Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) önden çekiş vs arkadan itiş

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      exonotzor
      Katılımcı

şŸu önden çekişŸ
      yaa hangi aklı evvel icat etmişŸ şŸu önden çekişŸ sistemini anlamıyorum ,, bence tamamen maliyetleri düşŸürmek için uydurulmuşŸ bir saçmalık. ben en ufak bir yararını bilmiyorum ,, bazıları viraj kabiliyeti güvenligi filan diyor ,, bikere önden çekişŸ bir arabada viraja biraz hızlı girerseniz , birde ayagınız biraz gaza dokunuyorsa bitti , önden kaymaya (underdrive) başŸlıyorsunuz ,, yapacak hiç bişŸeyiniz yok ,, direksiyonunuz yok frenleriniz yok o durumda ,, tek yapacagınız biraz gaz kesip tekerlerim tutsun diye dua etmek.. birde düşŸünsenize , frenler önde , güç önde , direksiyon önde ,, arkası ise tornet tekeri sanki ,, komediye bakın

ya arkadan itişŸ
      öncelikle , frene bastıgınızda asıl gerilimön tekerlerde olur ,, araba öne yıgılır ,, gaza bastıgınızda ise araba arkaya yıgılır , güç arka tekerlerde olunca yola daha iyi aktarılır ,, arkadan itişŸ bir arabada kalkışŸ yapmak arkanızda biri çarpmışŸ gibi olur ,, güzeldir ,, hele hele virajda biraz fazla gaza dokunun arkakopar (overdrive) yani arkanız kaymaya başŸlar , bunda ise yapılacak şŸey bellidir , biraz direksiyonla kontra vermek ,, hiç birşŸey olmaz istediginiz gibi dönebilirsiniz virajı ,, ayrıca allahın insanlara bahşŸettigi o çok güzel yanlama duygusunuda yaşŸayarak

benim tercihim arkadan itişŸtir

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

o yanlamayı diger arkadan itişŸ arabalar yapmaya calısıyo(amerikanlar dişŸinda) fakat amerikanın yanlaması gibi yanlayan araba tanımam

DRIVER34
      Katılımcı

bunun muhabetini bir yerde etmişŸtik baya savunmuşŸlardı bunu bende arkadan çekişŸi tercih ediyorum belki böyle arabaları kullanmaya alışŸkın olmamdandır yada yeni arabalara olan gıcıklığŸmdır.(bazı modeller hariç):)

araba dediğŸin düz vites ve arkadan itişŸ olacak mekanik olacak ki sorunu çözebilesin dimi bu bana şŸöförlük gelmiyo yani mesala araba 2005 model
      yok park sensörü zar zurt neyse yok yol bilgisayarı arabanın yağŸı ne zaman değŸişŸicek söylüyo falan haz vemiyo yani km bakacan park ederken gerekirse kapıyı açıp bakacan arkana bide marşŸa bastın mı motor sesi neyse anlatmama gerek yok konu dağŸıldı… [b:9f4cf1f37a]bencede arkadan itişŸ[/b:9f4cf1f37a]
      :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

zaten gercek maco arabası AMERİKANLARDIR amerikan kullanmak her yigidin harcı degil 8)

exonotzor
      Katılımcı

driver34 iyi bir konuya deginmişŸ ,, bide onungibi bende uyuz oluyorum şŸu bilgisayarların araba sürmesine ,, igrenç bişŸey ,,

mesela elektonik kontrollü gaz kelebegi ,, yaa ayagımla kelebek arasında fiziksel hiçbir bag yok ,, beyinle kelebek arasında var ,, şŸimdi kim sürüyor arabyı ,, ben gazı köklüyorum , belki yüksek viteste tam yanma saglanamayacak ,, ama canım köklemek isterse arabam yok olmaz aşŸırı besleme olur benzin verimli yanmaz diye gaz vermiyor ,, yada patinaj çekeceksin diye gaz kesiyor ,, yuhyaa arabanın parasını ben veriyorum arabayı beyini sürüyor

şŸimdiki arabalarda ,, frenlerde hızına yol tutuşŸa göre kendi devreye giriyor vs ,, direksiyonda elektronik kontorllü hidrolik ,, bide otomatik vites ise araba ,, hiç boşŸuna söylemeyin ben şŸöförüm diye

