Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Ben böyle drift görmedim :) :)

23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      -aLicaN-
      Katılımcı

arkadaşŸlar bir çoğumuz dirift yapan arabaları görmüşŸüzdür ama ben bu tarz bi arabayı dirift yaparken hiç görmedim:D izleyelim hep beraber görelim drift show

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben bu dırifit olayına bi türlü ısınamadım acaba uçakla yapılırmı :D

auyilmaz
      Katılımcı

Guzelmis, millet daha otomobiliyle duzgun yapamiyor bu isi… Tir biraz fantastik kacmis… :)

TemPest, aslinda ucaklar yapi ve yonlenme itibariyle havada drift yapiyorlar. :P Yerde yapabilirler mi? Bilemeyecegim, video cikinca -aLicaN- koyar. :)

-aLicaN-
      Katılımcı

ehueheuuehuehuehu tabii bulursam öyle birşŸey büyük bi zevkle :)

piyu
      Anahtar yönetici
      auyilmaz wrote:
      Guzelmis, millet daha otomobiliyle duzgun yapamiyor bu isi… Tir biraz fantastik kacmis… :)

TemPest, aslinda ucaklar yapi ve yonlenme itibariyle havada drift yapiyorlar. :P Yerde yapabilirler mi? Bilemeyecegim, video cikinca -aLicaN- koyar. :)

fantastik degil esasında… normalde o tır’ın on kısımları arka kısmı cekebilmek ve durdurabilmek amacıyla yapıldıgından tek basına oldugunda bu tip aksiyonları rahatca yapabilmesi dogal…

cok guclu oldugu icin rahat yanlaması ve kontrolü kaybettiginde frene basıp zonk diye durabilmesi de bu sebepten olmalı… ek olarak bunlar biraz daha bisi yapmıs olabilir… 🙄

the.jackal
      Katılımcı

ek olarak bişŸi yaptıklarını zannetmiyorum o tır 410, 430 yada 460 beygirdir muhtemelen 2000-2200nm gibide torku vadır varın gerisini siz düşŸünün artık. sadece kafayken canavar gibi oluyolar. bizimkide 420 bg kafayla 8.viteste bile pati atıyo(12vitesli)

the_judge
      Katılımcı

manyak bişŸiy !
      aynı siteden sahinlerin muratlrın drift yaptıklarınıda görmüşŸtüm ama bu deli bişŸiy!devrilmezmi bu?

piyu
      Anahtar yönetici

şŸe_judge arac yuksek teknoloji ile yapılıyor, bunları sadece yuksek olarak dusunmemek lazım… orta bolumlerinden salınım yapıyor, yuksekliğinden beklemeyecek kadar dengeli oluyor fakat araba gibi olması zor…

esasında drift yapıyor ama dikkat ederseniz drift sırasında gidis hızı dusuk… aynısı bir arabayla yapıldıgında daha hızlı oluyor…

ben teknik bilgilerine sahip degildim ama tahmin edebiliyorum… arkasına yaklasık 13metrelik bolumu ekliyorlar… ve icini full dolduruyorlar… kafa bolumu asılıyor, cekip goturuyor… ve aynen fren yaptıgında da durabiliyor…

auyilmaz
      Katılımcı

Vallahi benim icin fantastik, tirsarim o aletten… Ilk kez bir tirin drift yaptigini goruyorum, aklimin ucundan gecmezdi. :) Dar yolda karsidan tir gelirken kendimi ne tarafa atacagimi sasiriyorum, birde yan yan geldigini dusunemiyorum. :)

Tirlar hakkinda teknik bilgim hic yok, fakat genislik, yukseklik ve salinimlarina baktigimda devrilmemesi icin bir sebep goremiyorum. Ama sanirim yavas gittiginden o riski aborse ediyor.

şŸe.jackal’in dedigine bakarsam yolda sadece kafayla giden bir tir ile kapismamak lazim. :) Gerci yine agirliktan yirtarim, hem o vites degistirecekte, uzayacakta, gecerim gecerim. heheheh

XLR-V
      Katılımcı

Yalniz enteresan olan sey TIR lari kullanmak daha kolay diyorlar . Dogrusu cussesine bakinca bu biraz komik gelmiyor da degil :D .Bu yanlamayi zaten dorsesiz yapabilir ancak ama bu bile buyuk is
      TIRlarin virajda tutunma kabiliyetini arttirmak icin spoyler, 30 jant , Koni amortisor kiti ,20 cm alcattik mi is tamam :P

DiamonD
      Katılımcı
      auyilmaz wrote:
      şŸe.jackal’in dedigine bakarsam yolda sadece kafayla giden bir tir ile kapismamak lazim. :) Gerci yine agirliktan yirtarim, hem o vites degistirecekte, uzayacakta, gecerim gecerim. heheheh

Tırlar genelde 12 16 vites olduğu için çk seriler canavar gibi kalkıolar yaws ;)

the.jackal
      Katılımcı

evet çok seriler artı manlarda sadece kalkarken ve duruken debriyaja basıyosun ara vites geçişŸlerinde debriyaj kullanılmıyo vitesin üstünde küçük bi düğme var vites değişŸtirirken ona basıyosun buda drift yapmasına biraz kolaylık sağlıyodur ;)

the_judge
      Katılımcı

tesekkurler arkadaslar trafikte bunları görünce tırsıyordum

duygu_01
      Katılımcı

bu ne boleee ilk once guldum ama hayret yanı

faceless
      Katılımcı

bende as 900 ile yapıcam :) videosunu yollarım :P

the_judge
      Katılımcı
      faceless wrote:

abicim harika olur aynı siteye verelim:Dtürk gücü!!!

-aLicaN-
      Katılımcı
      şŸe_judge wrote:
      faceless wrote:

siz kamyonu ayarlayın çekim benden ehehueuheu :)))

the_judge
      Katılımcı
      -aLicaN- wrote:
      şŸe_judge wrote:
      faceless wrote:

siz kamyonu ayarlayın çekim benden ehehueuheu :)))

walla o zor kimse kamyonunu vermek istemez!!!

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

900 değilde turbosu cartı olan 600 ideal dir kasa bakımında 900 zor döner be:D ama başŸarırsanızda harika olur

lewy06
      Katılımcı

motoru aşŸırı cok güçlü olduğu için dorsede yok,adamda proffesional..guzel bi görüntü izlemişŸtim.

hacebit
      Katılımcı

bunu daha once görmüşŸtüm ben.. o zamanda azım açık izlemişŸtim.. manyak bu herifler yaw …

HOTCAR
      Katılımcı

Ben almıyayım abi,Bööle iyi. :)

sschevyss
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      ben bu dırifit olayına bi türlü ısınamadım acaba uçakla yapılırmı :D

biskletle antremanlarda yapıyoruz güzel oluyo.. 😆

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bisikletle bende çok yaptım gençkene :D bazende sadece durana kadar yan gidiyodum sonra bisiklet atıyodu üstünden :D bide 150 m tek teker rekorm vardı hey gidi gençlik hey

23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.