Ana Sayfa Forumlar AA Club Plan ve Projeler Biraz plan&proje yapalım (AMERıKAN GARAJ)

27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

ArkadaşŸlar,

AA-Club projesi altında daha önce de üyeler tarafından konuşŸulan GARAJ projemize hayat verelim diyorum…

Yapmamız gereken öncelikle Amerikanı olanların kac amerikanı var ve garaja ne amacla katılmak istediklerini yazmaları…

mesela daha once Ata sadece garaj amaçlı kullanabilirim demisti…(yanlıs hatırlamıyorsam tabi) araba belli periyodlarda yıkanır yıkama parasını da aidat gibi düşŸünebilirim demisti…

buna benzer bircok dusunce vardı….

hadi simdi detaylandıralım ve yavas yavas hayata gecirelim… mesela garaj projesinde özellikle istenilen konuları cıkarmak lazım…

auyilmaz
      Katılımcı

Merhaba,

Garaj projesi hakkinda bir bilgim yok, ama katilmak isterim.

Maalesef amerikanlarla kotu bir mazim oldu. Su an VW ile takiliyorum, Kocaeli Otomobil Fuarinda sergilenen siyah VW… :) Tabii ki onunla garaja girmeyecegim.

Su an icin sadece gelip birseyler ogrenmek, bir arac toplanacaksa orada bulunup birseyler ogrenmek, gerekirse arabalari da yikariz, destek olabilecegim seylerde destek olmak icin katilabilirim.

Garaj olarak kullanilabilecegi gibi, otomobilleri toparlamak icinde kullanabiliriz sanirim. Su siralar degil, ama ileride tekrar bir amerikana baslamak istiyorum, ileride bende aracimi dahil etmek isterim. Tahminimce bu isi bilen arkadaslarla daha rahat, daha sorunsuz araclarimizi toparlayip adam edebiliriz.

Hafta sonlarinin ortak mekani olabilir…

Siz neler konustunuz bilmiyorum, ama ortak bir garaj projesi guzel olacaktir. Sahi garaj nerede olacak?

Bu arada ben UFAKLIK… Birazcik buyudum… :)

Pontiac301
      Katılımcı

ben sadece muhabbete katılırım:) benim garajım var allaha şŸükür, birde zaten izmitte yaşŸıyorum yahu:)

auyilmaz
      Katılımcı

Pontiac301, Mehmet bu sen misin? :) Ya ozelden atmam lazim ama orayi gormezsin simdi, ne yapiyorsun? Gel merkeze oturalim… :) Ben Umit…

Neyse konuyla alakali olsun, ben Garaja varim… :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

şŸimdi istanbulda olup cabimde paramın olması vardı of ooooooooofffffffff

piyu
      Anahtar yönetici

Şuanda uzun uzun yazacak fırsatım olmadı ama cevapsızda bırakmak istemedim.

ǜmit ıstanbul Anadolu yakasında biryer olması birçok açıdan avantajlı… Ama detaylar zaten dahil olmak isteyen kişŸilerden yavaşŸ yavaşŸ gelecekki, devreye alalım dediğimizde hepberaber hareket edelim…

Bu projenin devamını da planladık ama dediğim gibi herkesin birşŸeyler yazması ve bilgileri bekliyorum…

Angelus
      Katılımcı

Garaj nerede olacak? Nerede planliyorsun. Ben katılırım.

auyilmaz
      Katılımcı

Acikcasi Anadolu yakasinda olmasi benim acimdan da iyi olur Dogan Abi… Ulasimda bir sorun yasamamis olurum. Karsi taraf benim icin cok zor oluyordu.

Zaten AA ile ilgili cogu sey Anadolu yakasinda oluyor. Ustalar o tarafta, galeriler o tarafta, ulasim rahat… Bencede avantaji cok olacaktir.

