92 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Her ikiside :?

Szopen
      Katılımcı

Sadece AA değŸil tüm arabalar orjinal kullanılmalıdır, bir sürü mühendisin yaptığŸını bozup “-abi yay taktım daha iyi yol tutuyo” demek kendini kandırmaktır, 80le girilebilen viraja belki 100le girersiniz ama arabanın canını çıkarırsınız. Motor modifiyesi ise motorun ömrünü kısaltır sadece, markada bilir o arabadan 150HP yerine 200HP almayı. Son olarak L6 amerikanları restore ederken V8 yapanların yaptığŸıda çok doğŸru birşŸey değŸildir, bütün herşŸeyi L6 ya göre yapılmışŸ arabayı V8 yaparsanız olduğŸunuz yerde eşŸeler, kalkar, sonrada duramazsınız…Standart V8 bir amerikan ile sonrada V8 yapılmışŸ bir amerikan arasında çok fark olduğŸu görüşŸündeyim..

Lowrider
      Katılımcı

tabi ama o muhendisler 30 yıl öncesinin bilgileri ile yapıyorlardı arabaları. 30 yıl teknoloji için çok uzun bir süre, o yüzden herzaman yeni teknoloji daha iyidir bence.

motora yapılan modifiyeler ise korktuğŸunuz kadar etkilemz motorları bir motorun ömrü 400000km ise onu yapıcağŸınız modifiyeler değŸil, araba modifiyeli oldu diye daha çok gaza basıp zorladığŸınız için motorun ömrü kısalır o kısalmada olsun olsun 20.000km azaltır ömrünü.

modifiye ettiniz diye 2 senede bitmez motor

emrekaan
      Katılımcı

ben modifiye severim. çünki modifiye ile daha ii yol tutuşŸ,daha ii hız daha ii heyecan ve daha ii güç elde ederiz. en azından onun başŸka örneğŸi yoktur. tabii parcaları kaliteliteli olmalı…

cceylan
      Katılımcı

Her zaman benim için orjinal amerikan daha makuldur. Adamlar 70li yıllarda zaten viraj demirini, kilitli difransiyeli kullanmışŸlar, 350 makine zaten 5733 cc ve yaklaşŸık 165 hp.. Ne yani bu araçları modifikasyon yapıp yarışŸlara mı katılacaksınız…. Draglara bile 5 araç katılırken…….

Anonim
      Ziyaretçi

modıfıye bence kendı kısılıgını yansıtır . kalkıp ordan burdan buldugun her parcayı takarsan cıngene arabası olur aa olmaz o . orjınalıne bıre bır toplayıp sadece jant ve muzik sistemi yüklemeyi tercıh ederım .

emrekaan
      Katılımcı

VALLA O SENıN DǜŞÇœNCEN. O ZAMAN YARIŞLARA HEP CıNGENE ARABALARI KATILIYOR. BANA GǖRE MODıFıYEDE TǜM MOTORU DEGıŞTıRECEKSıN. (NOS,TURBO,KOMPRESSORDE VAR TABıı,) DIŞ GǖRNǜŞTEDE KAPUT TAMPON SPOYLER EGZOZ GıBı DEÐıŞıKLıKLER YAPACAN… 😳

faceless
      Katılımcı

valla bence öyle yapınca import car gibi oluyor amerikanlar..arabayı orjinal yaptırcan nikelajları ışŸıl ışŸıl parlıycak motoru saat gibi çalısıcak yeter bana..yalnız draglara katılan arkadaslar arabayı yaptırırken hızı göz önüne alıyor ve genelde bazıları arabayı gözden cıkartıyorlar motora agırlık verdikleri icin..nekadar hafif araba o kadar cabuk hızlanma …

emrekaan
      Katılımcı

😳 [color=red:79eb3151b3][i:79eb3151b3][b:79eb3151b3][size=24:79eb3151b3]BEN HEM Bı AMERıKAN HEMDE Bı FǜZE ıSTERDıM E BUNUN ıCıN NE KADAR FAZLA MODıFıYE GEREKıR Bı DǜŞÇœNǜN …[/size:79eb3151b3][/b:79eb3151b3][/i:79eb3151b3][/color:79eb3151b3] 😳

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Ben her ikisinide tercih ederim fakat modifiye derken oyle konserve kutularindaki gibi tampon falan filan taktirmam sadece guzel bir 454 veya
      455 yaklasik 400 hp civari olsun yeter gorunum standart arkalara genis cadde lastigi eksoztlar yandan motor tasmissa kabartmali scoop o kadar gorunumde baska hic bi degisiklik yaptırmam

Ancak standart olsada olur ama standartla guzel yanlayamayiz ki ama dimi 8)

emrekaan
      Katılımcı

tampon dedigim camarolara çok yakışŸan tampon altı spoyler. scoof ne? motor taşŸacak. dogru. vs, vs, egzozda da aynı düşŸünüyorz walla. :P

emrekaan
      Katılımcı

tampon dedigim camarolara çok yakışŸan tampon altı spoyler. scoop ne? motor taşŸacak. dogru. vs, vs, egzozda da aynı düşŸünüyorz walla.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Zaten tampon alti spoyler nerdeyse butun amerikanlarda olur scoop ise motora hava veren cikintidir

emrekaan
      Katılımcı

BENCE SCOOP YERıNE TAŞMIŞ MOTOR DAHA SPORT VE ıYı DURUYOR…

faceless
      Katılımcı

bi amerikanın motorunun kaputtan taşŸması gerekmiyorki yani,zaten sesi insanı baktırıyor kendine:)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

orasi oyle ama cift karburator olursa offf bee…. 8) 8)

faceless
      Katılımcı

bide söyle düsün orjinal bi Amerikan Araba(sı) misal mustang.. 67 model sıfırdan yapılmıs ama modifiyesiz..Nikelajları ışŸıl ışŸıl,motor saat gibi calısıyor..10 numara bi araba.:)yani..YETERLı BENCE BU KADARI.. :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Dogru soyluyosun
      Sahsen beni Amerikan larin herturlusu mest ediyo dokuntusu olsun direklisi olsun 4 kapilisi olsun tek kapilisi olsun v6 si olsun
      Bana gore herbirinin kendine has bi karizmasi ve ruhu var

Szopen
      Katılımcı

[quote:2a0eb4053c=”Lowrider”]tabi ama o muhendisler 30 yıl öncesinin bilgileri ile yapıyorlardı arabaları. 30 yıl teknoloji için çok uzun bir süre, o yüzden herzaman yeni teknoloji daha iyidir bence.

motora yapılan modifiyeler ise korktuğŸunuz kadar etkilemz motorları bir motorun ömrü 400000km ise onu yapıcağŸınız modifiyeler değŸil, araba modifiyeli oldu diye daha ok gaza basıp zorladığŸınız için motorun ömrü kısalır o kısalmada olsun olsun 20.000km azaltır ömrünü.

modifiye ettiniz diye 2 senede bitmez motor[/quote:2a0eb4053c]

Günümüz arabalarının mühendisleri için demişŸtim, yani 2005 model bir arabaya yol tutsun diye yay takmak kendini kandırmaktır, biraz daha fazla yol tutar belki ama ne kapı ayarı kalır ne kaput ayarı bütün yük şŸasiye biner, ayrıca dediğŸin gibi modifiye motor ömrünü fazla kısaltmıyor olsa fabrika çıkışŸı araba motor modifiyesi ile gelir, ama öyle değŸil. Fabrika bunların motor ömrünü kısalttığŸını bildiğŸi için mod’u kendi yapmıyor, o marka ile ünlenmişŸ (honda-mügen gibi) firmalar yapıyor…Sonuçta motoru 150000de elinize aldığŸınızda “aa bu marka kötü” diyemiyorsunuz.

