Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Hangi Su Pompası ?

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      gtagucu
      Katılımcı

Merhaba ArkadaşŸlar ;

Arabamın su pompası damlatıyor bu yüzden değişŸtirecem. Edelbrock Victor serisi mekanik su pompası almayı düşŸünüyorum

Bu pompadan deneyen varmı? Güzel soğutur mu? Bunun dışŸında tavsiye edebileceğiniz pompa varmı? Bu civarda fiyatı olan?

Birde elektrikli pompa almaya değer mi? Yoksa mekanik pompa yeterlimi?

Cevaplar için TeşŸekkürler

transamumut
      Katılımcı

(mekanik)–WEIAND–Action +plus- 90 yada 100 dolar civarı olması lazım.Zaten bu marka çok kaliteli manifold filan üretiyor yani buna bi göz at derim.

Angelus
      Katılımcı

Edelbrock victor derim başŸka bir şŸey demem.

AYBARS
      Katılımcı

Ben Gm derim.
      Bu arada Angelus özel mesajlarına bir bak. 🙄
      Aybars

acmecamaro
      Katılımcı

muhum olan islevi :):):)
      weiand, flowkooler, eddy iyi markalardir, summit de alabilirsin…

gtagucu
      Katılımcı

Angelus sende Edelbrock’mu var? Varsa taktığında sıcaklıkta bir düşŸüşŸ hissettin mi?

gtagucu
      Katılımcı
      transamumut wrote:
      (mekanik)–WEIAND–Action +plus- 90 yada 100 dolar civarı olması lazım.Zaten bu marka çok kaliteli manifold filan üretiyor yani buna bi göz at derim.

Buna baktımda Weiland’ın serpentine belt sistemler için ürettiği pompası gözükmüyor summit’te benim arabama uyanı yok yani.

Angelus
      Katılımcı
      AYBARS wrote:
      Ben Gm derim.
      Aybars

Gelen gidem mesaj yok Aybars. Tekrar gönderirmisin?

Edelbrock su pompası yok bende ama takmayı düşŸünüyorum bu arada bunları yaptırmadan önce radyötörünü bir bakıma al tıkanma falan varsa açtır. Hafta sonu bende orta paneli yeniletip yeni hazırladığım alüminyum fan sistemini takacağım birde şŸanzıman ve yağ için radyotör ekletip sonrada su pompasını değişŸtirmeyi düşŸünüyorum..

Bu arada aldığın sis farlarını taktınmı nasıl oldu?

acmecamaro
      Katılımcı

bu arada serpentin icin “counterclockwise” su ponmpasi almalisin…summitte rotation lari kontrol ederek bulabilirsin…

AYBARS
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      AYBARS wrote:
      Ben Gm derim.
      Aybars

Edelbrock su pompası yok bende ama takmayı düşŸünüyorum bu arada bunları yaptırmadan önce radyötörünü bir bakıma al tıkanma falan varsa açtır. Hafta sonu bende orta paneli yeniletip yeni hazırladığım alüminyum fan sistemini takacağım birde şŸanzıman ve yağ için radyotör ekletip sonrada su pompasını değişŸtirmeyi düşŸünüyorum..

Yahu şŸu senin gönderdiğin son mesajı bir daha gönderirsen tekrar cevap yazayım.Temizlik yaptığım için senin son mesajıda uçurdum. 🙄 :D

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      AYBARS wrote:
      Ben Gm derim.
      Aybars

Radyatörün önceden bakımını yaptırmışŸtım bir tıkanıklık yok ama radyatörde bayağı yamuk durumda bütçeyi ayarlayınca onuda değişŸtirecem. Benim arabanın orjinalinde çift plastik fan var. Ben ekstradan summit şŸanzıman soğutucusu taktırmışŸtım.

Acmecamaro alacağım edelbrock pompa counterclockwise verdiğim linkte ayrıntıları yazıyor.

Sis farlarını taktırdım şŸöyle 2 resim göndereyim ;

kedivesis9gk.jpg

normalvesis0dt.jpg

Tüm cevaplar için TeşŸekkürler

Angelus
      Katılımcı

Mükemmel olmuşŸ bende düşŸünüyorum söle bişŸi önlere plaka yanlarına

WillVivian2.jpg

XLR-V
      Katılımcı

Cok guzel olmus :)
      Hem gorunus hem emniye bakimindan iyi bu arada Xenon falan da dusunuyor musun ?
      Bazi caponcu tayfalari taktiriyor ama onlarinki cogunlukla gosteris icin ama bence hem emniyetli bir surus hemde teknoloji itibaryle cok guzel olur

Angelus
      Katılımcı

Alta neon olmazsa olmaz parlement mavisi..

XLR-V
      Katılımcı

Hatta egzosdan alev cikaran bir kit bile taktirmislar Trans Am da ama ben acikcasi bu tip seyleri pek sevmiyorum veya soyle diyim ben asla ne marka olursa olsun oyle sova yonelik seyleri sevmiyorum bir tek sey haric .Ama tabii zevk meselesi onada saygi duyarim

gtagucu
      Katılımcı
      XLR-V wrote:
      Cok guzel olmus :)
      Hem gorunus hem emniye bakimindan iyi bu arada Xenon falan da dusunuyor musun ?
      Bazi caponcu tayfalari taktiriyor ama onlarinki cogunlukla gosteris icin ama bence hem emniyetli bir surus hemde teknoloji itibaryle cok guzel olur

Bütçeyi ayarladım mı xenon’da düşŸünüyorum ama o biraz uzun vadelik işŸ. Şu an üzerinde Osram silverstar farlar var + sislerde güçlü ampüllü, hafif beyazımsı ışŸık veriyorlar.

Angelus resimdeki ön tampon iroc-z tamponu mu? Senin arabanda sis yok mu şŸu an? Arabanın bir resmini göndersene.

Angelus
      Katılımcı

Şu an sis yok arabada.. benim araba iroc-z değil kırmızı bir iroc z vardı yanına almayı düşŸündüğüm kaçırdım onu gitti yok pahasına .. Resimleri upload ederim bir ara.

XLR-V
      Katılımcı

Kolay gelsin ,evet sis farlari dikkatimi cekti oldukca guclu bravo cok iyi secim yapmissin ;)

Angelus
      Katılımcı

Upload Error: Could not upload Attachment to ./uploads/forums/camaro.jpg.

hata veriyor 2 resim buldum 70 k dusurdum falkat yukaridaki hatayi veriyor.

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Upload Error: Could not upload Attachment to ./uploads/forums/camaro.jpg.

hata veriyor 2 resim buldum 70 k dusurdum falkat yukaridaki hatayi veriyor.

http://www.imageshack.us ‘a gir oraya upload et boyut önemli değil sonra orda direct link kısmını kopyala buraya [img]resim linki[/img] şŸeklinde yapışŸtır.

piyu
      Anahtar yönetici

hakan tekrar denermisin?

cözüldü sanırım…

Angelus
      Katılımcı

Bu geçen sene ilk aldıgim gunlerdeki resmi.. KardeşŸ kardes yatiyolar :) Aksam evden yeni resmi gonderirim baya degisti araba.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

çok hoşŸ arabalar birini bana hediye edermisin :D

Angelus
      Katılımcı

Şimdiki hali

Tümer ARCAN
      Katılımcı

allah sahibine bağışŸlasın. maşŸşŸallah baba. nurtopu gibiymişŸ. çok hoşŸ.
      özellikle siyah renk olması ayrı bi avantaj 8) banada banada banada 😥 😥

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.