Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) 96-97 Alfa 145 1.6 vs 94-95 Civic Si HB

• Bu konu 19 yanıt içerir, 8 izleyen vardır ve en son 19 yıl 2 ay önce ozz tarafından güncellenmiştir.
19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Szopen
      Katılımcı

Beyler yaza araba alacam, araba öğŸrenci arabası olucak ve hem benzinden hemde bir eve iki Amerikan olmayacağŸından yukardaki arabalardan birini alıcam. Bunu buraya yazmamın nedeni siz Amerikancı kardeşŸlerimin karşŸılaşŸtırmada objektif olacağŸına inanmam. Evet hangisini almalıyım, yedek parça, servis ağŸı, sağŸlamlık, vs.. Ayrıca en fazla 13 milyara başŸka önerebileceğŸiniz araba varsa onuda yazın.

Not: Gönül isterdiki 4 kapı direksiz 454 otomatik klimalı bir amerikan alayım ama benzin işŸte ahhh 😥

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bence alıcaksan honda al alfa alma cunku alfanın parcaları pahalı ve turkiyede hondanın parcası oldugu kadar yok honda daha mantıklı 😉

faceless
      Katılımcı

Bence kesinlikle ve kesinlikle honda ALMA!!!!!!!!!!!! arkadaşŸda var 96 veya 97 si satmak istiyor benim bildiğŸim 5 ay oldu hala satamıyor.ve araba köfte arabası gibi oluyor az bastığŸı zaman. arabayı sıkışŸtırmıyor bile.. alfa alıcaksanda son sahibi olursun bence araba almadan sadece fiyatına değŸil elinden nasıl cıkartıcağŸınıda düşŸün.. sonuçta dünya hali..!!

ozz
      Katılımcı

illaki honda yada alfa alacaksan..hondayl oneririm..parca-servis ve satls olarak alfadan daha mantlkLl ama..dersen ki baska ne araba alabilirim(amerikan harici) renault, tofas fiat yada mercedes daha antlkLI..cunku tofas ve renault..cumhuriyet altlnl gibi, parca vs. ucuz.. ama yurdum insanl mercedes manyagl, duzgun bi araba bulursan hem sana tofas yada renault gibi her sene sorun clkarmaz, hemde her zaman satarsln malum yurdum insanl sewiyor(ha bu arada parca pahaLI dersen diger arabalardan daha az baklm ve parca ister, ayrlca clkma parca deli gibi izmirde iztanbulda yada ankaradaysan hic sorun olmaz.. ama gel sen dogru yolu bul..al temiz bi nova concours bak keyfine :)

Pontiac301
      Katılımcı

Ben olsam 2000 model citroen saxo dizel alırım.Kilometrede 70,000 tl yakıyor. Benim Hondam vardı problemsiz bir araba ama servisi ve parçası çok pahalı!!! Alfaya hiç bulaşŸma…Ama Lpgli bir nova concours alman çok çok daha mantıklı….

Szopen
      Katılımcı

Beyler fiyat 15 Milyara çıktı. 5 milyara gündelik kullanacağŸım bir araba 10 milyarada amerikan alsammı diye düşŸündüm ama 10 milyara güzel amerikan bulunsada 5 milyara gündelik araba bulamam bulsamda masraf çıkartır..

15 milyarlık civarı arabalar önerin, genelde herkez Alfa alma diyor o yüzden ondan vazgeçtim. Peki Honda Civic HB EX veya SI mı alsam yoksa tek kapı poloda alabiliyorum onu mu alsam.. Seçenekler çoğŸaldı Ford KAlarda var ama onlarda çok küçük, imzamdaki araba ile yanyana düşŸünemiyorum bile onları. ǖnerin bişŸiler işŸte..

