L Van Nuys üretim yeri
      145200 seri numarası

1MI2167V3

motoru çözemedim hehe

piyu
      Anahtar yönetici

145200 olunca arac banttan cıkan 45200. oluyor…

check digit… toplam rakamı denk getirmek icin fazladan konmus yani birsey ifade etmiyor…

non-passive bende yazan kayıtlarda aktif olarak yazıyor ve emniyet kemerinden baksediyor yani aktif gergili emniyet kemeri…kaza anında geri cekiyor…

ama onun geri cekecek hali kalmamıstır 😆

Angelus
      Katılımcı

Beyler arabayı aldım geldim.Ufak tefek bakımlar istiyor fakat en önemlisi acilen sol sag kapıların fitillerini değŸişŸtirmek gerek bu parçayı nereden bulabilir ve temiz bir şŸekilde taktırabilirim..

piyu
      Anahtar yönetici

angelus satın aldın sanırım…(aldım geldim diyince satın almamısta olabilirsin 😆 )

hayırlı olsun….

kapı fitilleri metro marka guzeldir… kapı fitilleri set olarak (saglı sollu)kapının altı, kaporta’daki karslıgı olacak sekilde 4 parcadır… ttop oldugundan ustteki fitil ttop camına birlesiktir…

parca işŸal eden firmalardan temin edilebilir… 3-4 gün sabredersen seni yonlendirebilirim. Montajı ise pek zor olmasa da dikkat gerektirir. Montaj yapılacak parcalarının kesinlikle curuk olmaması gerekir yoksa fittillerine yazık olur. YurtdışŸından kendinde getirebilirsin ama tavsiye etmem, risklidir. parcanın adı “weaşŸerstripping kit” diye gecer. tahmini fiyatı 400usd filandır…

gerekli bir parcadır ama sen bu aracı yeni aldıgından belkide daha acil bircok isi olabilir… bence fitil icin acele etme… yaz oldugundan en azından yagmur kar olayı yok… idare edebilir….

eksiklerini yavas yavas tespit etmek ve planlamak lazım… butcene uygun birsekilde onem sırasında gore getirtilmelidir.

Bence suanda hevesli oldugundan ve kullanmak isteyeceginden öncelikle tanıdık birine yag degisimi, yag filtresi, benzin filtresi, hava filtresi, radyator antifrizi degistir… bujileri kesin degistir… karburator’unu kontrol ettir ve ayarlattır… boylece guzel yurumeye baslar ve gereksiz benzin harcamamıs olursun… sonra dedigim gibi plan olayına girersin…

semt olarak ne civardasın bilmiyorum ama anadolu yakası ise birara bilgim yettigi kadar sana yardımcı olabilirim.

gtagucu
      Katılımcı

Araban hayırlı olsun ;

Avrupa yakasındaysanda ben yardımcı olabilirim. ıcabında ustama götürürüz arabayı komple check-up yaptırır neresi ne yapılması gerekiyor tam olarak buluruz; bütçene göre restorasyon, modifiye listesi çıkartırız.

Hatta bu perşŸembe günü buluşŸabilirsek ben arabama sub-frame connectors taktıracam şŸasiyi bayağŸı güçlendiriyormu 300$’a getirtmişŸtim yurtdışŸından henüz taktırmadım arabama, icabında senin için kalıbını aldırtıp burdan aynısından yaptırırız (birkaç demir parça).

piyu
      Anahtar yönetici

ozgur esasında o parcalardan bizim transam’a da lazım sanırım ama tam onemsemedigimden(suanda baska sorunları var, fan gitti de) suanda ilgilenemedim.

Sen nasıl kalıp aldırmayı planlıyorsun cizim-ölçüm seklinde mi?

boyle bir imkan olur ise bende isterim(neden isterim bilemiyorum ama cizimden ya da kalıptan 😆 )

gtagucu
      Katılımcı

Nasıl kalıp alınacak pek bilmiyorum (ǖnerilere açığŸım) çok karmaşŸık parçalar değŸiller icabında demirci ustasına götürüp bunun aynısından yap dedikmi yaparlar heralde.

Senin arabayada mutlaka takılması gereken bir parça senin şŸanzımanda kısa oranlıydı sanırım o tork altında bayağŸı eziliyordur şŸasi.

