Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın 56 chevrolet jet ace

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

http://www.youtube.com/watch?v=Q7bFOXRgk1s&mode=related&search=

bu video da enjeksiyon sisteminden bahsedilmişŸ ama ingilizce olmadığından tümüne açıklık getiremedim …

56 chevrolet de enjeksiyon sistemi ve tanıtımı

bu motorlar başŸka hangi modellerde kullanıldı ?

birde neden kullanımından vazgeçmişŸler?

vesekiz
      Katılımcı

Videoyu biliyorum,F.I.,56 değil 57 Chevy’de kullanılmışŸtı.(youtube’e yazmışŸtım).283 cid’ten 283hp güç alınan ilk motor olarak tarihe geçmişŸtir.57 senesinde tüm yarışŸlarda F.I. sayesinde Chevy ezici bir üstünlük sağlamışŸtır.Daytona da ilk 33 araba Chevy dir.Diğer devler güce sınır getirilmesi bahanesiyle FSR (Federal Safety Regulations) kararıyla bu isteklerine ulaşŸmışŸ ve GM F.I. araşŸtırmalarına son vermişŸtir.Yani F.I motor 57de kullanılmışŸ,aynı sene içinde hem tarih yazıp hem jübilesini yapmışŸtır.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

video orjinal eski tanıtım videosu ve araba 56 :S izlemeni tavsiye ederim :)

birde neden bu zımbırtıdan vazgeçmişŸler ve neden ben hiç canlı bir örneğini görmedim ?

yokmu memlekette acaba

vesekiz
      Katılımcı

1: Youtube’daki video “Romana Archieves” adlı ıtalyan sitesinden gönderilmişŸ ve yanlışŸlıkla 56 yazmışŸlar.O bir “57 F.I.”dir.
      2: FI”de GM’in ruhuna aykırı solid lifter kullanılması,Zora Duntov tasarımı egzantrik kullanımı maliyeti arttırmışŸ ve Chevy ilk kez 57’de tarih yazmasına rağmen satışŸlarda Best Seller olmayı Ford’a kaptırmışŸtır.Bunlar GM’in iç hesapları.Ford ve Mopar’ın Ulusal Güvenlik Yasası gereği güce sınır koydurmaları tuzu biberi olmuşŸ ve FI’den vazgeçmişŸler.80lerde WRC araclardada (ölümlü kazalar artınca) güce sınır getirilmişŸti.
      3: Otomobil tarihinde bir “Landmark” aracı Tr’de görmek zor tabiiki.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

çok isterdim orjinal bir f.i. :)

wrc lerdeki kazalar bu grub b deki şŸu meşŸhur stratos, 205 gibi araçların kazalarımı ?

bir mucizeye yazık etmişŸler adamların tanıtımı için bile bi ton para verilebilirdi :)

bide bişŸi rica etsem vaktin olursa bu konudaki bildiklerini detaylı bir metin haline getirebilirmisin ? severek okuyacağımdan emin olabilirsin .

saygılar mustafa

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.