Szopen
      Katılımcı

ıki kere gönderdim sorry… 😳

exonotzor
      Katılımcı

kesinlikle mazda lantis al

1.8 115 beygir gözüküyor ama tam bir spor araba , motor sesi süper , camlar çerçevesis , koltuklar omuzdan tutuyor , hele açık hava filitresi ile mütişŸ bir motor sesi var ,,

motoru 7600 çeviriyor , 2. vites 115km/s

13 15 arası çok temiz birtane bulursun

daha yeni abimin arabsının baskı balatasını degişŸtirdim 100 milyon parça fiyatı ,, çok degişŸen parçaları tofaşŸ parçası gibi ucuz ,, fren balataları 20 milyon ,, ki bunlar en pahalı parçalar

mazda lantis ,, amerikan dışŸındaki tek tercihim olur

Pontiac301
      Katılımcı

ǜçüncü jenerasyon camaro veya transam alabilirsin…. rahatlıkla gündelikte binebilirsin…. ama ben senin yerinde olsam dizel alırım…. ne honda ne alfa….ama ford ka çok eğŸlenceli bir araba ve müşŸişŸ yol tutuyor…. kaldıki fiesta öneririm… ama twingo o segmentteki favorim….kaldıki son kararı sen vericeksin…ama benim cebimde 15 milya olsa amerikan almıycaksam gider 92-93 E-36 Bmw alırım…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:2a8fce260c=”Szopen”]ıki kere gönderdim sorry… :oops:[/quote:2a8fce260c]

ben arada temizlik yapıyorum…sorun degil…

Szopen
      Katılımcı

[quote:057a681e89=”exonotzor”]kesinlikle mazda lantis al

1.8 115 beygir gözüküyor ama tam bir spor araba , motor sesi süper , camlar çerçevesis , koltuklar omuzdan tutuyor , hele açık hava filitresi ile mütişŸ bir motor sesi var ,,

motoru 7600 çeviriyor , 2. vites 115km/s

13 15 arası çok temiz birtane bulursun

daha yeni abimin arabsının baskı balatasını degişŸtirdim 100 milyon parça fiyatı ,, çok degişŸen parçaları tofaşŸ parçası gibi ucuz ,, fren balataları 20 milyon ,, ki bunlar en pahalı parçalar

mazda lantis ,, amerikan dışŸındaki tek tercihim olur[/quote:057a681e89]

Hiç bakmadım bakıcam..

[quote:057a681e89=”Pontiac301″]ǜçüncü jenerasyon camaro veya transam alabilirsin…. rahatlıkla gündelikte binebilirsin…. ama ben senin yerinde olsam dizel alırım…. ne honda ne alfa….ama ford ka çok eğŸlenceli bir araba ve müşŸişŸ yol tutuyor…. kaldıki fiesta öneririm… ama twingo o segmentteki favorim….kaldıki son kararı sen vericeksin…ama benim cebimde 15 milya olsa amerikan almıycaksam gider 92-93 E-36 Bmw alırım…[/quote:057a681e89]

15 milyara temiz bulabileceğŸimi sanmıyorum e-36 kasa… Amerikan almayacağŸım (duygularımın esiri olmuyorum, kalbimin sesini dinlemiyorum 😥 ayrıca evde bi tane var zaten) Alternatifler, Honda, Ford Fiesta, Ford KA, Wosvos Polo. Bu arada polodan çok var satılık, böyle olması iyimi kötü mü? yani arabanın iyimi kötümü olduğŸunu gösteriri..?

DoDoKuSu
      Katılımcı

şŸimdi bu düşŸündüğŸün arabalar içinde bir öğŸrenciye en iyisi bence honda
      :)

bende vardı bir ara 92 model ex 1500 cc 90 bg 8 ay kullandım, 193 000 km de sattım, araba hem az yakıyodu hemde masraf çıkarmıyodu ve parçalarıda pahalı falan değŸil örneğŸin 30 milyon fren balatası zaten başŸka bi parçasınıda değŸişŸmeme gerek kalmadı 8 ay içinde bir kerede radyatör tıkandı onu temizlettim
      :)
      tabi az masraflı diyorum ama önceki sahibinin kullanımıylada alakalı
      bişŸey ,bu her marka için geçerli ama genel olarak bakarsan honda bunların arasında en uygun olanı bence

hondayı almadan önce alfa yı bende araşŸtırdım tasarımı gerçekten güzel motor sesi de ama duyduklarım hoşŸ değŸildi bu ikisi arasında bana honda dediler zaten kafamda honda vardı
      alırken iyi baktır arabayı temizini bul asla pişŸman olmazsın hondadan

