14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Beyler arabamda klima yok klima taktırmayı düşŸünüyorum bu işŸ içinde parçalanıcak bir araba bulduk fakat sorun şŸu ki neleri almamız lazım arabadan onu bilmiyorum gönderecek olan arkadaşŸta liste bekliyor yardımlarınızı bekliyorum . Arabam 84 Camaro z28 parçalanıcak araba 87 Camaro.

XLR-V
      Katılımcı

Tam olarak bilmiyorum ama sunlar gerekli :
      Klima kontrol unitesi,klima kompressoru,evaporator,orifice (yuvarlak kisim) ,freon yalniz o arac eski oldugu icin R12 gaz unitesi vardir ki yeni nesil klimalarda R134 var . Aslinda conversion kit var ama bence taktirmisken onuda al derim . Yani R12 yi R134 e ceviren kit .

Angelus
      Katılımcı

LJok teşŸekkürler acaip makbule geçti.

XLR-V
      Katılımcı

Rica ederim buna memnun oldum bu arada klima radyatorunude eklemek gerekir listeye

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bu klimanın motora bağlandığı kısım nasıl çalışŸıyor bilen varmı? yani klimayı açınca motordan birkaç hp güç çekiyoruz ya bunun neden kaynaklandığını merak ediyorum

piyu
      Anahtar yönetici

Klima motoru bir kayıstan güc alıyor… bu kayısta motora baglı yani radyatorun fanını cevirdigi noktadan guc alıyor… kayıs surekli baglı fakat klima motoru calısmadıgında kavrama yapmıyor, bosa donuyor… klimayı acınca iceriden kavrama yapıyor ve kayıs ile bir direnc olusturuyor ve guc cekiyor…

ben camaro’mda klimayı kesin kullanmamaya karar verdikten sonra kayısı da cıkartmıstım cunku ne kadar kavrama yapmadan donse de bir surtunme yaratacaktır… bende gereksiz diye dusunup sokmustum…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

Mantıklı :) ben o olaya ısınamadım hala bunun buzdolabı gibi elektriklisini yapsalar iyi olur

Gökalp ÝÇER
      Katılımcı

ArkadaşŸlar aynı şŸeyi ben de düşŸünüyorum, 74 Z28 aldım ben de yeni, orjinalinde klima var mı? varsa nasıl taktırabilirim böyle bişŸeyi? yardımcı olursanız sevinirim..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

çok detaylı biklgim olmamasına rağmen tahminim orjinalinde klima yoksa klima konsolunun takılabileceği bir yer olması lazım, çıkma klima motoru radyator vs alırsan takılabilir

Gökalp ÝÇER
      Katılımcı

çok teşŸekkürler, ben yine de araşŸtıracağım, bakalım doğasını bozmadan nası bişŸey yapabiliriz…

Lowrider
      Katılımcı

fabrika çıkışŸlı klimalı versiyonlarda var.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

aynı modelde klimalı versiyon varsa klimasızda klimanın takılacağı kısımlar vardır, oyüzden doğası bozulmaz en fazla gereken parçalar klimalı versiyonunki ile değişŸtirilir :)

gelişŸmeleri bekliyoruz serin günler

Gökalp ÝÇER
      Katılımcı

ArkadaşŸlar ilginize çok teşŸekkürler, yavaşŸ yavaşŸ toplıcaz artık bu aleti…

Fýrat Güngör
      Katılımcı

Aslında bende o olayı düşŸündüm fakat klima taktırmaktan çok elektrikli bir ısıtıcı ve soğutucu almak daha çok yattı arabayı alınca onu danışŸıcam tekrar size

burak ay
      Katılımcı

arkadaşlar kime götüreyim klimaya baksın uzun süredir calışmamış üzerinde kayış yok

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.