Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar opete-levet kesen e destek

• Bu konu 27 yanıt içerir, 15 izleyen vardır ve en son 18 yıl önce avalon tarafından güncellenmiştir.
27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ata recai
      Katılımcı

lütfen herkez yorumlarını yapsın arama motorlarında cıkacak…
      hatta ana sayfadada yer ayırırsak bu işŸe cok sevinirim ..kendi sitemdede ana sayfaya koyucam…

ata recai
      Katılımcı

bütün basını (bazıları hariç)kınıyorumm..
      hiç araşŸtırmadan görmeden hayatında amerikan arabası nedir bilmeyen görüntüleri incelemeden yayınlayan levent kesen diye cengiz arkadaşŸımızın resmini basan,yarışŸta güvenlik nedeniyle bir cok kere anons yapıldığı halde hatta yarışŸ durdurulduğu halde güvenlik önlemi alınmadan yarışŸı devam ettiren yarışŸ kurulunu, antalya ve ankara pistlerinin tozlu güvenliksiz olduğu halde yarışŸ takvimine koyan…………kişŸileri şŸiddetle kınıyorummm…….
      günah keçisi olarakta opeti ve senelerdir yarışŸan levent kesen i göstermek kolay tabiiiiiiiiiiiiiiii.
      burada opet neden suçlanıyor.yaptığı hata kimsenin destek vermediği, kimsenin elini taşŸın altına koymadığı motorsporlarına destek vererek tonla para harcaması,gençlere ve bu işŸe gönül vermişŸ kişŸilere destek olmasımıdır.
      gelelim drag sporlarına gönül vermişŸ bu güne kadar
      tonla para,zaman ve emek harcamışŸ kişŸiler… nasıl oluyorda sporcular suçlanabiliyor……evet sporcu çünkü yarışŸ lisansı almışŸ kişŸiler yarışŸabilir .buda onun sporcu olduğunu gösterir.antalyada olan drag yarışŸlarındaki kaza bütün sporcuların başŸına gelebilirdi.aynı sey rally lerde,formula 1 de
      her sene yasanıyor neden sadece draglarda olan bu kaza da sporcular suçlanıyor……..
      ilk gün basının her organında güvenlik önlemi almayan yarışŸ
      düzenleyen türkiye motor sporları kulübü tomsfed suçluyodu şŸimdi ne değişŸtide
      opetin ve levent kesenin üstüne kaldı…….
      opetin verdiği desteği bize tomsfed vermemişŸtir….
      bizlerden her yarışŸ başŸına dünyanın parasını almasınıda bilmişŸtir….
      ama şŸimdi tomsfed yetkilileri nerde ….
      opetin gençleri caddelerden alıp yarışŸ pistlerine tasımak amaçlı reklamlar yapması suçmuuuuu… reklamlarda oynuyan cem yılmazı bile suçluyorlar…..
      yazıklar olsun tüm basına (bazıları yine hariç) yazıklar olsun tüm tomsfed yetkililerine yazıklar olsun güvenliği sağlamadan yarışŸı durdurmayanlara …………………………….
      ATA RECAı

rx-7
      Katılımcı

haklısın..Levent Kesen ki yılların profesyonel yarışŸcısı.basında çıkan haberler çok onur kırıcı..Allah sonumuızu hayır etsin.umarım yollar yarışŸ alanına dönmez,pistlere devam edilir…

Mustsed
      Katılımcı

Selam Beyler,

Ata sana tüm kalbimle katılıyorum!!!! Bu denli ACEMıCE bir tavır sergileyen Tomsfed yetkilileri, bu işŸi hiç yapmamışŸ insanların seviyesine iniyor – inanılacak gibi değil. Levent arkadaşŸımızın şŸu an içinde bulundu ruhsal durum yetmiyormuşŸ gibi birde Katil gibi gösterilmesi insanlık dışŸı ve muhtemelen yalnızca bu ülkede olan bir olay. Eğer TOMSFED yetkililerine gidecek ise her türlü yazılı desteği vermeye hazırım ve burdan birçok kişŸi ayarlayabilirim. Eğer bunu bir şŸekilde değişŸtiremezsek, arabalarımız ǖLǜM MAKıNALARI olarak hafızalarda kalacak.

