Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Amerikanınız ve Hikayeniz 65 Fastback Mustang’im

81 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      kago90
      Katılımcı

Selamlar.. Ben Kağan MenekşŸe. YaşŸım 28. Mustang ile tanışŸmam 1989’da dayımın 1967 Mustang almasıyla oldu. Yıllar geçti ve ben lise sondayken ilk mustangimize kavuşŸtuk. Abimle 1973 Grande almışŸtık. Tamamen orjinal bir arabaydı. Balköpüğü rengindeydi, siyah vinil tavanı vardı. 302 motor ve C-4 otomatik şŸanzumanı vardı. O mustang ile 3-4 senelik bir beraberliğimiz oldu. O sırada dayım 1970 Boss, 1963 Ford Falcon Futura Hardtop ve bir tane de 1970 Mercury cougar alıp toplamışŸtı. Bunların dışŸında birçok amerikan arabasını toplayıp veya alıp satmışŸtı.

Sonrasında bir boşŸluk oldu ve birkaç sene amerikandan uzak kaldık. Elimizde birtek Ford minibüsler kalmışŸtı bunları da dayım işŸi için kullanıyordu. Bu durum martın başŸına kadar devam etti. Ben araba bakıyordum ve bir türlü zevkime göre bir amerikan bulamadım. Olanlar zaten internette gördüğüm uçuk rakamlarla satışŸa sunulmuşŸ aletlerdi. Artık umudumu kesmişŸtim ve gidip bir 1994 Audi 80 Quattro Competition aldım. Planım yüklü para gömüp A8de kullanılan 3.8 veya 4.2 motoru koyacak hale getirmekti. Uzun araşŸtırmalar yaptım bu sırada. Audi’nin birkaç ufak işŸini yaptırmak için ŞaşŸmaza giderken o tozlu dükkanların birinde kenarda 65 mustangin ön farlarını gördüm. Audi’yi sokağın ortasında bırakıp direk girdim içeri. ǖnümde tozlanmışŸ bir şŸekilde 65 fastback mustang duruyordu. Sahibinin ıstanbullu olduğunu öğrendim ve o dükkanın sahibinin de dayımın arkadaşŸı çıkması sürpriz olmadı aslında. Dayımla beraber arabayı inceledik. DışŸarı çıktık ve ben Audi’yi geri verme kararı aldım. Henüz devrini üstüme almamışŸtım o yüzden bu kısmı gayet kolay oldu..

Sonrasında bir hafta civarında pazarlığın sonuçlanmasını bekledim ve güzel haber geldi ve anlaşŸmışŸtım. Arabayı ǜmit Karan’a toplamışŸlar. Amerikadan getirttiklerinde renk kırmızıymışŸ. Sonrasında şŸu andaki rengine çevirmişŸler. Düz şŸanzumanda problem varmışŸ ve bunun da etkisiyle c-4’e çevirmişŸler. Ben arabayı aldığım ilk gün 195/50/15 olan lastikleri 205/60/15 ile değişŸtirdim. Arkası fazla kalkık görünüyordu ve birkaç gün içinde arkayı 4 cm civarında indirttim. Sonrasında arabayı komple bakıma soktum ve 2 hafta sonra motor ve kaput içi boyanmışŸ, bakımı yapılmışŸ, havalı direksiyon takılmışŸ bir şŸekilde geri aldım. 289 cu in’lik olan motor kodunu internette arattırıp orjinal halinin 4 barrel olduğunu oğrendim. Sonrasında Mekanik Oto’dan Sinan Bey ile tanışŸtım bu site sayesinde ve ondan 4 barrel emme manifoldu ile 4 barrel karbüratör aldım. Bunları da geçen hafta taktırdım. Cumartesi ve pazarları dışŸında arabayı neredeyse hiç trafiğe çıkartmıyorum. ŞaşŸmaz yolu da olmasa haftada 10-15 km yapacağım sanırım..

ıleride klima almayı ve motor, fren ve süspansiyon modifikasyonu yaptırmayı planlıyorum. Umarım eşŸsiz bir araba yapabilirim..

mustang7.jpg

mustang5.jpg

mustang6.jpg

mustang8.jpg

auyilmaz
      Katılımcı

Guzel otomobil bulmussun, iyi gunlerde kullan…

XLR-V
      Katılımcı

Gule gule kullan enfes bir araba olmus

kago90
      Katılımcı

cok sagolun.. Umarım daha iyi olur. Orada yazmayı unuttum ama jantlar da kesinlikle degisecekler listesinde :)

firrebird
      Katılımcı

Gayet hoşŸ bir parça, asi bir duruşŸu var.. iyi çalışŸma olmuşŸ tebrikler ;)
      Güzel günlerde kullanman dileğiyle..

