28 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Ya arkadaşŸlar TR de neden hiç kimse lastik parlatıcı spreylerden kullanmıyor, buradamı bulunmuyor yoksa fazla bilinmiyormu ondanmı merak ettim.

Angelus
      Katılımcı

Ben kullandım 1-2 kere güzel sonuç veriyor.

tolga74
      Katılımcı

sprey köpükler daha iyi sonuç veriyor

Anonim
      Ziyaretçi

Benim arakadaşŸın ws6 ‘sında yapmışŸdık arabanın poposu durmuyordu.Belkide düşŸük profilli lastik olduğundandı.Ama yıkadığımızda bile çıkmamışŸdı yağlı bi şŸeydi.

Anonim
      Ziyaretçi

USA da her Car Wash istasyonunda kullanılan rutin bir sprey lastiğin yan yüzeyine sürülüyor, o kadar kaliteli ki 3-4 gün lastiğe ıslak bir görüntü veriyor. Normalde arabamızı yıkadıktan 5 – 10 dk sonra lastik kuruyor nerdeyse beyaz görünüyor 👿 , bu spreyler arabayı gercekten cok temiz gösteriyor 😉 .

Szopen
      Katılımcı

Babamda ıslak gösteren değil fakat lastiği yeni gibi gösteren bi sprey var, süngerle sürüyo lastik temizleniyor ama ıslak gözükmüyor. Islak gösterenler zaten lastiğe zararlı diye biliyorum ?

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Ben hep arap sabunu kullanıyordum, Nova bizde oldugu için, bagajından arap sabunu eksik olmazdi:)

piyu
      Anahtar yönetici

bazı yıkamacılarda kullanılan spreyle puskurtulen siyah yuzeyleri 3-4 gun pırıl pırıl yapan bir sey var (sey dedim cunku nedir bilmiyorum)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

1–arap sabunu
      2–lastik artık çok beyaazlamışŸsa bezle tiner uygulaması
      3–düzenli temizlik

1-3 herzaman yapılmalı lastik 1-3 ü yemiyosa 2 uygulanmalı :D

berkozler
      Katılımcı

inanmıyorum yaa!!tiner,arap sabunu…arkadaşŸlar bunlar lastiğe ne yapıyor biliyormusunuz…olmadı tuz ruhu kezzap falanda dökün…sakın haa bu tarz maddeler uygulamayın siz siz olun..köpük sprey tercih edin..armor all 10 ytlmi ne..zaten nelere ne paralar veriyoruz..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

yav kardeşŸ lastik eskidiyse az ömrü kaldıysa zaten rengi ölüdür ve tiner bu lastiği aşŸındırır zaten aşŸınınca altındaki saf siyahlık ortaya çıkar (metal yüzeyi zımpara ile parlatmak gibi)

arabsabunu nun bildiğim bir kötü etkisi yok ,, varda ben mi bilmiyorum ? :S

theunforguven
      Katılımcı

colada güzel sonuç verir :D

XLR-V
      Katılımcı

Hangi cola ama ?
      Pepsi mi ,Coca mi lol

theunforguven
      Katılımcı
      XLR-V wrote:
      Hangi cola ama ?
      Pepsi mi ,Coca mi lol

yerliyse turka yabancıysa coca :P

XLR-V
      Katılımcı

He he guzel :D
      Anlasilan gazoz hikaye sanirim cola daha kullanisli bir sey lastik sektorunde bile ise yariyor ya :D

Memo
      Katılımcı
      Chevy_Killer_89 wrote:
      Ben hep arap sabunu kullanıyordum, Nova bizde oldugu için, bagajından arap sabunu eksik olmazdi:)

Hay agızınla bin yaşŸa ben z4 dede arap sabunu kullanıyorum bence gayet gsl oluyor

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

kola aslında iyi fikir

arabam olursa eski lastiklerinde istatistik bile yapabilirim bu konuda

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Keisnlikle arap sabunu cok guzel parlatıyor, hem de bir kac gun duruyor(kirlenmezse lastik hep duruyor)…

Cola kromu parlatiyor, MyşŸbusters de izlemişŸtim:)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

aklıma geldi bide nikelaj parlatıcısı var

ıslak sigara jelatini :D mükemmel yapıyo polisaj dan çıkmışŸ gibi. eski tampona yapmışŸtık şŸimdi babamın arkında ampon sadıktan çıktı çillenmişŸti bi geçtik jelatinle 6 yıl falan oldu hala pırıl pırıl ayna gibi

firrebird
      Katılımcı

vayy bee, süper :)
      hem ucuz hem etkili, e daha noolsunn.. 😉

TEMPEST wrote:
      aklıma geldi bide nikelaj parlatıcısı var

ıslak sigara jelatini :D mükemmel yapıyo polisaj dan çıkmışŸ gibi. eski tampona yapmışŸtık şŸimdi babamın arkında ampon sadıktan çıktı çillenmişŸti bi geçtik jelatinle 6 yıl falan oldu hala pırıl pırıl ayna gibi

cadillacgage
      Katılımcı

ıslak sigara jelatini olayını pek anlayamadım. bu jelatin ozelligini yitirmemis nikelajı parlatabilir. ozelligini yitirmis nikelajı (ornegin vida delikleri) de parlatır mı?

