29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      kamaru
      Katılımcı

Bugün Taksim’de parçacıların oradaki ışŸıklarda bekliyorum. BaşŸörtülü bir teyze ellerinden tuttuğu iki ufak çocukla karşŸıya geçmeye çalışŸıyor. Benim arabayı görünce (74 Camaro) yanındaki çocuklara aynen söyle seslendi:

– VışŸşŸşŸşŸşŸşŸ. çocuklar şŸavroleye bakın :D :D :D :D

Pontiac301
      Katılımcı

genelde bu tür teyzeler, gazlarken görünce, puuu katiller allah belanızı versin tarzı şŸeyler söylerler::) hehehe

NOMAD
      Katılımcı

yinede helal olsun teyzeye, her gördüğü amerikanın yanına gelip S.A mastenk dimi abi? aynısının mastenkinden bizim amcaoğlunda vardı diyenlerden değil en azından ;)

Anonim
      Ziyaretçi

Doğru en azından chevrolette olduğunu tahmin etmişŸ :D .

Angelus
      Katılımcı
      kamaru wrote:
      Bugün Taksim’de parçacıların oradaki ışŸıklarda bekliyorum. BaşŸörtülü bir teyze ellerinden tuttuğu iki ufak çocukla karşŸıya geçmeye çalışŸıyor. Benim arabayı görünce (74 Camaro) yanındaki çocuklara aynen söyle seslendi:

– VışŸşŸşŸşŸşŸşŸ. çocuklar şŸavroleye bakın :D :D :D :D

Teyze 70 li yılların bagdat cad. ekolünden olabilir :) Hani eyvah necdetin 2.gen camaro tecavuzcu çoşŸkunun mustang le gezdiği yıllar eski türk filmlerinde..

Pontiac301
      Katılımcı

annemde eski ablalardandır;) camaro, transam ve mustangi ayırt eder;) erenköy kızı;)

piyu
      Anahtar yönetici

konu nereden nereye… neyse bende anlatıyım arada… yıl 1999 ben ilk arabamı alıcam para biraz var cepte… biimkilere araba alıcam diyorum…amerikan…. sakın alma cok benzin yakar filan… annem nereden duyduysa artık surekli yan ciziyo aldırmam hayatta filan… neyse sonra bana amerikan alma git reno filan al bende para veriyim… bende tamam diyorum… gidip camaro alıyorum heuheueheuehe

sonra telefon acıp gecmis olsun ben amerikan aldım diyorum :)

neyse bizimkiler sakarya’da oturuyorlar…birgun annem geliyor ben camaro ile alıyorum… bindikten sonra “ooo cok guzelmis” diyor :) kabullenmişŸ durumda…

sonra bir gun kullansın diye ısrar ediyorum ama acayipte tırsıyorum…saga sola vuracak basıma bela acacak diye… bos bir park alanında sag sol yaptırıyorum… hadi tamam bırak ben geciyim filan diycem… “dur bi yola cıkalım” filan diyip direk yola cıkar birde gaza asılmaz mı :) :) tabi bende hem korku, hem zevk…karmakarısık….

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

iyimişŸ yav :D

zaten genelde bu sevda arabann içine girince oluşŸuyo :D

Tümer ARCAN
      Katılımcı

abi süper yaw. güzel bi anı. hoşŸuma gitti. 😆

burAAk
      Katılımcı

piyu senin olay güzelmişŸ..Bu arada teyzeye helal olsun normalde insanlar AA’ları hurda diye tabir ediorda :(

Anonim
      Ziyaretçi

Bende aynı taktiği uygulasam iyi olur ama benim annem bırak arabayı bisiklet bile süremez o bakımdan hiç şŸansım yok.

kemalakel
      Katılımcı

Tüm arkadaşŸlara selamlar bende 56 Chevrolet var, Bir gün kapının önünde araba ile uğraşŸırken bir teyze geçiyordu arabaya baktı yılını ve modelini söyledi izin isteyip direksiyona oturdu kontağı çevirip vitese taktı ve arabanın önü şŸöyle bir havalandı aynen birde geri hareket yaptı şŸimdiki kızlar bu vitesleri anlamaz ben şŸöförlüğü bunda öğrendim dedi tabi ben o anda acayip duygulandım hiç unutmam.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hemen teyzeciim kızınız var mı o da sizin gibi biliyomu bu arabaları diyebilirdim ben :D bide arkadaşŸlık kurmak lazım o teyzeyle :D

kemalakel
      Katılımcı

ArkadaşŸ herhalde bana latife yapıyorsundur bir amerikancıya böyle şŸeyler yakışŸmaz bu cevabını espri kabul edelim yoksa inanırımki yaşŸlı bir teyzeye öyle cevap vermezsin.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

abi espiri larak kabul et tabi yoksa kime kızın varmı die sorulurki :D
      kadın erkek farketmez dalar valla:D

ama güzel oluyo ya anlayan bi sevgili

illetyus
      Katılımcı

Selamlar…..

Yil 2000 Camaro’ yu almaya karar verdim….
      Annem : Eyvahlar olsun !

