Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Motor tipleri

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

ıyi geceler beyler,

Benim araca 2001 de amerikadan motor gelmişŸ değişŸmişŸ fakat motorun ne olduğunu özelliklerinin ne olduğunu hiç kimse söyliyemiyor. Sadece söylenen 85 sonrası bir motor olduğu.

Tip olarak resimdeki ZZ4 motorun aynısı fark sadece edelbrock performer kit var.Bu motorda 355 bg diyor fakat arabamın 355 bg olduğunu zannetmiyorum.

nal-24502609.jpg

Fakat başŸka birisi Goodwrench olabilir dedi bakıyorum o motorlara hiç bir benzerliği yok.Ne olduğunu motorun nasıl neresinden anlarız??? Acil Yardım… 🙄

piyu
      Anahtar yönetici

genelde buraya goodrench motor getirtiyorlar… hem ucuz hem guzel diye sanırım… 260hp olması lazım…

birde arabanın motorunun potansiyel gucu ile yere verdigi arasında fark olabilir… kontrol ettirmen gereken bircoksey var… ateslemesinden karburatorune headers’tan susturucusuna… bujiler, buji kabloları vs vs…

motor blogu uzerinde bir numara vardır… ondan aratıp bulabiliriz sanırım…

gtagucu
      Katılımcı

Belki 290hp’lik GMPP motordur? Yada ZZ4 shortblock getirtmişŸtir üstünü burda tamamlamışŸtır?

Bence en iyisi motorunun birkaç farklı açıdan resmini çek ve http://www.şŸirdgen.org’un engine swap forumuna gönder motorumun tipi nedir diye sor? Orda kesin söylerler binlerce motor manyağı dolu o forum.

AYBARS
      Katılımcı

Valve coveri söküp kapak numarasını ve block casting numberini verirsen makinanın ne olduğu ile ilgili bilgi verebiliriz sanırım.Block casting numarası driver side a yakın fire wall un ordadır.Fener, orayı temizliycek tel fırça ve bez ile makina yanına gidersen daha iyi olur. 😉
      Aybars

Angelus
      Katılımcı

Motorun ZZ4 olduğu belirlendi bugün serviste.. Subap ayarı yanlışŸ yapıldığı için tırmalıyormuşŸum bunca zamandır ……. 😈 👿 😈

AYBARS
      Katılımcı

Subap ayarını nasıl yaptılar?
      Aybars

Angelus
      Katılımcı
      AYBARS wrote:
      Subap ayarını nasıl yaptılar?
      Aybars

Daha yapılmadı eksikler var onları tamamladık toparladık yarın yapacaklar..

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.