kola marketlerde ucuz kola satılıyor.amarikan coco colası almaya gerek yok. ama kola sekerli oldugundan tozlar lastige yapısıyor. en iyisi arap sabunu veya arabayı yıkadıgımız araba sabunu-araba sampuanından srtsnls lastikleri yıkamak

Erman
      Katılımcı

ıslak sigara jelatini.. şŸu alüminyum folyo tarzında paketin içinden çıkan şŸey mi..

the_judge
      Katılımcı
      Chevy_Killer_89 wrote:
      Keisnlikle arap sabunu cok guzel parlatıyor, hem de bir kac gun duruyor(kirlenmezse lastik hep duruyor)…

Cola kromu parlatiyor, MyşŸbusters de izlemişŸtim:)

MyşŸbusters +1 motor kolayla temizlenmiyo ama!!!

exonotzor
      Katılımcı

kola çalışŸıyo ,, ama yazık günah bee ,, gıdaya girer yinede

overland
      Katılımcı

Lastiği siyah göstermekse amaç bence en iyisi ayakkabı boyası.Hem bir zararı olmadığını düşŸünüyorum hem de ekonomik.Bir liraya alacağın kendinden cilalı,süngerli olanından birşŸey lastiklerini aylarca boyar.Lastik ıslakken uyguluyorum daha iyi sonuç alıyorum.Kesinlikle tavsiye edilir.(Bu arada ayakkabı boyası imalatı yada satışŸıyla bir alakam olmadığı buradan tarafımca bildirilir. :D )

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

evet özelliğini yitirmemişŸ olması şŸart, aslında çizmeden üstündeki tortuları zımparalıyo diyelim (tahminim) 😆 biz tamponu bi hurdacıda bulmuşŸtuk birisi sandıkta sıfır getirtmişŸ sonra atmışŸ hurdacıya o adamda satamamışŸ 10 yıl. 67 kaç kişŸide varda kaçına tamponlazım 😈 .
      biz aldık çilliydi üstü sigara jelatini biriktirdi babam balkonda daldık tampona ve cidden ayna gibi oldu ama cidden ayna gibi babam traşŸ bile oldu karşŸısında 8)

neyazıkki memlekette nikelajı dandirik attıkları için amerikadan gelenler kadar uzun dayanmıyo. Tampon 8 yıldır babamın arkadaşŸında sadece tozunu alıyo. ama gerikalan, babalar ve arka tampon 2 yılda bir nikelaja gidiyo 😈

cadillacgage wrote:
      ıslak sigara jelatini olayını pek anlayamadım. bu jelatin ozelligini yitirmemis nikelajı parlatabilir. ozelligini yitirmis nikelajı (ornegin vida delikleri) de parlatır mı?

kola marketlerde ucuz kola satılıyor.amarikan coco colası almaya gerek yok. ama kola sekerli oldugundan tozlar lastige yapısıyor. en iyisi arap sabunu veya arabayı yıkadıgımız araba sabunu-araba sampuanından srtsnls lastikleri yıkamak

illetyus
      Katılımcı

Islak sigara jelatini is goruyor……dogrudur.
      Ancak, nikelajin uzerindeki “pas” agirliginda olanlari degil, “cillenme” diye tabir edilen hafif sarartilari aliyor ve neticesi oldukca iyidir.

Lastiklere siyah gorunmesi icin Cola surmek ise yariyor ama dikkat karizmayi cizdirme tehlikesi yuksek !! Ozellikle yazin aylarinda pek tavsiye etmem. Cunki arabayi bir yere parkedip hareketsiz kaldiginizda nere ne kadar sinek varsa arabaya hucum ediyor haberiniz ola…. 😆

atila
      Katılımcı

Sigara jelatinini bizde kullanmışŸtık, belki iyi durumdaki nikelajda işŸe yarıyordur ama paslanmaya karşŸı hiçbir etkisi yok. Bur arada benim merak ettiğim tamponlara nikelaj yaptırmanın maliyeti nedir. Bi ara bi nikelajcı aramışŸtık, adam ön-arka için 1.200 YTL fiyat çekti (Ankara’da) ki araba 71 opel record-yani tamponlar ince. Sizce bu rakam normal mi?

illetyus
      Katılımcı

Fiyat verilen tarih cok eski degilse, normale yakin bir fiyat ve yapilacak is saglam olacak demektir…!
      Ancak yapacak olan kisi ile yapilacak iscilige garanti vermek konusunda kesinlikle anlasmaya varin.

Aciklama :
      O ebatlarda iki parcayi “gercek anlamda” kalici sekilde kaplamak hem iscilik hemde malzeme maliyeti acisindan oldukca pahalidir.
      Yine ayni sekilde o ebatlarda iki parcayi 250 – 500 yada 600 milyon arasi bir fiyat vererek yapariz derlerse bilinki 6 ay sonra cillenmeler, ozellikle soguk havalarda “pul pul” atmalar olacaktir….

Bu konuda net bir fiyat ortalamasi vermek zor fakat size verilen fiyat “az” olmasa bile, bana pek yuksek gelmedi.

Yinede ayni kalitede iscilik ve kaplama icin birkac yerden daha fiyat almaniz faydali.

Yaklasik olarak 4 yil once, 4 adet jant icin bana verilen fiyat 700 milyon civariydi.

28 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.