Anonim
      Ziyaretçi

Harika bir araba güzel günlerde kullan.

Szopen
      Katılımcı

Araban çok güzel, güle güle kullan..

Angelus
      Katılımcı

Mustang budur işŸte gerisi traşŸ….

piyu
      Anahtar yönetici

guzel bir cant-lastik kombinasyonu ile muhtesem durus olur… aman ilk rastladıgını alma, camurluklara sıgmasına, saga sola donuslerde surtmemesine cok dikkat et… ayrıca mumkunse denemeden alma, on lastiklere cok cok dikkat et…. onler 225i kesin gecmesin, zor olur, problem yaratır… arkalarda ise olabildigince kalınlastırmanı oneririm… 275 filan enfes olacaktır…eger buyuk gelmezse…

merdogdu
      Katılımcı

Helal olsun cok güzel. Hastayım bu arabaya .Sanki bu arabayı odtü de gördüm. Neyse Allah kaza bela vermesin kardeşŸ. Güle güle kullan ve bak

Bu arada mustang armasından nerde bulabilirim. Bi tane alıp koycam odama falan

kago90
      Katılımcı

Piyu,

aynı fikirdeyim. Jant lastik cok onemli. ǖn için sanırım 225, arka için ise 245 falan kurtarabilir ama emin diilim. Cunku su andaki süspansiyon ile bu dediklerimiz muhtemelen sorun cıkaracaktır. Param olunca bunları kökten halledicem.

Merdogdu,

oncelikle sagol. Evet arabayı odtude gordun. Ben metalurjideyim. Arada bir orada olacak araba. Mustang arması için ise ne istedigini haber ver ben bir bakiyim.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

araban müşŸişŸ güle güle kullan geçen hafta ulusta heykelin ordan geçerken aynı gün de biyerde park halinde gördüm ama nerde olduunu hatırlamıyorm.

saçlarında beyaz varmı :D

kago90
      Katılımcı

:) geçen hafta ulusta diildim. Hatta 28 yasında oldugumdan sacımda beyaz da yok haliyle. Yine de sagolun..

Angelus
      Katılımcı

Ankarada idin değilmi.. Yanlız sol ön jantta hafif bir eğrilik gördüm bir ara Tempestle buluşŸup düzeltin :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

:) yav araba baskasinda olabilirmiydi peki?

kago90
      Katılımcı

hmm ben de niye bu araba cok yakıyo diyodum :p

atila
      Katılımcı

Bir iki hafta önce ŞaşŸmazda bende gördüm arabanı ve bi OFFF çektim. Güle güle kullan, tam bir deli tay gibi duruyor alet.

ann71
      Katılımcı

yaa aracınıuz mükemmel 22 k ya böle bişŸey benim hayalim hatta hayal ötesi… kazasız ve masrafsız kullanmanız dileğiyle.

Pontiac301
      Katılımcı

mustangin owners manualini okuyan varmı, mümkünse ilk sayfasını,

ilk servise gidin ve vidaları sıktırın! bunun sebebi seri üretim ve detaysızlık,

sonuç itibariyle mustang yani,camaro değil!

merdogdu
      Katılımcı
      kago90 wrote:
      Merdogdu,

oncelikle sagol. Evet arabayı odtude gordun. Ben metalurjideyim. Arada bir orada olacak araba. Mustang arması için ise ne istedigini haber ver ben bir bakiyim.

