Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Amerikanınız ve Hikayeniz 1965 FORD MUSTANG (TOLGA GÜVENER)

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Boss351
      Katılımcı

Küçüklüğümden beri arabalara çok meraklıyımdır. Henüz 3-4 yaşŸındayken bile yanımdan geçen arabaların markalarını söylermişŸim.
      Bilmediğim marka olmazmışŸ taa ki 1980 yılında Ankarada meşŸrutiyet caddesinde gördüğüm siyah önünde koşŸan atı olan arabayı görene kadar. Annem ne oğlum bu arabanın markası dediğinde nasıl tıkanmışŸtım. O siyah kayarak ve gürleyerek geçen arabaya bakakalmışŸtım aşŸık olmuşŸtum adeta eve gidildiğinde derhal bulunabilen kitaplar dergiler karışŸtırıldı, abilere soruldu neden sonra amcamın oğlu O araba mustangtir dedi. ışŸte o an karar vermişŸtim benim arabam bu olacaktı. Yani Bir erkek çocuğunun aklının erip kendi arabasının ne marka olması gerektiğini anladığı günden beri Mustang isterim. Yıllaaar yılları kovaladı çalışŸmaya başŸladım. Biraz para biriktirdim sene 1994 1969 model fastback bir mustang buldum. Alabileceğim durumdaydı içine oturdum aynadan arkaya bakmaya çalışŸtım birşŸey göremedim kafamı çevirip baktım gördüğüm tek şŸey gökyüzüydü arabanı arkası o kadar yatıktı ki arka taraf gözükmüyordu. Sahibiyle beraber o zamanlar tanıdığım tek amerikancı olan Göztepedeki Horoz Cemala gittik Cemal yattı arabanın altına, açtı kaputu bu arabada granada motoru var bir tek difransiyeli kendisinin dedi. O anda vazgeçtim arabadan (belki de hataydı) 1996 yılına geldiğimde artık bir mustang sahibi olmaktan iyice umidimi kesmişŸtim bir de o aralar şŸimdi olduğu gibi amerikanlara ve bilhassa mustanglere ilgi artmışŸtı. O sene popüler olan başŸka birşŸey daha vardı bir hastalık, “sarılık” bu hastalığa ben de yakalanmışŸtım hastalığın tedavisi sepet gibi yatmak ve iyi beslenmek, neyse işŸten izin alındı 4 hafta yatak istirati verildi. Evde can sıkıntısı oto ilanlarına bakarken 90 milyona Dodge Charger ilanı gördüm nasılsa mustang alamıyorum bari bir amerikanım olsun diyerek annemi babamı ayaklandırdım arabayı satan galeri evimize oldukça yakındı atladık arabaya gittik galeriye. Kapıda kıpkırmızı 10 numara değilse bile 8 numara bir Mustang! almamın mümkün olmadığı bir araba içeri girdim Dodge Charger için geldiğimi söyledim bana malesef satıldı beyfendi dediler. Sağlık olsun dedikten sonra kapıdaki mustangin fiyatını sordum 450 milyon dediler. Kaç silindirli dedim 6 dediler otomatik mi dedim hayır düz dediler e o zaman niye bu kadar para istiyorsunuz araba 8 bile değil dedim. Onlar da 8’de var beyfendi dediler bana önüne koydukları iki arabadan dolayı göremediğim leşŸşŸşŸ,çürük,kirli pas içinde ama ben buradayım al beni diyen arabamı gördüm önündeki koşŸan atı bile yoktu, kapısını kapattığınızda tavandan kafanıza çürümüşŸ metal parçaları dökülüyordu,ayağınızı hızla tabanına vurduğunuzda delikler açılıyordu. AMA OLSUNDU o bir mustangti ve kanıma girmişŸti hemen fiyatını sordum 200 milyon dediler elimde 170 milyonum vardı babamla gözgöze geldik tamam işŸaretini aldım. Galeriden pazar günü amerikandan anlayan bir abimiz var bir de o görsün diye izin aldım. pazar oldu abimiz geldi arabaya baktı çizgileri düzgün iyi bir proje arabası olur dedi. Fiyatı sordu ben de 200 dedim bu fiyata alınır dedi. Pazartesi oldu MUSTANGıMı almaya gidiyorduk. ıçim içime sığmıyordu. ıçeri girdik Galeride başŸka biri karşŸıladı bizi, sizinle amcam görüşŸmüşŸ fiyatı yanlışŸ söylemişŸ arabanın fiyatı 250 milyon dedi. ışŸte o an aklımdan neler geçtiğini,canımın nasıl sıkıldığını anlatamam neticede bir mercedes bir bmw veya bir camaro değil ki bu tamam lanet olsun diyip başŸka galerilerde mustang arayayım. Adamla al takke ver külah 230 milyona anlaşŸtık. Hemen anahtarları aldım oturdum içine ve ilk kez kontağına bastım sanki savaşŸ çıkmışŸtı aman allahım ne sesti o
      Hemen eve götürdüm satışŸ işŸlemleri için galeriye geri döndüm 8 mart 1996 ışŸte ruhsat elimdeydi 1965 model FORD MUSTANG SAHıBı:V TOLGA GǜVENER inanılmaz bir duygu. Yıllardır istediğim araba artık benimdi.
      Ve işŸte artık onu ve hikayesini siz de biliyorsunuz yıllar önce gördüğüm siyah mustang karşŸınızda tanışŸtırayım.

