Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Turkiye de El Camino var mı?

21 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Cok merak ediyorum Turkiye de El Camino var mı?

roadrunner
      Katılımcı

ersözlü nün elinde bi tane 58-59 model vardı kırmızı ama el-camino deyince 70 model geliyo akla ki bilemiyorum…
      Ama gerçekten mükemmel bi araba tabi chevelle de …

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

o el camino yu biliyorum da 68 ustu var mı acaba onu cok merak ediyorum

Szopen
      Katılımcı

[quote:256746e064=”Chevy_Killer_89″]o el camino yu biliyorum da 68 ustu var mı acaba onu cok merak ediyorum[/quote:256746e064]

En son 85 model olması lazım yani 68 üstü var :) En güzelleri 58,59 impala şŸeklindeki El caminolar, 64’ten sonra chevelle caminolar başŸlıyor.. Bu arada klasikoto.netten okumuşŸtum galiba, ilginç bir bilgi: Chevyleri eskiden meksikalılar kesip, biçip pickup haline getiriyorlarmışŸ, Chevrolet bunu görmüşŸ ve el camino böyle çıkmışŸ ortaya :D

Boogeyman
      Katılımcı

Bir gün Bostancıdaki Antik Osmanda (şŸimdi nerede bilmiyorum) 59 El Camino var dediler, bakmaya gittim. Adamla gittik arabanın yanına, baktım orta kararla vasat arası bir araba. Osu böyle şŸusu böyle derken kaputu bir açtık, motorun yolcu tarafında bir tane bidon 😯 ıçinde de benzin var. Bir tane hortum çıkıyor benzin pompasına gidiyor. Adam bunun depodan bağŸlantısı bozuk böyle çalışŸtırıyoruz dedi. NE güzel dedim yakıt göstergesine gerek yok, depoya baktın mı anlıyorsun durumu. :D

Anonim
      Ziyaretçi

😆 farlarıda akuden cekıp kabloları bırbırıne baglayarak gece onunu gorusun dememıs allahtan

usagir
      Katılımcı

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=1354443

burda var el camino arıyorsan bence kaçırma

Angelus
      Katılımcı

Geçen ay Adana’da 2 tane,Gölcüktede 1 tane gördüm ve şŸok oldum..(Eskiden El caminoları arkası kesik impala zanneder adama bak güzelim arabayı kesmişŸ pikap yapmışŸ derdim.

66 model olan çok temiz bakımlı bir araçtı.AşŸağŸıdaki gibi

[img:83a57a6acd]http://www.musclecarclub.com/musclecars/chevrolet-elcamino/images/chevrolet-elcamino-1966a.jpg[/img:83a57a6acd]

DiğŸeride 69 modelmişŸ karpuzcu bir amcadaydı arkaya karpuz doldurmuşŸ kesmece karpuz satıyordu.. :) AşŸağŸıdaki modelden

[img:83a57a6acd]http://www.ourks.com/images/elk.jpg[/img:83a57a6acd]

Gölcükteki elemanlarda köfteci olarak kullanıyorlardı..

oldsmobile
      Katılımcı

abi sen ne diyosun ne koftecisi ne karpuzcusu 😳 😥 😥 😥

Anonim
      Ziyaretçi

ınanmıyorum El caminoda karpuzmu satıyorlar 👿 Hakikaten El caminoyu ilk önden gördüm normal bir araba zannettim meğŸerse pick up mışŸ :) Mexico olayı doğŸru olabilir. Ayrıca televizyonda gördüm. Bazı Kübalı lar deniz yoluyla America ya kaçak girişŸ yapmak için eski bir Chevy kamyonetle (altına dubalar yerleşŸtirerek) okyanusta yüzmüşŸler. Macera dolu America 8)

illetyus
      Katılımcı

Arkadaslar El Camino hakkinda benim bildigim sudur ; aynen ulkemizde oldugu gibi cok cok eski yillardan beri Amerika’ dada koy ve kasabalarda seyyar satis yontemi mevcuttur. Bizde, sehirden veya kasabadan yukledigi her cesit urunu at arabasi ile koylere getirip satanlara “cerci” adi verilirdi.
      Bu isi yapanlar koy halkinin tum ihtiyacina cevap verecek sekilde cok sayida urunle bu isi yaparlardi.
      Aynen bizde oldugu gibi Amerika dada kirsal kesime yada sehirden uzak olan bolgelere bu tip saticilar giderdi.
      Bu yontem onlardada kowboylarin yasadigi donemden beri mevcuttu.
      Ayni sekilde Mexika da daha onceki yillarda gelismemis ve kirsali fazla olan bir ulke oldugu icin bu tur bir ticaret sekli olmasi kuvvetle muhtemel…!
      Chevrolet ve diger tum Amerikan oto markalari her zaman akillica piyasa ve nabiz yoklamasi yapip halkin gercekden ihtiyaclarina cevap verebilecek yapida araclar uretmislerdir.
      El Camino’ nun, bu tarz bir kullanim sekli icin tasarladigini net olarak biliyorum….

Ancak bu araca verilen ismin, kelime yapisina bakacak olursak bunu ilk kez uyanik bir Mexica’ linin akil ettigi buyuk bir ihtimal…! Yani Mexica tarafini bilemem ama, Amerika icinde uretilis ve kullanis sekli yukarida anlattigim sekildedir.