Saygılar

Sedat

ata recai
      Katılımcı

hadi bakalım herkezin destek yazılarını bekliyorum.çünkü burada her yazılan arama motorlaarında cıkıyor … haydi bakalım

illetyus
      Katılımcı

Boylesine sorumluluktan uzak ! ve amatorce yapilan organizasyonlardan bile daha acemice, bilincsizce yaris duzenleyenleri ve bu konuda resmi yetkiye sahip olanlari siddetle kiniyorum !

Sizler belki birseyler yaptiginizi sanip kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz ama inanin bu isin ciddiyetini gercekten kavramis olan kisiler karsisinda cok komik durumdasiniz !

Orada hayatini kaybeden ve tum tehlike atlatan kisilerin guvenligini saglama gorevi ve sorumlulugu Levent KESEN’ e degil size aittir….!

Anonim
      Ziyaretçi

Bu işŸin adı üzerinde yarışŸma ,Yani limitleri zorlamak mutlaka kaza olur güvenlik önlemlerinin alınması gerekirdi bu olayda.Levent abiy çamur atanlar acaba hayatında araba kulanmışŸlarmı,veya milete hava atmak için ehliyet almışŸ insanlar gidip profesyonel araba yarışŸçısını suçlayabliyorlar hatalıydı diye,suçlayanların dünyadan haberi yok.

amerikancý
      Katılımcı

ArkadaşŸlar kazanın video’su bende var ve Levent Kesen’dede hata yok değil.Bi arkadaşŸ aracı Levent kesen kullanmıyor dedi o önemli deil ama aracı kullananda haklı deil.Araç daha kalkarken yalpalıor bu arabanın freni yokmu.ınsan frene basar durur daha kalkarken yalpalıor.Ayrıca araç kıçını sağa doğru atıyor ama ön lastikler dümdüz.Kıçını sağa atarken sürücününde sağa kırması gerekmezmi.Doğruya doğru.Yoksa alette direksiyondamı bulunmuor?Bu arada inanmayanlar varsa video’yu upload eder yollarım.Ama bence esas hata yarışŸın havaalanında yapılması.Seyirciler kabak gibi yolun ortasında yarışŸ izliorlar.Drag yarışŸında sağda solda betondan bloklar olur;tribün olur vs vs.Bu ne demek?ışŸte burda size katılıorum insanların gösterdiği ilgi ve destek.ınsanlar destek olsaydı(olanlara teşŸekkürler) Antalya’da fıstıklar gibi pist olurdu.Pist olmayınca havaalanında yarışŸ yapılıor araba kayıyor blok yok güvenlik sonrada “kazanın sebebi nosmu” ALLAH ALLAH 😯

ata recai
      Katılımcı
      amerikancı wrote:
      ArkadaşŸlar kazanın video’su bende var ve Levent Kesen’dede hata yok değil.Bi arkadaşŸ aracı Levent kesen kullanmıyor dedi o önemli deil ama aracı kullananda haklı deil.Araç daha kalkarken yalpalıor bu arabanın freni yokmu.ınsan frene basar durur daha kalkarken yalpalıor.Ayrıca araç kıçını sağa doğru atıyor ama ön lastikler dümdüz.Kıçını sağa atarken sürücününde sağa kırması gerekmezmi.Doğruya doğru.Yoksa alette direksiyondamı bulunmuor?Bu arada inanmayanlar varsa video’yu upload eder yollarım.Ama bence esas hata yarışŸın havaalanında yapılması.Seyirciler kabak gibi yolun ortasında yarışŸ izliorlar.Drag yarışŸında sağda solda betondan bloklar olur;tribün olur vs vs.Bu ne demek?ışŸte burda size katılıorum insanların gösterdiği ilgi ve destek.ınsanlar destek olsaydı(olanlara teşŸekkürler) Antalya’da fıstıklar gibi pist olurdu.Pist olmayınca havaalanında yarışŸ yapılıor araba kayıyor blok yok güvenlik sonrada “kazanın sebebi nosmu” ALLAH ALLAH 😯

