Ana Sayfa Forumlar Forumlar Forum Hakkında Site, forumlar..?

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      firrebird
      Katılımcı

Administerim, sevgili arkadaşŸlar;
      Forumların tarihleri Temmuz’da kalmışŸ gözüküyor, son günlerde sitenin etkilendiği server problemi ile ilgili sanırım.. Düzelicek mi peki..?

XLR-V
      Katılımcı

Sitemiz henuz dun yeniden hizmete girdi. Bende ayni seyi fark ettim .Site yeni sunuculara tasindi daha iyi calismasi icin o yuzden bazi mesajlar silinmis gorunuyor .
      Duzelir mi bilemiyorum ama eminim ki admin bu konuda elinden gelen herseyi yapacaktir eger back up varsa problem olmaz

firrebird
      Katılımcı

Anlıyorum.. Cvp için teşŸekkürler xlr-v, umarım back-up’ı vardır da düzelebilir..
      Forumların tarihlerini 3 ay öncede görünce bişŸeylerin eksikliğini hissettim valla.. :?

XLR-V
      Katılımcı

Rica ederim ,gecen gun de bazi problemler yasandi eski serverda bildigim kadariyla bu yeni server problemleri en aza indirecek .

zimazima
      Katılımcı

iyi olmasını temenni ederim.

firrebird
      Katılımcı

Bu arada birşŸey daha dikkatimi çekti, ana sayfanın sağ üst köşŸesindeki tarih 1 Kasım 2007’yi gösteriyor, tam 1 ay sonrasını… Bu durum daha önceden varmıydı bilemiyorum?

Şu server hizmeti sağlayan firmaları protesto falan mı etsek “düzeltin sitemizi hüleennn.. ❗ ” diyerekten sayın site üyeleri.. :?

XLR-V
      Katılımcı

Bende ise 1 Ekim 2007 yi gosteriyor .

enwrc
      Katılımcı

siteye yeniden kavuşŸmak güsel 😉

piyu
      Anahtar yönetici

Arkadaslar,

Hic bilgilendiremedim kusura bakmayın… Hosting aldıgım firma bana haber vermeden server’ları tasımıs… farkettiğimde 2 gün gecmisti ve işŸlerim cok yogundu… sagolsun Angelus aradı… sonra 2 gun bu salak adamlarla yazıstım, sureki kusura bakmayın… 2 gun daha gitti, sonra siteyi actılar tam kurtulduk derken bu sefer hersey gitti ve hatta backup’ta gitti…

bendeki eski backup’a donmek zorunda kaldım… buna da razıyım… bu zamanda uye olanları da kaybettim, forum yazıları ve diger guncellemelerim gitti…

daha once de benzer bir durum olmustu, iyice gaza gelip siteyi daha da guzel yapmıstım…hadi bakalım :)

firrebird
      Katılımcı

off problem, problem üstüne..
      yok rica ederiz piyu, önemli olan bişŸeylerin düzelebilmişŸ olması.. yalnız adamlarım back-up’u falan bile kaybetmişŸ olmaları hakkaten facia.. :?
      umarım bundan sonra bu tarz ciddi bir problemle karşŸılaşŸmaşŸsın, karşŸılaşŸmayız..
      cümleten geçmişŸ olsun 😉

firrebird
      Katılımcı

yalnız bayaa bi forum sayfası uçmuşŸ galiba yaa.. :(
      bunları geri getirmenin bi yolu yok mu acaba.. :?:

ebrar36
      Katılımcı

geçmişŸ olsun.

piyu
      Anahtar yönetici

herkese teşŸekkürler…

esasında eski firmaya mail atarak bana son database’i verin diyebilirim fakat henüz 5 dak once kredi kartımdan para cektiklerini gorup, adamlara tonla laf yazdım, artık istesem de vermezler…

illetyus
      Katılımcı

Bence o isi unut derim Adminim…
      Birak bi ton laf yazmayi, onlari yazmasaydin bile bu salaklar sana o Database’ i yine veremezdi gibi geliyor bana.

Bir Server baska bir yere tasinabilir, bu her zaman yapilabilir ama yayinini yapmakla yukumlu oldugun siteleri ve kiraya verdigin web alanlarini, bir By-pass Server’ e aktararak yapilir bu is… ❗

Bunu bile dusunmek yada becermekten aciz biri, sana o Database’i hasarsiz, sakatsiz verebilirmi acaba ?
      Sence senin Database hala varmidir acaba ellerinde bir daha dusunmek lazim. 🙄

Neyse…bunada sukur !
      Umarim yeni serverde boyle bir enayi durum daha yasanmaz… 😈

firrebird
      Katılımcı

öte yandan bi de tahsilatlarına devam mı etmişŸler, amma pişŸkin adamlarmışŸ.. 😯 👿

-tamamen kişŸisel fikrim- adamların bunu umursayıp umursamaması yada ellerindeki back up’ın işŸe yarayıp yaramaması bi yana;
      ben olsam varsa ellerindeki back up’ı isterdim, uğraşŸsınlar vermek için..(tabii gerçekten uğraşŸırlar mı, hiç sanmıyorum..)
      belki böylece işŸlerini ne kadar özensiz ve tedbirsiz yaptıklarını daha iyi anlarlardı da yola gelirlerdi.. 👿

bu arada administerim belki senin de bilgin vardır ama yine de söyliyeyim, finans sektöründe 8 yıllık bi tecrübeye sahip biri olarak naçizane tavsiyem, bu adamlara verdiğin kartının bilgilerini değişŸtirmendir.. yarın öbür gün kredi kartından gene çekim yapabilir bu değerli arkadaşŸlar. ellerinde kartının güncel bilgilerinin olmaması daha sağlıklıymışŸ gibi geliyor bana..

