Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Enteresan Bir Durum…

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      illetyus
      Katılımcı

Sizlere bi sorum olacak….Benim arabadaki defransiel kilitli degil. Ama ben biraz gazlayipda kalktigim zaman arkada iki lastik izi kaliyor… 🙄 Bir kac kez oldu ayni sey…….Fikri olan varmi ? 🙄

Anonim
      Ziyaretçi

ılletyus abi ben de de oluyor ben çözdüm olayı araba tam olarak düz olucak ,yolda yamukluk olmuyıcak bu seferde iki lastiğŸede aynı ağŸırlık dengesi deldiğŸi için 2 lastikte iz bırakıyor 😈

illetyus
      Katılımcı

Tuh…..Bende bizim usta yanlislikla kilitlisinden takti diye sevinmistim…. 😈 Dedigin mantikli, olabilirde….Daha onceden kilitli vardi, araba hala kendini oole saniyo demekki :lol:….Isin sakasi bir yana oldugu zaman duz yerlerde oluyo hakikaten……

piyu
      Anahtar yönetici

iste ben forumları bu yuzden seviyorum…

en azından 5-6 yıldır amerikanlarla içiçe olan gurcan soru soruyor… bu soruya cevap vermesini bekledigim en son kisi olan daha yeni amerikancı cihan cevap veriyor… ve bu cevap (cok bilgili degilim ama genede bircok seyleri biliyorum) benim aklıma bile gelmiyor… 😯

cihan tebrikler… 😉

illetyus
      Katılımcı

😆 😆 Kimde ne var kimse bilmez Dogan…. 😆 😆 Bizler dedigin gibi uzun yillardir bunlarla ugrasiyoruz ama galiba teferruatlar ile cebellesirken temeldekileri unutmaya basladik, yada dikkatten kaciyor…. 😆 😆 😆

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:044b6add6d=”piyu”]iste ben forumları bu yuzden seviyorum…

en azından 5-6 yıldır amerikanlarla içiçe olan gurcan soru soruyor… bu soruya cevap vermesini bekledigim en son kisi olan daha yeni amerikancı cihan cevap veriyor… ve bu cevap (cok bilgili degilim ama genede bircok seyleri biliyorum) benim aklıma bile gelmiyor… 😯

cihan tebrikler… :wink:[/quote:044b6add6d]Gözlerim yaşŸardı :D şŸank şŸank.DoğŸan abi akıl yaşŸata değŸil başŸta olayı. 8)

piyu
      Anahtar yönetici

aaaaa cok ayıp ettin….

yasla ilgili hicbir yorumum olamaz…boyle anlama… sadece amerikan’lar ile ilgili gecirdigin sureyi yazdım farkettiysen…

hicbir zaman bu kafa yapısında olmamalı… kimin neyi ne kadar bildiğŸini tahmin bile edemeyiz… mesela suanda senin Mustang bilgin bu sitede amerikanla ilgili bircok kisiden daha fazladır… bunlar tecrube olayıdır… gorur yasar ogrenirsin… sonra anı sorunları yasayan birine aktarırsın…

burada Gurcan’a da teşŸekkür etmek lazım, bilmiyorum demis bizle paylaşŸmışŸ ve hepberaber öğŸrendik… aramızda bunu yapmayan (bilgisiz oldugu dusunulecek diye konusmayan) cok kisi vardır…

yazalım, soralım, ogrenelim, bilgimiz artsın, daha guzel amerikanlarımız olsun, işŸte olay budur…. 😉

illetyus
      Katılımcı

Haklisin Dogan… ben tesekkur ederim…!
      ARKADASLAR HEPINIZE SOYLEMEK ISTEDIGIM BIR SEY VAR. Ben su andaki arabami 2000 yilinda bu sitedeki uyelere sorarak aldim ! Evet o tarihe kadar Amerikanlardan habersiz yada tecrubesiz degildim ama “Camaro” yu hic tanimiyordum. Bu gune kadar belki denemedigim kullanmadigim Amerikan kalmadi ama, sahip oldugunuz araba ile ugrasip onu kullanmadan onu sokup takmadan o model hakkinda dogu fikir sahibi olamazsiniz. Sorun ciktigi zaman sormaz ve paylasmazsaniz cozemezsiniz hatta bazen o sorun daha da kotuye gider. Bu gun cabalarim ve arastirmam sonucunda ortaya kupa alabilecek bir araba cikarabildiysem bunun sebebi sadece harcadigim para ve emek degildir….Sordugum ve topladigim bir cok datanin sonucudur. Bunda utanip, cekinecek bir sey yok aksine size faydasi var..!! Piyasadan bir kac Amerikanci usta bana defransiel oranlari ve detaylari hakkinda telefon acip bilgi istiyebiliyor ama ben sordugum bu temel noktayi atlamisim……Soru sorun ve arastirin Amerikaniniz daha saglikli, iciniz daha huzurlu olsun. Ve unutmayin, Amerikan yurumese bile Amerikandir, hic bir araba ilede kiyaslanmaz….

