Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) siz yapamıyonuz bizim eskileri kullanın

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

manta_a_sis_taka.jpg
      autopixx-de-1119888952-29.jpg

bu ve buna benzer çekmişŸ 60 lı yılların otomobillerinde amerikan esinlenmesimi var yoksa gm firması ve opel aşŸkı yüzündenmi ben amerikana benzetiyorm ya çalıntı ya aynı adam alın oynayın diye küçültmüşŸ

gt70_ulko.jpgcamaro_sis_taka.jpg

http://www.opel6070club.com/oulu03/kuvat_oulu.html

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bu adamlar küçük versiyonlarını kullanmışŸ ya tasarım ortaklığı yada yapamamışŸlar bi şŸey gm de tutmuşŸ ellerinden alın şŸunların ölçeeni küccültün demişŸ egsoz falan kötü olmuşŸ ama onlara yetmişŸ

XLR-V
      Katılımcı

Opel, GM’in bunyesinde oldugu icin AA lara benzemesi normal bir durum .Hatta Avrupa markalari icinde en cok AA lara benzeyen Opel dir diyebilmemiz mumkun.
      Mesela, Diplomat gibi bir modeli vardi opel’in bir zamanlar gercekten siradan bir Alman arabasi gibi durmuyordu

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben 69 bi manta bulmuşŸtum param olsaydı alıcaktım ne yalan sölim bildiiin camaro nun güccüüüüü :D

XLR-V
      Katılımcı

Bosver sen , hakiki AA hepsinden iyidir , koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi derler ama camaro Camarodur hem piyasasi olan bir kult model , manta desen manti gibi bir sey zaten (hani eski,kulustur arabalara cacik derler ya bende manti diyorum .Manta=manti)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

haklısın ben ucuza bi impala bulup binim :D

bide corvette nin manta ray i var ama o hakiki köpek balığı :D aşŸığım arabaya

XLR-V
      Katılımcı

Bence AA ya ilk baslangic icin Nova ideal ama Impala bulursan iyi durumda oda iyi olur .
      Pontiac ta yakisir ama ne de olsa adin TemPest ;)

piyu
      Anahtar yönetici

kırmızı olan opel gt’dir bence tasarımı enfes… amerikanın yeri baska ama tasarımın da hakkını vermek lazım…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

zaten adım küçükken gördüüm bi pontiac ve anlamını araşŸtırma gayesiyle geldi :D

sonra hep araba isimlerini araşŸtırdım sonra şŸebnemin fırtınası na da aşŸıktım nick i tempest yaptım :D

yar bana bi impala yar bana bi impala yarabbi duy sesimi

-aLicaN-
      Katılımcı

inşŸallah kardeşŸ banada bi impala bugün gittigidiyorda bi pontiac vardı novalara benzeyen 6 düz araç fena değildi 1000ytl 1 milyar yazmışŸlar açıkarttırmada

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

link atarmısın :D

Szopen
      Katılımcı
      XLR-V wrote:
      Bosver sen , hakiki AA hepsinden iyidir , koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi derler ama camaro Camarodur hem piyasasi olan bir kult model , manta desen manti gibi bir sey zaten (hani eski,kulustur arabalara cacik derler ya bende manti diyorum .Manta=manti)

Manta da kült bir arabadır, bu mantıkla japoncularda gelir bizim amerikanlara “gitmeyen, durmayan, dönmeyen, külüstürler” derler. Ayrıca koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi dedikleri için Türkiye de camaro bu kadar piyasası olan bi araba, yoksa mopar modelleri ve parçaları olsa kim biner camaroya?

