Ana Sayfa Forumlar Forumlar AmerikanAraba.com Drag Yarışları Drag yarışları nasıl daha iyi olur…

31 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

ArkadaşŸlar daha once Atay’ın actıgı bir konu vardı… sizlerde katıldıgınız ve guzel fikirler ortaya cıktı… bu konuyu tekrar acmak istiyorum… aklınıza gelenleri yazın lütfen.

Cevaplarınızı atarken yarışŸma icin mi organizasyon icin mi oldugunu belirtin ama…. mesela yarısmacılara odul verilmesi ile seyircilere odul verilmesini ayrı ayrı yazın…

Bundan sonraki yarıslarda seyircileri arabalara bindirme olayını yapıcam… benim cok hosuma gitti sanırım binenlerde keyif almışŸtır.

Amerikan’lar ile Amerikan olmayan ama hızlı olan arabaları karşŸılaşŸtırmak istiyorum ama yarışŸmadan önce ya da arasında olacak bu eşŸleşŸme…

YarışŸma’da Bracket racing kuralları var, yani önce sıralama turu yapılıyor sonra eslesiliyor. Bu durumda siz 11sn’de pisti geciyorsanız sıralama da size en yakın yarısmacı ile eslesiyorsunuz…yani en yakın rakip ve en adil kalkıs oluyor… ama bu yarıs stilinde en hızlı ilk 2 aracın kalkısında sadece biri ust tura cıktıgında en hızlı 2. arac (aynı sistemle en hızlı 4.6.ve 8.arac) eleniyor. Sonlara dogru gittikce ust sıralardaki yarısların keyifli gecmesine ragmen alt sıralarda sonucu belli kalkıslar oluyor ve 1. muhtemelen pistin en hızlısı oluyor(bunda sorun yok dogalı da bu zaten) 2. veya 3. olan kisi gene muhtemelen 3.ya da 4. en hızlı zamana sahip olan kisi (cunku 1.ile daha ust turlarda karsılasıyor ya da yarı-final ya da finalde) ve digeri de sıralam turunun 12-16. sıralarından biri oluyor….

mesela 29 mayıs’taki yarısta finalde Volkan Tanju ile Timucin Sirin kalkıs yaptı ama aralarında 200hp fark var ve galip onceden belli…

Bu yarıs tipinde ilk turda elenen hızlı arabaların sahipleri biraz mutsuz olurken orta-alt sıralardaki kisilerin kupa alabilme hedefleri oluyor…(kupa almak bir hedef mi? o ayrıca tartısılır)

Bunun dısında bir uygulama ise gercekten cok zor… mesela tr sampiyonasına 175hp Camaro’m ile katıldıgımda kura cekilmesi sonucunda 300hp civarı bir amerikan ile kalkıs yaptım ve herkesin onunde yarım pist fark yedim… mesela o gun benim gibi standart gelen 1 amerikan vardı… biz 2miz kalksak guzel olacaktı… bende bu tecrubeden esinlenerek bracket racing’in en adil oldugunu dusundum…

daha onceden önerilen 2 grup yapılması olayı ise güzel fakat kayıtlar zamanında yapılmadıgında bu olay hayata gecemiyordu…(ama bu yarıs denemeyi planlıyorum)

bunun dısında aklınıza gelebilecek bir kombinasyon var mı? sacma oldugunu dusunseniz bile yazın…bir fikri tetikler, baska birsey buluruz… 😉

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Dogan abi bence yarısta bir stant ac standa Amerikan Arabalar la ilgili ne varsa koy sat.Mesela model Amerikan Araba, t-shirt, sticker(Comp Edelbrock summit accel B&M……), amblem, vcd, sapka vsvsvs Amerikanlarla ilgili ne varsa standa koy sat?????

emrekaan
      Katılımcı

aaaaaaaaaaa çok güzel fikir. amerikan maket arabalardan kesin alırım. yani bel air olursa. bi tanıdığŸım ford capri alıyor yakında. onunla gelecez. artık hangi yarışŸaolursa. ve onuda yarışŸtıracam. benim bir fikrimde şŸu. her seyirci ya da bu sitenin üyesi olanlar, istediğŸi arabayla tur atsın. yani sahibi bi tur attırsın. ya da yarışŸta copilot olarak yanında yarışŸsa gzel bişŸey olmazmı?? bu benim düşŸüncem. lütfen olmaz olamaz saçmalama demeyin..

