Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Egr Valfi sorunu

5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #606
   gtagucu
   Katılımcı

   Merhaba arkadaşŸlar ;

   Arabamı servise soktum egr valfi bozukmuşŸ. Tamirci egr valfini şŸimdilik iptal etti çıkarıp düz boru taktı. Birkaç yere sordu orjinaline 275$ , uydurabilirizine 175$ gibi fiyatlar aldı egr valfi için. Ben yurtdışŸındaki sitelere baktım orjinal için 30-70$ arası fiyatlar buldum.

   YurtdışŸından egr valfi siparişŸi vermeyi düşŸünüyorum (bana 100$ civarına mal olacak) Sorum yurtiçinden bu civarlarda bir fiyata bundan bulabilirmiyim?

   Şöyle birşŸey aradığım egr valfi ;

   [img]http://j.b5z.net/i/u/2098530/i/DSCN2373_ezr2.JPG[/img]

   Alternatif olarak chip’imi yeniden programlayıp egr valfini komple iptalde ettirebilirim. Yalnız yabancı forumlarda okuduklarımdan kimi iptal edince güç artıyor motor düzgünleşŸiyor diyor, kimi güç azalıyor motor sapıtıyor diyor. Yani iptal olayı hakkında çok belirli bilgiler bulamadım. Arabasında egr valfini iptal eden varmı? Edince ne tür durumlarla karşŸılaşŸtınız iptal etmemi tavsiye edermisiniz yoksa aynen bir tane alıp takayım mı?

   Cevaplar için şŸimdiden teşŸekkürler

  • #9711
   XLR-V
   Katılımcı

   Bence ECU ,EGR ye gore programlandigi icin egr yi iptal eder ve yeniden reflash yapmazsan mutlaka birtakim problemler cikacaktir.
   Ama alternatif olarak dedigin chip’i yeniden programlamak ta mantikli
   Simdi katalitik konvertor bile iptal edilse problem cikarmadan arabayi kullanabiliyorsun ama EGR icin net bir sey diyemeyecegim .
   Bence en yetkili kisiler servisler ama ben yinede diger forumlardan arastirma yaptim senin icin

   How to Clean EGR Valve

   Bir bak istersen yukardaki linke

  • #9712
   Pontiac301
   Katılımcı

   camaronunkini yeniledim, önemli bir zımbırtı, burdaki cengaverlere inanıp orjinalini bozma derim, hava ayarları önemli, her boku ayarlayan abidik kubidik hortumlar ve fabrika valfleri sayesinde ben kılavuz değerlerinde benzini yakıyorum;)

  • #9713
   Angelus
   Katılımcı

   ArkadaşŸta orijinal gm varmışŸ 100$ a veriyor irtibat bilgilerini mesaj atarım sana.

  • #9714
   gtagucu
   Katılımcı

   GörüşŸtüm yarın gidecem uyarsa alırım. Yardım için saol

  • #9715
   acmecamaro
   Katılımcı

   ben iptal ettim, ama manifold non egr idi… ayrica positive crankcase ventilation sistemim var tabiii… bir sorun yasayacagini sanmam, bende z28 350 makineden soktugum duruyor… isine yararsa bir bak istersen…

5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.