DRIVER34
      Katılımcı

aslında bazı güvenlik önemlerine karşŸı değŸilim ama dedğŸin gibi araba sürmek anlayışŸı farklı olunca insanların tercihi yöneliyo tabi tabiki zevkler ve renkler tartışŸılamaz

gerçi eski arabaya binmek zevk işŸidir ben 83 granadaya biniyorum oda otomatik vites ama beni çeken tek yanı kaputun altındaki v6 sırf bu yüzden teyp bile yok arabada motor sesini dinliyorum :) kullanma çok tatmin edici değŸil tabiki otomatik olmasından dolayı ama yinede seviyorum arabamı :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bence asıl konu şŸu neden önden çekişŸ kullanıyolar

bence cevap bir cismi itmek çkmekten daha zordur ama belirli bir kuvvetten sonra çekmek zorlaşŸır siz kayarsınız , yani yavaşŸ arabalar veya küçük arabalar önden çekişŸle sunuluyor nedeni ekonomi..

ancak arabada sürat konfor güç olaya dahil olunca öyle bir araba çekilemez itilir : ))) ,,

sonuçta güç ==== arkadan itişŸ
      önden çekişŸ ==== basitlik

bir şŸey daha sölicem önden çekişŸli bir araba asla 0-100 e 5 sn altında çıkamaz bence, önüne 1 ton yük bağŸlanırsa belki

DRIVER34
      Katılımcı

[quote:a8ddf1d5c5=”TEMPEST”]bence asıl konu şŸu neden önden çekişŸ kullanıyolar

bence cevap bir cismi itmek çkmekten daha zordur ama belirli bir kuvvetten sonra çekmek zorlaşŸır siz kayarsınız , yani yavaşŸ arabalar veya küçük arabalar önden çekişŸle sunuluyor nedeni ekonomi..

ancak arabada sürat konfor güç olaya dahil olunca öyle bir araba çekilemez itilir : ))) ,,

sonuçta güç ==== arkadan itişŸ
      önden çekişŸ ==== basitlik

bir şŸey daha sölicem önden çekişŸli bir araba asla 0-100 e 5 sn altında çıkamaz bence, önüne 1 ton yük bağŸlanırsa belki[/quote:a8ddf1d5c5]

+1

exonotzor
      Katılımcı

bir tonla da zor çıkar gibi :)

arkadaşŸımın woswosu benim 97modeoyu ilk 5 metrede geçiyor :) arakadaşŸın arabsı yarı gücünde olsabile ,,

ama ben ençok virajın sonlarına dogru gazı köklemeyi seviyorum arakdan itişŸte ,, tatlı tatlı kaymak :)

exonotzor
      Katılımcı

dedigim woswosun egelencesini izleyin

tabi burda başŸrolde arkadan itişŸ ve çivili lastik var :)

http://djdeeles.vectorstar.net/ivirzivir/Tosbaga_drift.wmv

DRIVER34
      Katılımcı

seyredemedim açmadı ama biliyorum vosvosların ne harikalar yarattıüını hele bide porsche motoru falan varsa yada nos hehehe!!!!! harbiden yıkıyolar

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

abi one ya o woswos görünümlü ama ne :?:

baya baya gidiyo

gtagucu
      Katılımcı

[quote:ad7605f2c8=”TEMPEST”]
      bir şŸey daha sölicem önden çekişŸli bir araba asla 0-100 e 5 sn altında çıkamaz bence, önüne 1 ton yük bağŸlanırsa belki[/quote:ad7605f2c8]

O kadarda değŸil Amerika’da önden çekişŸli 9 sn.’lik drag arabaları var. Gerçi her kalkışŸta ön takımları komple dağŸıtıyorlar :))

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

gta kardeşŸ

0-100 km si mi 9 sn. yoksa 400 metreyi 9 sn. de mi bitiriyor bu arabalar

gtagucu
      Katılımcı

400metre 9 sn. olarak kastettim yoksa 0-100’ü 9sn. olan önden çekişŸli bolca mevcut 😉

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.