SAYGILAR EMRE KAAN

piyu
      Anahtar yönetici

olmaz olmaz saçmalama 😈

Emrekaan zaten bunu şŸu şŸekilde yapıyoruz… seyircilere verdiğŸimiz numaralar arasında çekilişŸ yapıp 5 kişŸiyi arabalara yolcu koltuguna bindirdik… bence guzelde oldu… bu yarışŸta daha çok kişŸiyi bindirmeyi planlıyorum… ayrıca tur atmıyorlar, kalkıs yapıyorlar… 😉

Maket olayı için birşŸeyler var kafamda ama şŸuanda kesin değŸil.

Şuanda satışŸta olan 6 adet film(tabiki amerikanlarla ilgili) ve 2 adet Drag yarışŸı’nın VCD’leri var. Bunlara ek olarak kısa sürede hazırlamayı düşŸünüdüğŸüm bir belgesel var. Umarım 3 temmuz’a yetisir…

Tshirt olayı da aklımda 3 temmuz’a yetismesi mumkun degil ama eylul’deki yarısta birseyler dusunuyorum…

Bunun dışŸında da ürün planlıyorum ama ilk basta cok para harcandığŸından he diyince olmuyor…

emrekaan
      Katılımcı

yarışŸ koltuğŸuna bindirip co piltluk yapıomu peki?? yai tur olmazsa kalkışŸta olabilir mesela ben gelsem canım abim sen bana bi kıyak yaparsın dimi abi 😆 bi 55 linin yanında co pilotluk yapsam mesela.. 😆 😆 😆

Anonim
      Ziyaretçi

Draglerde co-pilot nasıl oluyor ki ben onu anlamadım yanımıza oturucak olanlar sadece eğŸlence amaçlı olur herhalde.
      Drag ve co-pilot :( Hiç anlamadım

emrekaan
      Katılımcı

ya co-pilot dediğŸim yanına oturup şŸoforle beraber yarışŸacak olan kişŸi. ya da isterse co pilotluk yapabilir :

220 metre düz.. 160 metre düz dur. 😆 😆

piyu
      Anahtar yönetici

co-pilot olur tabi neden olmasın ama kullananın salak olması lazım…. daha henuz co-pilot ihtiyacı olan gormedim 😆

gaz gaz gaz gazzzzz evet yesil yandı ve frenden cekkkkkkkk gaza asıl… patinaj yaptırmaa…. gaz gaz gaz evet devir 5000 oldu at at at vites at…. zuhahauahuhaua daha ilk kalkısın sonunda bogazlanır bu tip biri…

yarısma kalkıslarında surucu haric kimse olamıyor…

cekiliste hile olmuyor… eger gelirsen giris numara alırsın ve cıkmasını beklersin… kusura bakma…

Anonim
      Ziyaretçi

Bu arada Piyu abi önümüzdeki yarışŸa kesin gelicem bu sefer mazeret yok.Yakıcam o pisti 8)

Angelus
      Katılımcı

Aslında HARLEYCıLERı’de davet etmek lazım .. Aynı gün bi harley drug da ii gider..