Şöyle ölçebiliyorsun şŸasinin bükülüp bkülmediğŸini arabaya duruyorken t-top’ın kenarına bi yerine parmağŸını sok dipgaz hızlan ve kökfren dur parmağŸın kağŸıt olmuşŸsa sfc takman gerekir.

Bu parça sürüşŸ sırasında takırtıların falan hemen hepsini gideriyormuşŸ. Ayrıca önden arkaya güç aktarımı daha az kayıplı oluyormuşŸ böylece hafiften kalkışŸ performansıda artıyormuşŸ. PerşŸembe günü arabanla gel istersen orada kalıp olaylarını falan görüşŸürüz.

DoDoKuSu
      Katılımcı

arabanın plakası 34 ry … ise

araba güzel hayırlı olsun
      özellikle gidişŸi çok güzel :) motor yanlışŸ hatırlamıyosam 2001 de sandık geldi değŸişŸti , kullanmışŸtım o arabayı :D

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:927776a04b=”gtagucu”]Nasıl kalıp alınacak pek bilmiyorum (ǖnerilere açığŸım) çok karmaşŸık parçalar değŸiller icabında demirci ustasına götürüp bunun aynısından yap dedikmi yaparlar heralde.

Senin arabayada mutlaka takılması gereken bir parça senin şŸanzımanda kısa oranlıydı sanırım o tork altında bayağŸı eziliyordur şŸasi.

Şöyle ölçebiliyorsun şŸasinin bükülüp bükülmediğŸini arabaya duruyorken t-top’ın kenarına bi yerine parmağŸını sok dipgaz hızlan ve kökfren dur parmağŸın kağŸıt olmuşŸsa sfc takman gerekir.

Bu parça sürüşŸ sırasında takırtıların falan hemen hepsini gideriyormuşŸ. Ayrıca önden arkaya güç aktarımı daha az kayıplı oluyormuşŸ böylece hafiften kalkışŸ performansıda artıyormuşŸ. PerşŸembe günü arabanla gel istersen orada kalıp olaylarını falan görüşŸürüz.[/quote:927776a04b]

haftaiçi arabayı alıp gelmem mumkun degil ozgur, eger herhangi bir sekilde cumartesi’ye kalır ise ya da senin isinin dustugu biryerde becerikli bir usta var ise belki gerekli olculeri alır…sonra ben ugrayıp yaptırırım, ya da belki yaptırmadıysan ctesi bakarız… arabaya birde fan takmadan yurutemeyeceğŸimden sorun buyuyor tabiki… konusuruz…

gtagucu
      Katılımcı

Benim sfc’leri bugün arabama taktırdım bayağŸı farketti. Arabanın içindeki bütün takırtılar gitti. Ayrıca şŸase bayağŸı sağŸlamlaşŸtı. Eskiden gaza bastığŸımda önce koltuğŸumla ben ilerleyip şŸase arkamdan geliyor gibi hissediyordum şŸimdi arabayla bütünmüşŸüm gibi hissediyorum gaza bastığŸım zaman bütün şŸasenin ileri fırladığŸını hissedebiliyorum ayrıca fren yaptığŸımda ve viraj alırken araba eskisi gibi bir tarafa yığŸılmıyor.

Bence bütün 3. nesil f-body’lere takılması gereken bir parça, verdiğŸim paranın hepsine değŸdi. Aynısını yaptırma olayını taktırdığŸım ustaya sordum,şŸema yapıp aynı şŸekilde rahatça yapabilirmişŸ. takma dahil 300milyon civarına olur dedi ama pazarlık vs. ile düşŸebilir.

Birde yukarıda emniyet kemeriyle ilgili yorumunu okudum ben benim kemerler tutmuyor sanıyordum (çekince kitlenmiyor), benim servise sordum meğŸersem sadece frene basınca kitleniyormuşŸ, arabamın bir özelliğŸini daha öğŸrenmişŸ oldum.

illetyus
      Katılımcı

[quote:71b181c82f=”gtagucu”]Araban hayırlı olsun ;

Avrupa yakasındaysanda ben yardımcı olabilirim. ıcabında ustama götürürüz arabayı komple check-up yaptırır neresi ne yapılması gerekiyor tam olarak buluruz; bütçene göre restorasyon, modifiye listesi çıkartırız.

