Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) eti-wanted reklaml

• Bu konu 51 yanıt içerir, 12 izleyen vardır ve en son 19 yıl 1 ay önce piyu tarafından güncellenmiştir.
51 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ozz
      Katılımcı

beyler reklaml gordunuz mu?basrolde klrmlzl camaro, ortada beyaz tek stripe + yanlardada

Pontiac301
      Katılımcı

Stripeler berbat olmuşŸ…… HoşŸ arabada güzel değŸil oda başŸka…..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

dikkat etmedim bi seyrediyim

gtagucu
      Katılımcı

Şimdi acayip flame yiyecem ama ben bu 2. nesil camaroların görünüşŸünü çok iğŸrenç buluyorum. Bu arabalar tasarlanırken sanki tasarımcılar hastalanmışŸta temizlikçiye çizdirmişŸler arabaları gibi. 1,3,4. nesiller tamam güzel ama 2. nesil çok iğŸrenç geliyor bana. 🙄

Pontiac301
      Katılımcı

Camaro ve Firebird 67 de başŸlamışŸ ve 69 yılının sonunda bitmişŸtir…gerisi hikaye……

[quote:eff1a9181b=”gtagucu”]Şimdi acayip flame yiyecem ama ben bu 2. nesil camaroların görünüşŸünü çok iğŸrenç buluyorum. Bu arabalar tasarlanırken sanki tasarımcılar hastalanmışŸta temizlikçiye çizdirmişŸler arabaları gibi. 1,3,4. nesiller tamam güzel ama 2. nesil çok iğŸrenç geliyor bana. :roll:[/quote:eff1a9181b]

piyu
      Anahtar yönetici

valla 2gen Camaro’ları cok seviyorum…3 yıl boyunca sahibi oldugum 1977 Camaro’yu kullanmak inanılmaz zevkliydi… 3.gen transam’dan sonra direksiyonu inanılmaz hafif…

birde motor’u guclendirdin mi tadından yenmez… 😆

gtagucu
      Katılımcı

[quote:23c8ec1841=”piyu”]3.gen transam’dan sonra direksiyonu inanılmaz hafif…

birde motor’u guclendirdin mi tadından yenmez… :lol:[/quote:23c8ec1841]

Onun hidrolik direksiyonuda bozulmuşŸ olmasın? Benimkini serçe parmakla kullanabiliyorumda. Gerçi benimkinde normal transamlardan farklı olarak kısa oranlı direksiyon var. 😉

Anonim
      Ziyaretçi

selam.O reklamdaki camaroyu stuchy ve hutch adlı eski bir filme de olan 1972 ford gand torinoya benzetmeye çalışŸmışŸlar ama kötü olmuşŸ. :?

cceylan
      Katılımcı

hiç bir amerikan arabaya b….k atmıyalım lütfen. Her amerikan araba güzeldir. Ben 56 – 62 – 77 – 76 chevy – 77 ford – 68 pontiac – hepsini kullandım ve her birinin tadı çok farklı.
      Lütfen yazarken düşŸünerek yazın…..

Hem biz amerikan araç sahiplerini biraraya toplamak, kullandırmaya özendirmek için uğŸraşŸırken, bir başŸkasının sahip olduğŸu araca sadece laf olsun diye eleşŸtirmek, iğŸrenç ya da başŸka deyimler kullanmak size yani bu tür cümleler kullananlara hiç bir şŸey kazandırmaz….

cceylan
      Katılımcı

bir de herkes bizim gibi bu araçlar hakkında çok fazla bilgiye sahip olmaya bilir üstelik mustang ile camaroyu birbirinden ayırt bile edemeyebilirler, bu sebeple bu reklamın ortaya çıkması, bu reklamı izleyen bir kişŸinin dahi bu araçlara merakının artmasına yol açması biz amerikan tutkunları için çok güzel bir olaydır.