[img:9682a9c2c4]http://www.biletix.com/s%5Fpages/manowar/images/spotlight.jpg[/img:9682a9c2c4]

6 Agustos Yedikule MANOWAR konseri…

emrekaan
      Katılımcı

yok abi zaten ben şŸaka yaptım kıyak olayında. 😆
      ben bi tanıdıkla gelecem. ford caprisi olan. onunla beraber yarışŸamazmıyım??? yanında olacam sadece???

ha bi de harley çok güzel olur a. bi videoda gormüşŸtüm. motorla araba yarışŸıodu. araba motoru geçti. dragta. buradada ona benzer bişŸi yapabiliriz. mesela atay abi ile bi harleyi kaldıra biliriz. bilemez miyiz? yani olmazmı???

Angelus
      Katılımcı

EğŸer HARLEY’cilerle birlikte bir organizasyon yapmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Birde http://www.hogtr.com/Links.asp inceleyin isterseniz bu linki güzel organizasyonlar falan yapıyorlar bizde bu tarz organizasyonlar yapabiliriz…

( Linki örnek için verdim reklam amaçlı değŸil isterseniz silebilirsiniz)

TeşŸekkürler

piyu
      Anahtar yönetici

Henüz onlar kadar birlikte olamıyoruz. Kendi adıma AmerikanAraba tutkunları icin erken diyorum…

gene de fikir icin sagol…

DeuxExMachina
      Katılımcı

1- Dergiciler ile daha yakın temas kurulur
      2- Bikini , yada ıslak t-shirt yarışŸması yapılır
      3- Kazanana para ödülü verilir
      4- ÇeşŸit çoğŸaltılır biraz daha genişŸletilir sırf Amerikanlar ile bir yere kadar malesef.Hem çeşŸit güzeldir.
      5- El altından biraz da sahte karşŸılaşŸmalar yaratılır dedikodusu yapılır hehe
      6- Nispeten ünlü ,ilgi çekici insanlar davet edilir

piyu
      Anahtar yönetici

– medya çalışŸmalarım yavaşŸ gidiyor… ama yapıyorum…

– para odulunde sorun cıkar amatorluk olmaz…problem artar diye dusunuyorum…(aklımda)

cesit olayı biraz karısık cok degisik bir planım var…ama bu site altında degil…baska bir sitem daha var…onun adı altında planlıyorum ama en erken onumzdeki sene olabilir sanırım… ama ondan da emin degilim…

ehueheue timucin bu yarısa insanları cekmek icin her yarısmacıya sonax oto bakım, redbull sponsor beles istedigin kadar ic, unlu mankenler geliyor seklinde herturlu hileye basvurdu ama gelen sayısı cokta artmadı…

atay
      Katılımcı

Fiyatin 30 ytl olmasi bundan sonra ki yarislara katilimi pozitif yönde arttiracagi kesin. Bence bu fiyatta tuttulmali böylece standart araçlarda gelecek. iddali olanlar fiyat 50 ytl’nin üzerinde olsada gelir zaten. Fiyat düstügü zaman da standartlarin katilimi artar. ARZ-TALEP meselesi. Yüksek fiyat az katilim. Düsük fiyat çok katilim.

72camaro
      Katılımcı

KESıNLıKLE KATILIYORUM.30TL OLMASI YETERLı

piyu
      Anahtar yönetici

ArkadaşŸlar ben bu işŸi para için yapmıyorum. Yeterli sponsor desteğŸi olursa ve bende 30ytl’nin gerçekten insanları çektiğŸini düşŸünürsem tabiki sonraki yarışŸ 30ytl olur. Şuana kadar gerçekten 20ytl indirimi çekici bulan birinden görüşŸ almadım. Ya da 30 iyi 50 olursa ben gelemem diyeni duymadım.