…….KARAAYGIR……

dsc00978ub4.jpg

dsc00986tp0.jpg

dsc00987am1.jpg

[/img]http://img74.imageshack.us/img74/1701/dsc00988vv4.jpg[img]dsc00993bq5.jpg

dsc01005qm0.jpg

dsc01023pt9.jpg

dsc01029ab5.jpg

dsc01042db7.jpg

dsc01049zg5.jpg

dsc01057kj5.jpg

dsc01062bq7.jpg

dsc01092nk3.jpg

dsc01109jg9.jpg

dsc01111oh7.jpg

dsc01082fl5.jpg[/quote]

dsc00988fq4.jpg

dsc00994vo0.jpg

dsc01038tg7.jpg

dsc01045lr5.jpg

dsc01046ul4.jpg

dsc01053gi6.jpg

dsc01059iq6.jpg

dsc01121cu5.jpg[/quote]

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

çok güzel araba kazasız ve bol benzinli günler :)

Boss351
      Katılımcı

teşŸekkürler Tempest daha iyileri senin olsun

fehmi
      Katılımcı

abiciğim güle güle kullan inşŸallah, hikayeside kendi kadar güzelmişŸ valla ama bayaaa bir para zaman ve emek harcamışŸssındır bu hale getirebilmek için gerçi sonuna kadar değmişŸ

Boss351
      Katılımcı

Güzel hoşŸ yorumlarınız için hepinize teşŸekkür ederim saolun
      daha iyileri sizin olsun

Bu işŸe girilince KAN TER GǖZYAŞI dökmek lazım başŸka türlü olmuyor

faceless
      Katılımcı

heyt yavrum be denir ancak buna!! başŸka söze hacet yok… Allah kaza bela vermesin..!!

zimazima
      Katılımcı

allah tekerine taşŸ değdirmesin derim başŸka bişŸiy demem.konuşŸabileceğin bir araban olmuşŸ, darısı olmayanların başŸına inşŸallah

illetyus
      Katılımcı

Tek kelime ile sahane…..
      Resimlerdeki cizilen tablo,
      Araba,
      Hikaye,
      Hepsi harika.

Mutluluk icinde ve doyasiya kullanin, keyfini cikarin.

firrebird
      Katılımcı

merhaba,
      öncelikle hem anılarınızı hem de bu güzel resimleri paylaşŸtığınız için çok teşŸekkürler..! anılar ve bu güzel ötesi araba.. ikisi de gerçekten çok değerli

ortaya çıkan işŸ meydanda, hakikaten 10 numara :)
      arabanızı sevdiklerinizle kazasız belasız, güle güle kullanmanız dileğiyle…