Cocukken bende gercekden sonradan kesilip kamyonet yapildigini zannederdim ve Bakirkoyde her gun 10 – 15 tanesini gorurdum….. 😆

Bence o karpuzcu amca farkinda olmadan o arabayi yapilis amacina uygun kullaniyo….. 😆 😆 😆

oldsmobile
      Katılımcı

bende yapilis amacina kullanildigi konusunda size katiliyorum abi, uzuldugum biz arasak bulamayiz o arabalari kofteci karpuzcu yokki bizim ailede :( 😉
      bide benzin parasini nasil cikartiyor ya tup takilmis olmasin sakin,eger oyleyse uzulmekte hakliyim ama bak..butun gun yollarda karpuzcu hele…
      bu arada bu anadoludaki bilinmeyen arabalarin coklugu buraya istanbuldan surulmelerindenmi kaynaklaniyor? hadi anlatin bakalim amerikanci abiler ben gencim bilmemki sasirip duruyoum bu ucra koselerde neler oldugunu duydukca 😯

illetyus
      Katılımcı

Uzulmekde haklisin……Bende uzuluyorum hala o amacla kullanildigina !
      Cunki artik klasik olmus ve korunmasi gerek…Ustelik yok denecek kadar az sayida.

O karpuzcu amca gibi hala o tip arabalari is icin kullanirken, 70 lerin sonlarinda ve portakal sandigi kilikli Ford Transitler cikincaya kadar tum dolmuscular, arabalarini kendi motoru ile degil farkli motorlar takarak calistiriyorlardi. Bu yuzden Turkiyede trafikde dolasan eski model Amerikan arabasindan cok Amerikan motoru mevcut…. 😆 Karpuzcu amcanin El kamino’ sunda da buyuk bir ihtimalle Dizel BMC panelvan motoru filan vardir…Acikcasi kendi motoruna LPG bile taksa onu yine kurtarmaz gibi geliyor… 🙄

Anadoluda tahmin edilmeyecek yerlerde bu kadar cok Amerikan olmasi ise, kimi zaman oranin zenginleri tarafindan “0” kilometre olarak alinmis olanlardir, ama bunlar azinlikda. 70 lerin sonlarindan itibarende benzin fiyatlarindaki anormal artislar sebebi ile ikinci, ucuncu el olarak henuz gozu acilmamis anadoluya satilanlardir……Sonra onlarda arabalari aldiktan ve depoyu bir iki kere doldurdukdan sonra “yandim aneeeyyy” deyip icinde tavuk beslemeye basladilar…. 😆 😆

Ankarada ve Adanada Amerikanlarin neden cok olduklari malum !
      Ornegin bir donem Gaziantepde Williys Jeep cok sayidaydi ama su anda nasildir bilmem. Trabzon ve cevresine 63 ve 64 Impala hastaligi var…..
      Konyalilar pek Amerikanci degiller onlarda eskiden beri Mercedes saplantisi vardi,hala devammi bilemiyorum…..

oldsmobile
      Katılımcı

yandim aneyy olayini cok guzel dramatize etmissiniz gece gece :D
      burda veya baska bir yerde diyodu biri yuruyen (ama caporta yi bilmem)camaroyu kumes 😮 olarak kullanan varmis bir koyde sizmi demistiniz ne hatirlayamadim simdi

illetyus
      Katılımcı

Bende hatirliyor gibiyim oyle bir sey ama soyleyen ben degildim…. 😆

piyu
      Anahtar yönetici

gurcan bende elcamino’yu soyle biliyorum…

amerikalılar chevelle filan yapıp satıyorlar meksika’ya… adamlarında boyle bir arac ihtiyacı var… hasırt diye kesip atıyorlar arka tarafı… chevrolet yoneticilerinden biri meksika ziyaretinde gorunce hosuna gidiyor… biz yapalım diyor…

illetyus
      Katılımcı

Dogrudur…….

Dedigin gibide olabilir….Yokluklar icatlarin anasidir bilirsin… 😆
      Ilk olarak Mexica da o ihtiyaca gore yapilmis olabilir. Zaten ismine baksana… 🙄

Turkiye de de insanlar Anadol kamyoneti, Otosan dan once yaptilar 😆 😆

Ama bu tur bir arac satisa sunuldugu tarihden itibaren Amerika icinde uzun yillar cok is gorup, cok kullanilmis.
      Benim net olarak bildigim konunun bu tarafi.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Gürcan abi dogru soyluyorsun Trabzon dolaylarinda dolu 63 64 hastasi var diye…Biz Ordu ya tanidik ziyaretine gitmistik, nerdeyse her 4 sokakta bir 64 impala var.Hemde hepsi cillop gibi :)

Bundan bir ay once Cinarcik ta kenarda yatmis 1962 PlymouşŸ Fury Sport Coupe gorunce içim gitmisti…

cadillacgage
      Katılımcı

cınarcıkta yatan 62 furry kırmızı renk olmasın..

el caminolar 60 yılına kadar impala-belair baz alınarak uretilmis. 1964 ten sonra chevelle piyasaya cıkınca bu sefer chevelle baz alınarak uretilmis.
      brat pitin meksikalı diye bir filmi var.o filimdeki 68 veya 69 model. filimin konusu eski silahla ilgili..

the_judge
      Katılımcı

chevelleye nasıl kıyarlar hüüü :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

69 chevelle ss el camino bile var :D ama çok güzel duruyo

ulgen
      Katılımcı

15 gün kadar önce amasya’da hemde 05 plaka açık mavi renk 58-59 olabilir bir tane el camino gördüm, ama şŸimdi yok araba, isterseniz araşŸtırabilirim

21 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.