Ama tabiki 50mi 30mu dediğŸinizde dünyadaki en zengin adam bile 50 demez. 😆 konuyu sadece 20ytl olarak görürsek yanlışŸ olur tabi… 20 kişŸiden 20ytl 400ytl ederki, bu da benim gibi profesyonel olmayan bir kişŸi icin buyuk rakam… ama sonucta bu yarısta sponsor destegi iyiydi hatta sanırım sonraki yarısta da aynen devam edecek ve muhtemelen yarışŸa katılım gene aynı rakam olacaktır. Bakalım görelim 😉

gtagucu
      Katılımcı

Benim fikrime göre bu yarışŸlarda zaman grupları olmalı. Amerikanı olan arkadaşŸlarla konuşŸuyorum hemen hepsi yarışŸlara kazanma şŸansı olmadığŸı için girmiyor. YanlışŸsam düzeltin şŸu andaki sisteme göre 200-300hp’lik bir aracın 1000hp’lik ve 600hp’lik aracların yanında hiç bir şŸekilde 1. veya 2. olma şŸansı yok. Sonuçta burada bir yarışŸ yapılıyor herkes eşŸit şŸekilde 1. olma şŸansı ister diye düşŸünüyorum.

Mesela gruplar şŸu şŸekilde olabilir ;

grup 1 – 11 saniye yukarısı
      grup 2 – 10-11 saniye arası
      grup 3 – 9-10 saniye arası
      grup 4 – 8-9 saniye arası gibi

Bence bu şŸekilde gruplar olsa yarışŸmacı sayısı çok yüksek rakamlara ulaşŸır.

piyu
      Anahtar yönetici

Grup fikrini çok düşŸündük. 10sn ustu ve 10sn altı yapalım dedik…ya da katılımcı sayısına gore ortadan 2ye bolelim dedik… orada da sorular ortaya cıkıyor…

mesela 10.300 yapan bir adam 10sn ustu gruba gectiginde yarıs sırasında daha hızlı olan bir derece ile 9.850 yaptı diyelim…. e bu derece ust grubun derecesi degil mi? peki bu durumda ne olacak???

bu yarısma esasında hem en adili hemde (ki son zamanlarda daha onemli oldugunu goruyorum) en sorunsuzu… hangi alternatifi bulsan sorun cıkıyor…

gecen gun aklıma su geldi… acaba kura mı ceksek??? ama bu durumda yavas olanların hızlı ile denk gelip farkı gecilmesi ortaya cıkıyor…

big block – small block ya da standart – modifiye de olmuyor…

olmuyor da olmuyor… 👿

heryarışŸa 1.olmak icin girilmez… mesela sen 1.olmanın neredeyse mümkün olmadığŸını biliyorsun… herkes boyle dusunse zaten cok cok az kisi gelir… amac bence adil bir kalkıs olmalı (bu en oncelikli) sonra bolca kalkıs olması… Ayrıca birsey daha aklıma geldi… arkadaslarından kupa isteyen varsa tr sampiyonasına katılsın 2 ya da 3 yarısmacı oldugundan kupa garanti… 😆 😆 😆 😆 😆

Ozgur bunları da gozonunde bulundurup bir dusunsene ve aklına gelenleri yazsana…(ben yaptım oldu tarzında bir adam degilim…tum fikirlerden birseyler gelistiriyorum… hepimiz akıllı (default olarak) insanlarız… illa bir alternatif buluruz buna….)

gtagucu
      Katılımcı

Grup sayısı her yarışŸta sıralama turları yapıldıktan sonra ayarlanabilir mesela 11.5-12 saniye arası bir grup olur, 10.8-11.5 saniye arası bir grup olur 10.3-10.8 arası bir grup olur yani sıralama turlarında elde edilen derecelere göre adil ayarlamalar yapılabilir diye düşŸünüyorum.

Amerika’daki drag yarışŸlarında 220 küsür farklı sınıf varmışŸ o sınıfları araşŸtırsak oradan kendimize uygun olan varsa uygulasak?