hayatında kaçkere kuvvetli arabaya bindinnn acaba yalpa yapmaz araba yan gider bunuda güçlü her araba yapar….
      bütün amerikanlar kuvvetli olanlar zaten düz kalkamaz herzaman yan kalkar……1 snde olan bir kazada direksiyonu cevirme ihtimalin yoktur deki cevirdi bu kezde öbür tarafa giderdi . sonuç değişŸmez .draglarda herzaman olan seylerdir bunlar.burda plotaj hatası bile olsa orada insanların olmaması lazımdı…levet abide dünkü plot değil orada neler yaşŸandığını bilemzsinnn…senelerdir yarışŸıyo yapacak birsey olsaydı senden benden daha ii yapardı….

Szopen
      Katılımcı
      amerikancı wrote:
      Ayrıca araç kıçını sağa doğru atıyor ama ön lastikler dümdüz.Kıçını sağa atarken sürücününde sağa kırması gerekmezmi.Doğruya doğru.Yoksa alette direksiyondamı bulunmuor?

Düz gitmek için yapılan bu arabalar kolayına dönmezler, kontrol etmek imkansız gibi birşŸeydir. ǖn ve arka lastiklerine bakarsan anlarsın. Sürücünün direksiyonla oynaması hiçbir işŸe yaramazdı. Kazayı yapan araba fiberden özel yapım bir arabadır bu arada.

piyu
      Anahtar yönetici

Ata bu konuyla ilgili dün bayağ düşŸünmüşŸ ve nasıl destek veririz konusuna bir çözüm bulamamışŸtım. Yazılarında %90 haklı olsan da ben sadece Levent Kesen’e destek verme taraftarıyım…

Opet’in yaptıklarına herzaman saygı duysam da savunmak gerektigini dusunmuyorum. Sessiz kalarak çözebileceklerini düşŸünüyorlar, çözsünler.

Gerçi Levent Kesen’in de bütünüyle arkasında durması gereken onlar olmasına rağmen en ufak bir destek göremiyoruz. Ama olsun biz gene de savunmalıyız.

Ana sayfaya bunun ile ilgili bir hazırlık yapıcam…sanırım bu gece ekleyebilirim… arkadaslar yazılardan bilgileri alıp özetlemeyi ve doğrusu hakkında bilgi vermeyi planlıyorum…

rx-7
      Katılımcı

amerikancı[b/],bende o haberin videosu yok.şŸu video yu upload et.bizde indirelim..

firrebird
      Katılımcı

Bence çok yerinde olur böyle bişŸey 💡
      Arama motorlarında da çıkcak mı? çıkarsa daha da süper olur..

piyu wrote:
      arkadaslar yazılardan bilgileri alıp özetlemeyi ve doğrusu hakkında bilgi vermeyi planlıyorum…
      piyu
      Anahtar yönetici

Arama motorlarında çıkması kısmen tesadüf…çünkü o periyodda siteyi ziyaret etmemişŸ olabilirler… ama site http://www.google.com adresinde zaten bayag iyi biryerde oldugundan kemiklesmis bir google ziyaretcim var… bayag bir kisi gorebilecektir…

Angelus
      Katılımcı

Somut Gerçek : Kazada 3 kişŸi ölmüşŸtür!!!!!!

Bu 3 kişŸiyi öldüren Levent Kesenin kendi kullandığı 1.000 bg arabadır veya piste düşŸen bir meteordur .

YarışŸmanın sponsoru Opet ve Organizatörü Tomsfed dir …

Suçlupeki ?? Havaalanının pistinin tozunu almayan işŸçi midir yoksa????

