• Bu konu 32 yanıt içerir, 11 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce DRIVER34 tarafından güncellenmiştir.
32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      faceless
      Katılımcı

[img:2ca73d4ca3]http://img141.exs.cx/img141/5059/s43000350mk.jpg[/img:2ca73d4ca3]

Valla bence eskisi daha güzel biraz emanet gibi olmus.Ama sonucta adi var Mustang.Sizin yorumlariniz??

Szopen
      Katılımcı

TaşŸ gibiymişŸ yeni eleanor :P tampondaki sisleri beenmedim bu arada. (yan yana duran büyük şŸeylerden bahsediyorum)

ozz
      Katılımcı

valla saat 5,5 kafamda gusel ama bu sisler konusunda szopenle hemfikirim.. artl ben eskiciyim..begenmedi dersem klzan olmaz herhalde :)

Anonim
      Ziyaretçi

kötü olmuşŸ acaba fiyatı ne?

Qurny
      Katılımcı

bana sorarsanız,önü gmc nin pick up larına benzemis panjur bölümü..
      Sonucta isminden ötürü saygi duymaliyim bu araca ;)
      Ama bana sorarsaniz eskisi cok daha güzel derim.

emrekaan
      Katılımcı

ben çook beyendim walla ama o hava girişŸi olmamışŸ kaputta.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bu yeni jen. Mustang cok hosuma gidiyor.Ama bu yeni jen. Eleanor emanet gibi duruyor.Standart ı tercih edrim.Ama eski Eleanor gercekten cok guzel.

[img:623ca838f7]http://www.carmemories.com/images/dbimages/3974.jpg[/img:623ca838f7]

Pontiac301
      Katılımcı

ön tampondaki sinyaller berbat…onun dışŸında aynalar gövde rengi olabilirdi…ben çok beğŸendim……

piyu
      Anahtar yönetici

ben bu aracı cok begendim (yeni mustang) ama aynalarını hic begenmedim… bunun aynası da aynı… begenmedim… daha sık birsey olurdu…

yandaki hava girişŸleri emanet duruyor… kaporta ile birlestigi yeri tam birlestirseler daha guzel olurdu…

sisler asırı buyuk…

sonucta guzel…

faceless
      Katılımcı

yandaki havalandirmalar cidden cok kotu duruyor.senin dedigin gibi piyu emanet.Arka camurluk hafif şŸişŸirilseydi bence bütünlük kazanırdı.Bu şŸekilde ı ıh..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

turbo motorlu tospağŸa hayvanı gibi olmuşŸ : p

eskisi çok daha güzel

yenisine eleanor değŸilde cobra falan ilaveleri yapsınlar eskinin efsanesini bozmasınlar

HOTCAR
      Katılımcı

Selam arkadaşŸlar aranıza yeni katıldım bu ilk mesajım.Fakat böylesi güzel bir site bulduktan sonra artık kolay kolay buraları terk etmem.
      Tahmininiz üzere bensde sizler gibi amerikan hastasıyım.Bu smerak bende 15-20 yıldır süregeliyor.
      Bir çok arkadaşŸım gibi bu otomobillere sahip olmam hayal olduğŸundan bende maketlerine sardım.
      AşŸağŸı yukarı 20 senedir amerikan arabalarının maketlerini yapıyor ve biriktiriyorum.
      Bu arada adım Hakan ERYILMAZ ıstanbul/Göztepe’deyim. YaşŸ 42.BeşŸiktaşŸlıyım :))
      Gelelim Eleanor’a.
      Bence her ne kadar eskisi oldukça ve oldukça iyi bir makine olsada yeni modelide ön grill haricinde öyle yabana atılacak bir makine değŸil.
      Tabii bu işŸler oldukça görceli şŸeyler olduğŸundan zevkler değŸişŸebiliyor.
      Ben yenisinide eskisi kadar tuttum.ǖn grill hariç.Daha sfistike bir şŸeyler yapılabilirdi.Mesela önde bir Mustang arması.:))

faceless
      Katılımcı

ǖncelikle hosgeldin aramiza…

Ayrica sonucta eskisine göre bence cok cok büyük farklari var. Eskisi sanki daha hasin duruyor bu yenisini ya ne bileyim biraz garip bi yorum olucak ama hani taksiciler arabalarina mustang amblemi takiyorlar ya onun gibi olmus. Daha çok özen gösterilip yeni bi body kit kullanabilirdi bence. Kisaca sanayi arabasi gibi olmus.