Anonim
      Ziyaretçi

Oldum olası Opel leri Amerikan otomobillerine benzetmişŸimdir, ınternetten araşŸtırma yapmışŸtım Opel zaten General Motors un bir yan kuruluşŸuymuşŸ, Bu yüzden dizaynları Amerikanlara benziyor galiba. Bir dönem Vectra C versiyonları Meksikada Chevrolet markasıyla piyasaya sürülmüşŸ. ǖzellikle Bazı eski opeller Chevrolet Cavaliere çok benziyor. Birde Pontiac sunbird le Chevrolet cavalier birbirine bırak benzemeyi aynı arabayı değişŸik markalarla çıkartmışŸ bu çok şŸaşŸırttı beni. Bakın bunların birisi sunbird diğeri cavalier. :?

atila
      Katılımcı

bi opelci olarak tam bana göre bi konu :) aslında opel’i sevmemin nedeni de motorunun General olması ve tabiki narçiçegi’nin (benim 71 Record coupe) seksi hatları. Aslında Manta, Ford Capri’ye rakip olarak çıkarılmışŸ bir modeldir ki Capri ise Avrupanın Mustang’i olma iddiasındadır, bu yüzden Camaro’ya benzerliği çok doğal, Opel GT ise Corvette’e benzer ama bu modelde kullanılan 1,9 motor (90 Bg) tasarımın güzelliği yanında çok sönük kalmışŸtır ve satışŸları düşŸük gittiği için çok üretilememişŸtir. Yinede iki modelinde pek çok fanatiği var dünyada. son söz; NERDE O ESKı OPEL’ LER

-aLicaN-
      Katılımcı

merhaba ponitac ın linki http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2436633 aayı seven birinin almasını çok isterim inşŸallah hayırlısı olur

1967mustangfastback
      Katılımcı

belki inanmassınız ama o yukarda bulunan 1972 opel gt bır bakıma o yıllardakı corvette cok benzer hatta alman corvette i diyorlarmıs ve bızde o arabadan vardı 1974 model ve babam onu belçikadan almışŸtı sıfır olarak benım bıldıgım kadarıyla istanbulda 3 adet vardı bagdat caddesınde bır kuaförde siyah bizim sarı ve erenkoyde bır beyaz vardı beyaz olanı su an beyaz olanını 5 yıl önce kızıltoprakta benzıncıde dururken gordum sıyah olanı fulyada bır galerıcıde su ankı rengı kırmızı bızımkı ıse gümrükte çürüdü ve babam 1986 da arkadasının ısrarına dayanamayıp ona satmak zorunda kaldı muhtesem bır arabadır cocuklugum içinde geçti ağırlık dengesını saglamak ıcın tabanında kurşŸun levhalar vardı 1900 motordu o yıllarda 240 km ibresı vardı ve rahatlıkla o sürate cıkıyordu zevklı bır arabaydı mavi plaka olarak kullanıyorduk arkadasıyla bmw ıle takas yaptı babam alan arkadasıda 8 sene kadar kullandı ve irana dönerken bır sokakta bıraktı arabayı cocuklar parçalamıs su anda tasişŸte arttırmada ama araba olacak halı kalmamıs paramparça eger yapılacak gıbı olsaydı alır toplardım bu arabalar amerıkadada cok degerlı içim şŸu an fena oldu

piyu
      Anahtar yönetici

anet news’te bir arkadas vardı…bundan arıyordu surekli… ankara’da bir tane beyaz buldu…sahibi bayanmıs nasıl sattırırım diye surekli dusunuyordu… onun durumu da cok iyi degildi…

1967mustangfastback
      Katılımcı

demekkı ıstanbuldakı beyazı gorememızınn sebebı ankaraya gitmişŸ olmasıymışŸ vallaha maku paralara verse alır toplarım ıcınede bır kucuk v8 itelerim chevrolet makinası o bıcım olur

piyu
      Anahtar yönetici

yanlışŸ hatırlamıyorsam sahibi bayan genc’ti… acaba evlensemde arabaya mı kavussam yoksa arabana zarar veririm diye tehdit edip mi sattırsak… ya da baska bir yontem mi bulsak cabasındaydı :)

69 yılına ait buick+opel gt olan bir broşŸür fotosu var… orada da bayag karizma duruyor…

atila
      Katılımcı
      1967mustangfastback wrote:
      demekkı ıstanbuldakı beyazı gorememızınn sebebı ankaraya gitmişŸ olmasıymışŸ vallaha maku paralara verse alır toplarım ıcınede bır kucuk v8 itelerim chevrolet makinası o bıcım olur

