• Bu konu 20 yanıt içerir, 9 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce HOTCAR tarafından güncellenmiştir.
20 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      57asaf
      Katılımcı

arkadaslar ben siteye yeni uye oldum.ben 55 56 57 chevy lerin custom tarzlarindan hoslaniyorum.ama bakiyorumki bu sitede kimse bu arabalardan bahsetmiyor.benim bildigim kadariyla chevy markasi bu uc modelle efsanelesmistir. :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

oncelikle hoşŸgeldin kardeşŸ aramıza : ))

chevy yi eminim herkes sever mesela babam 56 hastasıdır : )

ama genelde bildiğŸin gibi spor daha çok seviliyo

57asaf
      Katılımcı

valla hocam googleden bi goz at istersen.tek kapi bi 55 mesela.manyak yapiyo adamlar yere 4 parmak 20 lik jantlar super doseme.bazilarinin uzerine en az 1000 hp lik motorlar koyuyolar.bence o halleriyle en baba spor amerikandan daha spor oluyolar.kromaj aksaminin konusunu bile acmiyorum zaten 😯

piyu
      Anahtar yönetici

asaf hic kimsenin konusmuyor olması sevmiyoruz anlamına gelmiyor…

gerci suanda sohbet bolumu haric cokta muhabbet donmuyor… daha uygun bir bolume sevdigin modeller ile ilgili bildiklerini ya da ogrenmek istediklerini yazarsan, eger bir bilen var ise bilgisini seninle paylasacaktır

tabi sende bilgilerini bizimle paylasırsan, bizimde cok hosumuza gider… 😉

emrekaan
      Katılımcı

bende 11-12 yaşŸlarımda 55 belair’e hayrandım. dedemin varmışŸ bel airi. hep babam bahsederdi. dedem onunla takla atmışŸ, falan. araba mükemmel. evde hala maketleri duruyor. kuyruklu impala, bel air, ama camaro bulamadım. bulabileceğŸim bi yerde yok sanırım kimse 74-77 camaro maket satmıyo 😥

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:e87e16fe71=”emrekaan”]bende 11-12 yaşŸlarımda 55 belair’e hayrandım. dedemin varmışŸ bel airi. hep babam bahsederdi. dedem onunla takla atmışŸ, falan. araba mükemmel. evde hala maketleri duruyor. kuyruklu impala, bel air, ama camaro bulamadım. bulabileceğŸim bi yerde yok sanırım kimse 74-77 camaro maket satmıyo :cry:[/quote:e87e16fe71]Burada mutlaka bulursun işŸyerininin ismi dekalo adresi tahtakalecad. no30 eminönü tabi ben benim 69 mustang’in maketini bir türlü bulamadım orada ya hadi ne ise 🙄

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:50a1e94aa4=”57asaf”]arkadaslar ben siteye yeni uye oldum.ben 55 56 57 chevy lerin custom tarzlarindan hoslaniyorum.ama bakiyorumki bu sitede kimse bu arabalardan bahsetmiyor.benim bildigim kadariyla chevy markasi bu uc modelle efsanelesmistir. :)[/quote:50a1e94aa4]

Bence çok haklısınız.Şöyle bir 56’yı kim beğŸenmezki.?
      [img:50a1e94aa4]http://img.photobucket.com/albums/v688/nosferattu/56.jpg[/img:50a1e94aa4]

572 Kubik inç big chevy Merlin block makine.[/url]

chevyman
      Katılımcı

emrekaan 74-77 arası camaro maketi piyasada yok ancak ben kendime amerikadan 1/24 ölçek plastik kit halinde 76 camaro buldum getirttim yaklaşŸık 400 tane maket amerikan otomobili yaptım ama hiç camaro ya (74-77)denk gelmedim en sonunda ebay.com da buldum.bu arada eleanor 68 aradığŸın aradığŸın mustang maketini beşŸiktaşŸ ta model hobby mağŸazası var sahibi osman bey orada bulursun ama 1/24 ölçek plastik kit.

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:1e014b2710=”chevyman”] yaklaşŸık 400 tane maket amerikan otomobili yaptım .[/quote:1e014b2710]

ǜstad eğŸer yukarıdaki rakam doğŸru ise bir modelci olarak sizinle tanışŸmak farz olmuşŸtur.
      Ben 20 senede daha 60-70 lerdeyim.
      Ya eliniz süper hızlı yada modelleri ekipler halinde yapıyorsunuz.
      Bu arada haziran ayı içinde Tarabya Borusan oto ‘da(BMW) model sergimiz var.DüşŸünürmüsünüz katılmayı.
      400 adet model amerikan???? :( :(

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:d68f6540fc=”HOTCAR”][quote:d68f6540fc=”chevyman”] yaklaşŸık 400 tane maket amerikan otomobili yaptım .[/quote:d68f6540fc]

ǜstad eğŸer yukarıdaki rakam doğŸru ise bir modelci olarak sizinle tanışŸmak farz olmuşŸtur.
      Ben 20 senede daha 60-70 lerdeyim.
      Ya eliniz süper hızlı yada modelleri ekipler halinde yapıyorsunuz.
      Bu arada haziran ayı içinde Tarabya Borusan oto ‘da(BMW) model sergimiz var.DüşŸünürmüsünüz katılmayı.
      400 adet model amerikan???? :( :([/quote:d68f6540fc]ben mutlaka gelirim benim evle borusan’ın arası yürüyerek 10 dk.