Cok iyi ya. Arada bir ODTǜ de olacak diyorsun. Rica etsem , mümkünse ne zaman olacağını haber versen de şŸöyle gözlerimle bi görsem, doya doya baksam :)

Ben de inşŸaat ta asistanım. Hergün okuldayım yani. Ha bu arada arma konusunda saol. Ben sadece herhangi bir mustang arması istiyorum, alıp koyacam odama. Nerde bulabilirim ve fiyat falan nasıldır acaba?

onemic
      Katılımcı

harıka bır araba bur bızdede vardı 72 mustan mach 1 sattık ne yazıkkı ama yıne alıcaz:D dıkkat et kazasız belasız

piyu
      Anahtar yönetici

merdogdu,

bende cok iyi durumda bir amblem var, satmayı dusunmuyorum ama aa-Club olayına giris esnasında elimdeki bazı parcaları satıcam… o sırada almak istersen konusuruz…

kago90
      Katılımcı

cok sagolun dusunceleriniz icin. Bence de 22k’ya boyle birsey cok düşŸeşŸ oldu.

Bu arada pazartesi gunu 99% odtudeyim. Metalurjide olcam. Zaten gecerken duyarsın hehe :p..

merdogdu
      Katılımcı
      kago90 wrote:
      Bu arada pazartesi gunu 99% odtudeyim. Metalurjide olcam. Zaten gecerken duyarsın hehe :p..

Kesinlikle duyarım yolun hemen yanındayım zaten. Ama sen yine de yanından gecerken, kasisde, şŸöyle bi gaz versen de titresek :D Bu arada pazartesi ugrarım o zaman metalurji garajına 😉

Piyu,

Saol. Satmaya karar verdiğinde haberim olsun o zaman. Ama ne kadar isteyeceğini kestiremiyorum. Umarım fazla istemezsin 😉

auyilmaz
      Katılımcı

merdogdu, Ustadim aletin amblemi bile cok para ediyor, ustune ustluk bulmasi apayri bir dert, benim ilk goz agrim oldugundan iyi bilirim. :) Tahminimce bende de var, bulabilirsem buradan yazarim, 2 ev 1 garaj arasi cok karisti ortalik, ne nerde bilmiyorum.

kago90, ya otomobilini ruyamda gordum, sesi guzeldi. :D Unutmadan yazayim dedim. :) Ama otomobilin ruyam boyunca renkten renge girdi, Piyu’da bana onun renk ozelligi oyle, siyah her renge donusebiliyor felan anlatiyordu. :)

ann71
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      mustangin owners manualini okuyan varmı, mümkünse ilk sayfasını,

ilk servise gidin ve vidaları sıktırın! bunun sebebi seri üretim ve detaysızlık,

sonuç itibariyle mustang yani,camaro değil!

aracın sahibi ben olsam uçarak kafa atardım :)

Pontiac301
      Katılımcı

bu dediğim şŸaka değil gerçek!

NOMAD
      Katılımcı

söylediğin gerçek haklısın özellikle o yıllarda hemen hemen tüm user manual larda aynı şŸey yazılı, hatta günümüz otomobillerinin bakım kitapçıklarında dahi aynı şŸey yazılıdır. ilk servis ve belirli kilometrelerde civata, somun, ıvır zıvır birçok parçanın yeniden torklanması kontrol edilmesi gerekir. Olay Ford Mustang e özel değildir, yada Camaro nun bakımında farklı bir yol yoktur.

Yeri gelmişŸken bakım kitapçıklarından 2 tavsiye:

1) Jantların araçtan sökülmesi yeniden takılması durumunda 200 miles tamamlanıncaya kadar bijonlar kontrol edilmeli gerekiyorsa tekrar sıkılmalıdır.

2) Araçların kilometre tellerinin her 10000 miles ta sökülüp yağlanması gerekmektedir.

piyu
      Anahtar yönetici

bijon kontrolü olayında şŸu da yapılıyor. Mesela lastik patladı ve degistirdin, cok asırı asılmaya gerek yok, mantıklı bir guc seviyesinde bırakıp yola cıkmak 15-20dak sonra filan durup bir kontrol etmek gerekiyor, o sırada zaten boslugu varsa alınmıs oluyor….

ann71
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      bu dediğim şŸaka değil gerçek!

gerçek ewet ama totoşŸluk amacıyla yazıkmışŸ :)

Pontiac301
      Katılımcı

totoşŸluk! kelimelere biraz dikkat!!!

gerçek ewet ama totoşŸluk amacıyla yazıkmışŸ :)[/quote]