Szopen
      Katılımcı

[quote:0f894a26a2=”Chevy_Killer_89″]Ben her ikisinide tercih ederim fakat modifiye derken oyle konserve kutularindaki gibi tampon falan filan taktirmam sadece guzel bir 454 veya
      455 yaklasik 400 hp civari olsun yeter gorunum standart arkalara genis cadde lastigi eksoztlar yandan motor tasmissa kabartmali scoop o kadar gorunumde baska hic bi degisiklik yaptırmam

Ancak standart olsada olur ama beyler standartla guzel yanlayamayiz ki ama dimi 8)[/quote:0f894a26a2]

Motoru değŸişŸtirmekle bitse işŸ.. Çok var V8’i koyup sarmaktan gidemeyen, yada ertesi günü frenler yüzünden patlayan… ǖnemli olan 455 versiyonundaki hale getirebilmek…
      Bu arada beyler amerikanlar sadece musclelardan oluşŸmuyor, 55model Bel-air’i, 58 fury’yi, 62model bir imperial’ı 10 tane camaroya, mustang’e charger’a değŸişŸmem…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

iki gün pc bozuktu ne muhabbetler dönmüşŸ be : ))))

abi modifiye edilecek araba var edilmeyecek araba var ama bence mod edilmeli

yani altımdaki bi 55 bile olsa motorunun 350hp çıkarmasının ne sakıncası var ki

emrekaan
      Katılımcı

AMA KAPUTUN ALTINDA Bİ MOTORLA KAPUTTAN TAŞMIŞ Bİ MOTOR ARASINDA DAÐLAR KADAR FARK VAR. KAPUTTAN LJIKAN MOTOR HEM DAHA SPORT HEMDE DAHA GǜLǜ OLUR… 😉

piyu
      Anahtar yönetici

emrekaan kucuk harfle yazmassan mesajlarını silmek zorunda kalıcam…

forum kuralları bolumunu okumanı da tavsiye ederim…

aman sonra yanlıs anlasma olmasın 😥

emrekaan
      Katılımcı

peki piyu çok özür dilerim. sadece kılavye ye bakıyorum bazen. uyardığŸın icin sağŸol.

Lowrider
      Katılımcı

[quote:fdb50675b5=”Szopen”][quote:fdb50675b5=”Lowrider”]tabi ama o muhendisler 30 yıl öncesinin bilgileri ile yapıyorlardı arabaları. 30 yıl teknoloji için çok uzun bir süre, o yüzden herzaman yeni teknoloji daha iyidir bence.

motora yapılan modifiyeler ise korktuğŸunuz kadar etkilemz motorları bir motorun ömrü 400000km ise onu yapıcağŸınız modifiyeler değŸil, araba modifiyeli oldu diye daha çok gaza basıp zorladığŸınız için motorun ömrü kısalır o kısalmada olsun olsun 20.000km azaltır ömrünü.

modifiye ettiniz diye 2 senede bitmez motor[/quote:fdb50675b5]

Günümüz arabalarının mühendisleri için demişŸtim, yani 2005 model bir arabaya yol tutsun diye yay takmak kendini kandırmaktır, biraz daha fazla yol tutar belki ama ne kapı ayarı kalır ne kaput ayarı bütün yük şŸasiye biner, ayrıca dediğŸin gibi modifiye motor ömrünü fazla kısaltmıyor olsa fabrika çıkışŸı araba motor modifiyesi ile gelir, ama öyle değŸil. Fabrika bunların motor ömrünü kısalttığŸını bildiğŸi için mod’u kendi yapmıyor, o marka ile ünlenmişŸ (honda-mügen gibi) firmalar yapıyor…Sonuçta motoru 150000de elinize aldığŸınızda “aa bu marka kötü” diyemiyorsunuz.[/quote:fdb50675b5]

fabrikaların o modifiyeleri yapmamasının sebebi maliyeti azaltmak, ekonomik, çevre dostu ve sessiz araçlar üretmesidir bence…

piyu
      Anahtar yönetici

kesinlikle… adamlar bir jant kapagını boyamakla boyamamak, kromaj olması ile olmaması arasındaki farkı bile onemsiyorlar ve maliyetleri degistiriyor… halende boyle zaten…

emrekaan
      Katılımcı

nikelaj kanserojen miymişŸ??? bi arkadaşŸtan duydum. merak ettim. bu arada araba sessiz olması için yapıyorlar. ama sessiz bi havası kalmıyor ki. hem hangi eski AA sessiz bana söyler misiniz???? 🙄

faceless
      Katılımcı

Günümüzde aslında import car kullananlar arabayı sadece görünüsünü değŸistiriyorlar…DTM spoiler, body kit falan gibi seylerle arabanın görünüsünü ön plana cıkartıyorlar..Motora bakıyorsun 1600 cc 100 hp..Yak buradan :)
      Halbuki bi AA’ya baktığŸın zaman arabanın motorunun gücünü bakarak bile tahmin edebiliyorsun; dışŸ görünümle motor birbirini tamamlıyor….Yeni teknoloji diyorsunuz, yeni aracaların bir coğŸundada farklılık var.Yani fabrikanın arabayı modifiye edip etmemesi ile alakalı değŸil..Yeni kurallar, cevre dostu,eksoz emisyonu falan gibi seyler + yabancı ülkelerde arabalarda hp sınırlaması var.Mesela bizim ülkemize gelen bir golf gti misal 200 hp ise yurt dısında bunun hp si daha asağŸıda, ama ic donanımı daha farklı..bizim ülkemize gelenden daha konforlu..