Şu anda zaten çok az kişŸi katılıyor bence. Katılanların hemen hepsi ortam olsun diye geliyor. YarışŸtan önce görüyorum mesela bazı kişŸiler arabasıyla geliyor güçlü arabaları görüp kazanma şŸansı olmadığŸını anlayınca yarışŸa katılmayıp geri dönüyorlar falan. Bence bu şŸekilde herkesin kazanma şŸansının olacağŸı gruplar olursa katılımcı sayısı kolayca 40-50 hatta 100 küsüre çıkabilir o zamanda her grup için rahatça katılımcı bulunur. DediğŸim gibi bu Amerikan arabası olupta konuşŸtuğŸum herkes kazanma şŸansı olmadığŸı için gelmiyor. Sonuçta bu olayın yarışŸmacılara bayağŸı maliyeti var git-gel benzin parası,girişŸ ücreti vs. herhangi bir amaç olmadan bu kadar masrafa girmek haklı olarak cazip gelmiyor çoğŸu kişŸiye.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

ılk etapta grup ayrılmadan direk herkes sıralama turlarına baslar.(Aynı önceki yarışŸlarda oluşŸturulan sıralama turları gibi).Herkes süresini belirlediğŸinde liste çıkartılır.(En hızlıdan en yavaşŸa doğŸru…)Sonra bu liste süre sırasına göre direk ne kadar kişŸi varsa atıyorum 3 e veya 4 e bölünür.Böylece 1.sınıf, 2.sınıf,3.sınıf veya 4.sınıf diye ayrılmı olur…Sürelerde otomatikmen gruba göre birbirlerine eşŸit olur…Her grupta sonuncu olanlarada En Cesur YarışŸmacı ǖdülü verilir…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:9b40adccf4=”piyu”]

mesela 10.300 yapan bir adam 10sn ustu gruba gectiginde yarıs sırasında daha hızlı olan bir derece ile 9.850 yaptı diyelim…. e bu derece ust grubun derecesi degil mi? peki bu durumda ne olacak???

[/quote:9b40adccf4]

DoğŸan abi o zaman yarışŸmacıya sorarsın hangi zanına göre hangi sınıfta yarışŸıcağŸını 10’luk ‘damı yok sa 9’luk damı yarışŸıcağŸına kendi karar verir.

Bide yarışŸlarda bi grup hatta bir kaç grup yapalım bir şŸekilde herkes aynı değŸilki zamana göre olmuyor bence ben 302 2v ‘yim karşŸılaşŸtığŸım araba 454 4v 1. viteste kakafaya kalktık 2. vitese geçince 454 uçmaya başŸladı zamana göre pek uygun değŸil bence gerçek bir mekaniker gelir yarışŸmacıya sorar motorunu ve kaç hp olduğŸunu mekaniker iyi anlıyorsa yarışŸmacının fazla veya eksik söylemediğŸini motora bakarak anlar veya 1,2denme yaparak ben oraya açık söyliyim güzel bi derce almak için gittim ama çok kuvvetli makineler vardı ve sonuç 11,514. 5 aylık ehliyeti var ve ilk resmi yarışŸım 302 2v 220 hp 355nm tork.Bence zamanlamam iyi ama sonuşŸta 16. oldum sıralamada 13. neden çünkü çok hızlı arabalar vardı bence acilen bir sınıf açılmalı ve benim gibi standart arabalılara bir umut ışŸığŸı yanmalı.

NOT:KUPA ıSTıYORUUUUUUUM 😡

Pontiac301
      Katılımcı

Kupa almak isteyen benim gibi sonuncu olsun :) hehehehe

piyu
      Anahtar yönetici

Chevy_Killer_89 kuplar sokaktan toplanmıyr ya da bedava degil… opucukle de vermiyorlar 😆 … 4 grup dediginde kupa maliyetim 4 katına cıkar… rakamlardan bahsetmiyim…acırsınız 😯