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ann71 sana bi tavsiyem var. burası japon modifiye forumları değil. amerikan sevenlerin buluşŸtuğu bir forum. ayrı bir kültürdür amerikancılık.ben bu totoşŸluk falan kelimesine çok gıcık oldum şŸimdi. amerikan sevenler. birbirlerini yolda gördüklerinde selamlaşŸıp da geçer. hatta kenara çekip sohbet ederler de. biri yolda kaldımı öteki bakıp geçmez. herzaman birbirlerine destek olurlar. forumları okursan insanların burada bazı konularda birbirlerine nasıl yardımcı olduklarına şŸahit olacaksın. gerek bilgi gerek fiilişŸ yardım olarak.hatırlatayım. amerikan araba.com forumlarındayız. teneke.com falan değil burası. amerikan arabasınıu sevmek sadece arabayı sevmek değil. amerikan arabası kültürünün gerektirdiği gibi davranmaktır. özellikle konuyla ilgili bi yerdeysen ❗ burada birbirimize totoşŸ demeyiz. burada birbirimize bu aşŸkı anlatırız. bilmeyenler bilenlerden bişŸeyler öğrenir. burada AA bilgisi ve sevgisi paylaşŸılır. öylesine bir forum seğil.bu insanların bir çoğu çeşŸitli organizasyonlarla buluşŸurlar( henüz katılma şŸansım olmasa da) sanal bi ortamdan ibaret değil. yarın birgün birbirimizin yüzümüze bakıcaz. ayrıca kimse burada totoşŸluk amacıyla kimseye bişŸey yazmaz. yukarıda bahsettiğim gibi bilgiyi paylaşŸmak amacıyla yazar.çünki herkes isterki sayısı az olan amerikanlara sahipleri iyi baksın. işŸte amerikan kültüründen bahsetmemi zorunlu kılan da bu. budur bu kültür. benim AA yok malesef. ama istediğim bişŸey vardır. oda herkesin elindeki AA ların kıymetini bilmesi. çünkü o arabalar sadece onların değildir. mesela bu mustanga bişŸey olduğunu duysam benim içim cız eder. hergün hurdalara atılan AA ları düşŸünüp te kendi kendime kudurduğum olur. sonuç olarak bu ortamda böle işŸamlar yanlışŸtır. belki yarın öbür gün bi organizasyonda yüz yüze bakıcaz. ben sana burda nasılsa sanal ortam deyipte saygısızlık edersem. yarın bi yemek masasında arkamı dönmek zorunda kalırım.ama bu sadece değil önemli olan. daha önemlisi. AA kültürünün getirdiği gibi davranabilmek. dahada önemlisi ise. insanlığın gerektirdiği gibi diyalog kurabilme yeteneğine sahip olmaktır. anlayışŸını bekliyorum ve teşŸekkür ediyorum. bu arada mustang a bayıldım allah kaza bela vermesin. çok haşŸin bi duruşŸu var. hayırlı olsun kaan. çok acaip bi araba.

piyu
      Anahtar yönetici

kelimenin kullanım amacı sevimli bir kelime olmasındandır umarım…

ya da baska amacla kullanıldıysa da soylenen kisiden bir özür dilenir, amacı aşŸtığı anlaşŸılır, barışŸır konu kapanır… sonra muhabbete devam…

Angelus
      Katılımcı

ne demek bu kelime?

piyu
      Anahtar yönetici

valla ben daha önce 1 kişŸi için dendiğini duymuşŸtum… sanırım gay civarı bişŸi ama emin değilim… bende soracaktım :))

XLR-V
      Katılımcı

Araya gireyim onemli olan soylenmek istenen seyin ne amacla soylenmek istendigi … biraz Benjamin Franklin benzeri bir sey oldu ama sunu demek istiyorum eger soylenen sey kotu bir niyetle degilde saka ve bunun gibi seylerle soylenmisse ok ama yinede bunun bi olcusu olmali ve birbirini gormeyen kisiler sadece forum arkadaslari bile olsalar biraz dikkatli olmalarinda fayda var derim .
      AA kulturu de AA sahibi olmakla bitmez veya her AA sahibi AA kulturune haiz olmus demek dogru olmaz ….Yani findik kabugunda :
      Asaleti parayla satin alamazsiniz bu AA kulturu de boyle bir sey

auyilmaz
      Katılımcı

Tam gay degil ama nasil diyeyim, boyle sey gibi, erkek ama, yatkin… :D

Birde boyle tatli dille karsisindakine işŸaf etme sekli, nasil diyim “totoşŸuuummm benim, yerim ben şŸeniiiii, ben şŸeni çok şŸeviyoyum yaaa” :)