Sizin amerikan araç sever olduğŸunuzu bilen bir sürü arkadaşŸınız eminim size bu reklamı gördünüz mü diye sormuşŸtur veya soracaktır.

piyu
      Anahtar yönetici

Muhalefet olsun diye degil ama sanırım 2.reklamı seyrettim dun ve dikkat ettim… 1 kırmızının tonu bence cok guzel 2 bence stripe’lar hava katmıs…

AA’ların bazıları çok tipsiz oluyor ama esasında benim tipsiz dediğŸim bir amerikan başŸka bir AA sever için çok değŸerli olabilir ve özellikle o aracı arıyor olabilir.

Şimdiye kadar görüpte beğŸenilmeyen sadece Corvette’i gördüm. Bazı’ları Camaro’ları beğŸenmez bazıları Mustang’leri, bazıları Impala’ları ama beğŸendiğŸimiz bir AA’sı kesin vardır… ve önemli olanda bu ortak payda…

Birde yazılı anlaşŸmada bazen ifade zorluğŸu ve ters anlaşŸılmalarda olabiliyor. Mesela ben Cihan’ın ne niyetle yazdığŸını çok iyi biliyorum ama belki yanlıs anlayanda olmustur… Mesela gtagucu(Ozgur)’nun amacını da biliyorum…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

[quote:842973ab17=”piyu”]valla 2gen Camaro’ları cok seviyorum…3 yıl boyunca sahibi oldugum 1977 Camaro’yu kullanmak inanılmaz zevkliydi… 3.gen transam’dan sonra direksiyonu inanılmaz hafif…

birde motor’u guclendirdin mi tadından yenmez… :lol:[/quote:842973ab17]

Bencede 2. jenerasyon camarolar cok guzel bizde de 77 camaro 301 vardı piyu nun dedigi gibi cok keyifliydi hatta bi kac defa opet drag yarıslarinada katilmistik 😆

gtagucu
      Katılımcı

YanlışŸ anlaşŸıldıysam özür dilerim, kötü bir niyetle yazmadım sadece fikrimi belirtmek istemişŸtim. 2. nesil Camarolara kötü demek istemedim sadece görünüşŸlerini beğŸenmiyorum o kadar yoksa çok şŸahane arabalardır.

Lowrider
      Katılımcı

HǜǜLEEYYYN

2. nesil CAMARO RULES ehehe

ezeriz hepinizi ezerizzz..

valla 2. nesile çirkin diyenlere Piyucum benim arabanın dururkenki resimlerini yolla :)).

bu arada AA drag yarışŸındaki Fotograflar ne oldu abi siteden göremiyormuyuz onları artık

Szopen
      Katılımcı

[quote:37e775ebcb=”cceylan”]hiç bir amerikan arabaya b….k atmıyalım lütfen. Her amerikan araba güzeldir. Ben 56 – 62 – 77 – 76 chevy – 77 ford – 68 pontiac – hepsini kullandım ve her birinin tadı çok farklı.
      Lütfen yazarken düşŸünerek yazın…..

Hem biz amerikan araç sahiplerini biraraya toplamak, kullandırmaya özendirmek için uğŸraşŸırken, bir başŸkasının sahip olduğŸu araca sadece laf olsun diye eleşŸtirmek, iğŸrenç ya da başŸka deyimler kullanmak size yani bu tür cümleler kullananlara hiç bir şŸey kazandırmaz….[/quote:37e775ebcb]

+1 kesinlikle hepsi ayrı güzel 50ler, 60lar, 70ler, sonrası, öncesi vs. Amerikanların duruşŸu yeter.. ör; geçen gün yolda yeni bir Cadillac vardı öyle bir duruyordu ki Mersolar BMWler onun yanında orta sınıf arabalar gibiydi…

Pontiac301
      Katılımcı

Bütün amerikan arabaları bir yana cadillav bir yana:) cadillac bambaşŸkadır…..