Angelus ile beraber 4 kisi ettik…

Diger arkadaslar, hadi katilim bekliyoruz artik, zevkli bir olusum icinde olmak istemez misiniz?

piyu
      Anahtar yönetici

ümit kendini 2 mi saydın :) :) :)

dur daha 3 olduk… hatta siz 2 araba oldugunuz, bende 3.kisi oluyorum…

semt secmedim ama buyuk bir garajı ucuza bulabilmek icin merkezi yerlerden uzaklasmak lazım…

Lowrider
      Katılımcı

ikitelli de ki Atatürk sanayide büyük ve ucuz dükkanlar varmışŸ.
      Acmecamaro demişŸti gecen gun 6 amerikan içine sığar dükkanın diyodu.

piyu
      Anahtar yönetici

valla 6 amerikan bana gore az… ben 20-30 filan dusunuyorum… o zaman herkes makul bisiler oder ve buyuk ferah biryer olabilir…

gerci o zamanda nerde cokluk orda .okluk olabilir…

dusunmek planlamak lazım…

firrebird
      Katılımcı

Garaj olayına bende varım ;) hoşŸ, bu projeye başŸtan beri varım ya ;)

Doğan, abi 20-30 arabalık bir garaj başŸlangıç için biraz abartı değil mi? Tabi bu biraz da talebe göre şŸekillenir.

Ben tutacağımız yeri garaj amaçlı kullanmaktan çok tamir-bakım,öğrenim, bilgi paylaşŸımı vs olayları için kullanmayı düşŸünüyorum.
      gerçi garaj amaçlı kullanım noktasında mevsim de önemli bir rol oynuyo, park yeri konusunda bir sıkıntım yok ama kışŸ aylarında arabayı unutmayı düşŸünüyorum. dolayısıyla kışŸ aylarında garaj olarak da kullanabilirim.

Bunun dışŸında garajın lokasyonu konusunda Anadolu yakası daha uygunmuşŸ gibi geliyor.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ulen şŸimdi bi AA sı olması vardı insanın 😥 oooooooffffff ooooffffffff

piyu
      Anahtar yönetici

isin dogrusu belli bir katılım sayısı ve aylık aidat ile kirayı birebir karşŸılayabilirsem…kalanı daha kolay oluyor… mesela 1000 ytl kira 20 araba x 50ytl aylık aidat eder… (hesap düz olsun diye 1000ytl dedim)

bunun dışŸında garaja vcd-dvd-poster-takvim vs ile fon yaratabiliriz…

bunun devamı da kafamda ama ben tumunu birkerede soylemiyim… yavas yavas bisiler cıksın sizden de… garajı hem tamirat hem garaj hem hobi…hem bulusma noktası olarak kullanabiliriz… güzel bir grup-klüp-arkadaslık ortamı olabilir…

bu projeye amerikan’ı olan arkadasların buyuk bir katılım saglaması gerek diye dusunuyorum… benim zaten suanda bir amerikanım yok, maksat birlik beraberlik…

piyu
      Anahtar yönetici

garaj amaclı kullanmayı dusunen arkadaslar… genelde kısın amerikan kullanmak zor oluyor… arabanız diger kardesleri ile beraber kapalı bir yerde tertemiz dursa enfes olmaz mı? kapalı garajlarda abonelik ne kadar bilmiyorum ama 80-90ytl’den az olacagını sanmam…

auyilmaz
      Katılımcı

Hakikaten kapali garaja abone olunacagina herkesin arabasi bir arada olsun, boyle sira sira dizilirler, bizde gidip izleriz. :)

Arka taraflari araclarimizi parkederiz, kapali garaj niyetine kullanilir, on taraflarda Amerikanlari toplariz, ayrica iste oturmaya, takilmaya yer olur.

Yani hem sohbetimizi yapariz, hem otomobilimizi yapariz, bitince de garajindaki yerine koyariz, bazi gunlerde basariz birlikte marsa!