HOTCAR
      Katılımcı

Tekrar selam.Yukarıdada dediğŸim gibi zevkler farklı farklı olacakki sirkülasyon olsun.
      Ben sizin fikrinize katılmıyorum.Ford firması bu kasa yapısını özellikle 67-68 lere benzettiki eski efsane modellerini yad edebilsin.
      DüşŸünün 74-75-76 model mustang’ları hiç bunlarla alakası varmı idi?
      Yoktu ve onun içindirki Ford uzun süre Mustang ürteimini durdurdu.Taaki bu modele kadar.
      Tutulur tutulmaz o ayrı konu.
      Fakat şŸu makine bence geçerlidir.

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:4f33b4f221=”HOTCAR”]Selam arkadaşŸlar aranıza yeni katıldım bu ilk mesajım.Fakat böylesi güzel bir site bulduktan sonra artık kolay kolay buraları terk etmem.
      Tahmininiz üzere bensde sizler gibi amerikan hastasıyım.Bu smerak bende 15-20 yıldır süregeliyor.
      Bir çok arkadaşŸım gibi bu otomobillere sahip olmam hayal olduğŸundan bende maketlerine sardım.
      AşŸağŸ yukarı 20 senedir amerikan arabalarının maketlerini yapıyor ve biriktiriyorum.
      Bu arada adım Hakan ERYILMAZ ıstanbul/Göztepe’deyim. YaşŸ 42.BeşŸiktaşŸlıyım :))
      Gelelim Eleanor’a.
      Bence her ne kadar eskisi oldukça ve oldukça iyi bir makine olsada yeni modelide ön grill haricinde öyle yabana atılacak bir makine değŸil.
      Tabii bu işŸler oldukça görceli şŸeyler olduğŸundan zevkler değŸişŸebiliyor.
      Ben yenisinide eskisi kadar tuttum.ǖn grill hariç.Daha sfistike bir şŸeyler yapılabilirdi.Mesela önde bir Mustang arması.:))[/quote:4f33b4f221]Slm.Hakan abi bende amerikan arabaları maketlerini topluyorum acayip güzel bir duygu onları temizlemek filan ben de okadar çok yok tabi sonuçta öğŸrenciyiz haftalık olayı var bende bir de yakın zamanda bir mustang sardım başŸıma ha bire ona para harcıyorum benziniydi tamiriydi bende 15 tane filan var sende kaçtane var bir de eleanor var mı ben bulamadımda.Bu arada hoşŸ geldin :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Siz celik model alıyorsunuz.

Ben kendi maketimi kendim yapıyorum.
      Su ana kadar zamanım olmadıgından iki tane yapabildim.
      74 nova pro street ve 68 skylark.
      Yapımında mukavva el işŸi kagıdı oyuncak araba lastigi vs gibi seyler kullandım.Uzunlugu yaklasık 20-25 cm genişŸlik te 10 cm den biraz fazla.
      Okulu bitirim hele baya yapacam 😈 😈
      (yakında resimlerini ekliyecez)

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:ef3638f559]Slm.Hakan abi bende amerikan arabaları maketlerini topluyorum acayip güzel bir duygu onları temizlemek filan ben de okadar çok yok tabi sonuçta öğŸrenciyiz haftalık olayı var bende bir de yakın zamanda bir mustang sardım başŸıma ha bire ona para harcıyorum benziniydi tamiriydi bende 15 tane filan var sende kaçtane var bir de eleanor var mı ben bulamadımda.Bu arada hoşŸ geldin :)[/quote:ef3638f559]