Szopen
      Katılımcı

[quote:5b044eebb4=”emrekaan”]…hem hangi eski AA sessiz bana söyler misiniz?…[/quote:5b044eebb4]

Orj L6 lar…

Pontiac301
      Katılımcı

Benim venturada çok sessiz 1,4 honda gibi çıt yok manyakda…..ama tabi headers ve flowmasterlar koyulunca ortalığŸı yıkıcak şŸerefsiz:)

Lowrider
      Katılımcı

[quote:3734e0486d=”Pontiac301″]Benim venturada çok sessiz 1,4 honda gibi çıt yok manyakda…..ama tabi headers ve flowmasterlar koyulunca ortalığŸı yıkıcak şŸerefsiz:)[/quote:3734e0486d]

Abi arabayı çalışŸtırdığŸından eminmisin o sessiz anlarda :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bizde 74 Malibu 305 vardı calıstıgında bos bırak motorda tık yok ama gaza hafif dokundugunda ince tatlı V8 sesi cıkıyrodu…

emrekaan
      Katılımcı

bizim mahallede bir bel air var. (sanırım 74) ve o zarıl zarıl çalışŸıyo. bildiğŸim kadarıyla da L6. yani adam gaza bassada basmasa da araba hırlıyor. (ama havlayan köpek ısırmaz. sesi çok ama hiç bir performansı yok. 😆 )) motorunun bakımını bilmiyorum. ama dışŸı dökülüyo.

yine de güzel. en azından chevrolet arması war…

65chevelle
      Katılımcı

Szopen’e cevap vereyim,

Amerikan arabası kanımca eğŸer hızlı gitmek istiyorsanız modifiye edilmesi zaten gerekli olan bir araçtır.

Szopen’in bahsettiğŸi 455 Buicklerde gayet yavaşŸ arabalardır. En fazla 14sn giderler standart halleriyle. Ayrıca standart bir 455de hayli sessiz bir makinedir… Bir buick’in döüp duramayacağŸını zaten biliyoruz… Bir viraj demiri eklenip araba sportif yapılamaz…. 455in düz 6dan farkı da malesef sadece bu tip salakça şŸeylerdir.

Tabi saçma salak bir egsos takmayı veya gidip salak bir motoru yersiz bir arabaya takmayı aracı gelişŸtirmek olarak görmüyorum ben.

Orjinalinde 4 freni kampana, arkası salak bir 3 link, direksiyonu dönsede 6 turda aracı dödüremeyen, 283 motoru olan salak amerikan arabamı modifiye edip içinde LS-6 olan, duran, dönen ve herkesin arabasından da daha düzgün olan bir araba haline getirdim. Zira kanımca GM mühendisleri SALAK! Yeni model Camaro’mu sattım çünkü her bakımdan ondan daha iyi olan bir 65 Model Chevelle’im var ve onu burda (Türkiyede) bayaa imal etmişŸ kadar olduk…

Orijinal halde bir amerikan arabası ancak Cadillac’sa iyidir (o da hızlı gitmek amacında değŸildir). Oda 1900-1972 arası olacak…

Veya çok çok sınırlı sayıda üretilmişŸ amerikan egzotikleri. Gt350, 500ler, Hemi CUda’lar, Super Bee’ler, 71 Model LS-6 Chevelle’ler, Mako Shark Corvette’ler, Yenko’lar.

Bunların bazıları fabrika’dan çıkma arabalardır. Heralde onları SALAK olan mühendis bozmaları değŸil de kafası iyi olan Yenko’lar, Duntov’lar, Yunick’ler yapmışŸtır…

Bu arada bir düz 6 dan ses çıkabileceğŸini sanmıyorum. EN azından ben ona ses demiyorum. Anca olmayan eksosdan dolayı olan bir ses kirliliğŸi olabilir. Düzgün ses yüksek ses değŸildir….

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

muscle car lar hızlıdır ❗ hız için üretilmeyenler konforludur bunu karışŸtırmamak lazım 8)

bir karşŸılaşŸtırma yapalım

-60 impala , o üretilirken A.A. olmayan ne üretildi akranı
      -60 mercedes 280
      -60 bmw 735 :?: :?:
      -peki impala akranlarından çok iyi değŸilmi :?:
      -bu bir mühendislik harikası değŸilmi :?:
      -kim 60 bmw ye biniyor :?:
      -kimse
      -kim 50 li 60 lı yılların amerikalılarına biniyor [b:3ac790f713]biz[/b:3ac790f713]
      -ozaman bu arabalar ne oluyor [b:3ac790f713]harika[/b:3ac790f713]

Szopen
      Katılımcı

[quote:b1daf07579=”65chevelle”]
      Orijinal halde bir amerikan arabası ancak Cadillac’sa iyidir (o da hızlı gitmek amacında değŸildir). Oda 1900-1972 arası olacak…
      Veya çok çok sınırlı sayıda üretilmişŸ amerikan egzotikleri. Gt350, 500ler, Hemi CUda’lar, Super Bee’ler, 71 Model LS-6 Chevelle’ler, Mako Shark Corvette’ler, Yenko’lar.
      [/quote:b1daf07579]

Bu cümlenle Cadillac hariç bu güne kadar yapılmışŸ bütün klasik amerikan arabalarının kötü olduğŸunu söylüyorsun. Neye göre kötü? kime göre kötü? Senin kötü dediğŸin amerikanları restore etmek için yıllarca uğŸraşŸanlar var. Klasikoto.org’un şŸenliklerine bir sürü klasik amerikan geldi, hemen hepsinde orjinallik arandı, çoğŸu orjinal haline getirilmek için uğŸraşŸılmışŸ, restore edilmişŸ arabalardı. ǖnemli olan eski bir arabayı yaşŸatmak, onu tekrar diriltmektir. http://amerikanaraba.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=128&highlight=&sid=0af739872f414a78373baf14eb6ca48b

Szopen
      Katılımcı

[quote:8098833040=”TEMPEST”]muscle car lar hızlıdır ❗ hız için üretilmeyenler konforludur bunu karışŸtırmamak lazım 8)

bir karşŸılaşŸtırma yapalım

-60 impala , o üretilirken A.A. olmayan ne üretildi akranı
      -60 mercedes 280
      -60 bmw 735 :?: :?:
      -peki impala akranlarından çok iyi değŸilmi :?:
      -bu bir mühendislik harikası değŸilmi :?:
      -kim 60 bmw ye biniyor :?:
      -kimse
      -kim 50 li 60 lı yılların amerikalılarına biniyor [b:8098833040]biz[/b:8098833040]
      -ozaman bu arabalar ne oluyor [b:8098833040]harika[/b:8098833040][/quote:8098833040]

Aslında mercedeslerde amerikanlar kadar bu günlere gelebilseydi, parçaları bulunsaydı/üretilseydi onlarıda restore ederdik. Belki bir impala gibi süspansiyonu olmayacak ama “sıfır” bir hale getirildiğŸinde 60 impala ya bakmanında, 60 mersoya bakmanında hazzı pek farklı olmayacaktır. :)
      Son günlerini yaşŸayan bir arabayı, ilk günlerine geri döndürenlere saygım sonsuz.