Hatta bu perşŸembe günü buluşŸabilirsek ben arabama sub-frame connectors taktıracam şŸasiyi bayağŸı güçlendiriyormuşŸ 300$’a getirtmişŸtim yurtdışŸından henüz taktırmadım arabama, icabında senin için kalıbını aldırtıp burdan aynısından yaptırırız (birkaç demir parça).[/quote:71b181c82f]
      Bende isterem bende..nay nay nooomm… :D :D Camaro icin de kullanilabiliyorsa sayet !

illetyus
      Katılımcı

[quote:5a7e8cdd4c=”gtagucu”]Nasıl kalıp alınacak pek bilmiyorum (ǖnerilere açığŸım) çok karmaşŸık parçalar değŸiller icabında demirci ustasına götürüp bunun aynısından yap dedikmi yaparlar heralde.

Şöyle ölçebiliyorsun şŸasinin bükülüp bükülmediğŸini arabaya duruyorken t-top’ın kenarına bi yerine parmağŸını sok dipgaz hızlan ve kökfren dur parmağŸın kağŸıt olmuşŸsa sfc takman gerekir.

Bu parça sürüşŸ sırasında takırtıların falan hemen hepsini gideriyormuşŸ. Ayrıca önden arkaya güç aktarımı daha az kayıplı oluyormuşŸ böylece hafiften kalkışŸ performansıda artıyormuşŸ. PerşŸembe günü arabanla gel istersen orada kalıp olaylarını falan görüşŸürüz.[/quote:5a7e8cdd4c] Onu anlamak icin 2. generasyon F body lerde daha acisiz bir yontem var… :D :D Kaportayi tepeden tirnaga yenileyip, sase takozlarini fabrika cikisi gibi yapip arabayi bitirirkende cil cil bir boya atip binmeye basladiktan bir hafta sonra bakiyorsunki tavan arka direklerinde kapi tarafinda boya catlamis…. 😡 😡 Sonra agzina ne gelirse sayiyorsun….. :D Bu durum F body lerin kacinilmaz hastaligidir…! Yukaridaki soylediklerin cok dogru…saydigin sorunlari cozuyor. Yaptirma isi kolay, karmasik parcalar degil gercekden ama onemli olan baglanti noktalarindaki olculerin tam tutmasi..! benim deli Ramazan’ a verdikmi birebire olcude titanyum celiginden bile yapar, hemde malzeme parasina…. :D :D

gtagucu
      Katılımcı

illetyus sendeki araba neydi? 2. nesil camaromu? Benim aldığŸım sfc’ler sadece 3. nesil f-body’ler için (82-92 arası).

piyu
      Anahtar yönetici

Ozgur peki mesela haftasonu arabayı alıp gitsem senin usta hazırlayabilir mi? yoksa senin arabanın olması ya da senin olman mı lazım…250ytl olsa 200usd eder guzel rakam tabiki aynısını yapabiliyorsa… bizim transam’da ses yapıyor sanırım sesleri kesecektir…

cevap yazdıktan sonra bana ustanın telefonlarını da mesaj atsana…

illetyus
      Katılımcı

[quote:bb6db74cdd=”gtagucu”]illetyus sendeki araba neydi? 2. nesil camaromu? Benim aldığŸım sfc’ler sadece 3. nesil f-body’ler için (82-92 arası).[/quote:bb6db74cdd]
      Evet bendeki 75 Camaro ( 2. generation ). Mesaji yolladikdan sonra diger mesajlari okuyunca uyandim isi….. :D :D :D

gtagucu
      Katılımcı

Benim arabanın olması gerekir sanırım tam şŸekli yapmak için. Büyük ihtimalle hemen yapamaz icabında bir hafta sonu gidip görüşŸürüz (Bu hafta sonu olamaz ama bugün boşŸum) anlaşŸırsın öbür haftasonuda taktırmaya gidersin. Ustanın telefonu yok malesef ama adres tarif edebilirim.