Selam.Bu güzel karşŸılama için herkese teşŸekkürler.
      AA merakı öyle bişŸi işŸte.GerçeğŸine sahip olamayanlar kendilerine alternatif yollar arıyor ve genelliklerde buluyor.Bende kendime bu yolu seçtim.Model yapmak ve biriktirmek bambaşŸka bişŸi.Sizinde böyle bir merakınızın olması çok güzel.Umarım kolleksiyonunuzu dahada genişŸletirsiniz.
      Bende aşŸağŸı yukarı 60-70 arası AA var.Bunların arasında birde 70 model GT 500 var.Onu Eleanor stilinde toplamışŸtım.Resmi aşŸağŸıda umarım beğŸenirsin. 😉
      [img:ef3638f559]http://img.photobucket.com/albums/v688/nosferattu/Sergi-1/s9.jpg[/img:ef3638f559]

Qurny
      Katılımcı

abi izninizle birsey sormak istiyorum.BU maketleri nereden alıyorsunuz?Kücültme oranı ve fiyatı nedir?

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hot car ilk komuta “/” kullanma [ q u o t e ]……[ / q u o t e ]

yap :D

Szopen
      Katılımcı

[quote:a449a535b1=”HOTCAR”][quote:a449a535b1]Slm.Hakan abi bende amerikan arabaları maketlerini topluyorum acayip güzel bir duygu onları temizlemek filan ben de okadar çok yok tabi sonuçta öğŸrenciyiz haftalık olayı var bende bir de yakın zamanda bir mustang sardım başŸıma ha bire ona para harcıyorum benziniydi tamiriydi bende 15 tane filan var sende kaçtane var bir de eleanor var mı ben bulamadımda.Bu arada hoşŸ geldin :)[/quote:a449a535b1]

Selam.Bu güzel karşŸılama için herkese teşŸekkürler.
      AA merakı öyle bişŸi işŸte.GerçeğŸine sahip olamayanlar kendilerine alternatif yollar arıyor ve genelliklerde buluyor.Bende kendime bu yolu seçtim.Model yapmak ve biriktirmek bambaşŸka bişŸi.Sizinde böyle bir merakınızın olması çok güzel.Umarım kolleksiyonunuzu dahada genişŸletirsiniz.
      Bende aşŸağŸı yukarı 60-70 arası AA var.Bunların arasında birde 70 model GT 500 var.Onu Eleanor stilinde toplamışŸtım.Resmi aşŸağŸıda umarım beğŸenirsin. 😉
      [img:a449a535b1]http://img.photobucket.com/albums/v688/nosferattu/Sergi-1/s9.jpg[/img:a449a535b1][/quote:a449a535b1]

Slm, bu “kendin yap” modeli maketler hakkında bilgi verirmisin, ölçüleri kaç, nerden alabilirim, kaç para, aldığŸım maket dışŸında başŸka malzemeye gerek varmı vs..

HOTCAR
      Katılımcı

Selam.Szopen ve Qurny ortak sorularınız cevaplamaya çalışŸayım.
      Bu modeller 1/24 ölçek olup plastikten imaldir.
      ǜretici firmalar arasında en genişŸ AA’na sahip yelpaze AMT,REWELL,LıNDBERGH,TESTOR markalarını sayabiliriz.Birde TAMıYA var ama o büyük oranda avrupa otomobiller yapar.
      Ben genellikle AMT’yi tercih ediyorum.
      Nedeni ise aradığŸım heme hemen bütün AA modellerini bulabiliyorum.
      Fiyatları ise yerine ve semtine göre değŸişŸiklik gösteriyor.Kabaca 20 milyondan 60 milyona kadar model bulmak olası.
      Fakat ben nerelerden ucuz model bulunabileceğŸini bildiğŸimden henüz öyle 50-60 milyon verip model almışŸ değŸilim.
      EğŸer ilgi gösteriyor ve edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı oolmaktan mutluluk duyarım.
      Bu arada belki gene ilginizi çeker 11-12 Haziran tarihlerinde Tarabya’da bulunan Borusan oto’da(BMW GALERı) bir model yarışŸma ve sergimiz var.
      Oraya gelen arkadaşŸlar bol miktarda AA modelini görmüşŸ olur.
      Hem belki orada tanışŸıp bu güzel hobiyi sizlerede sevdirebiliriz.Ne dersiniz?