faceless
      Katılımcı

Szopen öyle diyorsunda geçen gün sanayiye gittim benim ustanın yanına içeride bitane mercedes 450 sec bitane 280 sec vardı ikiside sahane araba usta hayırdır bunlar ne falan dedim.Bana dediğŸi su oldu bırak ya aldım bunları basıma dert sardım.450 sec i bitirmis ve dediğŸi şŸu ben böyle araba görmedim bidaha gelirse böyle is almam:) arabalarda bayağŸı eski görünüsleri tamam cok iyi ama yani amerikan gibi değŸil bence ustanın dedğŸi şŸu amerikan toplasam verdiğŸim emeğŸin karsılığŸını görürdüm gibi cümleler söyledi.Yani şŸimdi usta bile böyle birşŸey diyorsa bence bu hazdan çok sinir bozukluğŸuna giriyor gibi geldi bana.Ki benim ustanın üstüne usta tanımam sağŸolsun yeni ehliyet aldığŸım zamanlarda arabayı çarpardım 2 3 saatte arabayı cıkartırdı ve belli olmazdı..Amerikan’ın zevki bence bambaşŸka hiç olmazsa insanı delirtmiyor zevk veriyor ilgilenirken :)

Pontiac301
      Katılımcı

Piyasada hala bir sürü 115 mercedesler var 70 model ve üzeri çatır çatır yürüyorlar.Manda kasa desen gene amerikandan daha çok var.Bakın şŸu bir gerçek.Alman(özellikle mercedes) her zaman adam gibi araba yapmışŸdır.Bir amerikan arabası gibi yolda asla bırakmaz…Ayrıca problemsizdir.Zamanında bakımını yaparsın insan gibi binersin.Ayrıca 77 model bir mercedese binip otobana çıktığŸın zaman 170 le sürekli gidersin yol tutar çünkü ama bir impalayla gidemezsin ölürsün.Ama bir corvettele gidersin ama corvette extrem bir arabadır..8 Sene 230 CE 123 kasa kullandık.Sürekli bakımlıydı…Ne beni ne babamı nede annemi üzdü.Ama amerikan arabası öyle değŸil.Hiçbir zaman dırdırı bitmez.ǜlkemizde orjinal amerikan çok az kaldığŸı için diğŸer orjinal olmayanlar binlerce kez ellendiğŸi için arabaların turşŸusu çıkmışŸtır.Kaldıki Amerikan arabasına binmek istiyorsan.Arabayı alıp tamamen söküceksin.Bütün parçlarını amerikadan işŸal ediceksin.Kısacası 20,000 dolar gömüceksinki amerikan amerikana benzesin.Ama burda o şŸekilde araba toplayan çok az insan var.Ama toplayanlarda doğŸru mantıkla hareket ettikleri sürece insan gibi arabalarına biniyorlar.Aynı 65 Chevelle gibi….Haa her ne kadar arıza yapsada dırdırı bitmesede ben lanet amerikan arabalarını seviorum ve kapımda 3 tane tutuyorum…Çünkü iğŸrenç bir aşŸk var aramızda….

ozz
      Katılımcı

arkadaslar izmir dolaylarlnda mercedes toplamak isteyen varsa haber versin. 4,5 senedir mercedes piyasaslnln kasarl oldum..
      parca kaporta falan isteyen olursa yardlmcl olmaya caLIslrlm

Szopen
      Katılımcı

[quote:308101e9ac=”Pontiac301″]Bütün parçlarını amerikadan işŸal ediceksin.Kısacası 20,000 dolar gömüceksinki amerikan amerikana benzesin.[/quote:308101e9ac]

Türkiye’de sıfır, kutuda parçasını buluyorsam neden işŸal edeyim ki?

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Amerikanları bozan zaten onlara sıradan 4 tekerlekli araba diye binen hor goren dusuncesiz insanların yuzunden bu hale geliyorlar…

Pontiac301
      Katılımcı

Bulunan parçalar taksim parçası….Onlarında ne derece kaliteli olduğŸu gayet belli.Amerikadan işŸal edilen parçalar doğŸru firmayı kullanıyorsan gayet kaliteli….Aradaki fark bu….

[quote:7b2f19cae5=”Szopen”][quote:7b2f19cae5=”Pontiac301″]Bütün parçlarını amerikadan işŸal ediceksin.Kısacası 20,000 dolar gömüceksinki amerikan amerikana benzesin.[/quote:7b2f19cae5]

Türkiye’de sıfır, kutuda parçasını buluyorsam neden işŸal edeyim ki?[/quote:7b2f19cae5]

Pontiac301
      Katılımcı

Autodromun drag pistinin açılışŸ gecesinde ünlü buick difransiyeli kilit kırmadımı???? Kullananda mustafaydı…o senin neyin abin…Ayrıca amerikan arabasıda sonuçta uzay mekiğŸi veya süs bitkisi değŸildir.Sadece kullanan insanlar iyisiyle kötüsüyle amerikan arabalarını severler kimileri aşŸık olur.Zaten insanlarımız arabalarını kötü kullanıyorlar…Birde ülkemizdeki yolları hesaba katarsak arabaların hepten canı çıkıyor.O yüzden ülkemizdeki bu şŸartlar göz önüne alındığŸında 55-56-57 lerin hakkını gerçekten vermek lazım….

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Tamam da ben sana yarıs demiyorum ki normal yol diyorum yarısta arabanın sorun cıkarması %50 dir cunku arabayı zorluyorsun benim sana bahsettigim normal gunluk uzun yol vs ayrıca bir defasında o buick le ilk defa katıldıgımız opet drag yarısınada da sorun cıkarmıstı cunku araba gereginden fazla zorlanmıstı

Szopen
      Katılımcı

[quote:6ad37bd517=”Pontiac301″]Bulunan parçalar taksim parçası….Onlarında ne derece kaliteli olduğŸu gayet belli.Amerikadan işŸal edilen parçalar doğŸru firmayı kullanıyorsan gayet kaliteli….Aradaki fark bu…. [/quote:6ad37bd517]

ıyide Taksim’deki parçalar orjinal kutusunda, seneler önce işŸal edilmişŸ parçalar zaten…

Pontiac301
      Katılımcı

Onların işŸal ettikleri parçların töbe töbe….Milleti yıllarca mahkum ettiler kendilerine….Nerde adi parça varsa sattılar…ınsanları amerikan arabasından soğŸutan taksimdir….Bir dönem burunlarından kıl alınmazken…Şimdi açlıktan nefesleri kokuyor dahada beter olsunlar inşŸallah…Bak sana şŸöyle söyliyim.Taksimden aldığŸın parçları ucuz zannediyorsun değŸilmi?Ama inan amerikadan aynı parçayı getirttir çok çok daha ucuz ve kaliteli.Amerikada 1,5 dolarlık sibop kapağŸındaki pcv valve i burda 15 milyonliraya satıyor bu insansıflar…Ama parçayı işŸal ettirsen sana maliyeti 2,5 dolar olucak….O yüzden taksim yerine vipspeed den bütün parçlarımı siparişŸ ediyorum hem ucuz hem kaliteli.Hemde şŸükrü ve salih abi adam gibi adamlar…..