Alicam, anlasmayi yaptim bile…..
      Annem : Iyi, o zaman cok harlayip, gazlamak yok

Camaro’yu aldim eve geldim….
      Annem : Himm…Cok ezilmemis, iyi korunmus ama arabanin icini bosaltmislar. 🙄

Ufak tefekle toparlamaya baslamistimki….
      Annem : Motorada biseyler yapicanmi, kac donuyor simdilik 😯

Arabanin restorasyonu bitmeye yakin bir sirada yolda gidiyoruz….
      Annem : Simdi buna bi 4 ileri guzel olur, sanki su anda pek yurumuyor gibi 😯

……….Ve daha bir cogu…….

Bu diyaloglarda kullandigi kelimeler karsisinda benim aldigim sekilleri sanirim tahmin edersiniz. 😆 😆

illetyus
      Katılımcı

Bir gun otoparktayim….Arabanin sagini solunu temizleyip vakit geciriyorum….

Yasli bir amca ve iki adim geriden gelen hanimi bulundugum yere dogru yaklasiyorlar.
      Amca elleri arkasina bagli sekilde hem yuruyor hemde yari arkasina donerek ama cok bilen bir eda ile hanimina :
      “Ey gozunu sevdigimin Impalasi bee, neydi bunlar zamaninda” der.

Teyze, iki adim arkadan onu takip ediyor ve bu arada bana yaklasmisti ki, kisik bir sesle :
      “Cok bilmesede olmaz hasbam, Camaro’ ya Impala diyenide bi bunda gordum…….”

Der ve yurumeye devam eder…………. 😆 😯 😆 🙄

haldic
      Katılımcı

Nerdesin ılletyus özledik seni yaw,
      Akçay taraflarında bir ara görmüşŸler seni sonra yine kayıpsın !!!

illetyus
      Katılımcı

Evet, oole ne oldugunu bile anlayamadan dondugum bir tatil musvettesi yasadim hakkaten. 😆

the_judge
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      genelde bu tür teyzeler, gazlarken görünce, puuu katiller allah belanızı versin tarzı şŸeyler söylerler::) hehehe

bunu teyze amca coluk cocuk herkez daha beterini söylüyo!!!bu yüzden basarken dikkatli olalım aileden birinin başŸına mazallah kötü bir şŸey gelebilir.1 sene önce caddede yürüyorum honda vti nin teki 8) 180 drift yaparak döndü 😈 .hemen yanımda çöp toplıyıcıları vardı oturdukları yerden kalkıp ceşŸitli el kol hareketleri ile zavallı adamın ailesi hakkında dogru olmayan bazı iddialarda bulundular!!!cık cık :D

skyce
      Katılımcı

Merhaba herkese,
      Bu muhabbete karşŸılık cevabım biraz geç olacak ama kendimi tutamadım.Peki kırmızı bir 75 camaro kullanan bir kız trafikte ne maceralar yaşŸar bilirmisiniz acaba? Herhalde Cem Yılmaz 1 gün benimle dolaşŸsa 1 gösteri programını sayemde çıkartır. Aranıza yeni katıldım ve yaklaşŸık 1 yıldır amerikanımla yatıp kalkıyorum.Her tür tavsiyenize ihtiyacım var.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

tandoğandan geçiyo bazen bilkent servisini beklerken görüyorum sanırım sensin :S

bütün deliler erkek değilmişŸ :D

hoşŸgeldin aramıza

piyu
      Anahtar yönetici

Camaro varken arada eşŸime kullandırıyordum, hatta bir kez de anneme… :) gelen gecen surekli bakıyor inanılmaz dikkat cekiyor tabi…

ama isin dogrusu Amerikan’dan kendi basına inen bir bayan henüz görmedim… :(

Drag yarışŸlarına eşŸi ve kendine ait amerikan ile (transam) katılan Ceren isimli bir bayan var, ama dışŸarıda görmedim onu da…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

Cereni ben ilk ankara draglarında duyunca şŸok olmuşŸtum üzerine birde farkla rakibini geçmişŸti :? sanırım adı cerendi 😯

siyah transam kullandıysa yarışŸta aynı kişŸi :D

skyce
      Katılımcı

Sayfayı hiç bu kadar detaylı inceleme fırsatım olmamışŸtı.Bugün oldukça uzun bir zamanımı ayırdım ve inanılmaz hoşŸuma gitti. Ellerinize sağlık. Ve daha önce hiçbir internet sayfasının forum kısmında yer almamışŸtım. Ama kendimi çok samimi bi ortamda gibi hissettim yazılanları okuyunca. Aslında daha çok bayanlarla ilgili yazılanlar beni buna itti.Ve kimliğimi saklamanın anlamsız olacağını düşŸündüm. Umarım yanlışŸ yargılar oluşŸmaz! ama Piyu ben hep tek başŸıma biner ve inerim amerikanımdan! 1975 bir camaroya sahip olmam demek benim için çok şŸey ifade ediyor. Ama delilik olarak görmüyorum tempest bu bir hayat tarzı :) değilmi? Arabamı aldığım amca 75 yılında USA’de almışŸ ve orada kullandıktan sonra buraya getirmişŸ ve herşŸeyiyle orjinal biçimde muhafaza etmişŸ(pisliği de dahil). Yani inanılmaz bir şŸekilde 2.sahibiyim.Ve bana orada hep kadınların kullandığını söylemişŸti. Gerçi amca 1937 doğumlu ve o zamanların USA’inden bahsediyor ama olsun. Ben ceren değilim ama umarım benim gibi amerikan kullanan bayanlar çoğalır ve bende trafikte rahatlarım.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Arkadasım gecen sene yazın gormustu bir bayan amerikancı.kendisi amerikanları cok iyi bilmedigi için 66-70 arası full size, impala tarzı bi amerikan tarif etmişŸti.gozluklu, kolunu camdan dısarı cıkarmıs, gayet sakin ve guzel kullanıyordu, demişŸti.. :)

