5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Szopen
      Katılımcı

Beyler bu araba hakkında bilgi istiyorum, çelik olduğŸunu duydum doğŸrumu? en önemlisi amerikan mı?

faceless
      Katılımcı

DeLorean Motor Cars (DMC) şŸirketi 1975 ve 1976 yılları arasında meşŸhur ıtalyan tasarımcı Giorgetto Guigaro tarafından tasarlanan çelik gövdeli, kanat şŸeklinde açılan kapıları olan, ilk hava yastığŸına ve katalitik çeviriciye sahip 130 bg güçlük 2.8 litre V6 Alpine-Renault motora sahip, Şasisi Lotus tarafından hazırlanan DMC-12 modelini üretmişŸ…

Delorean daha önce Pontiac GTO ‘nun yaratıcısmışŸ…. Dolorean DMC 12 Renault Motor Şasi Lotus şŸimdi bunun + Şirket sahibi Amerikalı= Kırma bir araba gibi geldi bana :) ama herkezin yorumu farklı olabilir…bu benim düşŸüncem
      [img:1ec3ae1f02]http://img127.exs.cx/img127/4725/normalmndelorean4ht.jpg[/img:1ec3ae1f02]

piyu
      Anahtar yönetici

bu yazıdan 1 saat önce fotolarını ekledim…

http://www.amerikanaraba.com/modules.php?name=coppermine&cat=17

back to şŸe future’da oynaması en bilinen ozellik ama amerika’da bile cok az var…

paslanmaz celik diye biliyorum…

gtagucu
      Katılımcı

Kasa komple çelik olduğŸundan 1700kg. ağŸırlığŸı var, haliyle 130bg’lik motor pek işŸe yaramıyor.

Ben DMC’yi ingiliz markası diye biliyorum? ıngiltere’de üretilmemişŸmiydi bu araba?

piyu
      Anahtar yönetici

aaaaa adam 3 gun once olmus yaw… 80 yasındayken…

amerika’da satıs fiyatı 35.000USD bunlar fabrika tarafından komple gozden gecirilmis ve hazırlanmıs araclar…

Delorean adını veren John Z.Delorean amerika dogumlu ve orada calısmıs 40 yıl ford’da calısmıs sonra bu aracı yapmıslar… ingilitere ile degilde kuzey irlanda’da bir fabrika’ları varmıs..sanırım parca uretimi filan yapıyorlarmıs…

3 tane de 24 ayar altın kaplama yapılmıs…

Szopen
      Katılımcı

[quote:04f867d03a=”gtagucu”]Kasa komple çelik olduğŸundan 1700kg. ağŸırlığŸı var, haliyle 130bg’lik motor pek işŸe yaramıyor.

Ben DMC’yi ingiliz markası diye biliyorum? ıngiltere’de üretilmemişŸmiydi bu araba?[/quote:04f867d03a]

Back To The Future’dan bir Replik:
      (1955’te Delorean uçarak Biff’in 46 Model Ford’unu takip etmektedir..)

Marty: ışŸte orda, Doktor! ǜzerine inip arabasını ezelim.
      Dr.Brown: O 46 model bir Ford, bu bir DeLorean. Bizi teneke gibi ezer.

:)

Bu arada benim gibi 50lerden hoşŸlananlar için çok güzel bir film Back To The Future serisi, ayrıca uzaktan kumanda bağŸlanmışŸ Delorean’ın burnout’u için bile izlenir :)

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.