Saniyorum ki kotu anlaminda degildir, ben baska anlamda kullandigini dusunuyorum arkadasin…

Angelus
      Katılımcı
      XLR-V wrote:
      Araya gireyim onemli olan soylenmek istenen seyin ne amacla soylenmek istendigi … biraz Benjamin Franklin benzeri bir sey oldu ama sunu demek istiyorum eger soylenen sey kotu bir niyetle degilde saka ve bunun gibi seylerle soylenmisse ok ama yinede bunun bi olcusu olmali ve birbirini gormeyen kisiler sadece forum arkadaslari bile olsalar biraz dikkatli olmalarinda fayda var derim .
      AA kulturu de AA sahibi olmakla bitmez veya her AA sahibi AA kulturune haiz olmus demek dogru olmaz ….Yani findik kabugunda :
      Asaleti parayla satin alamazsiniz bu AA kulturu de boyle bir sey

+1

ann71
      Katılımcı

ya abartılıcak bişŸey deil arkadaşŸlar sadece şŸaka amaçlı yazılmışŸ bişŸey gaylikle fln alakası yok. amerikandelisi adlı arkdaşŸım niye bu kdr tepki gösterdi anlayamadım. eğer kötü amaçlı yazsam “totoşŸ” demezdim. burda totoşŸ şŸirin bi kelime hakaret değil. cümle söyle ..

“””gerçek ewet ama totoşŸluk amacıyla yazıkmışŸ “”

türkçe si olan arkadaşŸlar totoşŸ yerine gay koysun bi anlam ifade ediyormu? hayır peki t…. geçmek, dalga geçmek gibi kelimeler konunca anlam ifade ediyor mu? ewet. ozaman alınganlık göstermenin anlamı yok zaten. lafı söylediğim arkadşŸım da alınganlık göstermemişŸ.

artı japon modifiye sitesi olamdığını biliyorum kaldıki japon modifiye forumunda da karşŸındaki ne gay diyemezsin. bunun kültürle alakası yoktur. japon aracı kullananlar salak aptal gay veya benzeri şŸeyler değillerdir. 3 kolları 3 gözleri yoktur sadece coca cola pet şŸişŸesi kdr motoru olan araçlar kullanan çekik gözlü arkadaşŸlardır :)
      eleşŸtri yaparken amaç yapıcı olmaktır saldırgan ve kırıcı olmak değil..

saygılarımla..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı
      ann71 wrote:
      “””gerçek ewet ama totoşŸluk amacıyla yazıkmışŸ “”

türkçe si olan arkadaşŸlar totoşŸ yerine gay koysun bi anlam ifade ediyormu? hayır peki t…. geçmek, dalga geçmek gibi kelimeler konunca anlam ifade ediyor mu? ewet. .

saygılarımla..

gerçek ewet ama ipnelik amacıyla yazıkmışŸ = bu sonucu çıkarırdım ben bu yazdıklarından

gerçek ewet ama gaylik amacıyla yazıkmışŸ

gerçek ama t.. geçmek amacıyla yazıkmışŸ

bu kelimeleri yerine koyduunda anlamlı cümleler çıkabiliyo dikkat etmek lazım

“”””tarafsız ca yazmaya çalışŸtım amacım kimseyi kırmak değil “””” , herkes yanlışŸ anlaşŸılabilir mühim olan erken farkedip hataları kapatmak

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ann71 arkadaşŸım ben de yanlışŸ anlamışŸım demekki. bazen insandan insana değişŸir bi cümleden çıkan anlam kusura bakma.benim çevremde 2 insan birbirini daha tanımadan totoşŸ falan derse öbürü bunu şŸaka olarak algılamaz.bu biraz içinde bulunulan çevreyle bağıntılı. sorun yok yani.sen sonuçta o cümleyi art niyetli bi şŸekilde kullanmadığına göre benim eleşŸtrimde boşŸuna.sonuçta sen bunu makara amaçla sölemişŸsen bende bu eleşŸtriyi art niyetle sölenmişŸ bi cümle için yazmışŸsam, bu benim eleşŸtrilerimin adresinin önünü keser.sonuç olarak yanlışŸ anlamışŸız. büyütecek bişŸey yok. sende kusura bakma olur böle. yazı dilinde mimik olmadığı için bazen yanlışŸ anlaşŸılmalar da oluyo.geçen sefer de olmuşŸtu böle şŸeyler. neyse özür

ann71
      Katılımcı

karşŸılıklı anlayışŸ için teşŸekkürler..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

burdan hapimiz kardeşŸiz sonucu çıkar :D

Tümer ARCAN
      Katılımcı

biz teşŸekkür ederiz ;) hepimiz kardeşŸiz tabiki.

