Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) unutamadıklarınız……….

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      DRIVER34
      Katılımcı

evet arkadaşŸlar ben epeydir üyeyim ama pek aktif olamadım heralde artık aktifleşŸeyim dedim artık afınıza sığŸınıyorum hayırsız üyede olmak istemiyorum açıkçası 😉

şŸimdi ilk kullandığŸınız ve unutamadığŸınız arabalar neler hadi ilki benden

çocukluğŸumun arabası babamın göz nuru buık skylark fotosunu yakında koyacam…
      şŸöförlüğŸü öğŸrendiğŸim ilk araba 1952 ford consul biliyormusunuz bilmiyorum ama geri vites kolu koltuğŸun altındaydı.. AS 927 plakalı ve ördek başŸı yeşŸiliydi rengi
      ve ilk satın aldığŸım araba 1973 opel rekord altından tornavidayı sokunca içeri giriyordu hazin bi kazada kaybettim
      ve cıtroen deşŸova onu bilen bilir zaten
      ve şŸimdi 1983 ford granada üzüyo biraz ama iyi anlaşŸıyoz yine

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

67 biscayne L6 250 lik otomatik birkez yoldan çıktım uçurumun kenarında spin attım (çamurda hız felakete yol açabiir), bir kerede tren yoluna uçarak indim : )))))

kullanmayı ıvır zıvır arabalarda öğŸrendim ama o arabada gerçekten araba kullanmayı öğŸrendim

DRIVER34
      Katılımcı

benimde oldu bööle bi tecrübem alkollü araç kullanmanın bedeliydi bu
      ön tekerler yaklaşŸık 10 metre ilerde bulundu gerisi ni düşŸün artık hala aynı yoldan geçerken aklıma gelir

exonotzor
      Katılımcı

benimki sizinkiler yanında biraz komik kalacak ama 92model dogal L yi unutmayacagım :) ayagını gazdan çeker çekmez stop ediyordu ,, patinaj çekemiyordu , rolantide titrmiyor sallanıyordu :) , 6 7 kişŸi bindiginizde diferansiyelden ses eliyordu :) bir kasise yaklaşŸatıgında stopedince (hele hava biraz soguksa) bidaha zor çalışŸacagından gaza frene ve debriyaja aynı anda basmanız gerekiyordu :) marşŸ motoru ve akü dandik oldugundan sabah çalışŸtırman için biriki deneme hakkın oluyordu :) bunun için yokuşŸa parkediyordum çalışŸmayınca 2 de salıp yokuşŸun altında çalışŸtırıyordum :)

dogana arakdaşŸları alıp biryere giderken şŸöyle bir konuşŸma geçmesi çok dogaldı “arkadaşŸlar buji kablosu çıktı herlade benbi takıyım” :) fanı devreye sokan müşŸür bozuk oldugundan yokuşŸ çıkarken hararet yapardı genera çeker kaputu açardım , inişŸler boşŸta son sürat tabi sogusun diye :)

ben araba sürmeyi ondan ögrendim ,, hala trafikteonlardan görünce hoşŸuma giderler

DRIVER34
      Katılımcı

valla çok hoşŸ ama işŸte oluyo bende ilk araba topladığŸımda taburede araba kullanıyordum
      sanayi içinde
      hiç unutmam bi gün evden çamaşŸır makinasını alacam bozulmuşŸtu..60 küsür model bi skoda
      fren yok 1. vitesle geri çalışŸıyo bide el freni
      bizim çırağŸı aldım yanıma gidiyoruz
      makinayı koyduk tabi o muavinlik yapyo bana rampa çıkacaz çıkmıo araba
      vitestenattı geçmiyo vitese
      abi arabayı geri viteste sokak aralarından falan gidiyoz bu arada arkamı görmüyom çocuk tavandan arka camın ordan yön verdiriyo bana
      çok komikti yaa hiç unutmam

exonotzor
      Katılımcı

hahahah 😆 😆 😆 😆 😆

benimki sıfır araba kalırmışŸ o skoda yanında

DRIVER34
      Katılımcı

doğŸru valla ama garibim çok kahır çekti biz dükkanda onu yolda kalan arabalara gitmek için kullanırdık o hale gelmeden önce ama ööle yada bööle hiç yolda kalmadı bi şŸekilde ulaşŸtırdı bizi gideceğŸimiz yere en son o vites olayından sonra hurdalığŸa gitti araba

exonotzor
      Katılımcı

şŸimdi böyle bi arabayı unutmak mümkün mü? :)

DRIVER34
      Katılımcı

sen son noktayı koydun zaten şŸimdi
      ne diyeyim unutulmaz tabi var galiba onun da bi fotosu bilgisayara aktarayımda koyayım siteye bi ara

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.