Pontiac301
      Katılımcı

Alakası yok.Git bi bak bakalım amerikada olay nasıl işŸliyor.Amaerikan arabasını adam gibi yaparsın.Haftsonu yarışŸırsın haftaiçide insan gibi yola çıkar gidersin.Bizim burdaki arabaların canını aldıkları için sadece yarışŸlık nefesleri kalıyor….Ama racon böyle değŸil…

[quote:573b14584b=”Chevy_Killer_89″]Tamam da ben sana yarıs demiyorum ki normal yol diyorum yarısta arabanın sorun cıkarması %50 dir cunku arabayı zorluyorsun benim sana bahsettigim normal gunluk uzun yol vs ayrıca bir defasında o buick le ilk defa katıldıgımız opet drag yarısınada da sorun cıkarmıstı cunku araba gereginden fazla zorlanmıstı[/quote:573b14584b]

Szopen
      Katılımcı

[quote:8e56e5024f=”Pontiac301″]Onların işŸal ettikleri parçların töbe töbe….Milleti yıllarca mahkum ettiler kendilerine….Nerde adi parça varsa sattılar…ınsanları amerikan arabasından soğŸutan taksimdir….Bir dönem burunlarından kıl alınmazken…Şimdi açlıktan nefesleri kokuyor dahada beter olsunlar inşŸallah…Bak sana şŸöyle söyliyim.Taksimden aldığŸın parçları ucuz zannediyorsun değŸilmi?Ama inan amerikadan aynı parçayı getirttir çok çok daha ucuz ve kaliteli.Amerikada 1,5 dolarlık sibop kapağŸındaki pcv valve i burda 15 milyonliraya satıyor bu insansıflar…Ama parçayı işŸal ettirsen sana maliyeti 2,5 dolar olucak….O yüzden taksim yerine vipspeed den bütün parçlarımı siparişŸ ediyorum hem ucuz hem kaliteli.Hemde şŸükrü ve salih abi adam gibi adamlar…..[/quote:8e56e5024f]

ımzadaki arabayı toplarken motorun parçaları hariç (yatak sarmışŸtı) dışŸardan hiç parça alınmadı, (üzerindekiler temizlendi, kaplandı) G.M 230 L6 motor parçalarını sadece Altınay’dan aldık ve bütün parçalar kutusunda orjinal G.M di…

Pontiac301
      Katılımcı

Anladım ama dikkat etmek lazım bende kaç senedir aldım.Kutuları gm oluyor.Ama içindekiler gm olmuyor….Mesela bende novanın fren toz lastiklerini aldım delco kutularında verdiler…hiçbiri olmadı sonra haliyle geri verdim…..

[quote:a4bbf7b324=”Szopen”][quote:a4bbf7b324=”Pontiac301″]Onların işŸal ettikleri parçların töbe töbe….Milleti yıllarca mahkum ettiler kendilerine….Nerde adi parça varsa sattılar…ınsanları amerikan arabasından soğŸutan taksimdir….Bir dönem burunlarından kıl alınmazken…Şimdi açlıktan nefesleri kokuyor dahada beter olsunlar inşŸallah…Bak sana şŸöyle söyliyim.Taksimden aldığŸın parçları ucuz zannediyorsun değŸilmi?Ama inan amerikadan aynı parçayı getirttir çok çok daha ucuz ve kaliteli.Amerikada 1,5 dolarlık sibop kapağŸındaki pcv valve i burda 15 milyonliraya satıyor bu insansıflar…Ama parçayı işŸal ettirsen sana maliyeti 2,5 dolar olucak….O yüzden taksim yerine vipspeed den bütün parçlarımı siparişŸ ediyorum hem ucuz hem kaliteli.Hemde şŸükrü ve salih abi adam gibi adamlar…..[/quote:a4bbf7b324]

ımzadaki arabayı toplarken motorun parçaları hariç (yatak sarmışŸtı) dışŸardan hiç parça alınmadı, (üzerindekiler temizlendi, kaplandı) G.M 230 L6 motor parçalarını sadece Altınay’dan aldık ve bütün parçalar kutusunda orjinal G.M di…[/quote:a4bbf7b324]

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

delco remi chevrolet in yedek parça üreticisi değŸilmi yani orjinal oluyo

istanbulda nasıl oluyo işŸler bilmiyorum ama bi geçmişŸ zamanlarda hiç parça işŸal ettirmedik hep sanayiden aldık yer yer istanbuldan geldi ama hepsi orjinaldi sonuçta bunları bursada üretseler babamın anlicanı düşŸünüyorum

cantug
      Katılımcı

AMERıKAN V8 MANıA EMRE KAAN!!! BAbana soyle sana amerikan arabası yerina f-16 alsın yada fantom jet daha iii olur.

Anonim
      Ziyaretçi

modifiyeli amerikan…

Angelus
      Katılımcı

Hafif motor modifiyeli Amerikan.

Anonim
      Ziyaretçi

:) yok abi hem güçlü motor hem modifiye… 427 cubic inch + supercharger vs. vs.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

angelus katılıyorum ahif motor modifiyesi iyi

atesss
      Katılımcı

arkadaşŸlar adı üstünde amerikan arabaları biz ancak konuşŸuruz allahaşŸkına yyaaaa açın bakın tv de kaploluda discaviride cuma akşŸamları programalar adam lar resmen oynuyoo bizim burda yaptığımız yenilemeler veya modifiyeler oyuncak gibi kalıyor adamlar forta chevrolet motoru takıyorlar şŸanzıma yerine oturmadı diyor herif olmadı diyor alıyor kaynağı eline kesiyo biçiyo oturturuyo bide bunu kendi evinin yantarafında ki garajında yapıyo hafta sonunda karısını gönderiyo markete açıyo buzgibi bud birasını çıtırdanda müzik koyuyo binek otosunuda çekiyo otopar girişŸine indiriyo hidrolikten arabasını çağırıyo üç beşŸ arkadaşŸını hadi beyler bugün burasını yapıcaz diyooo girişŸiyorlar akşŸama karısı mangal yapıyo yor yiyorlar yatıyo sabah kalkıyoo işŸine gidiyoo adam orda imkanı var hani bir laf vardır zengini parası züğürdün çenesini yorarmışŸ.