chevyman
      Katılımcı

hotcar merhaba

400 adet model doğŸru 12 yaşŸından beri yapıyorum yaklaşŸık 25 sene olmuşŸ elimin hızlı olduğŸu doğŸru ama bu 400 modelin arasında çocukluk ve acemilik hatalarına kurban gidenler var tabi hepsi herşŸeye rağŸmen kolleksiyonda birde eskitme çalışŸmalarım var diorama modellerim var.bunların haricinde ıı.dünya savaşŸı modelleri çeşŸitli gemiler ve denizaltılar mevcut çok zaman ve para harcadım ama evde yer kalmadığŸından kolilerde saklamaya başŸladım.bu 400 amerikanın bazı modellerden 5 er tane var dolayısıyle üstlerinde çeşŸitli çalışŸmalar ve projeler uygulanabiliyor.en kısa sürede tanışŸmak dileğŸiyle gerçi 2 ay öncesine kadar bende göztepe deydim şŸimdi çok uzak değŸilim tuzla sahildeyim.bu arada askerde bile maket yaptığŸımı hatırlıyorum :D böyle bir hastalık bu zaten bir amerikan arabaları ve maket amerikan arabaları

HOTCAR
      Katılımcı

quote]ben mutlaka gelirim benim evle borusan’ın arası yürüyerek 10 dk.[/quote]

Bekleriz ve çok memnun oluruz.3-4 Haziran yani C.tesi ve pazar günleri.
      TanışŸmak için sabırsızlanıyorum. :D

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:cb88d43942=”chevyman”]hotcar merhaba

400 adet model doğŸru 12 yaşŸından beri yapıyorum yaklaşŸık 25 sene olmuşŸ elimin hızlı olduğŸu doğŸru ama bu 400 modelin arasında çocukluk ve acemilik hatalarına kurban gidenler var tabi hepsi herşŸeye rağŸmen kolleksiyonda birde eskitme çalışŸmalarım var diorama modellerim var.bunların haricinde ıı.dünya savaşŸı modelleri çeşŸitli gemiler ve denizaltılar mevcut çok zaman ve para harcadım ama evde yer kalmadığŸından kolilerde saklamaya başŸladım.bu 400 amerikanın bazı modellerden 5 er tane var dolayısıyle üstlerinde çeşŸitli çalışŸmalar ve projeler uygulanabiliyor.en kısa sürede tanışŸmak dileğŸiyle gerçi 2 ay öncesine kadar bende göztepe deydim şŸimdi çok uzak değŸilim tuzla sahildeyim.bu arada askerde bile maket yaptığŸımı hatırlıyorum :D böyle bir hastalık bu zaten bir amerikan arabaları ve maket amerikan arabaları[/quote:cb88d43942]

Hocam kusura bakma ya eğŸer adınızı buradan açıklamak istemezseniz mail atın bana.Sizinle tanışŸmak hakketen farz oldu.
      Bu arada Tuzla sahilin neresindesin.Ben 4.5 senedir pazar haric her gün tuzladayım.ışŸim orada :D .
      Kader tanışŸmamızı kaçınılmaz kılıyor. :D
      Mail adreslerim.
      hotcar@mynet.com
      nosferattu@mynet.com

piyu
      Anahtar yönetici

29’unda yarısta bulusup tanısın… hemde model otomobillere ait bir stand acılma ihtimali var (kesinlesmedi ama muhtemelen olacak) daha da keyifli olur…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

[quote:802a454ab7=”piyu”]29’unda yarısta bulusup tanısın… hemde model otomobillere ait bir stand acılma ihtimali var (kesinlesmedi ama muhtemelen olacak) daha da keyifli olur…[/quote:802a454ab7]

Dogan ağŸabi acarsan cok guzel olur bende kendi yaptıgım 74 nova m la 68 skylark ı mı getiririm.belki birtane daha yaparım o gun hatırına 8)

piyu
      Anahtar yönetici

Acacak olan bir firma bna ozel birsey degil, tanıtım ve satıs yapılabilir… sanırım bu haftasonuna dogru konusuruz…

hcetin
      Katılımcı

Selamlar Herkese. Bencede Chevyde 55,56,57 olmazsa olmaz arabalardır.ılk amerikanım olan 55 Chevy Bel airi toplarken çok uğŸraşŸmışŸtım.Sonra Avustralyaya sattım.Şu anda elimde bir 55 kupa var.Camı çerçevesi herşŸeyi yerinde , sadece motor ve şŸanzıman gibi mekanik aksamı yok.Ne yapayım diye düşŸünüp duruyorum.Satmak için ilanda koydum ama yinede üzülüyorum.Şu anda 400 motor biri 2 barel biri 4 barel pontiac’ım var ama 55’in yerini tutmuyor.

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:e24a4d7345=”piyu”]29’unda yarısta bulusup tanısın… hemde model otomobillere ait bir stand acılma ihtimali var (kesinlesmedi ama muhtemelen olacak) daha da keyifli olur…[/quote:e24a4d7345]

Olaydan haberim yok.29’unda yarışŸma nerede olacak.Bu konu hakkında bilgi almak isterim.
      EğŸer ıstanbulda olacak vede model sergisi açılma ihtimali varsa 60-70 AA ile katılabilirim.Ortalık şŸenlenir. 😆

faceless
      Katılımcı

29 Mayis günü Auto-Drom Pistinde olucak (Tuzla)…

Diger bilgi için piyu; Hotcar (model sergileme konusu) o sana yardimci olabilir.Ben bisey diyemiycem o konuda :)

piyu
      Anahtar yönetici

Hotcar acılması muhtemel olan model otomobiller diecast tabir edilen metal modeller… senin kastı baska sanırım…

maille irtibata gecelim mi? bana yaptıgın isin amacını ve boyutlarını anlatabilirsen, nasıl birşŸeyler yapabileceğŸimizi konusabiliriz. admin@amerikanaraba.com

görüşŸürüz…

HOTCAR
      Katılımcı

Ok.Size mail attım.

20 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.