piyu
      Anahtar yönetici

dun aksam summit ve jegs kataloglarından baktım…2 farklı marka buldum biri sse diger competition engineering biri 150usd digeri 180usd (ama eski katalog’lar) sanırım aynı fiata geliyor…

acaba yaptırsak mı yoksa siparis mi versek teredduteyim…

acep usta guzel bir is yapar mı? parca cok teferruatlı bir parca degil… hatta bir markanın bariz duz boru olanı da gordum… kaynak isciligi lazımdır diyor… yani duz boruyu kaynaklıyorsun ve direnci arttırıyor… ama sanırım senin aldıgın koselerinde hem vidaları olan hemde kaynak yapılan cesit olmalı…

ozgur rica etsem kendi isin icin ugradıgında ustaya ne kadar zamanda nasl bir is yapar, fiyatı nereye ceker gibi detay soruları sorarmısın? bende ustanın cevaplarına göre kayınbirader le konusalıyım ve arabayı hazırlıyım… suanda acip fan isini halletmem lazım…sonra sfc gecebiliriz…

sagol

Angelus
      Katılımcı

Günaydın Beyler,

Dün şŸehir dışŸında olduğŸum için bugün okuyabiliyorum forumu. SFC’den bende taktırabilirim ayrıca 2-3 araba olursa daha iyi pazarlık ortamıda doğŸar gibi geliyor. Bu arada bende BeşŸiktaşŸ’tayım.

Angelus
      Katılımcı

[quote:e2f8488567=”DoDoKuSu”]arabanın plakası 34 ry … ise

araba güzel hayırlı olsun
      özellikle gidişŸi çok güzel :) motor yanlışŸ hatırlamıyosam 2001 de sandık geldi değŸişŸti , kullanmışŸtım o arabayı :D[/quote:e2f8488567]

Evet eski plakası 34 RY imişŸ.. TeşŸekkürler…

piyu
      Anahtar yönetici

kapsamlı bir arastırma yaptım, 1 risk var gibi ama ondan da emin degiller…

sfc takıldıktan sonra guc farklı yerlere gidebiliyormus… ve on cam’ın altındaki baglantı yerlerine guc binip cam’ı catlatma riski varmıs… ama camım catladı diye yazmıyorlar, catlama riski var diye…

bir mustang sitesinden nasıl yapıldıgını gordum… bence olcuye bile gerek yok, kafası calısan biraz is bilen bir demir ustası cok kolay yapar… ama tabi dana onceden denenmis ve test edilmis bir parcanın hazırlanması daha verimli olacaktır… haftaici arabayı getirmem mumkun degil ancak ctesi veya pazar olabilir… 2 kisi icin pazarlık yapmanın yanında yeni gelecekleri de yonlendirebiliriz… bence pazarlık gucu daha da artar… sonucta iyi secilmis malzeme ve kabiliyetli bir ustada is bitiyor…

ozgur senden haber bekliyoruz…

illetyus
      Katılımcı

Dogan arastirdigin sey aslinda dogru….Arabanin kalkis aninda olusan ve onden arkaya dogru iletilen basinc bir noktada desarj olmasi gerekiyor ! Otomobillerin yapisi geregi bu desarj arka tekerlek sisteminin govdeye baglanti noktasinda olusur….Yarim sase otolarda hemen hemen sofor koltugu altinda biten guclu profillerden sonra, Aks’ a kadar olan bolum esnemege musait oldugu icin, iletilen shock un bir bolumu sonumleniyor, diger kismi ise tekerlegin yere basmasi yolu ile yere iletiliyor. Sfc takildigi zaman yarim sase, aksin govdeye baglandigi noktalara kadar guclendigi icin bu yuk baska noktalardan dejars olmak zorunda..ki buda genellikle govdenin en ince ve zayif baglanti noktalarina dogru kayiyor. Bu durumda onemli olan nokta sanirim su : Eger aracin yasi ve korunmasi ile baglantili olarak kaportasinda genel bir deformasyon yada incelme (curume ve sekil kacikligi) varsa, on ve orta sase baglantilari hatali yada zayif ise okuduklarin dogru…! Gogus kisminda sorun olusturabilir.
      Ancak, standart ve sehir ici kullanimlar sirasinda olusan basinc yukunun on tarafda cok etkili olacagini sanmiyorum…Zaten dusuk miktardaki soklari kendi sase si sayesinde kaldiramayacak durumda olan bir arabayi Sfc de kurtaramaz, ciddi bir kaporta restorasyonu gerekiyor demektir….