Szopen
      Katılımcı

Ulan Dodo benide sonunda inceden Hondacı yaptınya… Tez vakit bende sana bir Amerikan aldırıcam… :D

DoDoKuSu
      Katılımcı

ǖnce sen hondayı al sonra bende amerikan alırım 😆

ehehe

Pontiac301
      Katılımcı

Benim 98 Hondam tek kapı 1,4 ıs di… güneşŸte ǖn camı çatladı 2002 yılında 1,100YTL ödedim mutluhanda.ımmobiliser arızalandı 2002 yılında 650 milyon ödedim…Allahın belası 100,000 bakımı için 850 milyon verdim.Gerizekalı katalitik konvertörü için gene 2002 yılında 700 milyon ödedim.Şanzımanında sensörmüdür ne bi zımbırtı var araba park konumunda olduğŸu halde beynine drive komutunu veriyodu o yüzden çalışŸmıyordu 1250 ytl ödedim gene 2002 yılında…hiç boyası bile olmayan arabamı satmak için 7 ay bekledim.En sonunda beladan kurtuldum.Allah belasını versin hondanın ve honda servislerinin….

Pontiac301
      Katılımcı

Kuzenimde polo sportline vardı memnundu…. Ama kaza yaptı araba turşŸu olunca kendine 57 Chevrolet pick up aldı.O paraya düzgün e 36 nın kralı alınır.Ayrıca babamda bende 3 amerikan var.Hepsine gündelik biniyorum.BahsettiğŸin arabalardan daha az masraflı!!!olayatek yönlü benzin açısından bakma…Ama dediğŸimi saçma sapan avrupa araba alıcağŸına üçüncü jenerasyon camaro veya transam al hem bakımı ucuz hem vergisi ucuz hem parçaları var hemde karizmatik….yıllarca problemsiz binersin….

15 milyara temiz bulabileceğŸimi sanmıyorum e-36 kasa… Amerikan almayacağŸım (duygularımın esiri olmuyorum, kalbimin sesini dinlemiyorum 😥 ayrıca evde bi tane var zaten) Alternatifler, Honda, Ford Fiesta, Ford KA, Wosvos Polo. Bu arada polodan çok var satılık, böyle olması iyimi kötü mü? yani arabanın iyimi kötümü olduğŸunu gösteriri..?[/quote]

Szopen
      Katılımcı

Peder illada Ford Focus diye tutturdu kendide 3-4 milyar para ekliycek gibi gözüküyor. Bi sorun olursa büyük ihtimal parça parasını o vereceğŸinden onun dediğŸini yapmak zorundayım, parçası pahalı olduğŸundan ve çürük olduğŸunu düşŸündüğŸünden başŸka araba istemiyor.. (Ona göre Amerikan ve Merso dışŸında sağŸlam araba yok zaten :) )

Pontiac301
      Katılımcı

Nissan da düşŸünebilirsin….

Szopen
      Katılımcı

Bu parça fiyatlarının markalara göre listesini nerden bulucam ben? merak ettim Ford diğŸerlerine göre ne kadar ucuz? O listeye göre bakardım…

ozz
      Katılımcı

abi ford parcasl hicte ucuz degil..burada ford bayiisi arkadaslm var,seneler once klyaslamlstlk, inan mercedesden pahaLl parcalar
      o zaman arka cam koselerindeki chia yazlsl 25 milyon falandl?

19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.