Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Amerikanınız ve Hikayeniz 1985 Impala 9C1 yani polis arabası

32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Boogeyman
      Katılımcı

Bana yağŸmalanacak bir araba lazımdı. ǖmer usta diye birisi var belki de tanıyorsunuzdur. Haber vermişŸtim, üç on paraya bir Chevroelt lazım diye

Gel bir tane Impala var 4 ileri otomatik dedi. TH700R4 ü duyunca atladık gittik. Baktık fena değŸil. Alalım dedik. Aldık eve getirdik.

Motor 305 dediler, 350 çıktı.
      Diferansiyel açık sanıyordum kilitli çıktı.
      Kapı döşŸemesini söktüm altından zırh çıktı
      Bu ne hulamlar deyip araşŸtırdım araba 9C1 police package çıktı.

KonsolosluğŸun arabasıymışŸ.

Arka viraj demiri ve harici yağŸ soğŸutucusu var. AğŸır hizmet sınıfı ısmarlanmışŸ ve gelmişŸ anlaşŸılan.

Kullanıyorum, bulduğŸuma döşŸüyorum. Camaroları tamamlayıp yola çıkar hale getirene kadar böyle takılacağŸız.

Camarolar da ayrı hikaye.

50mercury
      Katılımcı

Hayırlı olsun kazasız belasız bol bol gazlaman dileğŸiyle; :)

Boogeyman
      Katılımcı

TeşŸekkür ederim.

Yeni almışŸ değŸilim 1 yılı geçti. Gazlıyoruz bol bol. BulduğŸumuza döşŸüyoruz.

piyu
      Anahtar yönetici

valla bu yarısta doşŸe doşŸe bitmedi ben sahitim… o kdar yarısmacı arasından 11. oldu sanırım….

yaw bari döşŸüyorum deme yahu 😆

Boogeyman
      Katılımcı

Hade len, akraban üzülmesin diye kıyak geçtim.

piyu
      Anahtar yönetici

zuhahahahaaaaa

transam 260-270hp filan fersah fersah gecer valla

Boogeyman
      Katılımcı

Nerde ölçtünüz onu gözüm ? 260 beygir olsaydı beni iki üç boy geçerdi.

ǜzerinde standart bir 350 var. Eeee ?

piyu
      Anahtar yönetici

goodrench sıfır makine var dyno test 300hp diye bisi var ama ben onun yere verilen olmadıgını dusunuyorum… bu makine zaten bu sekilde satılıyor…

sen 3-4 boydfan cokta fark yersin 10,8sn filan yapıyor transam 😆
      shifter ve sanzıman kablosunda sorunumuz var…ama ustunde calısıyoruz… birde kısa shift improver kit’imiz geliyor… 2006 sezonuna daha iyi gelicez 😈

Boogeyman
      Katılımcı

Her tarafı shift kit olsa ne yazar :D

Gördük yarışŸta aradaki farkı. Anca geçti. Herkes atıyor tutuyor bilmem kaç yüz beygir diye. Bir tanesi de sanal dyno kahramanı biliyorsun.

EğŸer 300 beygirse o araba, ŞafağŸa da döşŸemesi gerekir. Aralarındaki farkı sen de biliyorsun. Şafak eh işŸte 300 beygire yaklaşŸmışŸızdır belki der hep arabası için.

Kısa shift improver da ne ?

piyu
      Anahtar yönetici

kışŸ aylarında gelecek olan shift improver kit anlamında…

transam 260hp filan veriyor sanırım yere… adamlar belli sartlarda 300hp diyor…sanırım headers filan lazım bunun ustune… ama bu halde döşŸer :)

Boogeyman
      Katılımcı

shift improver kit ne marka gelecek ? Kime taktıracaksın ?