gtagucu
      Katılımcı

Benim aldığŸım sfc’ler bunlar ;
      http://www.spohn.net/product.cfm?productid=1309

almadan önce bende bayağŸı araşŸtırma yaptım birçok forumu falan okudum herkesin en iyi olarak tavsiye ettiğŸi sfc spohn’inki. Bu sfc diğŸerleri gibi sadece dikey bir sağŸlamlık değŸil yatay olarakta bir sağŸlamlık sunuyor. Ayrıca direk düz değŸil bütün egzos borularını sıyıracak şŸekilde tam oturacak biçimde eğŸimli yapmışŸlar. Benim sfc’lerde vida girişŸide vardı önce vidalattırdım sonra üstüne kaynak yaptırdım sağŸlam olsun diye (sırf kaynak yetiyormuşŸ normalde)

ǖn cam çatlatma olayını t-top arabalara 3 kollu strut tower brace (kule gergisi,2 kolluda sorun olmuyormuşŸ) takılırsa oluyor diye okumuşŸtum, gerçi o olayıda t-top arabada yıllardır 3 kollu stb kullanan birkaç kişŸi yalanlamışŸtı. Sfc’nin çatlatma olayını ilk senden duyuyorum zaten camla alakası olan bir yerde değŸil.

Bu arada bende TDS wonderbar’da var, steering tower brace diyede geçiyor arabanın altı için kule gergisi oluyor, direksiyon kutusunun çatlamasını engelleyip ön tarafı sağŸlamlaşŸtırıyor. Buda bütün 3. nesil f-body’lerde bulunması gereken bir parça (hatta z28’lerde fabrika çıkışŸı olarak varmışŸ), direksiyon kutusunun çatlaması kronik sorunlardanmışŸ, bu düz boru şŸeklinde bir parça icabında onunda kopyasını yaptırırsın (0’ı pek pahal değŸil gerçi 50$ civarı).

Angelus
      Katılımcı

Bu zamanzingoyu kalıbını hazırlatıp bence burada yaptıralım :) Türk amerikan oto sanayine sonuna kadar destek :)

piyu
      Anahtar yönetici

Ozgur hızlı hızlı 7-8 forum’a daldım… arada karısmıs olabilir bak… ne yalan soyliyim… kesin diyemiyorum…

tamamdır 2 parca oldu o zaman… senden haber bekliyorum.. haftasonu(daha dogrusu ctesi gunu icin) planı sana uyarsa bir plan yapıp yatırırız… angelus’a da uyar sanırım… zaten usta ben hazırlıyorum haftaya gelsinler… fiyatıda bu olsun(guzel fiyat olsun ki getirtmedik diye pisman olmayalım sonra) derse benden OK’dir yapsın… mesela hersey dahil(aynı olculer aynı kalınlık uretim montaj…) 250 filan yapsın… sen ugrarsan soyle baslasın valla… kesin yaptırırım… diger parcaya da 3-5 birsey alır olur biter iste…

gtagucu
      Katılımcı

Bu cumartesi işŸim var sabahtan ama gidebilirsem öğŸleden sonra gidip görüşŸmeye çalışŸırım olmazsa pazartesi giderim. Ayrıntıları ve komple fiyatları öğŸrenirim.

theunforguven
      Katılımcı

sfc leri biraz araşŸtırdım genelde çelik-hangisi olduğŸunu bulamadım- (economical mild steel) kullanılıyor. yükün çoğŸunu bu parça karşŸılayacaktır zaten. yükü karşŸılamayıp başŸka yere yönlendirirse takılmasının mantığŸı olmaz. ama kaynağŸın doğŸru yapılması önemli. hatasız olmalı…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:37b843ee75=”gtagucu”]Bu cumartesi işŸim var sabahtan ama gidebilirsem öğŸleden sonra gidip görüşŸmeye çalışŸırım olmazsa pazartesi giderim. Ayrıntıları ve komple fiyatları öğŸrenirim.[/quote:37b843ee75]

😆 süpersin tşŸkler…

Angelus
      Katılımcı

ǖn camı değŸişŸtirmek istiyorum 1 tane buldum fakat üzerinde 87-92 camaro yazıyor acaba bu cam 84 e uyarmı bir bilginiz varmı

gtagucu
      Katılımcı

Yeni öncamı nereden buldun hurdacıdan mı? Yoksa Internet’ten mi? ǖn cam boyutları hakkında değŸişŸiklik duymadım hiç 82-86 ve 87-92 modelleri arasında uyması lazım.

