Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Center Shifter vs Collum Shifter (Merkezi vs Koldan )

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      XLR-V
      Katılımcı

Evet , hangisi size gore daha Amerikan ve hangisini daha cok seviyor sunuz ?
      :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Efendi amerikan da koldan, cabbar amerikan da konsol :P

piyu
      Anahtar yönetici

direksiyondan hic kullanmadım ama bir abimizin Challenger’ında Pistol Grip kullanmıstım ıNANILMAZZZZZ

Excellence
      Katılımcı

koldan vites -sevmesem de- amerikanlara özgü birşŸey, tercih etmem o ayrı tabi :) bu arada koldan vitesi konsoldan vitese çevirmişŸ olan var mı aramızda merak ettim doğrusu :)

the_judge
      Katılımcı

yavas suruse koldan v8lerede konsoldan yakışŸır

auyilmaz
      Katılımcı

Sadece ve sadece konsol, koldan vitesten nefret ediyorum. Tadi tuzu yok… Tabii olay F1 sanziman tipiyse durum baska, ama direksiyon yanindaki o kocaman kolu sevmiyorum.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

impala vs ise koldan tabi sporsa sölemeye gerek yok

bide mesela 454 makinalı bi 4 kapı direksiz impalaya koldan 6 ileri düz takılırmı ????????????

takılırsa bence hoşŸ olur

firrebird
      Katılımcı

araba 4 kapı yada türevi bir modelse koldan, spor bir modelse yerden vites olmalı..
      neden bilmiyorum koldan vites daha bir hoşŸ geliyor bana, ön koltuğun bütün olması cezbediyo sanırım. aile adamı mıyım neyim :D

koldan yada yerden, her türlü amerikan işŸte gerisi boşŸşŸ 😉

atila
      Katılımcı

Koldan vitesi hiç kullanmadım ama AA denince aklıma hep koldan vites gelir ki buda bende bi sempati uyandırmasına neden oluyor. Diğer taraftan, bildiğim kadarı ile koldan vitesin mekanizması daha karmaşŸık olduğu için zamanla boşŸluk yapıyormuşŸ (bilmem doğrumu) :?: bu yüzden bu mekanizmanın yerine daha basit ve hızlı olan yerden vitese geçilmişŸ

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

boşŸluk çok az yapmışŸtı bizim icat ama insaf 67 den beri aynı mekanizma 1 kez sökülüp takılmışŸ sonra bide biz söküp taaktık babak bi ayarladı hiç boşŸlukta yoktu ibreden vitesin üstüne tam geliyodu..

koldan olunca sadece sağ elinle kullanıyosun arabayı vites değişŸtirirken hem direksiyonu hem kol tutuyosun harika bi his :D

soruma cevap istiyorum koldan 6 ileri yapılabilirmi ????

NOMAD
      Katılımcı
      Chevy_Killer_89 wrote:
      Efendi amerikan da koldan, cabbar amerikan da konsol :P

Kesinlikle!

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.