Opel’e V8 fikri çok güzel ama yarım şŸase ve kasa çok hafif olduğu için şŸaseye takviye gerekir gibime geliyor-şŸanzıman, difransiyel de cabası. Ama 1,9 motora hava filtresi, karbüratör, egzoz ve seri bir şŸanzıman uygulansa çok iyi sonuç verir diye düşŸünüyorum 🙄 ama sadece düşŸünebiliyorum :(

illetyus
      Katılımcı

Selamlar……

Ozellikle “eski kasa” diye bilinen ilk Manta’ lar piyasaya ciktigi zaman ve uretildikleri surece avrupa oldukca populerdi.
      Kadraninda yazani gercekten yapabilen, sanki motor gucu govdesine fazla gelen bir arabaydi. Kac Hp. yada tam olarak kac cc’ lik hacimdeydi, onu tam hatirlamiyorum ama 2000 cc.’ ler civarinda biseydi.
      Arabanin geneli sportif kullanim amacina yonelik tasarlanmis olsa bile uzun yol seyahatlerinde oldukca rahat bir ic mekana sahipti.
      Babam hayati boyunca Amerikan kullanan biri olmasina ragmen, “0” aldigi bu arabayi “Amerikanlarin mini boyu” diye nitelendirirdi ve uzun yillar Amerikanlarinin yaninda onuda hep bulundurdu. Yeni kasa dedikleri modelinde, sanirim biraz daha luks ve detay kullanilmis (ben incelemedim), guc biraz daha artirilmis ama ilki kadar tutunamadigi hep soylenirdi.
      O donemlerde Manta’ ya rakip olan araba ise Ford Capri idi….Ki oda cok enteresant bir arabadir.
      Avrupa uretimi olan orta sinif otomobillerde Opel Manta ve Ford Capri her zaman ayri bir yerdedir.
      Manta ve Capri’ yi kullandim….gercekten bakimi ve kontrolleri duzgun yapilirsa suratte “fisek” gibi, sehir icinde hareket kabiliyeti ile “yilan” gibi arabadirlar…Bir yerlerden bulupta toplarim adam ederim diyorsaniz, tavsiye edebilecegim arabadir ikiside.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

alamanyada falan bu icatlara amerikan makinaları ittiriyolar bil hassa camaroya benzeyen mantalara gerçi motordan sonra kabup altında yer kalmıyo ama olsun :D

baras
      Katılımcı

o dedin sarı opel 1 ay oncesine kdr tarabyada duruodu ama şŸu an yok

_sinan_
      Katılımcı

ya arkadaşŸlar bildiğiniz satılık opel manta a warmı ? öörenci işŸi camaro olur wlla tam :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ankarada vardi bitane camarya benzeyen ama adam amerikanciydi onuda toplamak icin almis … o kasa zor bulunur

_sinan_
      Katılımcı

hadi yaa :? neyse saolsn yinede

Anonim
      Ziyaretçi

ferrari görünümlü 145 beygir full spor opel manta satılıktır 84 model 2000 motor

Anonim
      Ziyaretçi

ferrari görünümlü 145 beygir full spor 2000 motor enjeksiyonlu 5 vites 220 kadranlı opel manta satılıktır.saimsezgin@mynet.com

Anonim
      Ziyaretçi

en başŸtan 4. otomobilde opel mi ve hangi modeli? o araba aynı zamanda RS capriyede benziyor biraz. ǖrdek kuyruk spolier falan kullanmışŸlar hoşŸ durmuşŸ doğrusu… ıyi günler herkese

Tümer ARCAN
      Katılımcı

selam arkadaşŸlar.akıl sağlığım açısından aylar sonra tekrardan forumlara girdim.dayanamadım.bi şŸeye daha dikkatinizi çekmek istiyorum.opel vectranın en son kasasını ilk gördüğümde(ön farların makyajlanıp astraya benzetilmesinden önceki hali) arkadaşŸı uyardım abi karşŸıdan siyah cadillac geliyo diye.araç vektra çıkınca benzerlik karşŸısında ağzım açık kalmışŸtı. neyse arkadaşŸlar herkese amerikan sevdasıyla mutluluklar.ben daha fazla içine girmeyecem bu forumların çünki bu platonik AA aşŸkı bana acı veriyo. 😥 biraz daha kendimi toparlayıncaya kadar kendinize iyi bakın

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.