Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Amerikanınız ve Hikayeniz Arabam ve onunla başımdan geçen olay… (68 Camaro)

• Bu konu 35 yanıt içerir, 19 izleyen vardır ve en son 17 yıl önce piyu tarafından güncellenmiştir.
35 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      amerikancý
      Katılımcı

68 model Camaro sahibiyim.Aracımı gazete ilenından buldum ve hurda halde aldım.Alırken başŸımdan bi olay geçti.Gazetede adam e-mail adresini vermişŸti.Adamla konuşŸtuk,anlaşŸtık,buluşŸtuk.Adamın ufak bi garajı vardı.Biraz lafladıktan sonra adam anahtarı bana verdi.Araba epey hurda’ydı.Sonra adam bana “hurda gözüktüğüne bakma,motoru taşŸ gibidir” demişŸti.Adamın sözleri biter bitmez asıldım marşŸa.Araçtan ince bi gıy gıy sesi geldi.Ben adama baktım adam bana.Daha şŸimdi “hurda gözüktüğüne bakma,motoru taşŸ gibidir” diyen adamın yüzü biraz kızarmışŸtı.Biraz motoru eşŸeledikten sonra olayın yağda olduğunu gördük ve yağı değişŸtirdik.Motora bakarken hakkatende motor temiz duruyordu.
      (bu arada sinan bey (arabayı aldığım adam) saolsun arabanın altındaki hurda’yı bana hediye etti hala duruor)

MOTOR

Edelbrock hava filtresi
      Dereceli eksantrik
      El yapımı headers (doğrumu yazdım? :D )

(birde bakım yaptık)
      ıLJ MEKAN

Drag için tasarlanan yarışŸ koltukları
      Direksiyon
      ıç mekanı ahşŸap kapladık

(ayrıca iyi bir temizlik ve bakım)

DIŞ MEKAN (KAAAPPOOOOORTAAAAAAAA :D :D :D )

Kaputu kabarttık
      Tamponaltı spoyleri
      Krom parçalar (tampon,sinyal farı çevresi,cam çevresi aklına ne gelirse :D )

YǜRǜYEN AKSAM

Koni amortisörler
      Jant/lastik
      Akslar kısaltıldı

(şŸasede iyileşŸtirmeler yaptık)

))))))))))Valla ben aleti toplarken kolaya vede akılcı yola kaçtım.Herkes örneğin jant/lastik alır ve çıkan eski malzemeyi cebinde yıllandırır.Ama bizim burda bi parça alım-satım yeri var mesela ben parça alıorum çıkan parçayı satıorum yani indirimli almışŸ gibi oluor örn:200usd parça-50usd eski parça=150usd yani 200 dolarlık malzeme 150 dolara gelior eski parçadan kurtulmuşŸ oluorsun.(((((((((((((((((((

XLR-V
      Katılımcı

Gule gule kullan ama sanki o araba degil de adeta bambaska bir araba gibi duruyor yalniz resimin cekildigi yer tr degil gibi

piyu
      Anahtar yönetici

-2 araba farklı
      -ülke tr degil

acıklama rica edicem… isletme tarzında birsey ise hosuma gitmedi…

Anonim
      Ziyaretçi
      piyu wrote:
      -2 araba farklı
      -ülke tr degil

acıklama rica edicem… isletme tarzında birsey ise hosuma gitmedi…

Evet bende fark ettim orası amerika çok belli daha çimlerin kesiminden ,ağaçalrın dizlişŸinden.evlerin çatısnın renginden.Bide ilk araba 68camaro 2. 67-68 rs bir karışŸklık mı oldu acaba.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bende farlara dikkat ettim ama belki orda ss kıvamına getirmşŸlerdir :8

amerikancý
      Katılımcı

Yer:istanbul
      Mekan:ümraniye carrefour’dan yukarı çık ormanlıklar var zate aracı ordan aldım :D

Size biraz aptalca gelicek ama dediğiniz doğru ön farları söktük 😆 Naaapiim iğrenç duruorlar bizde farsız gezioz ama geceleri araca binmem ondan yoksa far lazım bi şŸey !!!