40 kisi gelecek diye dusunsem 4 grup yaparım… hadi maliyeti cıkardı diyelim… 10’ar kisilik gruplar… ozgur 11,500 cihan’da 11,530 yaptı… 3. ve 4. oldular 3.grupta… ikisi eslesti ve kalkıs yaptılar… ozgur gecti… cihan bir daha kalkamayacak… kupa filan yok dogal olarak… peki buna nasıl cozum bulucaz 😈 cihan sıralamada 7.olup gunu kapatacak….

cihan kupa almak icin ya saglam birsey yapman ya da gaza basmaman lazım… kupa mı? keyifli kalkıs mı? ben keyifli kalkısı tercih ederim…

cihan mekaniker’de cozum degil… 454 ama 200hp’lik araclar var onceki yarıslarda da vardı… sen onları gecersin… 454’in bir anlamı yok… ama canavar gidenlerde var…bambaska bir konu… atay’ın mustang 351 olmalı…hangi gruba gidecek?

karısık isler yaw… devam arkadaslar devam…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Aslında Amerikanınızla Türkiye şŸampiyonasına katılsanız çoğŸu Amerikancı en fazla 2 kalkışŸ yapabilirsiniz.Ayrıca verdiginiz paranın kat katını verirsiniz…Bu durumu göz önünde bulundurmak lazım.Biz şŸampiyona ya katıldığŸımızda bizim 68 in standart haliyle sarı Vega yla kalkıyorduk…!!!! ki o Vega nın nasıl bir pro-street oldugunu herkes çok iyi bilir…Hatta ondan önce standart 77 Camaro 305 imizle katıldıgımzda grubumuzda mavi Baby Nova vardı…canavar gibi 350 si vardı…!!!! ve Camaro muzla 3-4 kez katıldık her seferinde de 2 kez kalkabilmişŸtik…Hadi yine 68 le bi haltlar yapmışŸtık…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:13f3b2dd75=”piyu”]Chevy_Killer_89 kuplar sokaktan toplanmıyr ya da bedava degil… opucukle de vermiyorlar 😆 … 4 grup dediginde kupa maliyetim 4 katına cıkar… rakamlardan bahsetmiyim…acırsınız 😯

40 kisi gelecek diye dusunsem 4 grup yaparım… hadi maliyeti cıkardı diyelim… 10’ar kisilik gruplar… ozgur 11,500 cihan’da 11,530 yaptı… 3. ve 4. oldular 3.grupta… ikisi eslesti ve kalkıs yaptılar… ozgur gecti… cihan bir daha kalkamayacak… kupa filan yok dogal olarak… peki buna nasıl cozum bulucaz 😈 cihan sıralamada 7.olup gunu kapatacak….

cihan kupa almak icin ya saglam birsey yapman ya da gaza basmaman lazım… kupa mı? keyifli kalkıs mı? ben keyifli kalkısı tercih ederim…

cihan mekaniker’de cozum degil… 454 ama 200hp’lik araclar var onceki yarıslarda da vardı… sen onları gecersin… 454’in bir anlamı yok… ama canavar gidenlerde var…bambaska bir konu… atay’ın mustang 351 olmalı…hangi gruba gidecek?

karısık isler yaw… devam arkadaslar devam…[/quote:13f3b2dd75]Sen de haklısın abi yukarı tükürsen bıyık aşŸağŸı tükürsen sakal 🙄

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:cd326850e1=”Chevy_Killer_89″]Aslında Amerikanınızla Türkiye şŸampiyonasına katılsanız çoğŸu Amerikancı en fazla 2 kalkışŸ yapabilirsiniz.Ayrıca verdiginiz paranın kat katını verirsiniz…Bu durumu göz önünde bulundurmak lazım.Biz şŸampiyona ya katıldığŸımızda bizim 68 in standart haliyle sarı Vega yla kalkıyorduk…!!!! ki o Vega nın nasıl bir pro-street oldugunu herkes çok iyi bilir…Hatta ondan önce standart 77 Camaro 305 imizle katıldıgımzda grubumuzda mavi Baby Nova vardı…canavar gibi 350 si vardı…!!!! ve Camaro muzla 3-4 kez katıldık her seferinde de 2 kez kalkabilmişŸtik…Hadi yine 68 le bi haltlar yapmışŸtık…