yedek parca olayına gelirsekte ben taksimden çok parça aldım özeliklede altaylar vardı bu eskiden dolmuşŸlar kalkardı ilersinden ordan çok parça almışŸtım ve hiç bir zamanda kazık yemedim nerden biliyorsanız diyorsan kazık yemediğini her parça için konuşŸ mıyacam ama aldığım parçaların çoğunda fabrikanın ve yedek parça firmalarının zorunlu kıldığı fiyat etiketi var adamlar üç beşŸ kar koyup satıyordu ama kazık yemedimi hiç taksimden yedim oo uğur oto var onlar mesela çok kazıkçı orjinal silecek ve bağaz lastiğini dünya paraya satılar ama aramaya kalksanız bulamazsınız yani elin mahkum alıcaksın burda böle giydire bildiğine giydiriyor lar türkiyede amerikada ise tam tersi bunu pazarlarıvar yaa düşŸün senize adamlar değişŸ tokuşŸ bile yapıyooo san ne lazım diyooo yan ayna sende ne var tanpon işŸine yararmı yara al onu ver bunu alan menun veren menun sonra hurdalıklar var hemde sınırsız adam girişŸte sende 50 dolar alıyooo toplaya bildiğini topla işŸine yarıyan varsa al çık bunlarda olmadı dergilerde kataloklarda istemediğin kadar ilan parça var yan sanayi yaerone var mesela ben benim arbanın bür sürü parçasını ordan siparişŸ etim buna kapı koları kılımanın içerdeki hava üfleyen topları hata zemindeki halı zamanla yapışŸkan özeliğini yitirdiğinde kaymasın diye acayip bir madeyi kadar aslında neyi nerden alıcamızı vene kılıkta alıcamızı bilmeliyiz giyiniyoruz gözlükleri takıyoruz artis gibi gidiyoruz parça almaya 3 dedikleri şŸey birden 5 oluyo oda benim başŸıma dolapderede hurdacı garbiste gelmişŸti sonradan baya baya ahpap olmuşŸtuk ama şŸimdi görü şŸemiyoruz ne oldu ne biti bilmiyorum :) diyeceğim bukadar arkadaşŸlar

Pontiac301
      Katılımcı

altay iyi becerir milleti,sonundada başŸlarındaki amca ölüp gidince çocuklar anlaşŸamadı, uğur oto kirkor amcada cart diye saplar acımaz adama;) ama olmıycak parçalarda bazen deposundan çıkar şŸok olursun yani, fransız sokağındaki doktor amcada iyi denkler, gene en iyisi oto gençler, ben novanın kaşŸını gözünü herşŸeyini onlardan alıyorum karşŸıya geçmezsem,mekanikteki bütün parçaları levent abiden alıyorum elinde her halt hazır olarak var,ama sonuç olarak, amerikancıysan bu tür şŸeyleri çekmek zorundasın,şŸahsen ben artık bu işŸten çok sıkıldığım için artık yeni modele biniyorum…

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      altay iyi becerir milleti,sonundada başŸlarındaki amca ölüp gidince çocuklar anlaşŸamadı, uğur oto kirkor amcada cart diye saplar acımaz adama;) ama olmıycak parçalarda bazen deposundan çıkar şŸok olursun yani, fransız sokağındaki doktor amcada iyi denkler, gene en iyisi oto gençler, ben novanın kaşŸını gözünü herşŸeyini onlardan alıyorum karşŸıya geçmezsem,mekanikteki bütün parçaları levent abiden alıyorum elinde her halt hazır olarak var,ama sonuç olarak, amerikancıysan bu tür şŸeyleri çekmek zorundasın,şŸahsen ben artık bu işŸten çok sıkıldığım için artık yeni modele biniyorum…

Valla ben hala altaydan alıyorum parçaları elemanda (oğlu) kafa ve harbi eleman fiyat konusunda bana başŸkaları daha iyi takıyor gibi geldi….
      Altaydan aldığım fiyatlar nedense piyasanın yarısı vede orjinal parçalar.

Pontiac301
      Katılımcı

altay kapattı,yani eski dükkanın yerinde yeller esiyor,parçalarınıda millete verdi diye duyduk,çocukları filan baya bir parçayı depodan almışŸ yollamışŸlar,

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      altay kapattı,yani eski dükkanın yerinde yeller esiyor,parçalarınıda millete verdi diye duyduk,çocukları filan baya bir parçayı depodan almışŸ yollamışŸlar,

Nereden çıkarıyorsun maslak oto sanayide … :) neyse daha yazarsak banlanırız …

Pontiac301
      Katılımcı

bu arada tanışŸıklıkta çok önemli,misal ben gözlerimle gördüm,kirkor amcanın bana 180 milyona 1 yıl önce sapladığı stopları, gene 1 yıl sonra dükkanına gittiğimde başŸka bir adama 70 milyona sattığını,direk sinirden amcayı geberticektim,zaten o dakkadan sonra dükkana girmedim,duyduğuma görede eyüp gittikten sonra baya zorlanmışŸ devredicekmişŸ,

Pontiac301
      Katılımcı

ben taksimdeki otellerin sokağından bahsediyorum,onların olduğu sokak trafiğe kapatıldı,o yüzden işŸleri baya kötüydü,sonrada kapattılar zaten taksimi

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      bu arada tanışŸıklıkta çok önemli,misal ben gözlerimle gördüm,kirkor amcanın bana 180 milyona 1 yıl önce sapladığı stopları, gene 1 yıl sonra dükkanına gittiğimde başŸka bir adama 70 milyona sattığını,direk sinirden amcayı geberticektim,zaten o dakkadan sonra dükkana girmedim,duyduğuma görede eyüp gittikten sonra baya zorlanmışŸ devredicekmişŸ,

Piyasadaki parça satan elemanların çoğu parçaları bunlardan alıyor hala…… ǖzellikle Altay ın ABD. baglantıları çok güçlü .

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      ben taksimdeki otellerin sokağından bahsediyorum,onların olduğu sokak trafiğe kapatıldı,o yüzden işŸleri baya kötüydü,sonrada kapattılar zaten taksimi

biliyorum benim 63 impala ve belair e oradan çok parça aldım.. Birde benim ford için Nuri otom vardı :)

Pontiac301
      Katılımcı

adamlar tee 1950 lerden beri getiriyolar,o zaman kar marjları çok yüksekmişŸ,şŸimdi internet vs şŸu bu derken çok düşŸmüşŸ, birde o zaman memlekete parça girmezken bunlar çatır çatır işŸal ediyorlarmışŸ;) ama artık bir esprisi yok, git mesela istemihana sana cehennemin dibinde stop bulsan onu bile getirttirir,artık teknoloji nispeten rahat gümrük var;)

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      adamlar tee 1950 lerden beri getiriyolar,o zaman kar marjları çok yüksekmişŸ,şŸimdi internet vs şŸu bu derken çok düşŸmüşŸ, birde o zaman memlekete parça girmezken bunlar çatır çatır işŸal ediyorlarmışŸ;) ama artık bir esprisi yok, git mesela istemihana sana cehennemin dibinde stop bulsan onu bile getirttirir,artık teknoloji nispeten rahat gümrük var;)

He he hee samimiyet denilen bir olayda var dediğin kişŸi telefonda artistlik yaparken bir diğeri farklı davranabiliyor o bir diğerinin fiyatıda dediğinin 10-20$ fazla olsa gider o birdiğerinden alırım…Mesele sadece para değil…

Diğer taraftan dediğin gibi internet tech. die bişŸi var ben direk abd. den veriyom spesifik parça siparişŸlerini …. Bir problem veya kafama takılan bişŸi olursada mail atıyorum 1 gün içerisinde cevaplıyorlar.