(bu arada sinyal farlşŸarını falan sormayın onları alıcam diye bi firmaya çuval para verdim :( )

DǜZELTME (2DK SONRA) :birşŸey daha ön farların tıkıldığı yer (panjur denior sanırım) onu biz yapmadık tanıdığım bi usta var o yaptı

57asaf
      Katılımcı

orasi kesinlikle tr diil.o romork hic turk malina benziyomu???????

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

yav o panjuru takan adam açılabildiğinimi bilmiyo???

bide ben istanbul olduğuna inanmadımda yolla sen bakiim başŸka resimler daha :D

Anonim
      Ziyaretçi

Ahhh keşŸke ıstanbul böyle olsaydı ama değil

ata recai
      Katılımcı

o panjuru buradaki ustalar yapsın alsınlar bide beni yapsınlar…..
      sallıyonnnn
      dikkat ederseniz panjurlar ss dir.
      ve yine dikkat ederseniz sağ ve sol tarafı açılır ve altından far cıkar bu ss in bir özelliğidir. zaten panjurda yerleri belli

emrekaan
      Katılımcı

bence de ikisi de farklı araçlar.. o panjurlar açılabiliyor.. gece çıkabiliyorsun yani :D ve ben bu 2 aracında aynı olduğuna inanmadım. sembolik yaptıysan neyse de 😈

Angelus
      Katılımcı

Güzelde gözüm o ağaçlar tropikal adana – mersin desen tamam bir nebzede istanbulda o ağaçlar olsa olsa botanik bahçesinde olur o arabanında orada işŸi ne? KuşŸ veya timsah yuvası olarak kullanmamışŸlardır sanırım :)

Bu arada Adapazarında bir 69 camaro varmışŸ. bilgisi olan varmı?

Szopen
      Katılımcı

kick+ban yaa

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

O araba ıstanbul da olsaydi emin ol havada kapılırdı…

Bu arada Angelus bahsettigin 69; bordo beyaz stripe li ss mi?

Angelus
      Katılımcı
      Chevy_Killer_89 wrote:
      O araba ıstanbul da olsaydi emin ol havada kapılırdı…

Bu arada Angelus bahsettigin 69; bordo beyaz stripe li ss mi?

Bugün sanayiide bahsediyorlardı haftaya almaya gideceklemişŸ evet SS mişŸ bu arada.

piyu
      Anahtar yönetici

arabanın plakasını 1 gün içerisinde buraya ya da özel mesajıma yazmassanız üyelikten ban’lanacaksınız.

Belki ilk başŸta biz cevap yazdıktan sonra şŸaka dense kapatılabilecek bir konu iken şŸimdi uzadı ve forum’ları bu kadar gereksiz oyalamak dogru degil…

dogru olup olmadıgının acil acıklanması gerekiyor…

Szopen
      Katılımcı

Yaa resimlerden ve mesajlarından belli bence gerçek olmadığı direk.

alper
      Katılımcı

ya beyler sallıyor o arabanın bulundğu yer amerika resimdeki araçlar türkiyede mersin adana bölgesine mahsus yaaa ben mersinde otuyorum camaro mersinde gezecek benim haberim olmayacak iyi sallamışŸ

İNFERNUSS
      Katılımcı

muahahahha,adam napmaya çalışŸmışŸ anlamışŸ deilim,bizi kandırınca sevindi ,mutlu oldu heralde,ama sen bu amerikancı camiasına yutturamassın kardeşŸ

ne güsel bir olay yaa,

al çalışŸtır,böyle durduğun a bakma motoru taşŸ gibidir

muaahaah 😆

hatta sen 500 milyonu ver şŸimdi kapora ,haftaya kalan 750 yide verirsin zuahhahah, abi koptum yaa,çok hoşŸ…

firrebird
      Katılımcı

kesinlikle gerçek değil, arkadaşŸımız kendince makara geçiyor yada geçtiğini zannediyor.. ❗

açıkcası -sözde- camaro’nun resimlerini görüp de yazılanları okuduğumda bir yamukluk olduğunu anlamışŸtım ama o anda bişŸey yazmak istemedim. dur dedim bakalım bu konu nereye varacak :?: :?:

safız ya biz de, yedik hani.. alla allah ya….

