9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Szopen
      Katılımcı

Amerikan Arabalarının süspansiyonları hakkında bilgi istiyorum. Bir 64 impala ile 55 bel-air arasında çok fark var. Amerikanlarda kaç tip süspansiyon var? makaslı ne demek… vs..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Makasli amortisor at arabalarinda olan amortisordur.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

yay şŸeklinde plaka yada plakaların üst üste konarak oluşŸmasından meydana gelen esnek yapı makastır en rahat kamyonların dingillerinin bağŸlı olduğŸu yere bakarak görebilirsin

genelde amerikalılarda helezon (yay) kullanılır ancak bazı amerikanlar nova vs makaslıdır makas helezona göre daha sert olabilmektedir ancak helezonunda sertleri vardır … genel olarak helezon daha esnektir bu nedenle daha konforludur …. amortisör arabanın fazla esnemesini önler böylece çukurdan yada tümsekten geçince araba salınım yapmaz fren mesafesini kısaltır vs vs..

impala konfor için yaratılmışŸ bir icattır aynı model bir impala ile bir biscayne yi kıyaslicak olursak (fabrika çıkışŸı) helezonlarında 2mm fark olduğŸunu görürüz = yani impala daha esnek ve konforludur

piyu
      Anahtar yönetici

teessüf ederim arkadaslar…

camaro’nun arka sus. makastan olusmustur… konforludurda (kendi capında) ayrıca amortisorde vardır…

onde de hem yay hem amortisor vardır…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

piyu bana tesüf etme ben genelleme yaptım : )))) yumuşŸak makas da var dedim

bide amortisörsüz araba olmaz : )) varsada bilmiyorum

Szopen
      Katılımcı

Bizim impalayı önden bir salladın mı dalgalanıyor bayrak gibi valla :D ama sert frende camdan çıkman için eğŸiliyor kendisi öne doğŸru, kolaylık olsun diye 😆

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bizim 74 nova da oyleydi ve makasliydi

Anonim
      Ziyaretçi

Benim 69 mustangin de arkalarda makas var ve araba günümüzün arabalarından çok daha konforlu.

_lowrider_
      Katılımcı

bizim arabanin da arkalar makasli,kasisten hafif hizli geçinçe arkada oturanlarin kafalari tavana çarpiyo,arabanin arkasi bayaa yaylaniyor

piyu
      Anahtar yönetici

benim arka amortisorlerde cok yumusaktı.. yolda giderken hafif tumsekten gecince yaylanıyor ve yaylanması da devam ediyordu… koni amortisorleri takınca enfes oldu… 1.yaylanma daha az oldu ve sonrası neredeyse hic olmuyordu ama tabi bunun da bir riski var, o gucu amortisor kesince birturlu sase’ye veriyor… tabi biraz yıpranma yaratıyordur…

yol tutusta enfes olmustu…

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.