Burcak
      Katılımcı

[quote:2c4f7e462b=”gtagucu”]Şimdi acayip flame yiyecem ama ben bu 2. nesil camaroların görünüşŸünü çok iğŸrenç buluyorum. Bu arabalar tasarlanırken sanki tasarımcılar hastalanmışŸta temizlikçiye çizdirmişŸler arabaları gibi. 1,3,4. nesiller tamam güzel ama 2. nesil çok iğŸrenç geliyor bana. :roll:[/quote:2c4f7e462b]

Bence en güzel görünen Camarolar 70-73 (benimki :D )
      ilk nesil bana göre fazla göze hitap etmiyor (yine de 74-81 modellerden daha güzel buluyorum), ilk nesil yürüyen aksam açısından üstün o başŸka.

emrekaan
      Katılımcı

reklamdaki araba mükemmel hele hele o şŸov yapışŸı enfes. CAMARO dan iyisi şŸamda kayısı derim ben. BENCE en ii AA camaro…(Her modeli mükemmel ama 77si ve 74 ü daha başŸka… 😆 ))

Lowrider
      Katılımcı

http://phplus.tv/images/camaro.JPG
      http://phplus.tv/images/camaro2.JPG

şŸimdi bu arabayı beyenmeyen mi var aranızda ? 👿

emrekaan
      Katılımcı

[quote:19eb0b04a7=”Lowrider”]http://phplus.tv/images/camaro.JPG
      http://phplus.tv/images/camaro2.JPG

şŸimdi bu arabayı beyenmeyen mi var aranızda ? :evil:[/quote:19eb0b04a7]

bu araba kimin yaa. of bee. mükkemmel öttesi bişŸey. ee tabii. adı üstünde CAMARO..

gtagucu
      Katılımcı

Trtuning’de var bu ay eti reklamındaki camaro. 2 kardeşŸin, babalarından kalmışŸ.

emrekaan
      Katılımcı

o kardeşŸlerden biri olmak isterdim. 😉

Pontiac301
      Katılımcı

FotoğŸraflardaki arabayla dergide çıkan araba aynı değŸil…..reklamdaki araba serhat sultanoğŸlunundu.Bu fotolardakini ise ilanlarda görmüşŸtüm son nefesini vermişŸ bi camaro.ayrıca amerikanaraba.com yarışŸlarındada sonuncu olmuşŸtu….araba baya bi turşŸu….

piyu
      Anahtar yönetici

yarısa gelen Ozgur’un camaro’su fotodaki… ustunde lpg vardı (artık yok) ve motoru dabayag bir bakım istiyordu ama kalan bolumleri bence guzel… cokta diri duruyordu.. zamanla toparlanacak ama suanda iyi durumda degil… hatta kendisi yazsın neleri var neleri yok lowrider?

emrekaan
      Katılımcı

dışŸ görünüşŸü gerçekten mükemmel. ama motorunu bilemem.

Pontiac301
      Katılımcı

emre düzgün camaro görmek istiyorsan bi ara sana yollarım benim sattığŸım 74 ü :) asabın bozulur:))) halada burak sağŸolsun verdiğŸim gibi koruyor arabayı….

emrekaan
      Katılımcı

vallaha yolla. bilirsin camaro hayraıyım…

Pontiac301
      Katılımcı

bu linkteki araba en düzgün 74 lerden bir tanesi….benim sattığŸım araba emre…
      http://www.otospor.org/cowboys/74camaro1.htm

emrekaan
      Katılımcı

gerçekten çok hoşŸ bi araban varmışŸ. rengi özellikle çok hoşŸuma gitti. hiç o arabayla drag yarışŸı yaptınmı?

Pontiac301
      Katılımcı

ne alaka???? ben yarışŸ yapmam ayrıca oda performanslı bir araba deil…rengi berbattı halada berbat…ikinci jen merakımdan aldım…bi daha yanından geçmem….

emrekaan
      Katılımcı

zevklerimiz tamamen zıt demekki..