Anlamadığım olay şŸu neden insanlar 3 kişŸinin öldüğü gerçegini kabul etmeyip hala abuk sabuk muhabbetlerin peşŸinde..
      Opetin canı cehenneme ne destek vereceğim.. Levent kesende opette çalışŸan bir işŸçi ise opetin bu işŸin sorumluluğunu alması lazım profesyonellik budur… !!!!!!

Angelus
      Katılımcı

OPETıN SON REKLAMI : (NETTE GEZıYOR)

-Sizin gibi gençleri mezarlıklarda görmek isteriz
      -Antalya ağladı beee
      -Ooo evlat -3 ölü, 2 yaralı- Geldin mi? Şunun cesedini alın, diğer kurbanların yanına gömün. hahahaha
      -KardeşŸ, ben seni LJakırlar mezarlığında indireyim sen ordan hatim indirirsin

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Somut Gerçek : Kazada 3 kişŸi ölmüşŸtür!!!!!!

Bu 3 kişŸiyi öldüren Levent Kesenin kendi kullandığı 1.000 bg arabadır veya piste düşŸen bir meteordur .

YarışŸmanın sponsoru Opet ve Organizatörü Tomsfed dir …

Suçlupeki ?? Havaalanının pistinin tozunu almayan işŸçi midir yoksa????

Anlamadığım olay şŸu neden insanlar 3 kişŸinin öldüğü gerçegini kabul etmeyip hala abuk sabuk muhabbetlerin peşŸinde..
      Opetin canı cehenneme ne destek vereceğim.. Levent kesende opette çalışŸan bir işŸçi ise opetin bu işŸin sorumluluğunu alması lazım profesyonellik budur… !!!!!!

Opet yarışŸlara bildiğim kadarıyla sadece maddi destekte bulunuyor yönetim kararları ve organizasyon federasyon tarafından yapılıyor. Bu yüzden bence opet hiçbir sorumluluk almak zorunda değil asıl sorumluluğu alması gereken federasyondur opet sadece sponsor. Senin hesabına göre Fortis’inde süperlig’de çıkan olaylardan sorumlu tutulması gerekir, Milli takıma ceza yerine Sponsoru olan Adidas’a ceza verilmelidir.

O izleyicileri öldüren Levent Kesen’in arabası değil izleyicilerin aptallığı (pistin dibine kadar girmek) ve federasyonun gerekli önlemleri almamasıdır. Levent Kesen sokakta yarışŸarak o kazayı yapsaydı bu dediklerinde haklı olurdun her tür sorumluluk onda olurdu fakat pistte güvenliğin sorumluluğun onda olmadığı bir ortamda yaptığı kazadan sorumlu tutulamaz.

Bence medya olayın sorumlusu olarak Federasyonun ve Mümtaz Tahincioğlu’nun üzerine gitmelidir, hem yarışŸmacılardan bir sürü haraç kesiyorlar hemde güvenlik ve organizasyon adına hiç bir şŸey yapmadan yarışŸ düzenliyorlar.

NOMAD
      Katılımcı

Günlerdir Antalya da yaşŸanan talihsiz kaza konuşŸuluyor. Burada herkesin ismi, statusu, sorumlulukları bellidir. TartışŸılması bile abesle işŸtigaldir.

Sponsor ; aracın, sporcunun hazırlanması, organizasyonun düzenlenmesi için maddi destek sağlar ve bunun ötesinde hiç bir yaptırımı ve sorunluluğu yoktur, sponsorluk karşŸılığı kazancı ise isminin geçmesi yani reklamdır.

Opet aracın hazırlanması, organizasyonun düzenlenmesi için gereken parayı vermişŸ, ismini her tarafa asmışŸ yapışŸtırmışŸtır. ışŸi bitmişŸtir.

Sporcu; amatörde olsa profesyonelde olsa işŸini yapan kişŸidir, bu işŸi ya idealler uğruna yada para için yapar. Ya yaptığı işŸi çevresindeki insanlara sevdirme yaygınlaşŸtırma çabası içindedir, yada yaptığı işŸ karşŸılığı para kazanma çabası.