Ben eminim ki boyle bir garaj hic bos kalmayacaktir, evde kos kos televizyon basinda zaman gecirecegime, gelirim burada birseyler yaparim ki, benim gibi dusunen insanlar olacagindan eminim, onlarda gelecektir, muhabbet arasi neler olur neler!

Lowrider, ustadim 6 arac sigarda oralara, sadece sigar! :) 3 bilemedin 4 arac en ideali oralar icin, ki bencede yapilan yer buyuk olmali… Sonucta maksat birlik olmak, bir cati altinda toplanmak…

Senelerdir buna ugrasildi, bir turlu beceremedik gitti. E yapalim artik su isi…

Evet millet ne diyorsunuz? :) Ayda 50milyon nerelere vermiyoruz ki?! Bence cok degil!

Tümer ARCAN
      Katılımcı

valla daha AA yok bende olsa bi dakka durmam katılırım. ama haberiniz olsun. böle bi garaj olayına girerseniz.beni başŸınıza bela edersiniz. almazsanız içeri her türlü şŸeyi yaparım yani AA ları görmek için. eylem meylem duygu sömürüsü 😉 kendimi kapıya zincirler t-shirte v8 im tuttu falan yazarım.hafta arası olsun da bu eleman izmite gitsin okuluna girsin sınavı olsun bişŸeyi olsun diye tüm AA camiyası eyüp sultanda dua edersiniz :P benden demesi 😉 şŸimdiden pişŸman olacağınız bişŸey yapmayın diye uyarayım dedim yani 😆

auyilmaz
      Katılımcı

amerikandelisi, bende Kocaeli Universitesi’ndeyim, IIBF Isletme… Zaten maksat AA severleri bir araya getirmek, ileriye dogru sende yaparsin bir AA… :) Gerci piyasa eskisi gibi degil, 3-5 fiyata alip rahat rahat toplayip, dolaniyordun, simdi piyasa balon olmus. :)

Katilim bekliyoruz, hadi arkadaslar varim bende diyeceksiniz ve baslayacagiz… Dusunun hafta sonlari ayni kafadan insanlarla birliktesiniz! Bu ortam kacmaz!

Forumlara bakmayanlara da soyleyelim bunu, onlarda gelsinler arkadaslar, bu olusumu istediginizi biliyorum, bu bizim hayalimiz…

Lowrider
      Katılımcı

abi 20 aracın sığabileceği bi yeri 1.000ytl ye kars da bile bulamazsın ben söliyim.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

auy82 inşŸallah bigün olur ama okul bitmeden zor görünüyo bu işŸ. bekliycez artık. :? msn me ekledim seni sakıncası yoksa. bu izmitte AA dan anlayan pek kimse olmuyo.

piyu
      Anahtar yönetici
      Lowrider wrote:
      abi 20 aracın sığabileceği bi yeri 1.000ytl ye kars da bile bulamazsın ben söliyim.

neden bu tip bir fiyat uydurdum… sirketin deposu var… muhtemelen 70-80’e yakın arac alır ve kirası 1250ytl(gerci eskiden kiralanmanın avantajıdır…ayrıca yer kayısdagı… kozyatagının arkasında 15dak. dilan bana göre sehrin gobegi bile sayılabilir)… bende 20 alsın 1000ytl’ye bulalım filan diye dusundum… ama rakamlar ne kadar gercekci arayıp bulmak ve bulamamak sürecinde görülecek bisi…

3-4 araba icin yapılacaksa ben istemiyorum… gerci o zaman daha sorunsuz olur ama ben buyuk bir is yapabilmek istiyorum… iste o zaman gercek bir grup-klüp olabilirz…

zannetmiyorum ki bu tip birşŸeyi kimse denemişŸ olsun…

not: bu olayı simdi burada konusuyoruz… gelistikce sitenin diger sayfalarına tasıycam… fikirler bekliyorum…

auyilmaz
      Katılımcı

3-4 araba icin yapilacaksa zaten benim yerimde var, pek anlami kalmiyor olayin…

Ya birde gonulluler gelse, gormuyorlar mi bu sayfayi?

