29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

slm.Ben Cihan Yörük 19 yaşŸındayım ve 1969 MUSTANG bu benim ilk arabam yaşŸıma göre biraz fazla belki ama önemli olan ruh.Bu mustang’in satın alma hikayesi biraz tesadüf oldu.Arabamın takma adı Destiny(kader) bu adı vermemim çok güzel bir hikayesi var.Yazıma daha mustang’i almadan evel yani 4 ay evel’den başŸlıyorum ben amerikan araba tutkunuyum özelliklede mustang’lere karşŸı ancak babam başŸta olmak üzere bütün tanıdıklarım karşŸı çıkıyorlardı bana işŸte eski araba alınırmıymışŸ,çürükmüşŸ,freni tutmazmışŸ ,elinde kalır vs vs ama beni yıldıramadılar.
      ben bu sırada ehliyet almak için kurs’a yazıldım tabi daha bir heyecanlanıyordum ehliyet olunca mustang alabilirdim diye ancak babam hiç ümitlenme mustang almam dedi veye herhangi bir amerikan arabası çünkü babam eski araba bana karşŸı hayati tehlike yaratır diye korkuyordu ve her defasında bunu belirtiyordu bu sebepten çok bozuşŸtuğŸumuz olmuşŸtu bu sırada bir gün babamı razı edip karşŸıdan amerikan arabası bakmaya götürmeye razı ettim ve ilk galeriye geldik(çok lüks ve seçkin bir galeriydi) orada hemen gözüme şŸıkır şŸıkır parlayan 1969 mustang çarptı ve hemen başŸına dikildim içine filan bindim ve aşŸık oldum o arabaya babamında araba hoşŸuna gitmişŸti ama yinede önemsemiyordu ben babama dedimki bu arabayı alalım babam fiyatını sordu arabanın ve aldığŸı cevap oldukça iyi bir rakam dı babam zaten almamak için elinden geleni yapıyor du fiyatın yüksek olması buna tuz,biber ekti zaten taşŸınmışŸtık ve yeni ev satın almışŸtık bu bizi biraz kasmışŸtı ve böylelikle oradan gittik ama o 69 mustang aklımda kalmışŸtı benim üzüldüğŸü gören babam sana yeni araba alırım ben eski araba almam dedi ve bmw m3,subaru,astra coupe gibi arabalar teklif etti ama ben aldırışŸ bile etmedim bunun üzerine ben yine ehliyet için kurs’a giderken hani bir ara istanbulda çok kar yağŸdı ya işŸte o gün her taraf kar ile kaplıydı ve benim karnık acıkmışŸtı ne yazıkki sabahın körü olduğŸu için hiçbiryer açık değŸildi ancak bir pastahane açıktı içeri girdim orada bir tanıdığŸı gördüm hoşŸ geldin filandan sonra dedi ne yapıcaksın araba işŸini ben dedim amerikan arabası alıcam bunun üzerine birinin isimini söyledi bana ve ben bu kişŸiyi tanıyordum dedi ki o sana işŸe yarar bir amerikan bulur dedi ben ogün eve gittim ve babama olanları söyledim babamda o adamı tanıyormuşŸ bakarız filan dedi babam aradan 2 hafta geçti babam dediki haber geldi maslak sanayide bir mustang varmışŸ dedi tabi ben sevindim ve hemen maslak sanayiye doğŸru yola çıktık ancak babam yanına bir kaç usta almışŸtı tedbiri elden bırakmıyor herne ise söylenen adresi bir iki kaybolmadan sonra bulduk ve tamirhannenin içine girdik bir de ne göreyim aylar evvel baktığŸmız kırmızı 69 mustang karşŸıda ben tabi şŸok oldum daha şŸoklar bitmemişŸti araç %40 indirimle tam şŸok oldum ozaman babam da tabi ustalara filan baktırdı babam ustalardan olumlu cevapda çıktı dedim ki baba bu arabayı al bana şŸimdik bu mustang nasıl %40 indi fiyatı diyeceksiniz durum şŸu bırakılan galerideki çalışŸanlar arabaya atlayıp kız tavlamaya filan çıkıyorlarmışŸ bunu gören sahibi mustang’i oradan alıp maslak sanyiye getirtiyor ve satın gitsin diyor tabi bizde satın alıyoruz olayların bu kadar tesadüf olması sizce Destiny(kader) değŸilde nedir.
      Şu anda arabam ile çok çok mutluyum külstürdür o çöptür diyenler şŸimdik arabanın içine binmek veya bir tur attırtmam için yalvarıyorlar ama kesinlikle hayır diyorum tabi resim bile çektirtmiyorum onlarla arabmın heheh bunun yanı sıra bu mustang’i aldığŸım için bir sürü insan tanıdım bir sürü arkadaşŸım,abim ve ustam oldu. Ben şŸu anda Mustang’imle çok mutluyum allah olmayanlara vesin diyorum bye.SAYGILAR :)