Levent Kesen, aracı kullanmaktan öteye geçmeyen işŸini yapmışŸtır. YarışŸta başŸarılı olup olmamak onun kariyeriyle ilgili şŸahsi sorunudur.

Federasyon: Kuralları koyan, yöneten, uygulatan güçtür. HerşŸeyin bir bedeli vardır ve yaptığı daha doğrusu yapması gereken işŸ için bir ücret alır. Bunun adı aidat, yarışŸma bedeli, katılım ücreti,katılım payı vs vs dir.

Federasyon organizasyon için parayı almışŸ kasasına koymuşŸtur. Peki Drag şŸampiyonasıyla ilgili yönetmelikte, yarışŸmanın yapılabilmesi ile ilgili yazılı kuralların yerine getirilmesini sağlamışŸmıdır? HAYIR.

ışŸini yapmayan, guvenli bir yarışŸ ortamı hazırlamayan, insanları pistten uzak tutmayı başŸaramayan, başŸarısızlığını yarışŸı devam ettirmekle perçinleyen Federasyondan başŸka sorumlu ve SULJLU yoktur.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

cevap veriyorum c şŸıkkı

federasyon suçlu :S dimi?

Angelus
      Katılımcı

Bunun dışŸında aracı kullanan arkadaşŸta aracının sınırlarını bilmeliydi değilmi ve bu sınırlar içinde yeterli güvenlik önlemlerinin alınmasını istemeliydi veya OPET yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı için takımını yarışŸtan çekebilirdi. Bildiğim kadarıyla bu işŸ dünyada böyle oluyor. Profesyonellikte bir anlamda budur…..Neyse 3 kişŸi öldüğüyle kalır… Suçlu bir garibana kesilir….Burası Türkiye.. Konuyu fazla uzatmaya gerek yok

XLR-V
      Katılımcı

Bu tip seylerde hemen en kolayi kaza yapani suclamaktir oysa oradaki esas suclu o yarisin boyle insanlarin koyun surusu gibi dizildigi halde yapilmasina izin veren kisilerdedir .OPET te eger boyle bir facia olacagini kestirip, yaristan cekilseydi en azindan kendilerini otomatikman aklamis olurlardi . Artik olan oldu onemli olan buradan desrler cikarmaktir .
      Bakin drag mrag bos verin , full pull tractor yarislarinda bile seyirciler tribunlerde ve emniyetli bir sekilde yarisi seyrederler . Kaldi ki bu bir surat yarisi her seyden once ve seyirciler ayakta arabalarla arasinda hic bir engel yok ! Olacagi belliydi zaten bu tip bir hadisenin olmasi ve bomba Levent Kesen’in elinde patladi .
      Once tedbir ve emniyeti saglayacaksiniz sonra yarisi yapacaksiniz .F-1 de de sanirim gecen yillarda San Marino GP sinde yarista kazaya karisan araclardan firlayan parcalardan birisi steward in olmesine sebep oldu ama o da ne yazik ki .Ama ne oldu F-1 yarislari mi iptal edildi ? Orada olan olay kotu sans ama bu cok farkli .

alper
      Katılımcı

izleyiciler kusurlu pistin kenarına gelmişŸler arabalar zaten çok kuvvetli böyle bişŸeyin olacağını düşŸünmeleri lazımdı organizatörlerin kabahatı çok levent kesen bişŸey diyemeyeceğim hatalı olabilr veya değildir o arabayı bende kullanıyor olabilirdim Allah kimsenin başŸına vermesin

piyu
      Anahtar yönetici

Anasayfaya sizlerden gelenleri ve düşŸündüklerimi özetledim, umarım çoğunluğumuzu ifade ediyordur… 😉

firrebird
      Katılımcı

Bence gayet iyi olmuşŸ yazı, ellerine sağlık ;)

Umarım gitmesi gereken yerlere gider ve amacına ulaşŸır..