Lowrider
      Katılımcı

yarışŸlara zaten bir iddam olarak gitmedim piyu için gitmişŸtim. Araçta lpg vardı 2 boğŸaz karburatör ve şŸanzuman bozuktu 1. vites çalışŸmıyo yarışŸlarda 2. vitesde kalmak zorunda kalmışŸtım.

Zaten en cesur yarışŸmacı kupasını almak için gittim ben oraya :)

4 boğŸaz karburatör geldi dereceli egzantirik, manifold hava filtresi headers mufflers… yolda yaz sonu cylinder heads gelicek. sene bası suspansiyon ve frenler değŸişŸecek.

seneye yaza doğŸruda fiber wide body kit projesi var yani bisene sonra görürsün sen turşŸuyu.

cceylan
      Katılımcı

araban camaro olsun, isterse peynir tenekesinden olsun……..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

[quote:10f657ec55=”Lowrider”]yarışŸlara zaten bir iddam olarak gitmedim piyu için gitmişŸtim. Araçta lpg vardı 2 boğŸaz karburatör ve şŸanzuman bozuktu 1. vites çalışŸmıyo yarışŸlarda 2. vitesde kalmak zorunda kalmışŸtım.

4 boğŸaz karburatör geldi dereceli egzantirik, manifold hava filtresi headers mufflers… yolda yaz sonu cylinder heads gelicek. sene bası suspansiyon ve frenler değŸişŸecek.

seneye yaza doğŸruda fiber wide body kit projesi var yani bisene sonra görürsün sen turşŸuyu.[/quote:10f657ec55]

arabanı çok beğŸendim : )))

Lowrider
      Katılımcı

BebeğŸimi beyenen herkese çok teşŸekkürler :D .

işŸallah yakında çürüklerini de yapınca daha güzel olucak.

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:d56f060b9b=”Lowrider”]yarışŸlara zaten bir iddam olarak gitmedim piyu için gitmişŸtim. Araçta lpg vardı 2 boğŸaz karburatör ve şŸanzuman bozuktu 1. vites çalışŸmıyo yarışŸlarda 2. vitesde kalmak zorunda kalmışŸtım.

[/quote:d56f060b9b]

sagolasın…. benim gibi dusunen, kompleksi olmayan adamları gorunce cok hosuma gidiyor…

99 yılında camaro’mu alınca hemen ilk drag yarısına gitmistim… yolda bilen gidemiyodum… bozuk karb. vardı… zaten 305 fazla gitmiyor 😆

sonuncu oldum bende 😆 😆 😆

hatta korfezdeki yarıslarda kimse ile tanısamıyorsun… birde bayag para alıyorlardı…gene de gitmistim…

vasat bir amerikanla drag yarısına katılmak cesaret ister… ilk kalktıgım arac bana 200m civarı farkatmıstı ama hic ama hic koymamıstı 😉

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:c3a2e80131=”Pontiac301″]bu linkteki araba en düzgün 74 lerden bir tanesi….benim sattığŸım araba emre…
      http://www.otospor.org/cowboys/74camaro1.htm%5B/quote:c3a2e80131%5D

mehmet senin eski camaro’yu lifte kaldırmıslar… altı komple curukmus…. 😉

Lowrider
      Katılımcı

ya yeni karburatörü takabilsem uygun “money”fold um olsa gene gelirimde. lpgyi çıkarınca bozuk karburatör ile kullanılmıyo araba. 1 mayısa kadar hadi konsolu iç aksamı toplarım ama oraya git gel bir depo benzin harcarım abi biliyosun şŸuan 100km 45 litre harcıyorum ehehe.

yoksa kupamı kimselere devretmezdim ben :)

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:328d3c1580=”piyu”][quote:328d3c1580=”Lowrider”]yarışŸlara zaten bir iddam olarak gitmedim piyu için gitmişŸtim. Araçta lpg vardı 2 boğŸaz karburatör ve şŸanzuman bozuktu 1. vites çalışŸmıyo yarışŸlarda 2. vitesde kalmak zorunda kalmışŸtım.