ıcabında camcıda şŸimdiki ön camının kalıbını aldırtıp aynısından yaptırtabilirsin hatta eskisinden sağŸlam bile olur araba fuarında binek araçları için bayağŸı yüksek teknoloji camlar yapan yerli firmalar görmüşŸtüm.

piyu
      Anahtar yönetici

kalıp cok pahalı olur 1 tane icin pahalıya gelir… 2-3 olsa belki… bence cıkma bulursan (tam yılı olmalı bence) kacırma… ya da on cama ihtiyacın varsa amerika’dan getirttir… taktırırken ve cıkarttırırken dikkat edilmesse kırılıyor(kırık olmadıgını farzederek yazdım) kaporta boya olayında cıkartılması gerekirse kırılabiliyor diye yazdım…

aman gereksiz masraf acma… birde on cam olmazsa zaten binemessin de…

gtagucu
      Katılımcı

Sfc’lerle ilgili olarak taktırdığŸım yerle görüşŸtüm ;

1 gün içinde parçaları yapıp arabaya takabilirmişŸ yani sabah geldinmi aynı gün içinde teslim edermişŸ.

Benim arabaya gerek yokmuşŸ, ama tam tipinin yapılması için icabında getirebilirim.

Adres ve telefonu ;

Çelik Egzost – Dursun Ali Çelik

Atatürk Oto San. 1. kısım No:189 Maslak

Tel: 276 94 00
      GSM : 0536 853 47 42

Angelus
      Katılımcı

Türkiye oto-cam olayında dünya 3. imişŸ birde tüm arabaların cam kalıpları varmışŸ ellerinde olmasa bile 15 gün içinde imal ediliyormuşŸ camlar Camaro ön cam yerli imalat gölgeli takma dahil 250 YTL. DiğŸer marka amerikan arabaların camlarıda var eğŸer ihtiyaç olursa telefonları yazabilirim.

SFC’lerin fiyatı konusunda bir konuşŸma geçtimi bu arada?

gtagucu
      Katılımcı

sfc+wonderbar işŸçilik vs. dahil 350ytl dedi, ama pazarlıkla düşŸürebilirsin büyük ihtimalle, yaptıramaya niyetliyseniz piyuyla beraber gidin toptan pazarlığŸı yaparsınız icabında.

Lowrider
      Katılımcı

Q: Where can I get a Knight Rider conversion kit for my Trans Am?

A: Parts are sold directly by Diamondback Automotive Systems (106 Jay Street, Schenectady, NY 12305) – 518-346-3019. They have everyşŸing from exterior pieces to complete interiors. Unfortunately, no turbo boost is available for jumping over oşŸer cars

hadi piyu sırada bu var :)

piyu
      Anahtar yönetici

o ısık olayından igrendirdiler turk milletini… tum tofaslara takıldı bir ara…

bu arada ben o firmaları biliyorum… icine inanılmaz ugrasıyorlar… heryerde dijital gostergeler filan…..

Angelus bizim fan olayını cozemedik hala… kısa sürede hallolacak… sonra ben sana haber veririm beraber gideriz… tabi sen hazırsan…

Ozgur cok sagol…makbule gecti… umarım guzel is olur…

Angelus
      Katılımcı

2-3 gün bende şŸehir dışŸında olacağŸım işŸleri ayarlayınca beraber gideriz.

Angelus
      Katılımcı

transam-camaro 82-92 yılları arasında tüm camlar standart. 2 hafta önce ön camı değŸişŸtirdim bence orijinalinden güzel oldu :) eğŸer cam’la ilgili herhangi bir ihtiyacınız varsa bana mesaj atın adres tel vereyim size…..

Bu arada TRANSAM-CAMARO sahibi arkadaşŸlar ön camlarını mutlaka kontrol ettirsinler. Bu camlar yapışŸtırma tekniğŸi ile takıldığŸından bir süre sonra bağŸlantıları yapışŸkan etkisini kaybediyor ve zayıflıyor buda camda çatlama yapıyormuşŸ.Ayrıca yağŸmurda zayıflayan yerlerden giren su cam yatağŸının bozulmasına ve paslanmasına sebep oluyormuşŸ.. Bir diğŸer tehlikede camcının söylediğŸi yüksek beygirli otomobillerde yukarıda saydıgım nedenlerden dolayı camın kasılıp patlaması.. Riske atmayın ön camınızı, bağŸlantılarını kontrol ettirin bir elden geçirtin gençler …..