piyu
      Anahtar yönetici

Mümkün olduğu kadar kimseyi kırmadan, kaşŸ yapayım derken göz çıkarmadan, kimseyi suçlamadan ama suçsuz olduğuna emin olduğumuz Levent Kesen’i savunabilmek için yazdım…

Bu arada Avukatının bazı açıklamalarını okudum ama çok üzüldüm, Avukatı bunun bir trafik kazası olduğunu ve opet-tosfed’in değilde Levent Kesen’in ifade vermesi gerektiğini söylemişŸ. Benim uzmanlık alanım Hukuk değil ama yanlışŸ olduğunu düşŸünüyorum. Trafik kazası’nın açıklamasını internette cok aramama ragmen net bir acıklama bulamadım ama buldugum (eksisozlukte) bir acıklama tarla’da devrilen traktor’un kazasının bir trafik kazası olmadıgını (yani karayolları tarafından kabul edilemdiğini) belirtmişŸler, bundan yola çıkarak özel pistte yapılan bir yarışŸmadaki kazanın da trafik kazası kapsamında olmaması lazım diye düşŸünüyorum.

Tosfed’deki yetkililer yazdıklarımı kesin biliyorlardır ama yazdıklarımın doğru olduğunu ve belkide birilerine yardımcı olabileceğini düşŸünüyorum…

ArkadaşŸlar bu yazıyı copy-paste yaparak otomobil severlere gönderebilir ve Levent Kesen’i savunan kitlelerin çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen bunu sitenin hit’i artsın diye yaptığımı düşŸünmeyin, bu yazıyı herhangi bir referans ya da site adı geçirmeden de dağıtabilirsiniz, amacımız suçsuz bir Amerikan severi elimizden geldiğince savunabilmek.

illetyus
      Katılımcı

Mantik denen biseyden bahsediyorsak eger….Bu olayi bir trafik kazasi olarak gormek ve ona gore islem yapmak kadar salakca bisey olamaz !

Dogan’ in verdigi tarla ve traktor ornegindeki gibi ayni zamanda, denizin doldurularak yerlesim alani kazanildigi yerlerde de, mevcut yerel yonetim haritalarina resmi olarak islenmemis, onaylanmamis oldugu surece o bolge uzerinde olusabilecek bir otomobil kazasina trafik ekipleri mudahale edemiyor….Bunun en bariz ornegi Atakoy Crown Plaza ve Galleria arasindaki kalan yoldur ! Regatta icinde gerceklesen kazalar icinde ayni sey soz konusu….

Tafikten tescil’ i sonlandirilmis ve normalde trafige cikmasi mumkun olmayan bir aracla olusan kaza, hele hele trafige kapali olan yada mevcut trafik kurallarinin gecerli olmadigi bir alanda olusan bir olaya hangi kurum, hangi yaptirimlari uygulayacak ve bunlar hangi maddelere dayandirilacak…?

Gerci bu memlekette olmamasi gereken seylerin olmasi, uymayan seylerin uydurulmasi ve alakasiz seylerin iliskilendirilmesi her zaman yapiliyor ama….bakalim isin sonu nereye varacak……….

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

medyayı biraz daha kırabilirdin piyu

bu medya hakkında içimden ettiğim küfürler yüzünden cehenneme gidicem sanırım

avalon
      Katılımcı

Bi süredir sadece pasif bir üyeydim ama bu konuda söylemek istediklerim var, traktör trafik kazası sayılmıyorsa yukarıda belirtildiği gibi özel pistte trafik kazası sayılamaz ve bence tomsfed bu konuda ne kadar suçlu olduğunu bilmekte ve kendi içlerinde suçlayacak kimseleri olmadığından sessiz kalmaktadır. Güvenlik ǖnlemleri gerçekten yetersiz buna kimse birşŸey diyemez heralde, her ne kadar birçok insan bu lafıma sinirleneceksede biz türkler yasak olanın üstüne gideriz (bütün insanlar böyle ama türklerde daha fazla) ve uyarıları iplemeyiz bunuda düşŸünmek gerekli bence.

27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.