Ana Sayfa Forumlar Forumlar Çıkmacılar Hurdacılar 1993 PONTıAC FORMULA V8 PARCA IHTIYACI

• Bu konu 24 yanıt içerir, 7 izleyen vardır ve en son 18 yıl önce Angelus tarafından güncellenmiştir.
24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      yusufcakir
      Katılımcı

ANKARADAYIM 1993 PONTıAC FORMULA V8 ARABAM VAR
      Sağ on teker bilyasından ses geliyor yani değişŸtirmek gerekiyor. Orjinaline burda 50 dolar dediler ist. yada baska yerde temiz cıkma satan yer vamı acaba. yardımcı olrsanız sevinirim

acmecamaro
      Katılımcı

bilyanin cikmasi olmaz, kusura bakma ama 50 milyon liralik bilyanin cikmasini ariyorsan sana daha ekonomik bir otomobil tavsiye etmek zorundayim.

gtagucu
      Katılımcı

ǖn teker bilyası ne oluyor? Jantın üzerindeki vidalar mı?

acmecamaro
      Katılımcı

hayir, poryanin (spindle) uzerindeki bilya, yani fren diskin ve jantin onun uzerinde donuyor… bir nevi sarf malzemesi sayilir belli bir km de bilyalar dagilmaya baslar…ses yapar timken iyi markadir ;)

yusufcakir
      Katılımcı

pardon yanlışŸ yazmısım 500 dolar

yusufcakir
      Katılımcı

daha acıkca yazayım ön sağ teker bilyasından ses geliyor ama komple takım halinde (yekpare) oldugu için pahalı biraz.

acmecamaro
      Katılımcı

Pardon o zaman is degisir tabii :)

93, 3. nesil in son seneleri mi yoksa 4 uncu nesil mi?

iki salincagin arasindaki poryayi komple degistirimek istiyorsun anladigim kadari ile…

acmecamaro
      Katılımcı

ACDELCO Part # 2086
      HUB,FRT WHL {#7470587} $171.79 $0.00 $171.79

parca numarasi bu mu?

yusufcakir
      Katılımcı

bildiğim kadarıyla 4 cünki 97 pontiac transamlerle parcalarının cogu aynı. Usta merkezden kilitli oldugu için yekpare oldugunu soyledi

yusufcakir
      Katılımcı

parçacıdan numarasını alabilirim temin edebileceksek

Angelus
      Katılımcı

Bu bilya, teker sisteminin komple bağlı olduğu bilyamı? Solda ve sağda birer tane var. Kapakla kapalı direksiyonu sola sağa çevirdiğinde sistemin dönmesini sağlıyor eğer oysa sadece bilya değişŸiyor diye biliyorum. Hafta sonu benim arabayı götürdüğümde onlarıda kontrol etti eğer değişŸmesi gerekirse sadece bilya için 20 ytl sistemin komplesinin tanesi içinse yanlışŸ hatırlamıyorsam 200 ytl fiyat verdiler..

yusufcakir
      Katılımcı

hayir, acmecamaronun dediği gibi.poryanin (spindle) uzerindeki bilya, yani fren diskin ve jantin onun uzerinde donuyor

piyu
      Anahtar yönetici

usa fiyatı 171usd ise buraya gelisi 280-300usd filandır…500 cok olmus… acep hazırda var diyemi?

acmecamaro
      Katılımcı

kor tuttugunu topal buldugunu diye olabilir :)

bu amerikadaki stoktaki fiyati…istanbuldaki dukkanlardan ismarlayabilirsin…ben gidip gelirken sadece kendi kullanacagim parcalari getiriyorum, bu isi meslek olarak yapan arkadaslar var. Onlar Piyu nun da dedigi gibi 1,8 ile carparak getirebilirler, yeni parcayi 500$ dan ucuza almis olursun- hem de AC Delco ;)

yusufcakir
      Katılımcı

Aynen dediğin gibi acmecamaro :)
      Bende körden kaçtım ama topa yakalandım ve bu yuzden başŸka çareler arıyorum zaten.
      Ne vardı sanki şŸahin doğan gibi parçalarını her herde bulsaydık değilmi?
      Bence o zaman amerikancıların sayısı herkezi geçerdi.

acmecamaro
      Katılımcı

Burada insanlar bu arabalari iyi tanimiyorlar diye zamaninda cok cani yanan almus, bir de benzin olayi tabii…dunyada en pahali benzini kullaniyoruz su anda… ben v8 lerime haftada 1 -2 gun binebiliyorum ancak…

Pontiac301
      Katılımcı

batı oto selçuk abiyi aramakta fayda var;)

acmecamaro
      Katılımcı

Evet onlarda da bulunabilir… Ac Delco stoklari konusunda iddialilar…

yusufcakir
      Katılımcı

Yardımlarınız için teşŸekkürler
      Acdelco nun intermette fiyat listesini görebilecegimiz bir yer biliyormusunuz. Ben bulamadım. Birde ebaymotor diye bir site var amerikadan internet sitesinden bir parça satın alsak buraya gelmesi sorun oluyormu?

acmecamaro
      Katılımcı

Ebaye dikat et, parani alip gondermeyenler olabilir… bir de biliyorsun oradaki fiyatlar arttirma fiyati, buynow olanlar gerck fiyati…

yusufcakir
      Katılımcı

kargoda sorun oluyormu ? teslim almada

acmecamaro
      Katılımcı

100$ i asiyorsa gumrukte ugrasman vergi odemen gerekir…summitten mal getirtme basliginda detaylari okuyabilirsin… ebay yerine bati otomotiv yada parca getiren yerlerle gorusursen 1.8 ile getirtebilirsin, zaten kendin kargoya verdirsen bilr benzeri bir masraf cikacak, ve sorumluluk sana ait olacak (yanlis mal, arizali mal,gumruk problemi vs. riskler). Ben olsam 1.8 ile getiren birinden getirtirim. Raftan mal satanlar genelde araba fiyatina gore zengin cocugu muamelesi yaptigi icin cok fiyat cekiyorlar…yada aksama bi raki parasi cikartirmiyim ekstradan diye bakan da var ;)

gtagucu
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      batı oto selçuk abiyi aramakta fayda var;)

Neresi oluyo bu Selçuk abinin mekanı :?:

AYBARS
      Katılımcı
      yusufcakir wrote:
      ANKARADAYIM 1993 PONTıAC FORMULA V8 ARABAM VAR
      Sağ on teker bilyasından ses geliyor yani değişŸtirmek gerekiyor. Orjinaline burda 50 dolar dediler ist. yada baska yerde temiz cıkma satan yer vamı acaba. yardımcı olrsanız sevinirim

Bilyayı alıp gidiyorsun bir rulmancıya.Buluyorsun orada çin malı olandan veya usa malı olandan.Fiyatlarıda ona göre oluyor tabi.
      Aybars

Angelus
      Katılımcı

Ya bu bilyalardan maslak oto sanayi sarp oto (eski oto altay) sürüyle var ac delco veya alman malıydı tam hatırlamıyorum arabayı götürdügümde arkadaşŸ gösterdi bana bunlarda ilerde problem olabilir olursa bende var die.

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘Çıkmacılar Hurdacılar’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.