18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      XLR-V
      Katılımcı

Aslinda biraz gec oldu ama yinede yazma ihtiyaci hissettigim icin boyle bir baslik gondereyim dedim .Her neyse Schmi kazandi ve cok memnun oldum hemde F-1 ile ilgili bir baslik olsun dedigim icin buraya mesaj gonderiyorum .
      Eger , motorsporlariyla ilgili baska bir forum acilirsa bundan sonra bu baslik oraya tasinirsa daha uygun olur diye de dusunmekteyim .
      Aslinda Tour De France ile ilgili de yazayim dedim ama cok fazla olur diye yazmiyorum :D

Angelus
      Katılımcı

Güzel oldu :) Formuladan nedense pek hoşŸlanmıyorum 2-3 kere oturup seyredeyim die zorladım kendimi pek bir keyif vermedi bana…veya tam konsantre olamıyorum olaya…

XLR-V
      Katılımcı

Benim cocuklugumdaki F-1 yarislari cok daha guzeldi ki o zaman degil boyle TR de yayin falan yapilcak adamlara Formula desen kimya formulu falan zannederlerdi ama simdi hersey cok degisti ama bence keyif vermemesinin en temel faktorlerinden birisi de FIA nin sacma kurallari ama su da var Schmi oldugu icin bende meraklisiyim cunku benim cocuklugumda bir tek o kaldi ve uzun yillar daha yarismasini istiyorum

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bende hiç sevmiyorum aynen kendimi zorladim falan ama hemen sıkılıyorum ve hiç heyecanli degil…

NOMAD
      Katılımcı

XLR-V bahsettiğin yılların F1 Tadını şŸuanda A1 de yaşŸamak mümkün , ne yazık ki A1 yayınlayan kanal yok. BirleşŸik arap Emirliklerinden bir sultan tarafından destekleniyor A1 dunya şŸampiyonası ve araçlar üretici firmaları degil ülkelerini temsil ediyorlar ve kıran kırana heyecan dolu yarışŸlar yaşŸanıyor.

XLR-V
      Katılımcı

Bu A-1 e Nigel Mansell,Christian Danner, Eric Comas gibi eski F1 isimleride katiliyor mu ? Cunku gecenlerde bir yarisin ozetini sansim oldu ama BAE de degil de RSA da yapildi bir ayagi ve diger eski F1 yariscilarida katiliyordu ve ulkelerini temsil ediyorlardi sanirim …

NOMAD
      Katılımcı

Evet link aşŸağıda:

http://www.a1gp.com

19 06 2006 tarihinde Türkiye de koşŸuldu bu yarışŸ.

http://www.a1gp.com/news/index.php?flashNavId=1&newsid=317

Anonim
      Ziyaretçi

Nascar ı izlemek bence çok daha zevkli.

firrebird
      Katılımcı

Bundan bi 4-5 yıl önce, F1 çok daha zevkli ve heyecanlıydı.. son yıllarda, güya daha fazla seyirci çekmek adına uygulanmaya başŸlanan garip kurallar sonucunda eski tadından çok uzak F1 :(

bu tarz kurallar bu organizasyonun heyacanını ve adrenalinini azalttığı gibi olayı spordan çok ticarete dönüşŸtürüyo.. bu da sinir bozucu bi durum bence

eskisi kadar olmasa da ben yine heyecanlanıyorum start anlarında, pit çıkışŸlarında.. çok şŸükür ki şŸumi hala yarışŸıyor ;)

XLR-V
      Katılımcı

Schmi , Magy Cours (FR) kazandi ve bir pistte en cok kazanma rekorunu (kendisine ait olan) gelistirdi . Su an bu rakam 8 daha artmasini diliyorum :) :)
      Bu arada kendisinin toplamda 88. zaferi oldu nice galibiyetler olmasini diliyorum ve bu arada 88. galibiyet ama sanki 1. gibi :D
      Cok sevincliyim hem Schmi ve Ferrari adina .
      NOT: Bu yaris motorsporlarinin 100. yili olmasi da ayri bir onem kazaniyor ilk Grand Prix 1906 da Fransa da yapilmis bunu da belirtmis olalim ;)

XLR-V
      Katılımcı

Michael Schumacher hafta sonu boyunca muşŸis bir performance gostererek, Hockenheim GP sini cok rahat bir sekilde kazandi … :D
      Ayni sekilde takim arkadasi Massa da kendisine eslik ederek Ferrari nin zaferine buyuk katki sagladi :)
      Sampiyonluk yarisi hem markalarda hemde pilotlar klasmaninda simdi yeniden basladi diyebiliriz
      Bu buyuk galibiyette emegi olan herkese sonsuz tesekkurler 😉

piyu
      Anahtar yönetici

bisi itiraf edeyim… iyi bir f1 seyircisiyim fakat bu sezonki ilk 2-3 yarıs sonrasında kopmustum… bu konu sayesinde tekrar seyrettim valla… xlr-v eline saglık :)

bu arada f1 ile ilgili ilgi ve bilgin ne seviyede?