Pontiac301
      Katılımcı

aferin sana….

chevyman
      Katılımcı

merhaba eleanor 68

kader yazını okudum.ben de ilk amerikanıma 67 cougar 19 yaşŸında sahip olmuşŸtum aradan 18 yıl geçti hala aynı heyecanla amerikana biniyorum. onun için heyecanını iyi anlıyorum.inşŸallah aynı heyacanla sende amerikanına yıllarca binersin araban güzel bir araba değŸerini bilmen dileğŸiyle güle güle kullan.

faceless
      Katılımcı

:) iyi günlerde kullan arabanı Cihan…Allah kaza bela vermesin..:) Yalniz arabayi almak yetmiyor ona bakmakda büyük özen istiyor hani bilmem anlatabildim mi??.. :)
      Güzel araba ama cidden ben sahsen gördüm arabayi. Draglarda görelim hünerini bakalım nasıl gidiyormuşŸ..?? Güle güle kullan..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

çok beyendim yazını … kazasız belasız kullan

Qurny
      Katılımcı

Cihan abi aracinizi iyi günlerde kullanmanizi dilerim gecekten cok iyi bir arac.MUSTANG ismi bile insanin tüylerini diken dikenm ediyor.
      Allah nazardan saklasın.Günün birinde insallah benim de öyle bir arabam olacak ;)

ozz
      Katılımcı

cihanclm, kusra bakma hikayene gec yorum yazlyorum, gerci hikayeni ilk bilenlerde biriyim, diger arkadaslarln da dedigi gibi allah nazardan saklasln iyi ve guzelgunlerde kullan arabanl.. ne diyeyim allah sevdiklerinden ve arabandan aylrmasln seni 😉

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Kaderine bakılırsa galeride ilk gorusunde Mustang ınde sana asık olmus… :)
      Allah kazadan beladan nazardan saklasın.

Anonim
      Ziyaretçi

Destiny hikayesini okuyan ve yorum yapan herkese teşŸekkür ederim. :) Saygılar

faceless
      Katılımcı

Eleanor68’in arabasinin resimleri…..:

[img:db38542b9b]http://img216.echo.cx/img216/2577/1000010resize2cz.jpg[/img:db38542b9b]
      [img:db38542b9b]http://img216.echo.cx/img216/7092/1000011resize2yr.jpg[/img:db38542b9b]
      [img:db38542b9b]http://img216.echo.cx/img216/2411/1000012resize3yt.jpg[/img:db38542b9b]
      [img:db38542b9b]http://img216.echo.cx/img216/373/1000014resize4wq.jpg[/img:db38542b9b]
      [img:db38542b9b]http://img216.echo.cx/img216/5099/1000016resize7rf.jpg[/img:db38542b9b]

faceless
      Katılımcı

Cihan bak hani sana diyordum eksoz uclarini degistir, söyle yaptir diye bak bitane resim buldum bu sekil demek istemistim..
      [img:d6ddae9575]http://www.ecarboutique.com/images/upload/showroomitems/S14413TOUCANT243.jpg[/img:d6ddae9575]