Angelus
      Katılımcı

Sub-Frame Connectors olayını gündeme almamız lazım beyler,dün internette okuduğŸum teknik makalede bunların F-bodylerde şŸart olduğŸu ve takılması gerektiğŸi yazıyordu . Arabayı yoğŸun kullandığŸım için kasılmadan arka direklerde boyada hafif çatlamalar oluşŸmaya başŸladı…

72camaro
      Katılımcı

[quote:5a3f89a4a3=”Angelus”]Sub-Frame Connectors olayını gündeme almamız lazım beyler,dün internette okuduğŸum teknik makalede bunların F-bodylerde şŸart olduğŸu ve takılması gerektiğŸi yazıyordu . Arabayı yoğŸun kullandığŸım için kasılmadan arka direklerde boyada hafif çatlamalar oluşŸmaya başŸladı…[/quote:5a3f89a4a3]bende var.zaten şŸart bişŸi.

gtagucu
      Katılımcı

E o kadar yazdık mutlaka alınması gereken bişŸey diye :)

piyu
      Anahtar yönetici

Ozgur yakında Hakan ile arıycaz seni… 😉

Angelus
      Katılımcı
      piyu wrote:
      Ozgur yakında Hakan ile arıycaz seni… 😉

O yakından 6 ay geçti :)

illetyus
      Katılımcı

Amerikaniniz hangi versiyon olursa olsun, ihmal etmeyin……

Ben yaptim, inanilmaz fark yapti……

Tümer ARCAN
      Katılımcı

Angelus araban hayırlı olsun.kazasız belasız güle güle kullan.

piyu
      Anahtar yönetici

zuhauahuahau hakan bi 6 ay’a ne dersin :))

Angelus
      Katılımcı
      amerikandelisi wrote:
      Angelus araban hayırlı olsun.kazasız belasız güle güle kullan.

Saol KardeşŸ

Angelus
      Katılımcı
      piyu wrote:

He hee heeee görünen o ki o altı ay altı bin ay olcak :)

Angelus
      Katılımcı
      piyu wrote:

2. Altı ayın 4. ayındayız :)

auyilmaz
      Katılımcı

Bir 6 ay daha oldu sanirim… aradi mi? :D

Angelus
      Katılımcı

Valla 3. altı ayın şŸu an 1. ayındayız :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Valla 3. altı ayın şŸu an 1. ayındayız :)

aklıma direk 2. elli kırg dokuz geldi :D

auyilmaz
      Katılımcı

Ya aslinda dusunuyorum da, zaman ne kadar cabuk geciyor degil mi? Yasadiklarimizin uzerine neler yasadik, neler oldu, neler bitti. Bunu yazdik, sonraki 5 ay gelince 4’cu 6ay… :)

O gunleride gormek dilegiyle…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

evet ya aklıma siteyi ilk buluşŸum geldi iki önceki işŸ yerindeydim forumları canlandırmak için kıvranıyodum :D

aile gibiydik aşŸiret olduk :)

Angelus
      Katılımcı

HişŸşŸhhtttt 5 . Altı ayın ilk ayına girdik sayılır..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hadi hayırlısı 5. 6 ay a adım attık :)

Anonim
      Ziyaretçi

evet güzel araba ama kaputun altında biraz oynamalısın millet 5 litrelik motorlar koymaya başŸladı ama yinede sen bilirsin:)

Angelus
      Katılımcı
      addacamaro wrote:
      evet güzel araba ama kaputun altında biraz oynamalısın millet 5 litrelik motorlar koymaya başŸladı ama yinede sen bilirsin:)

Evet haklisin 1600 cc çekmiyor. Bayırda yokuşŸta bayılıyor araba. :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

650cc bis motorunu tercih ederim 350ci yerine sonuçda 350 ci dediğimiz 1540cc oluyo dimi ehueueh 650cc daha az yakar:)

350ci = 5.7lt = 3.56 x 1600cc

Angelus
      Katılımcı

Ne konuymuşŸ be kardeşŸim arabayı aldıgımdan beri kapanmadı :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

kapanmasın be kardeşŸim :) böylesi daha iyi

68 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.