XLR-V
      Katılımcı

Acik soyliyim bende …Hatta yarisin sonuna bakmiyordum bile bir de bazi izleyemedigim yarislari saat farkindan dolayi Eurosport’un sitesinden neticeleri alip, eger istedigim gibi degilse banttan verildigi zaman bakmiyordum ….Neyse ki son zamanlarda eskisi gibi olmaya basladi.(onunda sebeplerini aciklayabilirim)
      Bu arada, cok memnun oldum eger benimde kucucuk bir katkim olduysa Schumi’nin farkini seyretmende o da ayrica bir guzel bir sey benim icin .Bende konuya gosterdigin ilgi ve bu basliki tasidigin icin tesekkuru borc bilirim .
      F1 ile ilgim cok onceleri basladi hatta daha o zaman F-1 TR de hic bir kanalda yoktu ve benim cocuklugumda simdiki gibi akulu araba falan da pek yaygin degildi,mekanik bir arabam vardi ve onu kullanirken adeta kendimi Mansell,Prost, Senna,PAtrese,De Cesaris olmaya calisirdim .
      Bilgim ise fena degil simdikiler kadar gecmis yarislar hakkinda da bilgi sahibiyim bu arada diger motorsporlari ve Ferrari F1 Forumuna da uyeyim .Devamli gorus alisverisinde bulundugum kisiler de var ki onlar tam bir F1 meraklisi 😆
      Senin nasil bilgi durumun ? Bu arada FIA’nin resmi sitesinde anket vardi onada katildim ,F1’in gelecegi ile ilgili sorular veya sizin F1’niz nasil gibilerinden .Hala devam ediyor mu bakmadim ama kazanana guzel bir notebook var 😉

piyu
      Anahtar yönetici

bu topic sanki özel yazısma gibi oldugundan rahat yazıyorum… esasında özel yazılabilir ama sorun degil…

http://www.grandprixturkey.com isimli f1 konulu bir sitem var(esasında tum grand prix’ler olsun istiyorum ama en azından calısan 1 konu olsun diye f1 istiyorum)… domain enfes fakat hic zaman ayıramıyorum… güncel yazılara (suanda burada oldugu gibi) ihtiyacım var.. ama bunlar cok teknik ya da baska sitelerden calıntı olmasın istiyorum… biraz zaman ayırmak istermisin? site mambo denilen hazır portal tabanlı oldugundan birsey yazmak eklemek cok kolay… herhangi birsey bilmeye gerek yok…

XLR-V
      Katılımcı

Site ismi cok guzel secilmis :) .Zaten hosuna gitsin diye degil cunku zaten buna ihtiyacin yok soylemiyorum 😉
      Tabii benim icin gurur verici bir sey olur elbette :D
      Soyle bir bakayim nasil bir bir sey .Bir de ne yapmam gerekiyor onuda soylersen sevinirim ki elimden gelenin en iyisini en iyi sekilde verebiliyim

piyu
      Anahtar yönetici

Cok kolay ogrenilen bir sistem… özelden detayları iletirim…(bende ogrenme surecindeyim)… bu arada esas noktayı soylemeyi unuttum… esasında sormadan once bunu dusunmeliydim… siteyi ingilizce planlıyorum… ingilizce bildigini tahmin ediyorum ama once bunu sormalıydım (acele ettim :) )

esasında yazarken bile celiski yasadım… halen tam karar verememisim… biraz daha dusunup yazayım :)

domain’in hikayesi ilginc… birkac websitesi yaptım tanıdıklarıma… sonra baska biri ile f1 projesi konustuk… ben cok fazla site yapmadıgımdan domaini ben arayıp bulurum dedim… ara ara 2-3 gun sonra bunu buldum… baktım domain enfes kendime aldım :) daha sonra websitesi icin konustuklarıma siz kendinize bulun dedim :)

XLR-V
      Katılımcı

Ingilizce olmasi cok daha iyi bakarsin Turk olmayan kisilerde siteye uye olur boylece daha verimli ve uye sayisi bol bir site sekillenir .
      Ingilizce biliyorum ki zaten bilmek zorundayim bir cok guzel sebep yuzunden ve diger uye oldugum forumlar da Ingilizce .Kaldi ki kendi sitem var onuda Ingilizce hazirladim ama daha onun da cok eksigi var .Bu arada bizim sitenin yani AA nin da Ingilizce kismi olsa yada su olsa ben yahoo da bazi Italyan ve Alman sitelerini baktim mesela Schumacher ile ilgili olanlarina yaninda ana sayfanin bir translate kismi var , ona clickleyince site bir kac saniye icinde Ingilizceye cevrilebiliyor .En azindan yazi yazmasamda anlayabiliyorum ne yazilmis diye .
      Mesela bizim bu sitede de olsa ama mesela Ingilizce bilen birisi database deki yazilan seyleri Turkce daha olsa anlamasi mumkun bakarsin uye de olurlar .

XLR-V
      Katılımcı

Michael Schumacher , kariyerinin 91. zaferini degisken sartlar altinda yapilan Cin Grand Prix’ini kazanarak elde etti.
      Ustteki sIradan giris cumlesini birakip,biraz da hislerimi katarak yorum yazacagim .Evet, uzun bir aradan sonra bu baslik altina keyifli bir sekilde yaziyorum ,tesekkurler ederim buradan bu galibiyette katksI olan herkesi de kutluyorum .
      MuşŸis bir yaris oldu her an bende biraz endiseliydim cunku yagmurda BS , Michelin kadar iyi degildi ama sonunda istedigimizi elde ettik 😉
      Simdi hersey son 2 yarisa kaldi hatta haftaya yapilacak olan Japan GP de tur bile atabiliriz ama simdi bunun hesabini degil de sezonu cift zaferle kapatmanin hesabina bakalim
      Ama yagmur olmasin haftaya 🙄

duygu_01
      Katılımcı

emeklilige ayrılırken yenılmesını istiyorum şŸiddetle

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.