Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) LOWRıDERLER HAKKINDA BıLGı ıSTıYORUM LTFN

• Bu konu 7 yanıt içerir, 4 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce gtagucu tarafından güncellenmiştir.
7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emrekaan
      Katılımcı

arkadaşŸlarım ben birşŸeyi merak ediyorum. motora ve şŸasiye modifiye yaptıktan sonra arabayı lowrider haline getirebilirmiyiz??? ve bu lowrider nasıl oluyo ? süspansiyonlar nasıl dayanıyo? şŸasi ve motor nasıl dayanıyor? ve bu zıplama nasıl oluyor? n2o fln mı kullanılıyor?? ve bu lowrideri turkiyede yapan varmı?? bana yardımcı olursanız sevinirim.
      [color=red:266798dbdb]
      SAYGILAR EMRE KAAN[/color:266798dbdb]

gtagucu
      Katılımcı

Havalı süspansiyonla (Air Ride) oluyor senin istediklerin. AlacağŸın kitin gücüne göre birkaç saniyede arabayı normal şŸekilde indirip kaldırabiliyorsun yada icabında zıplatabiliyorsun. Normal basınçlı hava kullanılıyor bu kitlerde.

Şasinin dayanıklılığŸı arabadan arabaya göre değŸişŸen bir durum. Genel bir yorum yapılması zor ama şŸasi güçsüzse kolayca güçlendirilebilir.

http://www.airride.com bunları satan örnek bir firma mesela. Buradan getirtip Türkiye’de kolayca taktırabilirsin.

piyu
      Anahtar yönetici

emrekaan

arabayı kaldırıp indirmekte fazladan bir guc uygulayacagından sase’nin kontrolden gecmesi daha iyi olur… ama sorunsuzda olabilir… genelde bu tip lowrider uygulamaları tam sase tabir edilen arabalara daha basarılı uygulanıyor… hemde goruntusu daha guzel oluyor… mesela hic lowrider camaro gormedim…

tv’de nasıl yapıldıgını anlatmıstı bir ara… adam 20.000usd (amerika’da) civarı tutuyor demisti…komple sokulup ozel sase yapılıyor sonra ustune kupa geciriyor… normal hali ile zıplasa ancak 2-3 kez zıplar sanırım… sonra motor filan duser yere 😆

emrekaan
      Katılımcı

çok saolun abilerim. arabalar çok güzel gozukuyo zıplarlarken. genelde 64 implalara yapılıyor. am ben şŸunu anladım ki bu işŸ için baya çok para gerekiyor. araba=5000$ yeni şŸasi=15000$ süspansiyon=20000$ mıotor modifiyesi falan derken bu işŸ uzaaar gider…. 500.000$ı bulur.

piyu
      Anahtar yönetici

yok asırı uctun…

50.000 olmadan enfes bisi rahatca yapılır… sen parayı hazırla ben senin icin bizzat hazırlarım 😈

illetyus
      Katılımcı

Evet evet bende yardimci olurum……

Bu aralar benimde kasintim tuttu zaati…. 😆 😆 😆

emrekaan
      Katılımcı

ben bu kadar para tutacağŸını bilsem 3maymun taklidi yapardım 😆 😆 😆

duymadım
      gormedim
      bilmiyorum

😆 😆 😆

gtagucu
      Katılımcı

Araba zıplatılmayacaksa sadece indirilip kaldırılacaksa 2-3000$ ‘ada bitebilir kolayca.

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.