Eskiden bu olay yoktu fakat yapılan işŸlerin katma değeri çok yüksekti ne bileyim 1.200$ a nokia 8110 almak koymadığı gibi 1.000$ a alınan bir rochster quad koymuyodu… Yada tanesi 150$ a amotisor…. Normal bi surec yani bu

Pontiac301
      Katılımcı

tabikide katılıyorum,herşŸey para değil,zamanla oluşŸan güven ve karşŸılıklı saygı,

Pontiac301
      Katılımcı

ama mesela bir olay anlatayım,daha evveliyatında benim 301 motorlu 79 transamim vardı,bu arabanın motoru bitti,gündelik bindiğim için mecburen gittik söktük komple,o zamanda istamihanlarla daha bir iki tanışŸıyoruz,ortağı behiç sağolsun tam bana bir haftada bütün parçalarımı buldu,aramadığı yer kalmadı,ama allah hakikaten razı olsun herşŸeyimi sıfır buldu ve makinayı topladık koyduk üzerine,o yüzden karşŸılıklı ilşŸkide çok önemli;)

Angelus
      Katılımcı

Parça işŸi göreceli bir işŸ bir bakıma, bende makina ve parça sektöründeyim.. 2 yanlışŸ 1 doğru etmiyor…

Pontiac301
      Katılımcı

işŸin tam detayını bilemiyorum malum ben turizmciyim ;) ama dediğinden bir anlam çıkardım ;)

Angelus
      Katılımcı

Sen bilirsin ust yapıyı bitirdim şŸimdi arabanın alt yapıya geççem keçeler şŸunlar bunlar amortisörler.. Yaylarıda değişŸtirmek lazımmı bunlarla birlikye?

Pontiac301
      Katılımcı

yayların orjinalmi,yoksa üzerlerinden alınmışŸmı? ben aynı atraksiyonu önceki hafta yaptım,kapriste amortisörler şŸase takozları,alt üst rotiller değişŸti,ama yayları ellemedim çünkü sağlamdı,daha sonra ben 3 cm alçatıcam ve eibach dan veya intrakdan getirticem,ben amortisörleri tak devam et,bide şŸase takozlarında poliüreten alma bence mümkünse delcosunu koy araban inanılmaz rahatlar,poliüretan koyduğunda araba masa gibi oluyor,

Pontiac301
      Katılımcı

ha birde amortisör ne koyucan bilmiyorum ama gazlı kyb ler işŸ yapıyor,türkiyede ise gabriel veya federal mogul bulabilirsin,ben heavy duty gazlı kullanıyorum mis gibi problem yok,benimkiler gabriel,

Angelus
      Katılımcı

Bakcaz artık altay’a depolarında orjinal chevy amor. varda benim yaylar iyi gibi fakat çıkarıp karşŸılaşŸtırmam lazım depodakilerle ne oldugunu bilmiyorum.

Pontiac301 wrote:
      ha birde amortisör ne koyucan bilmiyorum ama
      gazlı kyb ler işŸ yapıyor,türkiyede ise gabriel veya federal mogul bulabilirsin,ben heavy duty gazlı kullanıyorum mis gibi problem yok,benimkiler gabriel,
      Pontiac301
      Katılımcı

yay konusunda dikkat et,altayın depodakiler ikinci jene rahatlıkla uyar ama sana uymayabilir,bence elinde örnekle gitsen daha iyi olur,eğer yaylarının direnci iyiyse bozma derim,ama daha önce kesilmişŸse direnci ayvayı yemişŸtir,o zaman ne yapsan mubah bence:)

Angelus
      Katılımcı

Hoca peki headers olayına ne diyorsun summit den short header getirteyim diyorum bir faydası yada zararı olurmu?

atesss
      Katılımcı

arkadaşŸlar bu taksim taraflarında yosun elektirk diye bir yer vardı baya dır yolum otarfalara düşŸmedi yani elektirk konusunda ama yanlışŸ yazarsam kusurıma bakmayın adem abimiydi sahibi neydi yada ben karışŸtırıyorum hala varmı oralarda yoksa taşŸındımı biliyormusunuz acaba

Angelus
      Katılımcı
      atesss wrote:
      arkadaşŸlar bu taksim taraflarında yosun elektirk diye bir yer vardı baya dır yolum otarfalara düşŸmedi yani elektirk konusunda ama yanlışŸ yazarsam kusurıma bakmayın adem abimiydi sahibi neydi yada ben karışŸtırıyorum hala varmı oralarda yoksa taşŸındımı biliyormusunuz acaba

Duruyor olsa gerek dün konusu oldu arkadaşŸlarla MSN de yosun elektirigin… Hay allah tesadüfe bak.

Pontiac301
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Hoca peki headers olayına ne diyorsun summit den short header getirteyim diyorum bir faydası yada zararı olurmu?

bence headers getirtirsen biraz daha kalitelisini getirt,çünkü yazın arabanı kullanıcaksın sıcaktan cayır ayır yanarsın,burda sardığımız bantlar biraz daha ısıyı kessede etkili olamıyor,bence biraz daha canlıya kıyıp ceramic headers getirtsen çok çok daha rahat edersin, ha birde kıçına mutlaka flowmaster delta 40 koyki tam olsun,ama ara X pipe ları summitden ısmarla,bence onlarda problem yok;)

atesss
      Katılımcı

oranın sağibini adı adem abiydi galiba ben en son gitiğimde içerde kocaman bir silverado vardı kırmızı ama baya oldu

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      Angelus wrote:

bence headers getirtirsen biraz daha kalitelisini getirt,çünkü yazın arabanı kullanıcaksın sıcaktan cayır ayır yanarsın,burda sardığımız bantlar biraz daha ısıyı kessede etkili olamıyor,bence biraz daha canlıya kıyıp ceramic headers getirtsen çok çok daha rahat edersin, ha birde kıçına mutlaka flowmaster delta 40 koyki tam olsun,ama ara X pipe ları summitden ısmarla,bence onlarda problem yok;)

Bu orjinal gömlek ve bantlar var DEI di sanırım onlar işŸ görmezmi ısıyı kesme konusunda. Seramik işŸine girmek istemiyorum

atesss
      Katılımcı

neden sordunun dersen orjinal teyibi palatıcam arbaya ama komple deşŸbordu falan çıkartıcaklarmışŸ yabancı yerde kucağa almasınlr diye sordum :) bide silecek motoru arıza yaptı gerçi obasit bişŸey ama silecekten anlamam

Angelus
      Katılımcı

Peki bişŸi sorcam bu seramik headers ların dışŸındamı içindemi kaplı yada her 2 tarafındamı .. Eğer dışŸsa kaplattırabilirim sanırım bu işŸi yapan müşŸterilerim var.