ilk klasik oto bulusmasında abimlerle birlikte konvovyda gezen 72 Nova coupe kullanan Zeynep hanım diye biri vardı, abimlerin arkadası…ama malesef toplantıdan cıkısta cok kotu bir kaza gecirmişŸti…

bir baska amerikan kullanıcısı da Deniz hanım var, Cengiz abinin lacivert 74 camaro sunun suan ki sahibi, hatta abimle Deniz hanım bi ara kalkıs yapmıslardı, abim 80 lerden Alfa Sprint iyle kalkmıstı :)

piyu
      Anahtar yönetici
      skyce wrote:
      Sayfayı hiç bu kadar detaylı inceleme fırsatım olmamışŸtı.Bugün oldukça uzun bir zamanımı ayırdım ve inanılmaz hoşŸuma gitti. Ellerinize sağlık. Ve daha önce hiçbir internet sayfasının forum kısmında yer almamışŸtım. Ama kendimi çok samimi bi ortamda gibi hissettim yazılanları okuyunca. Aslında daha çok bayanlarla ilgili yazılanlar beni buna itti.Ve kimliğimi saklamanın anlamsız olacağını düşŸündüm. Umarım yanlışŸ yargılar oluşŸmaz! ama Piyu ben hep tek başŸıma biner ve inerim amerikanımdan! 1975 bir camaroya sahip olmam demek benim için çok şŸey ifade ediyor. Ama delilik olarak görmüyorum tempest bu bir hayat tarzı :) değilmi? Arabamı aldığım amca 75 yılında USA’de almışŸ ve orada kullandıktan sonra buraya getirmişŸ ve herşŸeyiyle orjinal biçimde muhafaza etmişŸ(pisliği de dahil). Yani inanılmaz bir şŸekilde 2.sahibiyim.Ve bana orada hep kadınların kullandığını söylemişŸti. Gerçi amca 1937 doğumlu ve o zamanların USA’inden bahsediyor ama olsun. Ben ceren değilim ama umarım benim gibi amerikan kullanan bayanlar çoğalır ve bende trafikte rahatlarım.

siteyle ilgilendiğin icin tesekkurler… ovgu olarak kabul ediyorum…

bayan katılımcılarımız cok az maalesef… degisik gorusler icin daha cok katılmanı bekleriz…

bu arada hemen aklıma gelmisken(sende anlatmaya baslamısken) arabanın hikayesi ve fotolarını gönderirsen siteye “üyelerimiz ve amerikanları” bolumune eklemek isterim… ama henuz erken, alıstıktan sonra gonderirim dersen o da kabul…(teklif var ısrar yok :) )

arabanda sorun oldugunda ne yapıyorsun? usta’ya kendin mi goturuyorsun? ne kadar detayı ile ilgileniyorsun merak ettim…

illetyus
      Katılımcı

Oncelikle ” Yildasima ” hosgeldin diyorum……..

75 Camaro ile ilgili olarak bilmek istedikleriniz nelerdir…?

skyce
      Katılımcı

Elbette elimden geldiğince katılmaya çalışŸacağım. Eminim sizlerin de yıllardır amerikan kullanan erkekler olarak, benim bakışŸ açımdan yapacağım yorumlarım enteresan gelecektir.

Arabamın hikayesini ve fotolarını daha genişŸ bi zamanımda yollayacağım.

Camaromu aldığımda yürüyenini yaptırttım ve şŸu ana kadar sürekli kullanan biri olarak ufak tefek sorunların dışŸında problem yaşŸamadım. Zaten ufak tefek tamirat işŸlerini de kendim yapabiliyorum ve de zevk alıyorum. Herkes gibi ustama da kendim götürüyorum.Belki sizin bahsettiğiniz detayla bağlantılı olmayabilir ama sizlerin amerikanınızla bağınız her yönüyle (mekanik,bilgi,maddi,manevi)ne kadar kuvvetliyse benim için de bi farkı yok:) Sadece ender olan taraftayım o kadar.

İNFERNUSS
      Katılımcı

gerçekten amerikan seven ve kullananan bayan görünce çok mutlu oluyorum.

ankara demişŸsiniz mesa da kırmızı üstü beyaz stripe li bi bayan var evin önünden geçerken arabaya dalıp gidiyorum çok orjinal bi araba :) :)

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.