Anonim
      Ziyaretçi

Ben buldum o tarz egzost uçları ama usta arabanın orjinal eksozlarını bozma dedi bir de ses alamazsın dedi.Bu arada şŸank :)

Pontiac301
      Katılımcı

sesmi almak istiyosun…git bir takım flowmaster siparişŸ et….arabanın karakteri değŸişŸir boşŸwer ustanın ne dediğŸini filan…

theunforguven
      Katılımcı

bence bırak herşŸeyi orjinal kalsın. daha önce oynanmamışŸa benziyor. eskiyip çürüyünce değŸişŸtirirsin. hayırlı olsun… Allah olmayana da nasip etsin… :D

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:733c5e26ad=”şŸeunforguven”]bence bırak herşŸeyi orjinal kalsın. daha önce oynanmamışŸa benziyor. eskiyip çürüyünce değŸişŸtirirsin. hayırlı olsun… Allah olmayana da nasip etsin… :D[/quote:733c5e26ad]Ben bir scoop’lu motor kaputu bide krom 4 jant istiyorum fazla bir şŸey değŸil :)

faceless
      Katılımcı

Eleanor68 sana 1000 kere dedim git fibercide yaptir..sunu :) adama resmini göster adam yapar sana……

faceless
      Katılımcı

[img:4e079a7ea4]http://img252.echo.cx/img252/6854/6920mustang20outlaw20hood7gy.jpg[/img:4e079a7ea4]

Al iste 69 mustang icin bu..ama aklinda olsun sen görüntü icin yaptircan s anirim sakin önünde hava girisi yaptirma direk kopar :) Bizim basimiza geldi yani otobanda koptu gitti :) Resimdekinin aynisini yaptir yükseltisi ters olsun..hava girisi olmasin..

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:27cf83d16f=”faceless”][img:27cf83d16f]http://img252.echo.cx/img252/6854/6920mustang20outlaw20hood7gy.jpg[/img:27cf83d16f]

Al iste 69 mustang icin bu..ama aklinda olsun sen görüntü icin yaptircan s anirim sakin önünde hava girisi yaptirma direk kopar :) Bizim basimiza geldi yani otobanda koptu gitti :) Resimdekinin aynisini yaptir yükseltisi ters olsun..hava girisi olmasin..[/quote:27cf83d16f]Performans için yaptırıcağŸımı söylemişŸtim hani .Direk soğŸuk hava=daha fazla oksijen molekülü=daha fazla yanma=PERFORMANS 😈

piyu
      Anahtar yönetici

herzaman daha cok hava =performans degildir… bunu iyi planlaman ve bir yol cizip ona gore gitmen gerekir… modifiye olmayan bir makineyi cok soguk tutmak cig benzin atması ve zor ısınması anlamına da gelir… bence o suanda sadece goruntu olur… acele etme derim…

ya da kaputunu soktur, fiberci kalıp cıkarsın… istedigin gibi bir kapuıt yapsın onu tak…senin kaput evde dursun(ya da uygun biryerde) hem hafif hemde istedigin tipte olur… satıcam dersende orjinali takarsın olur biter… fiber’e birsey olursa kalıbı var tekrar yaparlar olur biter… hemde kırmızı ustune siyah renk ya da baska renkli bile yapabilirsin (komple mat siyah’ta olabilir mesela…

Lowrider
      Katılımcı

fiber kaputların maliyeti nedir tahmini yaptıran yada bilgisi olan var mı?

piyu
      Anahtar yönetici

rakam soyleyemiyecegim ama kalıp masraflı oluyor… tesaduf kalıp vardı ama o zamanda ben istememistim…

3-4 Camaro sahibi toplananın ucuza gelir kalıp… hatta 1-2 tane de fazla yaptırıp satarsınız :P