ann71
      Katılımcı

hepimizz gardaşŸız bu kavga ne diyee…

amerikan dururken japonlar ne diyee… :)

mahsun kırmızı gülü saygıyla selamlıyoruz..

bu arada ismi lazım deil bi amerikancı kardeşŸimiz trans am ın da ankaralı turgut ve ibrahim tatlıses dinlio. mahsun diyince aklıma geldi.. o arkadaşŸı da allaha havale ediorm.

emrekaan
      Katılımcı

zewk be arkadaşŸım.. zevk.. ben hem metalica dinlerim, hem ibrahim tatlı :D :D :D yani anlayacağın, amerikancı rock çu ya da hip hop çu olacak die bir kural yok. biz amerikanları taklit etmiyoruz.. türk kültürünü de yansıtmak gerek.. sadece amerikanın arabalarını seviyoruz.. ;)

Angelus
      Katılımcı
      emrekaan wrote:
      zewk be arkadaşŸım.. zevk.. ben hem metalica dinlerim, hem ibrahim tatlı :D :D :D yani anlayacağın, amerikancı rock çu ya da hip hop çu olacak die bir kural yok. biz amerikanları taklit etmiyoruz.. türk kültürünü de yansıtmak gerek.. sadece amerikanın arabalarını seviyoruz.. ;)

Ya ben şŸimdi ilk defa hayatımda müslüm gürses cd si aldım dinliyom camaro ‘da :) Ne olcak şŸimdi??? :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben müslümü taktir ettim albüme para vermedim ama bir iki parçası hoşŸuma gitti şŸlu rainbow ınki süper :D

1 haftadır tek albüm dinliyorm billy idol greats hits

başŸlıgın içine ettk gibi özür dilerim

ann71
      Katılımcı

eheh kural koydum bundan sonra a.a da lil jhon dinlenicek :)

yuki
      Katılımcı

harika bir parça olmuşŸ kazasız belasız kullanman dileğiyle
      böyle toplatmak bana da nasip olur inşŸallah

emrekaan
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      emrekaan wrote:

Ya ben şŸimdi ilk defa hayatımda müslüm gürses cd si aldım dinliyom camaro ‘da :) Ne olcak şŸimdi??? :D

şŸarkıyı sevdiysen kulakların şŸenlenecek. sevmediysen, kulakların sağır olacak :D :D :D ne olacak başŸka.. istediğini dinlersiniz kardeşŸim. keyif sizin zevk sizin ;) keyfinize bakın başŸkasının ne dediğine aldırmayın ;) onlara ne sizden ehe ehe çok saygılar. bu gün çok mesaj yazdım. inşŸallah banlanmam siteden. (çok pardon doğan abi ya.. bu başŸlığa yazmadan geçemedim..)

saygılar amerikan araba tutkunları!!!!! 😈 horrrn horrrrnnnnn 😈

İNFERNUSS
      Katılımcı

herkese selam,

uzun zamandır forumşŸlara uğramadım da özlemişŸim buraları :D

arabanız hayırlı olsun,ALLAH kazasız belasız kullanamyı nasip etsin..

şŸaşŸmazda otokaya ‘yı bilirmisin, abim geçenlerde bana buna benzer bi mustang fotoğrafı atmışŸtı da ,tanışŸıyormusunuz acaba?

İNFERNUSS
      Katılımcı

:D aha fotoğrafı da buldum :D

mustang17aj.jpg

kago90
      Katılımcı

hehe cok tanıdık geldi araba :) abinizi tanıyorumdur ya da orada tanısmısımdır. Ama bu cekildigi yeri tam hatırlamadım. savaşŸ abinin orası mı yoksa makasçının orası mı?