Angelus
      Katılımcı
      atesss wrote:
      neden sordunun dersen orjinal teyibi palatıcam arbaya ama komple deşŸbordu falan çıkartıcaklarmışŸ yabancı yerde kucağa almasınlr diye sordum :) bide silecek motoru arıza yaptı gerçi obasit bişŸey ama silecekten anlamam

Hacı sen cep telefonundan falanmı yazıyon mesajları..

Pontiac301
      Katılımcı

benim bildiğim dışŸında,ama sonuçta burada yapılanda iyi verim alınırmı bilemem,malum burda bir seramik kaplamaya headers parasıda isteyebilirler,hiç yaptırmadığım için bilemiyorum,ama benim çevremden gördüğüm kadatıyla gene en mantıklısı acı para verip ceramic getirtmek veyada hooker veya heddman koyup bantla sarıp sıcaktan yanarak binmek, ben şŸahsen headers kullanmıyorum,verdiği sesden dolayı sevmiyorum,

gtagucu
      Katılımcı

Bu sıcaklık farkı motora kaç derece olarak yansıyor bilen varmı? Birde long tube headers’larda short tube’ler gibi ısıtıyormu ortamı yoksa onlar daha büyük alana yayıldıkları için daha az mı ısınıyorlar.

Alternatif olarak firewall’a ve döşŸeme altına ısı düşŸürücü kağıtlardan kaplasak kabin içine ısı gelmesini engelleyebilirmiyiz?

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Bakcaz artık altay’a depolarında orjinal chevy amor. varda benim yaylar iyi gibi fakat çıkarıp karşŸılaşŸtırmam lazım depodakilerle ne oldugunu bilmiyorum.

Yay olarak şŸunları tavsiye ederim http://www.spohn.net/product.cfm?productid=1404

Ben bunlarda aldım orjinallerinden daha sert ama aynı yükseklikte alçaltmanı tavsiye etmem. Şu anda zaten araban orjinal yüksekliğinde değildir üzerinde yaylar çökmüşŸtür büyük ihtimalle. Ben orjinal yayları değişŸtirdiğimde arabam birkaç santim yükselmişŸti. ǖnceden tümseklerin üzerinden geçerken sürterdim şŸimdi rahatça geçiyorum bizim arabalar zaten çok alçak arabalar bence Türkiye yol şŸartlarında yay alçaltmak pek mantıklı değil.

Mustsed
      Katılımcı

Selam Beyler,

Bu konu ile ilgili görüşŸüm 2 cümle;

Kullanmayacaksan Orjinal olsun,
      Kullanacaksan modifiye et!!!!

Doğru mühendis beyler bu arabaları en iyi şŸekilde çizmişŸ ve üretim hattına vermişŸler 30 yıl önce. Kusura bakmayın ama Harikadır diye ’59 kepli tavan araba alacağım ve TEK HAZNE ana fren merkezi ile yola çıkacağım – kabus bu. Yada hergün kullandığım ’64 impala 4 teker Kampana ile kışŸın beni durduracak. ǖrnekler binlerce bu konu ile iilgili. AAnızı kullanacaksanız Modifiye şŸart, ha bahsettiğim modifiye V8 takmak veya genişŸ lastik takmak değil. Emniyet kemerinden başŸlanıp, FREN sistemi, Helezon veya makaslar biraz olsun sertleşŸtirmek ve benzeri olaylar. bunlara Amerika’da güzel bir isim takmışŸlar RESTOMOD diye. Restorasyon ve Modifiye (yanbi güncelleme) birarada yapılması. Bizler bu arabaları neden seviyoruz hiç düşŸündünüzmü? 2 sebebi var = GörünüşŸ ve SES. Bazıları iç hacim olayınıda ekliyor oldu 3 sebep. Lütfen bana emniyet, sağlamlık, yol tutuşŸ gibi olaylardan bahsetmeyin zira hiçbiri bizim arabalarda yok. derlerki 20km/s ile bir arabaya çarptım birşŸey olmadı AA’ma ama içindekiler tokat yemişŸ gibi çıkar. Yeni arabalar HaşŸat oluyor ama içindekilerini koruyor.

YanlışŸ anlamanızı istemem ama ben biraz gerçekciyimdir ve AA kullanmamın sebeplerinide biliyorum. 1967 Mustang (modifiyeli) ve 1957 Chevrolet BelAir arabalarım var. ıkiside orjinal değil artık çünkü ben onları kullanıyorum veya kullanacağım. 1957’ye komple ’76 Malibu şŸasesi koydum sırf frenlerden dolayı. Disk, yağmur çamur dinlemez sizi durdurur. LJok orjinal 1948 PlymouşŸ durdurmaz!!! Bu arada 30 yıllık Amerikancıyım ve herzaman kapının önünde AA oldu (allaha şŸükür). Aldığım araba temiz ve ORJıNAL ise sattım ama oynanmışŸ ve düzgün ise kullandım.

Hayırlı günler

mustsed

atesss
      Katılımcı

evet ne yazıkiiii cep değil ama pocket pc den yazıyorum ve ne yazıki oyüzden bazen değişŸik şŸeyler çika biliyooo özür dilerim :)

Angelus
      Katılımcı

Tahmin etmişŸtim aynı dert bendede var.

amerikancý
      Katılımcı

Konuyu saptırmayın :D Bence en iyilerinden biri kaput’u sökmek çok güzel oluor birde krom parçalar ayrıca farlar siyahlaşŸtırılıncada güzel oluor…

burak ay
      Katılımcı

arkadaşŸlar modifiye cok farklı bi sektör! motoru ayrı gövdeyi ayrı müzik sist. ayrı ele almak lazım hepsi bir arada olabilir tabiki de! motor modifiyesi günlük kullanıma ayrı yarışŸlar için ayrı yapılması gereken birşŸeydir. günlük kullanıma uygun modifiye edilen bir aracın kullanıma bağlı olarak %10-%20 bir ömür kısalması olabilir ama tabi olmak zorunda da değildir!(bu modifiyesiz motorun kullanıma bağlı başŸına da gelebililecek birşŸeydir) fakat yarışŸ için modifiye edilmişŸ bir aracın sadece çeyrek millik bir kalkışŸta 10bin-20bin kmlik ömrünün bittiğide unutulmamalıdır.gövde ve müzik sistemiyse kullanıcının kendi isteğine bağlıdırki bence AAların hiç bir gövde ve müzik modifiyesine ihtiyacı yoktur:) biz zaten AAlara o klasik görüntüüsü için binmiyormuyuz? müzik sistemine gelince; AAların V8 sesinden daha iyi konçerto olurmu diyorum:D camı yarım aralıycaksın ve saf amerikan V8 sesini dinleyeceksin…

92 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.