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:26c70d92b5=”Lowrider”]fiber kaputların maliyeti nedir tahmini yaptıran yada bilgisi olan var mı?[/quote:26c70d92b5]Ben sadece kaputa scoop yaptırmak istedim 400 milyon dediler boya dahil boyada zaten 100 milyon filan bu fiyata herşŸey dahil. :)

faceless
      Katılımcı

valla ben bugün göztepe sanayideydim benim boyacinin yanina ugradim Eleanor68 senin kaput isinide sordum.Fiberciye gittik yanimda 3.Yarisin tanitim afiside vardi.Atay’In arabasi var afiste.Fiberciye sordum böyle biseyi nekadara yaparsin 75milyon dedi usta.Pazarlik etmedim pazarlikla daha ucuzada yaptirilir..Hadi boyasinada 50 verdin diyelim..125 :) Ama benim bahsettigim sadece yukaridaki gibi bi kalip..Aklinda olsun sana 300.000 diyen ustalarada selam söyle benden.. :)

Lowrider
      Katılımcı

[quote:bdc144cd40=”faceless”]valla ben bugün göztepe sanayideydim benim boyacinin yanina ugradim Eleanor68 senin kaput isinide sordum.Fiberciye gittik yanimda 3.Yarisin tanitim afiside vardi.Atay’In arabasi var afiste.Fiberciye sordum böyle biseyi nekadara yaparsin 75milyon dedi usta.Pazarlik etmedim pazarlikla daha ucuzada yaptirilir..Hadi boyasinada 50 verdin diyelim..125 :) Ama benim bahsettigim sadece yukaridaki gibi bi kalip..Aklinda olsun sana 300.000 diyen ustalarada selam söyle benden.. :)[/quote:bdc144cd40]

abi ben avatarımdaki gibi bişŸi istiyorum biraz daha değŸişŸiğŸini ozaman bi gidelim o ustaya konuşŸalım ya.

faceless
      Katılımcı

valla adamin bende telefonu var veririm konusursun ne istiyorsun olmadi gideriz beraber sorun degil…..

Pontiac301
      Katılımcı

ilk cobra kaputla başŸlar:) demekki 5 sene sonra 5000 dolara 69 mustang alabilicez:))))

cadde_seytani06
      Katılımcı

araban çok güzel maaasallah nazar degmesin insallah insallah kazasız belasız kullanırsın belki bende birgün alırım ( sadece hayal )

berkozler
      Katılımcı

çok şŸık…

Anonim
      Ziyaretçi

HAHhaa yaw bu başŸlığı teğğ acemilik dönemlerimde yazmışŸtım şŸimdiki halimle kıyaslıyorum çok komikmişŸim ama ne yapalım herkes ilk basamağa basmaya mecbur.

Angelus
      Katılımcı

Rahmetli Chuck Schuldiner (13 aralik 2001- “şŸe day deaşŸ died”) vokalde, grubu DEATH albumleri Individual Thought Patterns 8. şŸarkısı DESTINY!!! Efsane idi.. BaşŸlığı görünce direk aklıma kendileri geldi bilenleriniz veya bilmeyenleriniz vardır bir bilgi olarak bilgi dağarcığınızda dursun…

Herneyse o albümde -ki albüm DeaşŸ Metal klasikler arasında olur- grupta

schuldiner-gitar (deaşŸ)
      andy la rocque-gitar (king diamond)
      steve di giorgio-bas (deaşŸ) (testament) (dark hall)
      gene hoglan-davul

LJaldılar…

Hepinize tavsiye ederim soo HARD ROCK HALLELUJAH!!!!

DESTINY!!!
      time is a şŸing we must accept
      şŸe unexpected i sometimes fear.
      just when i feel şŸere’s no excuse for what happens,
      şŸings fall into place
      i know şŸere is no way to avoid şŸe pain şŸat we must go şŸrough
      to find şŸe oşŸer half şŸat is true
      destiny is what we all seek
      destiny was waiting for you and me

i believe behind confusion awaits şŸe truşŸ for us
      past şŸe obstacles we face
      i value our life and trust
      years of questioning why şŸings happen şŸe way şŸey do in life
      wishing şŸat i could turn back time,
      so we could join our souls
      i know şŸere is no way to avoid şŸe pain şŸat we must go şŸrough
      to find şŸe oşŸer half şŸat is true
      destiny is what we all seek
      destiny was waiting for you a

Chuckschuldiner.jpg

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.