260 HP falan olsaydı Şafakla kafa kafaya giderdi. Sanal dyno kahramanı :D

piyu wrote:
      kışŸ aylarında gelecek olan shift improver kit anlamında…

transam 260hp filan veriyor sanırım yere… adamlar belli sartlarda 300hp diyor…sanırım headers filan lazım bunun ustune… ama bu halde döşŸer :)

piyu
      Anahtar yönetici

bugun vazgectim gibi…kararsız kaldım daha dogrusu… sanzımanı murat taktı ama sanzıman sorunlu… ne zaman bu sorunlu desen degil diye iddia ediyor benimde bilgim yanlıs olduguna inandırmaya yetmiyor… olur normal filan diyor ama sanzıman Drive’a alınca donk diye ses yapıyor…bir tur bosluk var ama diferansiyel mi sanzıman mı kafayı yedirtecek…ses bariz onden geliyor %99 sanzıman olmalı…

acmaya da cesaret edemiyoruz acınca yaptırmak lazım..masraf… bu durumda shift improver kit gelecek olursa acıp yaptırırken kullanılabilir ancak… (karısık olaylar)

Boogeyman
      Katılımcı

Drive’a alınca donk diye ses yapıyorsa, taslardaki balataların boşŸlukları fazladır, ya da yay görevi gören metal balatayı koymamışŸ olaiblirler.

Söküp kendiniz yapsanıza hulamlar. Zor bir şŸey değŸilki sadece ortalık biraz batıyor o kadar :D

piyu
      Anahtar yönetici

ne kadar zamanını alır boyle bisi? bi cumartesi sabah bulusalım mı? kanat-cola filan bolca ısmarlarım :)

Boogeyman
      Katılımcı

Olmaz, dışŸarı işŸ yapmıyoruz. :D

Angelus
      Katılımcı

Piyu bizde 3-4 araba birleşŸip bir garaj kiralayalım bencee :) alet edevat alır tamiri kendimiz yapar dışŸarıyada işŸ yapıp garajın kirasını bedavaya getiririz.. Tabii boogeyman’e hizmet bedava ne olsa yarmışŸ bir kişŸilik,bu konuda SenSei kendileri :) :)

piyu
      Anahtar yönetici

kolay degil…o işŸ… aylık bayag para ayırmak lazım… hemde tam uyustugun 3-4 kisi lazım…zor işŸ…bende zaten amerikan yok… :)

Lowrider
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Tabii boogeyman’e hizmet bedava ne olsa yarmışŸ bir kişŸilik,bu konuda SenSei kendileri :) :)

böle dersen sabah geldiğŸin zaman butun dükkanını boogeymanın garajına taşŸımışŸ bulursun :) duvarda bi yazı
      BOOGEYMAN WAS HERE ehehe

kanat kola varsa bende geleyim abi o şŸanzıman toplanırken ordaydım bende kontrol ederim doğŸru yapıyomu falan diye

Angelus
      Katılımcı
      Lowrider wrote:
      Angelus wrote:
      Tabii boogeyman’e hizmet bedava ne olsa yarmışŸ bir kişŸilik,bu konuda SenSei kendileri :) :)

böle dersen sabah geldiğŸin zaman butun dükkanını boogeymanın garajına taşŸımışŸ bulursun :) duvarda bi yazı
      BOOGEYMAN WAS HERE ehehe

kanat kola varsa bende geleyim abi o şŸanzıman toplanırken ordaydım bende kontrol ederim doğŸru yapıyomu falan diye

Kanat- Kola’yı Kanat-EFES DARK yaparsanız boogeyman nos takılmışŸ corvette gibi toplar şŸanzımanı ama şŸanzımandan hayır gelirmi orası ayrı bir tartışŸma konusu :)

Boogeyman
      Katılımcı

ǜç on paraya 350 motorlu TH700 şŸanzımanlı, klimalı, kilitli diefransiyelli tercihen Camaro bulun hepinizin şŸanzımanlarını tamir ederim.

aksi taktirde olmaz.

üç on paraya dördüncü nesil pert bir Camaro da olabilir. Projem var da

AYBARS
      Katılımcı
      Boogeyman wrote:
      ǜç on paraya 350 motorlu TH700 şŸanzımanlı, klimalı, kilitli diefransiyelli tercihen Camaro bulun hepinizin şŸanzımanlarını tamir ederim.

aksi taktirde olmaz.

