Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Motor yagi sogutucusu

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Arkadasin birinde acilmamis kutusunda derale motor yagi sogutucusu var kit halinda bunu alip taksam ne gibi bir faydasi olur veya bir faydasi olurmu?

Burcak
      Katılımcı

Motorun genel soğutma kapasitesi artmışŸ olur. Şu anda hararet problemi yoksa gerekli değil.
      ıkinci bir faydası ise motor yağının bozulma süresini artırır, daha uzun aralıklarla yağ değişŸtirebilirsin, ama sırf bu yüzden yağ soğutucusu da takılmaz.
      Ayrıca yağ eskisinden daha soğuk olacağından daha ince bir yağ kullanmak gerekli olabilir. Motor da bir nebze daha düşŸük sıcaklıkta çalışŸınca sonuç artı mı olur eksi mi bilinmez.

acmecamaro
      Katılımcı

arkadasin satiyorsa ben kullanabilirim…

Angelus
      Katılımcı
      acmecamaro wrote:
      arkadasin satiyorsa ben kullanabilirim…

Aslında ben kullanmayı düşŸünüyorum yazın araba ile 1 ay Adana-Mersin yapacağım.Oranın sıcağına fanlar dayanmıyor. :) Ama istiyorsan summitz den benzin sogutma rad. siparişŸi vereceğim senin içinde verebilirim. Artık su yolu yaptım gümrüğü de summitzide :)

acmecamaro
      Katılımcı

sen kullanacaksan problem degil…elde kaldiysa ben alirim demistim…

twin turbo yaparsam yag sogutmak iyi olur duye dusundum…. summitten mal getirme isini ben hallediyorum kendim tesekkur ederim…

Angelus
      Katılımcı
      acmecamaro wrote:
      sen kullanacaksan problem degil…elde kaldiysa ben alirim demistim…

twin turbo yaparsam yag sogutmak iyi olur duye dusundum…. summitten mal getirme isini ben hallediyorum kendim tesekkur ederim…

Peki cmtsi geliyormusun??

acmecamaro
      Katılımcı

maalesef, cts yemek sozum var daha onceden verilmis…

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.