Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) yeni kara kalem çizimlerim(design by emre kaan)

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emrekaan
      Katılımcı

chavrolet2kd.jpg
      hemi4my.jpg
      mustang6ct.jpg
      chawrolet1iu.jpg
      anadol0ye.jpg
      scana6sj.jpg

nasaıl olmuşŸ?
      yorumlarınız lütfen
      (araya bir anadol karışŸmışŸ ama olsun o da türk malı :D )

W_Viper
      Katılımcı

bravo çok güzel olmuşŸ
      değerlendir bu yeteneğini

emrekaan
      Katılımcı

sağol.. ama nasıl nerede değerlendirecem.. kafam çook karışŸık..

piyu
      Anahtar yönetici

bu konu daha once konusulmustu… tasarımcı olmak tr’de zor ama olmaz degil… dunyaca unlu tasarımcılarımızda var (sadece otomobil degil) sende bir ilk olabilirsin… egitimi nasıl alabilirsin arastırman lazım… olay orada bitecektir sanırım… tr’de egitim yoksa… yurtdısına gitme imkanın da yoksa bir hobi olarak kalacaktır… :(

emrekaan
      Katılımcı

ewet doğan bi.. bende ondan korkuyorum.. ama en azından yarışŸmalarda kendimi gösterebilirsem beni keşŸfedebilirler yani eğitimimde gelişŸmeler olabilir..

oldsmobile
      Katılımcı

emrekaaan cizimlerini hep goruyorum mesaj yazamamistim hic cok guzeller eline saglik herhalde guzel sanatlar fakultesi yolcususun oyle gozukuyor ne yapacaksin ne dusunuyorsun

emrekaan
      Katılımcı

ben endüstriyel tasarım düşŸünüyorum.. yani tasarımcı olmak istiyorum…. ama hiç bir şŸey sandığım gibi kolay değil :(

oldsmobile
      Katılımcı

tabiki kolay olmayabilir ancak sende davandan vazgecme umudun yuksek olsun boyle zor felan diye gecistirme…. cok istersen eninde sonunda olacaktir…

uraz
      Katılımcı

emre selamlar end-tas Türkiyede okumanı önermem imkanın varsa italyaya git.ilgilenirsen link verebilirim.bu arada çizimlerin için dediklerimi yaparsan tahminimce daha kararlı durur çizimlerin.Bastır biraz:)

emrekaan
      Katılımcı

sağolun ark.lar..

italya mı???? :O

ben amerika düşŸünüyordum?? :D
      amertikada eğitim kötü mü? gerçi gm batacak gibi ama :D

piyu
      Anahtar yönetici

amerika’da egitim iyi…iyi olmaz olur mu? ama acıkcası uraz yazınca aklıma geldi, tv’de programlarda tasarımcıların italya’da egitim aldıgından filan bahsediyordu…

programda sadece egitim degil yapılar binalar filan falan anlatılıyordu ve egitimin yanında gozunde surkeli sanatsal urunler gormesinden bahsediyor ve italya özellikle vurgulanıyordu…

bana da cok mantıklı geldi…

XLR-V
      Katılımcı

Guigaro firmasiyla kontak kurulabilirse olabiir bir de Murat Gunak var su an bildigim kadariyla aktif olarak dizayn isleriyle ilgileniyor . Bu ikisi saniyorum yardimci olacaktir

DeSerT
      Katılımcı

Sevgili emre, çizimlerinden yetenekli olduğun anlaşŸılıyor fakat unutmaman gereken şŸey yetenekten daha önemli olan şŸeyin doğru yöntemlerle çok çalışŸmak olduğu. Resim ve özellikle tasarım konusunda başŸarılı olmanın yolu çok genişŸ bir vizyona sahip olmaktır. Bol bol araşŸtırıp çok çalışŸmak gerekir. ǖncelikle resim için gerekli olan teknik altyapıyı sağlamlaşŸtırıp daha sonra yaratma ve tasarım yapma kısmında uzmanlaşŸabilirsin. Sana tavsiyem emule den Gnomon how to draw şŸeklinde search edip bulduğun bütün videoları download edip en az 10 ar kere izlemen. Emin ol sana çok büyük ufuklar açacak ve vizyonunu genişŸletecek şŸeyler bulacaksın.. Nacizhane tavsiyelerimi ukalalık olarak algılamaman dileğiyle..

firrebird
      Katılımcı

öle kolay diil diye umutusuzluğa kapılmak çok yanlışŸ bi hareket emre kaan :) aksine, kolay olmaması seni amacına daha çok odaklasın, kendini bu şŸekilde motive etmeye çaba göster ;)

piyu’nun da dediği gibi bu olay, eğitimi nasıl alacağın noktasında çözümlenecektir.. şŸu an kaç yaşŸındasın kaçıncı sınıftasın bilemiyorum ama direk araşŸtırma olayına gir. bu eğitime -imkanlarının ölçüsünde- en kolay ve en sağlıklı şŸekilde nasıl ulaşŸabilirsin, yurt içinde ve yurt dışŸında ne tarz alternatifler var ve sen bunlardan hangilerine ulaşŸabilirsin hepsinin ön çalışŸmasını yapmanı öneririm naçizane tavsiyem.

evet doğru, tasarım olayının kalbi italya’da atar. Ancak yurt dışŸında eğitim maalesef ucuz bi olay diil.. End. tas. anlamında türkiyenin büyük üniversitelerini de hiç yabana atmamalısın bence, bir boğaziçi yada itü de oldukça şŸık olur.

ben bu çizimlerini yeni gördüm, kenworşŸ acayip başŸarılı olmuşŸ, diğerleri de çok hoşŸ.. ama 63’de perspektif biras kaymışŸ gibi ;)

umarım bu hayalini gerçekleşŸtirir ve mesleğini severek yapan azınlığın mutlu bi üyesi olursun ;)

emrekaan wrote:
      ben endüstriyel tasarım düşŸünüyorum.. yani tasarımcı olmak istiyorum…. ama hiç bir şŸey sandığım gibi kolay değil :(
      Boogeyman
      Katılımcı

Bir tane modifiyeli 124 rica edebilirmiyim ?

Benim ilk arabamdı da.

emrekaan
      Katılımcı

sağolun tüm yorumlar için
      kafam çok karışŸık
      ben daha sınav dertlerinden yanıyorum :'(
      ilk olarak üzel sanatlara gitseydim işŸim daha kolaydı
      öff yaa!!! çok sıkıldım!!
      içimden bi ses diyo ki bırak resmi mesmi git çöpçü ol :P
      diğeri de diyo ki bırak bu düşŸünceleri hayalini yaşŸa MUTLU OL!!
      ama 2. diyen ses de şŸansımın ne kadar olduğunu bilmiyor. çok şŸey kaçırmadım ama ne bileyim!! şŸu anda hangi üniv. hangi meslek onu bile kafam almıyo.. artık bıkmışŸ durumdayım!! okul , öğretmenler dersler olaylar mahvediyo beni. psikoloji denen varlık bende kalmadı artıııkk!! delirceeeeeeeeeeeeeemmmmm

bu arada biraz sert çıktım ama size değil cidden piskolojimi bozdular yaa.. tüm yorumlar için tşŸk. ederim.

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.