VDT81
      Katılımcı

Tolga abicim ben meşŸur stajerin Vedat , canavarı uzun zamandır görmüyodum ama inanılmaz güzel olmuşŸ. Sonunda tam istediğin noktaya getirmişŸsin. Canavarın sol koltuğuna oturup marşŸına basmışŸ biri olarak kendimi gerçekten çok şŸanslı hissediyorum ,ayrıca depo kapağınıda seçerkenki heyecanını yaşŸamışŸ biriyim. Karabela ile nice mutlu günler dilerim. Bana gerçek amerikancılığı yaşŸatmışŸ bu zehri vermişŸ birisin. ınşŸallah bende bir gün 69 RS ime kavuşŸurum.
      SAYGILAR stajer amerikancı…

Boss351
      Katılımcı

LJok güzel yorumlar var çok teşŸekkür ederim. Hepiniz istediğiniz otomobillerinize kavuşŸursunuz umarım.

Vedat sana gelince zehir mehir demişŸsin o zehir sende vardı zaten ben üstünü parlattım 500 beygir deli ötesi camaroya ben binmiyorum herhalde

bu arada duruyor değil mi camaron

sen şŸu işŸle ilgili de hala bir sonuç alamadım ben de uğraşŸıyorum
      ben gideceğim ki sen gelesin buraya ama henüz olumsuz bir cvp ta almadım bakalım bu işŸler çok ağır gider böyle

VDT81
      Katılımcı

Tolga abicim Camaro duruyo sanırım bu şŸartlarda ikimizde birbirimizde kopamicaz kopmayada pek gönlümüz yok aslında bunu en iyi siz anlarsınız. ışŸ konusunda bi gelişŸme yok askerlik herzaman karşŸıma çıkıyor şŸuanda. Buarada gerçekten resimlere inanamadım canavarın içi çok güzel olmuşŸ B&M shifter inanılmaz yakışŸmışŸ. Benimde yapmak istediğim birkaç şŸey var onları hallettikten sonra sizi dergi çekimleri için rahatsız edicem haberiniz olsun.

piyu
      Anahtar yönetici

Tolga selam,

ǖncelikle siteye hoşŸgeldin…. yazı+fotolar enfes olmus. ǜyelerimiz ve Amerikanları kısmına haftasonu ekliyorum, herkes gorsun :)

Angelus
      Katılımcı

Süper… Gerek hikaye gerekse resimler.. Harika…. Mustang’den soğumuşŸ beni bile etkiledi……

riko
      Katılımcı

Yazıyı keyifle okudum, aynı keyifle resimlere baktım,Allah kara aygır ve senin keyfinizi bozmasın.

Boss351
      Katılımcı

Saolun bu onore edici sözlerinizden dolayı bu güzellikler sizlerle paylaşŸınca daha da değerli oluyor onları anlayan değerini bilen gözlerden bu övgü dolu sözleri duymak daha bir anlamlı oluyor

skyce
      Katılımcı
      Boss351 wrote:
      Saolun bu onore edici sözlerinizden dolayı bu güzellikler sizlerle paylaşŸınca daha da değerli oluyor onları anlayan değerini bilen gözlerden bu övgü dolu sözleri duymak daha bir anlamlı oluyor

Kesinlikle haklısın Tolga…ve Merhaba benden de… :D

Herkesin yaptığı yorumların altına kendi adıma den den işŸaretini koyuyorum ama sadece birşŸey eklemek istiyorum ❗
      Bu sitenin nazar boncuğu olarak ilk defa kendim dışŸında bir bayanın AA içerisindeki mutluluk saçan yüz ifadesi beni ayrıca mutlu etti. Bunu da belirtmem lazımdı. ❗ 😆
      Bunu da ancak ben anlayabilirim sanırım 😉
      ıçten tebrikler….