[/quote:328d3c1580]

sagolasın…. benim gibi dusunen, kompleksi olmayan adamları gorunce cok hosuma gidiyor…

99 yılında camaro’mu alınca hemen ilk drag yarısına gitmistim… yolda bilen gidemiyodum… bozuk karb. vardı… zaten 305 fazla gitmiyor 😆

sonuncu oldum bende 😆 😆 😆

hatta korfezdeki yarıslarda kimse ile tanısamıyorsun… birde bayag para alıyorlardı…gene de gitmistim…

vasat bir amerikanla drag yarısına katılmak cesaret ister… ilk kalktıgım arac bana 200m civarı farkatmıstı ama hic ama hic koymamıstı :wink:[/quote:328d3c1580]piyu benim arabamımmotoru 302’li şŸimdi benim araba gitmiyormu yani 😥

emrekaan
      Katılımcı

[quote:769353000f=”cceylan”][color=red:769353000f]araban camaro olsun, isterse peynir tenekesinden olsun[/color:769353000f]olsun……..[/quote:769353000f]
      çok güzel bişŸi söedin. motoru da yeniliyecekmişŸsin, oooh bas gaza gitsin…dimi ama??

chevyman
      Katılımcı

piyu mehmetin sattığŸı 74 camaro lifte kalktı ama onlar çürük değŸil daha önce arabanın altı işŸlem görmüşŸ ama gerekli koruma yapılmadığŸı için paslanmaya başŸlamışŸ o araba benim iyi bir arkadaşŸımda ve şŸu an kaportada çünkü pazar günü suadiyede ışŸıklarda arkadan çarptılar arabanın altı orada birdaha bakıldı yukarıda dediğŸim sonuç çıktı yani okadar kötü değŸil 😆

Lowrider
      Katılımcı

arabanın altını ziftle kaplatmak iyi birşŸeymi hazır arabanın altı hakkında konuşŸurken araya sıkışŸtırayım bunu :)

emrekaan
      Katılımcı

arkadaşŸlar şŸaha kalkmışŸ, 70-74 model motoru kaputtan taşŸmışŸ bi camaro resmi bulabilir misiniz bana??? 😳 :?: :P 😯

chevyman
      Katılımcı

lowrider arabanın altını eğŸer herhangi bir çürük yoksa ziftle kaplatmak oldukça iyi bir çözüm ama ziftleme yapan kişŸi bu işŸi çok iyi bilecek ve kesinlikle kaliteli zift kullanacak daha önceki arabalarımda bu işŸlemi hep yaptırdım ve faydasını gördüm arabanın çürümesini geciktiriyor ses izalasyonu yapıyor ki bu da önemli örneğŸin şŸu andaki camaromun altını henz ziftletmedim çünkü altında biraz işŸlem var dolayısıyle ziftsiz kullanınca aradaki farkı hemen hissediyorsun.

emrekaan
      Katılımcı

chevy men arabanın max. hızı kaç ? en fazla kaç yaptın arabanla? hızlanması nsl? bazıları parformansı yok hızlanması kötü diyor da??? ➡ 💡 :?:

chevyman
      Katılımcı

emrekaan şŸaha kalkmışŸ camaro için önereceüim siteye gir ve videoları seyret http://www.carcraft.com eminim beyeneceksin

Pontiac301
      Katılımcı

Çok üzüldüm gerçekten…..Umarım hasar sadece tampondadır…çamurluklarda darebe varsa bir camaro daha yalan oldu demektir….bu arada benim arabanın tabanının ziftlenmesi gerekiyordu ben buarağŸa satarkende söyledim.Ben kapalı garajda tuttuğŸum için yaptırmadım…..ama burak kapalıya koyamayor yeri var ama dolu:( O arabanın tek problem kapı camlarının sivri kısımlarının tavanla birleşŸtiğŸi yerden arka cama giden hat….o yüzden kaç kere boyattım gene çatladı…F body hastalığŸı:(