Anonim
      Ziyaretçi

Heeheehhe bu form defransiyelden açıldı nerelere geldi çok dokunaklı olmaya başŸladı.AğŸlıyıcam artık kilitleyin şŸu formu. :) Şaka bir tarafa illetyus abi’nin dediğŸi doğŸru sorup öğŸrenicen ,parçaları kendin takmaya çalışŸıcan ben mesela benim araba tamir olurken ustalara yardım ediyorum ama nedir işŸte karbürötör kapağŸını kapatırım ,jant kapağŸını takarım vb… bunun gibi şŸeyler acaib bilgilendiriyor insanı hatta bir güven geliyor insana arabalr konusunda. :) Saygılar

DiamonD
      Katılımcı

Bilmemek değŸil öğŸrenmemek ayıptır… 😉 :)

impala_SS
      Katılımcı

valla iletyus senin Defransiyel de iyi durumda .ben caddede sardıroyrom sağŸgan asılıyo araba.defransiyel iyi ama hic bir zaman 2 si dönmüyo.en son avcılar senlikte yaptım 180 derece döndüm,sağŸ dan asılmaktan::)görüntüleri var:)

illetyus
      Katılımcı

[quote:6fcd59dba2=”Eleanor68″]Heeheehhe bu form defransiyelden açıldı nerelere geldi çok dokunaklı olmaya başŸladı.AğŸlıyıcam artık kilitleyin şŸu formu. :) Şaka bir tarafa illetyus abi’nin dediğŸi doğŸru sorup öğŸrenicen ,parçaları kendin takmaya çalışŸıcan ben mesela benim araba tamir olurken ustalara yardım ediyorum ama nedir işŸte karbürötör kapağŸını kapatırım ,jant kapağŸını takarım vb… bunun gibi şŸeyler acaib bilgilendiriyor insanı hatta bir güven geliyor insana arabalr konusunda. :) Saygılar[/quote:6fcd59dba2] Ustalarin yaninda seyrederken kaptiklarin gun geldiginde oyle bir duruma gelirki kendin bile sasarsin… 😆 😆 Jant kapagi takmayla basladigin seylerde bir gun gelip ustalar kalfalarindan degilde senden yardim istemeye basladiklarinda sende hayret edersin….. Arabami yaptirirken, yapilacak is icin pazarlik ettim anlastim….Ise baslanacagi gun arabayi ustanin dukkanina soktukdan sonra evden getirdigim is tulumunu giydim….Hepsi tuhaf tuhaf bakmaya basladi 😯 😯 Sandilarki isin bir kismini ben yapip paranin bir kismina yan cizicem :D :D Is basladi, arabanin sokuldugu andan marsi basacagimiz son ana kadar ustayla birlikde (onun soyledigi sekilde) ne gerekiyorsa benimde elimden takim dusmedi. Yani ciddi ciddi ciraklik yaptim. Arabayi en son olarak oto yikamadan cikarip son caylari icerken anlastigimiz rakami eksiksiz olarak eline sayinca neden tulum giydigimi anladilar…. :D :D :D Inanin bir cok sey sadece kitap katalog takip etmekle bitmiyor……. :D :D

illetyus
      Katılımcı

[quote:32965f478e=”impala_SS”]valla iletyus senin Defransiyel de iyi durumda .ben caddede sardıroyrom sağŸgan asılıyo araba.defransiyel iyi ama hic bir zaman 2 si dönmüyo.en son avcılar senlikte yaptım 180 derece döndüm,sağŸ dan asılmaktan::)görüntüleri var:)[/quote:32965f478e] Benim defransiel iyi durumda ama defransiel kendinin ne oldugunu bilmiyor… :D :D Eskiden kilitli idi kendini hala oole zannediyor… :D :D

Lowrider
      Katılımcı

abi sökülen kilitleri nerede :) ben alıyım onu :)

illetyus
      Katılımcı

Benden ciktigi zaman iyi durumda degildi zaten….Benden alan kiside denemek icin takti sonra sorun cikarinca sanirim dagitip atti….Bende degil yani, akibetinide bilmiyorum. Bulsam bende bir tane ariyorum ama ortalikda dolasanlarda hic iyi durumda degil……

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.