Boss351
      Katılımcı

Evet sadece bir Mustangim olduğu için değil ondan delice hoşŸlanan onu seven ve onu kullanmak için benimle kavga edebilen bir kız arkadaşŸım olduğu için de şŸanslıyım zira böyle bayanlardan çok yok skyce 8)

sevgiler

skyce
      Katılımcı
      Boss351 wrote:
      Evet sadece bir Mustangim olduğu için değil ondan delice hoşŸlanan onu seven ve onu kullanmak için benimle kavga edebilen bir kız arkadaşŸım olduğu için de şŸanslıyım zira böyle bayanlardan çok yok skyce 8)

sevgiler

Allahın sevgili kulu diye senin gibilere deniyor işŸte. Bir insan daha başŸka ne ister ki 😆 Daim olsun mutluluğunuz, çok hoşŸuma gitti gerçekten :D

Boss351
      Katılımcı

eeeee Born to RUN

koşŸuyoruz o yüzden

piyu
      Anahtar yönetici

valla skyce ve tolga’nın kız arkadasına esimi de eklemem lazım…

camaro ile arka sokaktan bir tur atıp gelecek, tek basına cıkıyor… aksilik ya benzin yokmus arabada stop etmis… bizimkisi stop eden camaro’nun o asırı agır direksiyonunu cevire cevire yanastırmıs… hemde sıkısık sokakta… kullanırken bayag da keyif alırdı… artık kısmet yeni amerikanımıza…

zimazima
      Katılımcı

tez zamanda inşŸallah.bekara hatun boşŸamak kolay derler ama ben arabamı kimseye vereceğimi sanmıyorum.canımdan çok seviyorsam bilmiyorum ama allah bununla sınamasın n’olur beni 😯

the_judge
      Katılımcı

çok asil ve hoşŸ bi araç olmuşŸ.güle güle kullanın .araç sanki amerikan sitelerinde gördüğüm o mustangler gib tr plakası olmasa :D.cilasıda çok hoşŸ…

Boss351
      Katılımcı

Saolun arkadaşŸlar hepiniz çok iyi insanlarsınız arabası olmayan herkes umarım istediği amerikanı alır
      amerikanı olan herkes de onu hayalinde ki arabaya çevirebilir. Amerikanı eğlenceli yapan ona tutkuyla bağlanmamızı sağlayan bu sonsuz kişŸiselleşŸtirilebilme özellği değil midir zaten uğraşŸtıkça onunla ilgilendikçe o kadar çok size benzer ki artık bir parçanız olur ondan vazgeçemezsiniz

ve evet klişŸe belki ama

“Sevgi Emektir”

skyce
      Katılımcı
      piyu wrote:
      valla skyce ve tolga’nın kız arkadasına esimi de eklemem lazım…

camaro ile arka sokaktan bir tur atıp gelecek, tek basına cıkıyor… aksilik ya benzin yokmus arabada stop etmis… bizimkisi stop eden camaro’nun o asırı agır direksiyonunu cevire cevire yanastırmıs… hemde sıkısık sokakta… kullanırken bayag da keyif alırdı… artık kısmet yeni amerikanımıza…

Piyu yeni gördüm bu yazdığını, eee malum işŸlerden..
      Valla helal olsun diyorum, diyecek başŸka bir kelimeye gerek kalmadan. 😆
      ınşŸallah en tez zamanda yine, yeni maceralar eklersiniz hayatınıza 😉

piyu
      Anahtar yönetici

Yazı sitedeki yerini aldı (biraz gec oldu kusura bakmayın)

http://www.amerikanaraba.com/index.php?name=News&file=article&sid=118

EmRaH_COL
      Katılımcı

hikayede araç kadar güzel….

poweroto
      Katılımcı

amerikan arabasının sevgisi işŸte çok farklı bişŸey bu tutkuyu amerikandan başŸka bi aracın verdiğini pek görmedim. amerikana bi araba gibi değilde sanki canlı bi varlık gibi davranıyorsunuz. hikayenizde arabanız gibi çok güzel mustang"lere bu cragar jantlar çok yakışŸıyor. BM shifter"de opsiyonundan çok farklı bi hava katmışŸ. makaslardan arabanın kıç tarafı kalkık daha bi agresif durmuşŸ. güle güle kullanın arabanızı ALLAH ayırmasın. :)

BARIS CENK AKKAYA
      Katılımcı

tolga bu araba için çok sabır etti keşŸke arabanın ilk halininde fotoğraflarını koysaydı ama araba çok güzel olmuşŸ allah kazadan beladan nazardan korusun saygılarımla.

Fýrat Güngör
      Katılımcı

çok çok güzel araba Allah kazasız belasız günler nasip etsin darısı da benim başŸıma diyelim :)

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.