HOTCAR
      Katılımcı

[quote:fa68d5b4a2=”TEMPEST”]hot car ilk komuta “/” kullanma [ q u o t e ]……[ / q u o t e ]

yap :D[/quote:fa68d5b4a2]

Neyi kastettiğŸinizi anlamadım ama peki bir daha yapmam 😆

HOTCAR
      Katılımcı

Szopen bir sorunuzu atlamışŸım.Hemen cevaplamaya çalışŸayım.
      Tabiiki sadece modeli almakla işŸ bitmiyor.Bunun tesviyesi,zımparası,astarı,macunu,boyası,cilası gibi yan malzemelere gereksinim var.
      Yani reel bir oto toplanırken hangi evrelerden geçiyorsa aynı evreler model otolar içinde geçerli.
      Birde bu modellerin easy ve snap tipleri var.Bunlar genellikle boyalı gibi ıkar ve siz sadece bir cila ile işŸi bitirebilirsiniz.
      Tabi kabul edersinizki bizim modelciler camiasında bunlar pek rağŸbet görmez. 😆

Qurny
      Katılımcı

[quote:0e5a6ea135=”HOTCAR”]Selam.Szopen ve Qurny ortak sorularınız cevaplamaya çalışŸayım.
      ǜretici firmalar arasında en genişŸ AA’na sahip yelpaze AMT,REWELL,LıNDBERGH,TESTOR markalarını sayabiliriz.Birde TAMıYA var ama o büyük oranda avrupa otomobiller yapar.
      Nedeni ise aradğŸım heme hemen bütün AA modellerini bulabiliyorum.
      Fiyatları ise yerine ve semtine göre değŸişŸiklik gösteriyor.Kabaca 20 milyondan 60 milyona kadar model bulmak olası.
      Fakat ben nerelerden ucız model bulunabileceğŸini bildiğŸimden henüz öyle 50-60 milyon verip model almışŸ değŸilim.
      EğŸer ilgi gösteriyor ve edinmek istiyorsanız sizlere yardımcı oolmaktan mutluluk duyarım.
      Bu arada belki gene ilginizi çeker 3-4 Haziran tarihlerinde Tarabya’da bulunan Borusan oto’da(BMW GALERı) bir model yarışŸma ve sergimiz var.
      Hem belki orada tanışŸıp bu güzel hobiyi sizlerede sevdirebiliriz.Ne dersiniz?[/quote:0e5a6ea135]

3-4 haziran tarihlerinde orada bulunmaya calısacagım.
      Bende de var 1-2 maket ama bendekiler burago.Ama hazır almadım,metalden falan aldım birlestirdim ilk maketimdi 10 saat falan sürmüstü..Ama güzel oldu
      suan corvette f50 murchielago falan var..
      Bi de borusan da maket satısı olacakmı?Sergilenenler arasından??

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:e6cfde5612=”HOTCAR”]Selam.Szopen ve Qurny ortak sorularınız cevaplamaya çalışŸayım.
      Nedeni ise aradğŸım heme hemen bütün AA modellerini bulabiliyorum.
      Fakat ben nerelerden ucız model bulunabileceğŸini bildiğŸimden henüz öyle 50-60 milyon verip model almışŸ değŸilim.
      Bu arada belki gene ilginizi çeker 3-4 Haziran tarihlerinde Tarabya’da bulunan Borusan oto’da(BMW GALERı) bir model yarışŸma ve sergimiz var.
      Hem belki orada tanışŸıp bu güzel hobiyi sizlerede sevdirebiliriz.Ne dersiniz?[/quote:e6cfde5612]Ben mutlaka orada olurum borusan’ a 5dk. uzaklıktayım bir de saatlerini filan yazasanız daha iyi olur. :) Saygılar