İNFERNUSS
      Katılımcı

bizim dükkanın hemen karşŸısı olsa gerek,abim çekti de bana attı,neresi olduğunu bilmiyorum :D

dedi burda bir mustang var fln dedi,çok toplu fln,at bakiyim resim dedim kırmadı attı :D :D :D

merdogdu
      Katılımcı

Tekrar selamlar

Hala goremedim arabayı okulda ama insallah olur birgun. Bu arada bende bulunan bi resmi koyuyorum. Jantlar gayet yakısıyo bu sekilde. Ayrıca kaput da baya ii gorunuyo. Bi fikir yani…
      grsmk uzere…

54gq.jpg

kago90
      Katılımcı

Selam,

o fotografi biliyorum ve bence acayip guzel bi alet. Jantları arastırmıstım zamanında. Fakat porsche jantı oldugundan arabada bayaa bi modifikasyon yapılması gerekiyor bildigin gibi. Jant olarak aklımda GT40 orjinal jantları var su an için. Kaput kısmını ise ben begenmemistim ama zevk birsey diyemem.

Okula ise gelmiyorum artık proje bittigi icin.. Sehirde gormek istersen haberlesiriz.

-aLicaN-
      Katılımcı

hayırlı uğurlu olsun bu araba 34 plakalımıydı ?

kago90
      Katılımcı
      -aLicaN- wrote:
      hayırlı uğurlu olsun bu araba 34 plakalımıydı ?

sagolun, evet 34 plakaydı şŸimdi 06..

hanpower
      Katılımcı

Allah kazadan beladan korusun.cok guzel araba

mustang6790
      Katılımcı

selamlar merdoğdu gönderdiğin resim çok güzel mustanga ne taksan yakışŸır valla ben ford mustang hastasıyım arıyorum ama biraz zor bulunan bi araba bana yardımcı olursanız çok iyi olur

mustang6790
      Katılımcı

TEBRıKLER GǜLE GǜLE KULLAN.HEPıNıZıN Bı MUSTANGI VAR BENıM YOK YAA BEN MUSTANG HASTASIYIM.BANADA BEN MUSTANG ARIYORUM AMA BıRAZ ZOR YAA BEN BULAMIYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ ıı OLUR

merdogdu
      Katılımcı

:) Selam mustang6790
      Walla ben de hastasıyım ama yok ki ben de zaten. Nası hepimizin var. Allah söletiyo walla:)).
      Keske öle olsa.
      Bulursan haber ver de kutlayalım… :)))

Bu arada Kagan arkadasım seninkini sanırım gecen gün cinnah parelelindeki yolda park halinde gordum. Plaka bilmediğŸim için emin olamadım ama durup baktım epey. Biraz bakımsız gorunuyodu,yazık ama :)

kago90
      Katılımcı

selam

ya ben tatile gitmişŸtim araba haliyle tozlandı bayaa bi. 1 saattir içinde oturuyorum kendimi kotu hissettim hakkaten. Yarın sabah ilk işŸ araba yıkanacak aklımda bi bu var. Huzurlarınızda ozur diliyorum arabamdan :)

merdogdu
      Katılımcı

Tatil boyunca araba orda mı durdu. Allah korumuşŸ walla başŸına bişŸey gelmemişŸ. GeçmişŸ olsun :) Hem bana söleseydin ben yıkardım be O nu :)

kago90
      Katılımcı

hehe sagol. Kuzen bakıyordu da son iki gun çankaya belediyesinin duyarlı işŸçileri ortalıgı batırmışŸ..

mustangdelisi
      Katılımcı

merhabalar,
      aranıza yeni katıldım arkadaşŸlar..ben varya bu arabayı kullansam sevinçten ağlarım..çok şŸanslısın arkadaşŸım dayının ilgisi varmışŸ amerikanlara kazasız belasız

mustangdelisi
      Katılımcı

ya arkadaşŸlar aklıma gelmişŸken benimde az miktar bi param var hurda halinde bi amerikan arıyorum..ilk tercihim tabiki mustang yardımcı olursanız sevinirim

piyu
      Anahtar yönetici

mustangdelisi, aramıza hosgeldin… heyecanını anlıyorum fakat dogru konusmak gerekirse hurda mustang bulman cok cok zor… hurdası ile iyi para ediyor…

sen parana göre hayal kurup bir amerikana ulas, daha sonra zaman icerisinde tum hayallerini elde edersin…

kago90
      Katılımcı

jantlar geldi. Benim istediklerim gelemedi ama olsun.. Adamlar 1 ay minimum sure vermisler jantlar için ben de vazgectim ve klasik olarak TT2 aldım. 16 inch jantlar 215 55 16 lastikler var. 1-2 gun icinde de diger parcalarım geliyor. onlar da takılınca detaylı bilgileri veririm. simdilik bu iki fotografla idare edin.