bende 77 camaro’m ile katıldım 2 kez… karburatorum’de bozuktu… sırf ortamı gormek beraber olmak icin katıldım… beraber kalktıgım en denk araba bogac’ın bronz 80-81 camaro’suydu ki o yarısta 2. olmustu… digerleri hep fark attı. Hatta kardesim tribunden niye gaza basmadın demisti bana… oysaki gaz pedalı yere gomulmustu 😆

piyu
      Anahtar yönetici

cihan istiyorum ki herkes o gun cok keyif alsın… en ufak bir sorun bile cıkmasın… herkese hatıra birseyler verebileyim… (mesela herkese madalya vermeyi planlıyorum) ben kendi adıma amerikan’la ilgili herseyi hatıra olarak sakladıgımdan yarısmacıların da cok hosuna gidecektir diye dusunuyorum…

kural koymak ya da degisik birsey yapmak cok zor… burada konusurken degisik seyler duyup ogreniyorum, aynen orada kullanmasam bile alternatifleri bulabiliyorum… mesela kapılara yapısan sticker’lar olmadı diye gidip masraf yapıp manyetikli aldım…onda sorun cıktı…cama spreyle yazdık… surekli degisiyor…

bunun yanında organizasyon icin cok calısan 5-6 kisinin neler yasadıgını o kisiler haric baska kimse bilmiyor…(ben birde o kisilere karsı kendimi mahcup hissediyorum…onlar icin de birseyler yapmak istiyorum…sagolsunlar cok yardımcı oluyorlar…)

Esasında burada biraz yarışŸmacıların da fedakarlık yapması lazım gibi… mesela kuralla ilgili hosuna gitmeyen birsey var ise yarıstan once soyle… konusalım uyarsa yaparız… alternatif birsey varsa deneyelim, anlayışŸlı olalım, amacımız yarışŸmanın yanında birliktelik olsun… ama diger yandan yarısları daha zevkli yapabilmek icin ugrasalım…

mesela cihan yarısta kuralları begenmedi diye sonraki yarısa gelmezse, ozgur kupa almam mumkun degil derse, mehmet ben en cesur kupamı aldım derse yarısta kimse olmaz, bende sonraki yarısları yapacak ne sponsor bulabilirim nede o hevesim kalır…e sonuc… sonraki sene yeterince paranız varsa tr sampiyonasına katılırsınız… her yarısa 190ytl verip 2 kalkıs yaparsınız 😡 bence begenmesinizde bu yarıslara katılmanız ilerisi icin umutlanmamızı saglar… yoksa amerika’da olanlara bakıp eski AA drag yarısı vcd’lerini seyredip nostalji yaparız 😆

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:449b9c0c5e=”piyu”]cihan istiyorum ki herkes o gun cok keyif alsın… en ufak bir sorun bile cıkmasın… herkese hatıra birseyler verebileyim… (mesela herkese madalya vermeyi planlıyorum) ben kendi adıma amerikan’la ilgili herseyi hatıra olarak sakladıgımdan yarısmacıların da cok hosuna gidecektir diye dusunuyorum…

kural koymak ya da degisik birsey yapmak cok zor… burada konusurken degisik seyler duyup ogreniyorum, aynen orada kullanmasam bile alternatifleri bulabiliyorum… mesela kapılara yapısan sticker’lar olmadı diye gidip masraf yapıp manyetikli aldım…onda sorun cıktı…cama spreyle yazdık… surekli degisiyor…

bunun yanında organizasyon icin cok calısan 5-6 kisinin neler yasadıgını o kisiler haric baska kimse bilmiyor…(ben birde o kisilere karsı kendimi mahcup hissediyorum…onlar icin de birseyler yapmak istiyorum…sagolsunlar cok yardımcı oluyorlar…)