piyu wrote:
      herkese teşŸekkürler…

esasında eski firmaya mail atarak bana son database’i verin diyebilirim fakat henüz 5 dak once kredi kartımdan para cektiklerini gorup, adamlara tonla laf yazdım, artık istesem de vermezler…

Angelus
      Katılımcı

O dert benim basımda var alman oyun sitesine üyeydim gecen sene iptal ettim üyeligi bu ay benden çekim yapmışŸlar

firrebird wrote:
      öte yandan bi de tahsilatlarına devam mı etmişŸler,

amma pişŸkin adamlarmışŸ.. 😯 👿

-tamamen kişŸisel fikrim- adamların bunu umursayıp umursamaması yada ellerindeki back up’ın işŸe yarayıp yaramaması bi yana;
      ben olsam varsa ellerindeki back up’ı isterdim, uğraşŸsınlar vermek için..(tabii gerçekten uğraşŸırlar mı, hiç sanmıyorum..)
      belki böylece işŸlerini ne kadar özensiz ve tedbirsiz yaptıklarını daha iyi anlarlardı da yola gelirlerdi.. 👿

bu arada administerim belki senin de bilgin vardır ama yine de söyliyeyim, finans sektöründe 8 yıllık bi tecrübeye sahip biri olarak naçizane tavsiyem, bu adamlara verdiğin kartının bilgilerini değişŸtirmendir.. yarın öbür gün kredi kartından gene çekim yapabilir bu değerli arkadaşŸlar. ellerinde kartının güncel bilgilerinin olmaması daha sağlıklıymışŸ gibi geliyor bana..

piyu wrote:
      herkese teşŸekkürler…

firrebird
      Katılımcı

yaparlar abicim yaparlar..
      sen üyeliğini iptal ettirsen bile bu açgözlü sivri zekalar senin üyelik bilgilerini databaselerinden silmiyorlar ve sen bi hizmet/ürün almasan bile kafalarına göre çekip yapmaya devam ediyolar. halbuki etik açıdan çok yanlışŸ bi olay.. mail order yolu ile herhangi bir kuruma/kuruluşŸa üyelikten ben bu yüzden tırsıyorum :?
      kesin çözüm, üye olurken verdiğin kredi kartının bilgilerini değişŸtirmen..:idea:

pardon ya ben kaptırmışŸ yazıyorum, konu topikle ilgisiz olmaya başŸladı kanımca 🙄

illetyus
      Katılımcı

Yillar once basima gelen ayni durum :

Dial-up baglandigimiz donemlerde, bir firmadan hizmet aliyordum.
      Aboneligim bitti ve hala para cekilmeye devam etti.
      Her nasil oluyorsa, bu acaip heriflerin abone isleri ile
      ugrasan birimi ile hemen yan odada calisan muhasebe birimi, birbiri ile haberlesemiyor
      Suren bittigi zaman abone birimi saakkadanak hizmeti kesiyor ama muhasebe hala
      elindeki listeye gore senden para cekmeye cekmeye devam ediyor.
      Bu dedigim durumu yillar boyunca, bir cok kisinin basina corap ormus sekilde,
      belkide yuzden fazla firmada gordum.

Bunun uzerine yaptigim (her dilden olmak kaydiyla) gorusmelerin hic biri sonuc
      vermeyince, hesabimin bulundugu bankaya basvurdum, durumu anlattim….
      Sonucunda, yasanilan sorundan daha salakca bir cevap aldim !!!
      “Eee siz bu karti kapatin en iyisi, bir baska yeni hesap acalim”
      ………..?!?!
      Bunun karsiliginda verdigim cevap, malesefki;
      “Hiim… buldugunuz cozum icin tesekkur ederim” olamadi ne yazikki.
      Gecmis zaman oldu ama yanlis hatirlamiyorsam asagidaki gibi bir cevap vermistim ;
      “@^#<=@&^#>….ǃ©@*=….”

Gerisine devam etmiim sinirlerim bozuluyor…Anlayan anladi.

Bu durumda su anlasiliyorki, bu tip firmalar ve bankalar icin bilgileri yenilemek yada
      degistirmek pek bir anlam ifade etmiyor.
      Cunki, tahsilati yapacak olan taraf icin bu bilgiler degil,
      sadece calisan bir kart yada hesap numarasi onemli !!!
      Kimden cektigini umursamiyor herifler.

Not: Bu arada bankalarinda, musterilerini ne kadar onemsedikleri net bir sekilde ortaya cikmis oluyor.

Ýbrahim Gürkan GÜL
      Katılımcı

abiler ben evdeki bilgisayarımdan foruma mesaj yollayamıyorum, nedir bunun sebebi?

XLR-V
      Katılımcı

Firefox mu kullaniyorsun ? Birde internet ayarlarini kontrol et bence ,cookies gibi

Ýbrahim Gürkan GÜL
      Katılımcı

şŸimdi sildim hepsini, oldu mu bu mesajla belli olacak, firefoxu hiç kullanmam, sevmem kendisini=) ders seçimi sırasında en son bi fıtık etti beni bi daha da kullanmamıstım

Ýbrahim Gürkan GÜL
      Katılımcı

abiler nedense bu site bende hep sorun yaratıyor, şŸimdi de kaaveye msj yollayamıyorum=(((

illetyus
      Katılımcı

Anlasilan senin windows naz yapmaya baslamis.

Sihirli formulu acikliyorum… ❗

Format !

At formati, tertemiz bir windows kur,
      yap update’ lerini biseycigi kalmaz. 😈

Ýbrahim Gürkan GÜL
      Katılımcı

alarm alarm alarmmm=) çok şŸerefsiz bu vindovz ya

piyu
      Anahtar yönetici

..

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.