4 nesil pert olmuşŸ bir araç var bizim bu cenehlarda.3 on para değil ama ben o miktarlarda teklif yaptım.Telefonumuda verdim.Bekliyorum.
      Eğer bastırırsan alabilirsin.lt1 4 l60e var üstünde.Difransiyeli motoru ve şŸanzumanı darbe gormemişŸ.
      Aybars

gtagucu
      Katılımcı

O pert olmuşŸ 4. nesil f-body ne oluyor? (Camaro-Firebird) Mümkünse bende onun iç tarafından birkaç parça almak isterim (koltuklar,orta konsol vs.)

Angelus
      Katılımcı
      AYBARS wrote:
      Boogeyman wrote:

aksi taktirde olmaz.

4 nesil pert olmuşŸ bir araç var bizim bu cenehlarda.3 on para değil ama ben o miktarlarda teklif yaptım.Telefonumuda verdim.Bekliyorum.
      Eğer bastırırsan alabilirsin.lt1 4 l60e var üstünde.Difransiyeli motoru ve şŸanzumanı darbe gormemişŸ.
      Aybars

Bu sanzumani 3. nesillerde kullanabiliyormuyuz??

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Bu sanzumani 3. nesillerde kullanabiliyormuyuz??

4L60E şŸanzıman TH700R4 şŸanzımanın aynısının elektronik yönetileni. Bu yüzden en az lt1 ecusu gerekiyor. Ecu falan değişŸtirip motoru enjeksiyonlu yaparsan olabilir. Yada direk 700R4 şŸanzıman takabilirsin.

AYBARS
      Katılımcı

Araç Camaro.ıçinden parça verirlermi bilmiyorum.Bir sormak lazım.
      Aybars

Doguhan
      Katılımcı

Türkiye’de satın alıncak ….var mı? ilgisi olan, bılen varsa msn den ulasabılır.

Pontiac301
      Katılımcı

paraya bağlı olmakla beraber var tabiki,

piyu
      Anahtar yönetici
      Doguhan wrote:
      Türkiye’de satın alıncak ….var mı? ilgisi olan, bılen varsa msn den ulasabılır.

mesajın bazı bölümleri silinmistir…

Neden?
      1.mesaj kurallarına uygun değil, alakasız bölümde alakasız konu altında…
      2.aranan araba ilan tahtası bu amac icin kuruldu…

acmecamaro
      Katılımcı

4.nesil ic dosemeleri, koltuklari, dashboardu, orta konsolu vs. ikitelli de feridun abilerde var… uygun fiyatla verebilirler, ikitelli organize sanayide /gungoren bagcilar sanayi sitesinde yerleri.

gtagucu
      Katılımcı
      acmecamaro wrote:
      4.nesil ic dosemeleri, koltuklari, dashboardu, orta konsolu vs. ikitelli de feridun abilerde var… uygun fiyatla verebilirler, ikitelli organize sanayide /gungoren bagcilar sanayi sitesinde yerleri.

Tam yerini tarif edebilmen mümkün mü, yarın bi gidip araşŸtırayım?

acmecamaro
      Katılımcı

temden havaalani 2telli cikisindan cikiyosun, ama hava alanina donmeden sagdan yukariya devam ediyorsun… iki kere isiklari geciyorsun biraz mesafe var ama…. yukariya dogru cikarken (sen sag serittesin) solda sirayla sanayi sitelerini goreceksin sari-yesil buyuk tabela ve girisi olan “gungoren bagcilar” sanayi sitesini goruyorsun…ileride doner kavsaktan geri gelip siteden iceriye giriyorsun… dunduz git…. yokus yukari tirmaniyorsun tepeye geldiginde sola don sokak numarasini hatirlamiyorum ama kosesinde kirimlioglu otomotiv olan sokak o sokakta Temiz oto diye goreceksin Feridun abiye gidip benim gonderdigimi soylersin yardimci olur (Burak benim adim).

ebrar36
      Katılımcı

mevzunun başŸını kaçırdım ama bahse konu 85 impalanın arka viraj demirini bir görsem olmadı teknik ölçülerini öğrensem,olmadı hani ağırlık yapıyor diye çıkarıp atsanızda ben mala konsam ne iyi olur…..

$$$$$$$

acmecamaro
      Katılımcı

ooo sen kopmussun ustaa :) biz impalayi bitirip 4. nesil camaro dosemesine geldik :)

32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.