Esasında burada biraz yarışŸmacıların da fedakarlık yapması lazım gibi… mesela kuralla ilgili hosuna gitmeyen birsey var ise yarıstan once soyle… konusalım uyarsa yaparız… alternatif birsey varsa deneyelim, anlayışŸlı olalım, amacımız yarışŸmanın yanında birliktelik olsun… ama diger yandan yarısları daha zevkli yapabilmek icin ugrasalım…

mesela cihan yarısta kuralları begenmedi diye sonraki yarısa gelmezse, ozgur kupa almam mumkun degil derse, mehmet ben en cesur kupamı aldım derse yarısta kimse olmaz, bende sonraki yarısları yapacak ne sponsor bulabilirim nede o hevesim kalır…e sonuc… sonraki sene yeterince paranız varsa tr sampiyonasına katılırsınız… her yarısa 190ytl verip 2 kalkıs yaparsınız 😡 bence begenmesinizde bu yarıslara katılmanız ilerisi icin umutlanmamızı saglar… yoksa amerika’da olanlara bakıp eski AA drag yarısı vcd’lerini seyredip nostalji yaparız :lol:[/quote:449b9c0c5e]

DoğŸan abi ben ilk defa katılıyorum sizin yarışŸlara ve o oratm çok hoşŸuma gitti lastik dumanıpatinaj sesleri filan tam benlik bir yer kendimi oraya ait hiseddim bıraksalar 24 saat kesintisiz kalkardım ben geldiğŸim için çok mutlu oldum kısaca .Sadece kafama takılan hatta takılmayan bile denile bilir o kadarda önemli değŸil standart bir makine 11,514 çıkması iyi sayılabilr bi derce 5 ay’lık ehliyeti olan bir vatandaşŸ için ancak tek sınıf olmasından dolayı 19 kişŸi de ancak bu derce ile 16’cı oldum .Sadece bi fırsatı olunduğŸunda hiç olmazsa daha standart arabalara bi sınıf açılsa daha bi güzel olur gibi me geldi ama olsada olur almsada ben çok beğŸendim yarışŸları ve yardım konusundada elimden ne gelirse yaparım zaten Burak abide bilir.Her ne ise abi bu yarışŸaları düzenlediğŸin için sanaçok teşŸekkür ediyorum emin ol çok güzel geçiyorlar.HELAL OLSUN :)

piyu
      Anahtar yönetici

rica ederim…

sen mumkun olan en denk arabalar ile kalktın… bundan daha denk olamaz… ama 20 kisiyi 2 10’luk grup yapsam senin kalkıs yapacagı gene aynı kisiler… bu kez de sıralamada ilk yarısı kazanırsan ilk 5 icinde kaybedersen son 5 icinde olursun…

yaw bu kadar cok istediniz 5.yarışŸta yapıcam grup… 20’yi gecerse grup olacak…(dur hemende kesin konusmayayım…sonra karar degistirme sansım olsun 😆 ) ama yapıcam sanırım… bu arada turlarda 20-10-4-2-1 diye gidiyordu… 10 kisilik 2 grup olursa 10-4-2-1 olur…yani final’e gelen biri 4 kez eslesirken 10’luk grup olunca 3kez eslesebilecek…

daha mı iyi olur yoksa daha mı kotu tam bilemiyorum… bunları da konusalım… illaki birseyler buluruz…

rstimucin
      Katılımcı

hepiniz geyiksiniz…..

nasıl daha iyi olur ben solim, ben daha hızlı gittikce daha iyi olur, herkez beni seyretmeye gelicek,TR degil avrasya rekorları kırıcam.

sadece rakip arıyorum,ciddi bisi ; emeklerim bosa gitsin istemiyorum..

legend is back!

31 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.