Szopen
      Katılımcı

Bende de Cobra var 22lik, gölgede yetişŸtirdim 😯 Bu da yeni moda herhalde, herkes hangi araba nerdedir, kimdedir, kaç tanedir biliyor, boşŸuna gelip sallamayın.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

harbiden ya herkes arabaların yeri,ni sahibini biliyo..

ozz daki arabayı avatarından tanıdım o gazi mah. deki nova değilmi dedim :D araba şŸimdi kuşŸ adasında :D

özgür abi kulağın çınladımı

Angelus
      Katılımcı

Tempest sen ankaradamiydin??

emrekaan
      Katılımcı

bence aramıza girmek için bu yalanı söylemişŸ olabilir. ya da sanal hayatı komple yalan sanıyordur..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

angelus evet ankaradayım hemde 22 yıldır :D

sende gelip gidiyodun dimi ankaraya

burAAk
      Katılımcı

BRAVO sana forum kirletme ödülü senindir arkadaşŸım!!!Araban yoksa yok de varsa yalan söleme kendimden bile örnek veriiim benim diil amerikanım arabam bile yok!!!Ben bu sitede 1 aydır ziyaretçiyim ve burdaki arkadaşŸların ne kadar AA’lardan anladıklarını biliorum.Bilki senden daha iyi anlıorlar;zaten bellide oldu.Bu arada ben üye olmadan önce arkadaşŸ resimli mesaj yollamışŸtı resimleri neden göremiyorum?

piyu bırakın şŸunu ban’la bence 😡

fd68
      Katılımcı

uçuk …otomobil 69… sen 68 in hikayesini sallıyorsun…

berkozler
      Katılımcı

çok ayıp…kekmiyiz?!

Angelus
      Katılımcı

Eski konular hortluyor galiba.. Yada birisi nostalji yapıyor.

tolga74
      Katılımcı

adapazarında kiminmişŸ bu ve nerdeymişŸ.ben adapazarında hiç görmedim.74-81 arası bikaçtane var ama 69 olduğunu zannetmiyorum

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

feyk ulan feyk ahahahaHAHA

angelus bi ankara toplantısı falan mı yapsak. eskiden bide burçak vardı ank da buluşŸamamışŸtık işŸ yüzünden :S

overland
      Katılımcı

keşŸke aracın fotoğrafları kaldırılmamışŸ olsaydı,çok merak ettim şŸimdi yaa…

illetyus
      Katılımcı

Yaaa…Evet….

Hatta benim 75′ Camaro’ nun bide 4 kapilisindan aldim garajda yanyana duruyorlar. Cumburcemaat biyere giderken lazim oluyo…..
      Gecenlerde de yolda giderkene Dodge’ un Impala’ sini gordum 8 kapili, convertible, 5×5 hemde…..

Dogan hatirlarmisin bilmem, benim arabayi aldigim yillarda basimdan gecen bir diyalogu anlatmistim….Su 4 kapili 74 Camaro hikayesi, bu is ona benziyor biraz…. 😆

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

eskiden otobüslerin birsürü kapısı varmşŸ her koltuğa iki kap :D 38 yapımı bi filmde gördm :D

Anonim
      Ziyaretçi

abiler ben yeni üyeyim ben resimleri daha göremedim kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum ama

piyu
      Anahtar yönetici

aramıza hoşŸgeldin… fotoları bende goremiyorum… aklı sıra bizi işŸletmeye calısan arkadasın koydugu yerden silinmisler sanırım…

35 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.