HOTCAR
      Katılımcı

Valla saat mevhumumuz yok gibi.
      Cumartesi sabahından pazar akşŸamına kadar oralardayız işŸte.
      Model satışŸı olacakmı sorusuna cevabım,belki o anda olamayabilir ama bağŸlantı yapabileceğŸinizden hiç şŸüphem yok.
      Hadi bakalım bir organizasyon daha kazandı AA cılar. :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

[quote:ceccb1f9c8=”HOTCAR”][quote:ceccb1f9c8=”TEMPEST”]hot car ilk komuta “/” kullanma [ q u o t e ]……[ / q u o t e ]

yap :D[/quote:ceccb1f9c8]

Neyi kastettiğŸinizi anlamadım ama peki bir daha yapmam :lol:[/quote:ceccb1f9c8]

alıntın çıkmamışŸtı komut hatası vardı onu söyledim 😆

HOTCAR
      Katılımcı

TeşŸekkürler TEMPEST.Dikkat ederim.

DRIVER34
      Katılımcı

elenor elenordur eskisine bence göz aşŸinağŸlığŸı olduğŸundan belki bize daha çekici geliyo ama bende eskisini tercih ederim
      neyse mustangın hurdası bile yeter bence

HOTCAR
      Katılımcı

Kesinlikle.Mustang’dan bahsediyoruz burada. 😉

HOTCAR
      Katılımcı

Bu arada arkadaşŸlar model sergi ve yarışŸma tarihimiz 11-12 haziran olarak değŸişŸmişŸtir.
      ılgilenen arkadaşŸlarımın dikkatine.

Qurny
      Katılımcı

@HOTCAR
      abi bende de ufak caplı 1-2 maket var ama amerikan degil..
      mesela bitanesini söyliyim :1/12 boyutlarında,Nissan silvia s15,ama motor kodu sr20det olanlardan…Kaputu camdan,altında neonlar var..ǖn koltuklar yarıs koltukları..
      Arka koltuklar iptal onun yerine 2 tane nos tüpü 3 tane neonlu woofer var..
      Ayrıca arka bagajın siperliginin orda da 2-3 tane woofer var(neonlu) yine aynıs yerde 2 tane sigorta var..
      DTM i var tabii kocaman bir egzost u var xenon tipi farlar var..Altında neonlar var..
      Gaz pedalına fln basabiliosun ama tabii bisi olmuyor icidne devir saatleri falan filan..
      ǖnde kocaman intercooler ı da var..Kaputu acıosun aküsü,motor blogu,headers ı,blow off u,intake kit i ve turbosu,kule gergisi bilmemnesi herseyi var.
      Hatta altını cevirdiginde ön 2 tekerin arasında stabilizatör ü de var :)

böyle bisey bunun gibilerini sokabilirmiyim mesela oldukça şŸekilli bisi body kit i var unutmadan kırmızı kaliperli kocaman diskleri ve 18″ jantları var(1/12 kücültülmüs)…Jantlar gercek krom şŸıkır şŸıkır parlıyor,diskler de krom..Krom disk olurmu demeyin ne de olsa koleksiyon arabası :)
      Unuttugum seyler olabilir..Bununla gelsem mesela olurmu ama sergilemek icin degil oraya biyere koyarız gelen giden bakar iste maksat cesit olsun.Ben de borusanda icerde arabalarla ilgilenirim servise falan girerim beni tanırlar jipi de ordan almıstık zaten,cooper s de alındı ordan falan filan bisi diceklerini sanmam??

DRIVER34
      Katılımcı

ya şŸey soracam bu mustangların 4 silindir olanı var galiba bunlar fabrikadan mı bööle yoksa bizim türklerin icadımı bilen varmı arkadaşŸlar . :?:

32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.