merdogdu
      Katılımcı

Selamlar arkadaslar

Görüyorum ki cok güzel fikirler cıkıyor. Keske ıstanbulda yaşŸasam ve bu olaya katılsam. Bir AA m yok ama birgün mutlaka olacak inşŸallah. Garajınıza gelip arabaları seve seve yıkarım, bi güzel okşŸarım onları:)
      Umarım bu fikri hayata gecirirsiniz ve bana da gelip sizlerle tanışŸma, engin bilgilerinizden faydalanma ve o güzellerle tanışŸma şŸansını verirsiniz.

Takipteyim…

piyu
      Anahtar yönetici

Arkadaslar su garaj olayında biraz netlik var… ne gibi? mesela goztepe e-5’in yukarısında cok uzak olmayan biryer duydum… ama o civarda birseyler bulunur sanırım… 300m2 civarı 500ytl filan ve 10-15 araba alırmıs… bu durumda hayallare daha da yaklasıyoruz…

Suanda kesin katılırım diyen birtek Angelus (Hakan)ı duydum…. bu konuyu ciddiye alalım… yapılmayacak birsey degil… isin dogrusu ben daha az kira verilebilecek ve daha garanti birsey dusunuyorum ama bu hali ile bile cok uzak degil… emin olun…

ondan sonra planın detaylarını ve devamını yaparız suanda sadece arabanıza garaj olacak kaldır sok ufak tamiratları kendinizin yapabilecegi biryer olacak… herkes elindeki ufak tefek el aletlerini de getirirse baslıca eksikler tamamlanmıs olur… sonrasında daha buyuk islere girisilebilir…

arada bu konuya dikkat cekicem haberiniz olsun…

Emre Þan
      Katılımcı

50 ytl aidat, kışŸın kullnabileceğim kapalı bir garaj ve hepinizle görüşŸebileceğim ortak bir platform ve anadolu yakası çok cazip. benide sayabilirsiniz.(göztepe soyakta oturuyorum)

erdy_camaro
      Katılımcı

Merhaba ArkadaşŸlar;
      Ben de hepiniz gibi DOÐUŞTAN bir AA hastası ve fanıyım ancak fan olarak kalmak değilde bir AA mın olmasını istiyorum ama daha ehliyet bile alamadım şŸu üniversiteyi kazanıp oraya bir AA ile gitmek ve herkesin bakışŸlarını AA mın üzerine toplamak isterim. Bakıyorum da bir AA garajı üzerinde çalışŸmalar başŸlatılmışŸ tabii bunlar her AA cının bir hayali ama artık bence de hayal olmaktan çıkması lazım değil mi?
      Artık bu garaj işŸi (umarım) nerde olursa olsun alacağım Impala ile gelip hepinizle tanışŸmak ve birarada olmak istiyorum.
      Garajımızın kolay bir şŸekilde olması dileğiyle . . .

piyu
      Anahtar yönetici

bir tanıdıgıma toplamak uzere bir amerikan aldık… proje asamasında bir garaja ihtiyacı var… ciddi ciddi dusunuyoruz ama işŸimden artan zamanım cok kısıtlı ve ancak dinlenebiliyorum…

garajı da acıp terketmek olmaz… :)

zimazima
      Katılımcı

benim param olsa hayalimdeki işŸ bu.işŸ dedim evet doğruda.ama benim projem biraz daha farklı.sadece garajla bitmiyo yani.önemli olan klübü kurmak.gerisi gelir zaten.istanbul’da yapamazsanız -ki mümkün değil- hiçbiryerde yapamazsınız.baba sen klübü kur, yeri ayarla, üyeler zaten gelir.ama üyelik sistemini çok iyi ayarlaman gerekir.yıllık aidat belirleyip istenirse kredi kartına bölmek bana mantıklı geliyor mesela.sonradan çatlak ses falanda çıkmaz.zamanla büyür bırak garajı city olur bence

27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.