[quote:67e025fda0=”chevyman”]piyu mehmetin sattığŸı 74 camaro lifte kalktı ama onlar çürük değŸil daha önce arabanın altı işŸlem görmüşŸ ama gerekli koruma yapılmadığŸı için paslanmaya başŸlamışŸ o araba benim iyi bir arkadaşŸımda ve şŸu an kaportada çünkü pazar günü suadiyede ışŸıklarda arkadan çarptılar arabanın altı orada birdaha bakıldı yukarıda dediğŸim sonuç çıktı yani okadar kötü değŸil :lol:[/quote:67e025fda0]

Lowrider
      Katılımcı

[quote:f55f21a366=”Pontiac301″]O arabanın tek problem kapı camlarının sivri kısımlarının tavanla birleşŸtiğŸi yerden arka cama giden hat….o yüzden kaç kere boyattım gene çatladı…F body hastalığŸı:(
      [/quote:f55f21a366]

zaten bir o kısım birde yan camların çizilmesi 2. nesil camaroların en belirgin sorunları, önlemi alınamıyor.

chevyman
      Katılımcı

hasar ümit ettiğŸin gibi tamponda kasada çok az bir kasılma var ama önemli değŸil allahtan vuran ford ka çünkü frensiz vurmuşŸ oldukça yaşŸlı bir adam kullanıyormuşŸ airbag falan açılmışŸ burak ta arabayı daha yeni bakımdan çıkartmışŸtı arabanın saatleri konsolu falan komple değŸişŸmişŸti ama genede ucuz atlattı

Pontiac301
      Katılımcı

Lowrider aslında bu cam meselesi berbat birşŸey….ama ben transamden biliyorum arabam orjinaldi ve hiç ellenmemişŸti…camlarında çizik yoktu…birde kapıların içlerindeki camı kastıran keçeler orjinal keçeleriydi…bu yüzden cam çizilmemişŸti…halada pırıl pırıldır…ama tabi o keçeleri şŸuan bulmak imkansız…..:( tavan için ise araba yarım şŸase…en mantıklısı şŸaseyi tamamlamak arabanın esnemesini minimuma indirmek…ben şŸahsen bunu venturamda ve novamda uygulıycam…sanada tavsiye ederim o ki arabanı yeniden yapıyorsun:)

Pontiac301
      Katılımcı

Yinede üzüldüm kasılma varsa…Ama olsun önemli olan canına birşŸey olmasın 4 tekerlek geri gelir ama can gelmiyor….

[quote:8b98610cac=”chevyman”]hasar ümit ettiğŸin gibi tamponda kasada çok az bir kasılma var ama önemli değŸil allahtan vuran ford ka çünkü frensiz vurmuşŸ oldukça yaşŸlı bir adam kullanıyormuşŸ airbag falan açılmışŸ burak ta arabayı daha yeni bakımdan çıkartmışŸtı arabanın saatleri konsolu falan komple değŸişŸmişŸti ama genede ucuz atlattı[/quote:8b98610cac]

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:aa8c15cf8b=”Lowrider”][quote:aa8c15cf8b=”Pontiac301″]O arabanın tek problem kapı camlarının sivri kısımlarının tavanla birleşŸtiğŸi yerden arka cama giden hat….o yüzden kaç kere boyattım gene çatladı…F body hastalığŸı:(
      [/quote:aa8c15cf8b]

zaten bir o kısım birde yan camların çizilmesi 2. nesil camaroların en belirgin sorunları, önlemi alınamıyor.[/quote:aa8c15cf8b]

benim camaro’mda da vardı… arkadaki birleşŸme noktası icin normal kaynak yerine sarı kaynak diye tabir edilen ve daha esnek olan kaynagın yapılması o kırılma suresini uzatıyor diye duymustum… ama %100 diyemiyorum…

51 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.