65fastback1dj4.jpg

65fastback2ah1.jpg

piyu
      Anahtar yönetici

ben begendim… güle güle kullan… bu arada siyah fastback cok guzel oluyor yaw :)

nazar degdirmemem lazım :)

enfes bir boya ustune 4-5 kat cila inanılmaz durur…

arkadaki gto mu desem tempest mı desem? nedir…(aramaya usendim)

kago90
      Katılımcı

arkadaki araba 64 grandprix. 68 yılından beri aynı kişŸide..

piyu
      Anahtar yönetici

mumkun olursa onun da fotoları guzel olur…

bu arada senin yazdıkların ve fotoları da sitedeki diger bolume ekliyorum… forum’a giremeyenler de gorsun…

kago90
      Katılımcı

okdir. Grandprix icin fotolar asagıda.. Grandprix’de en hayran oldugum olaylar en başŸta uzerinde Houstan Texas yazan headers, sonrasında ZenişŸ marka hava filtresi ve en onemlisi yan konsoldaki manifold vacuum gostergesi (economy-power aralıgını gosteriyor. Bu olayın nasıl yapıldıgını bilen varsa lutfen yazsın, kendi arabama uygulamak isterim)

grandprixjb3.jpg

grandprix2fp3.jpg

gradwf0.jpg

FireBird
      Katılımcı

Mustang de Grand-Prix de süper..bende zamanında çekmişŸtim bu Grand Prix’in resimlerini..bulabilirsem atacağım.allah kazasız belasız kaan

piyu
      Anahtar yönetici

fotolar icin sagol… tas gibi duruyor valla… maasalah

ukalalık yapıyor gibi olmayayım ama gaza bastıkca vakum artıyor ve arabanın birkac parcasını bu vakum sistemine baglamıslar… karburator’e etki ediyor, klimaya etki ediyor… rolantı ayarlamaya etki ediyor… vakum olan bir hortumu ölçebilecek özelliklere sahip bir cihaza baglayınca ölçebilir…

ama işŸin teknik olarak uzmanı olmadıgımdan net cevap veremiyorum…

piyu
      Anahtar yönetici

ek olarak sanzımana da etki ediyor…

Kaan buldum senin icin :)

Vacuum Gauges and Pressure Gauges

http://www.anver.com/document/vacuum%20components/vacuum%20gauges/gauge-vac.htm

kago90
      Katılımcı

baktım bu siteye ama sadece satılanları gosteriyor sanırım. Benim ogrenmek istedigim ne sekilde baglantı yapıldıgı.. Cunku dogru sekilde baglayıp calıstıramamıslar daha once. Bu baglantı yapılırsa dedigin gibi cok faydalı oluyor.

piyu
      Anahtar yönetici

baglayıp calıstıramadılar ise ya gosterge bozuk ya da vakum kacagı var… eger vakum kacagı var ise durum daha vahim, araba tam olması gerektiği gibi calısmıyor demektir…

not:ülkemizdeki bilincsiz ustalar vakum gereken bazı girişŸ-çıkışŸları ne oldugunu anlamadıklarından ucuna vida takmak sureti ile tıkarlar ve bir halt ettiklerini sanırlar…

kago90
      Katılımcı

:) benim araba ile ilgili diildi durum. Daha onceki denemelerinde baglayamamıslar. Gerekli gosterge alınırsa baglatırım diye dusundum :). Aynen dedigin gibi altına bir vida baglayıp tıkayarak bu sorunu! cozuyolar.

Anonim
      Ziyaretçi

Kaan selam,
      Araban cok guzel ve tum ovguleri hakediyor. Istanbul’a gelme planin vardi araba ile bir gelisme var mi? Geldiginde bizim fastbacleri de tanistiralim.

kago90
      Katılımcı

abi cok sagol dusuncelerin icin, geliyorum bu cuma ama mustangle diil :).. cumartesi etrafı gezicem aksama kadar ne gorebilirsem gormeyi denicem :). Cumartesi ararım zaten.

81 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.