Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) hangisini almalı

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      zimazima
      Katılımcı

arkadaşŸlar 74 üstü bi coupe mi almalı sizce (buick regal vs) yoksa biraz daha üste para koyup camaro, firebird, formula, transam’dan birini mi almalı.gönül hepsini almak istiyo ama malum para kısıtlı tabi.şŸu fakire bi yardım edinde karar vermekte zorlanmasın.

riko
      Katılımcı

Bence ikinci seçenek tabiki..

illetyus
      Katılımcı

Aaah ah….
      Ne zordur o donem bilirim…. 😆 😆
      Cabuk atlatirsin insallah…

Oncelikle tavsiyem, kendine gercekten stil’ in nedir onu sor….
      Buna karar verip tam emin olduktan sonra aramaya basla bence.

Evet Amerikan tutkunu biri icin “Klasik Amerikan olsun, ne olursa olsun” ilkesi gecerlidir ve hepsine hayranligimiz bir baska hepsinin yeri bir baska ama sana uyan tarz da bir Amerikanin oldugu zaman bazi seyler daha kolay oluyor…Sen ona daha cabuk isiniyorsun, o seni daha cabuk sevip kabulleniyor ( son cumle saka degildi ).

Ornegin ben, bir Delikanli 57 Belair’ e, bir Badem gozlu 59 Impala’ ya yada 63 direksiz bir fistiga hic bir zaman hayir demem hepsine asigim ama benim tarzim F Body’ ler….En azindan bu yillarda ve yasam seklimden dolayi. Ve sahibi olmadan once hic Camaro deneyimim olmadigi halde cok cabuk kaynastik, oldukca iyi anlasiyoruz bizim kocaoglanla.

zimazima
      Katılımcı

baba hepsi kuğu gibi süzülüyor yolda.hangi birine karar verecen öyle kolay kolay.amacım oğluma almak bu arabalardan birini.10 yaşŸında delikanlı.18 inde severse binsin sevmezse satsın.satarsa da iyi para etsin diye düşŸünüyorum.

illetyus
      Katılımcı

Allah bagislasinda…..Su anda 10 yasinda olan ogluna alincanda kendin binmiicenmi yani…..

zimazima
      Katılımcı

ee tabi önce sevgimizle bi yoğuracağız, paramızla (elimden geldiği kadar) biraz sıvayacağız sonra bırakacağız.

piyu
      Anahtar yönetici

8 yıl yogurmak icin uzun bir sure…

bence cocuktan cok kendine alıyorsun gibi 😉

zimazima
      Katılımcı

ehehe baba kendimize alacağız tabi de kime bıkacağız ki.artık onun için çalışŸıyoruz.ama benimki AA başŸka walla.bunu oğluma alacağım

illetyus
      Katılımcı

Haaa….Dur bi dakka simdi is degisti bak….

Sende bir tane AA var ve simdiki alacagin AA’ yi ogluna alican oylemi…? 🙄

O is kolay….yapisini zaten taniyorsunuz, egilimleri neler…Mesela rock dinlermi, dinlerse soft’ mu hard’ mi….
      Geneli nasildir, hareketli neselimidir, ice donuk kirilgan bir yapidami…
      Bunlar onun simdiki ve gelecekteki olasi yapisi icin ufak ip uclari verir sana…..Bunlardan hareketle, az cok tarzinin ne olacagini cozebilirsin.

Bu arada unutmadan…
      Eger ikinci cocugu dusunuyorsaniz siz hic zahmete girmeyin ben size seve seve evlatlik olabilirim… 😈 Hatta gelirken nufus kagidimida getiririm ki islemlerde kolaylik olur….E artik banada alirsiniz bi tane….. 😈

zimazima
      Katılımcı

süpersin illetyus :) oğlumdan ayrıyım ben almanya’da kendisi.özel sebeplerden dolayı görüşŸemediğimiz için benden bişŸey bırakayım dedim. oda ne olur AA olur.armut dibine düşŸer demişŸler sever kesinlikle diye düşŸünüyorum.sevmezse de satarsa işŸine yarayacak bi paraya satsın bari diyorum.

piyu
      Anahtar yönetici

hmmm o zaman kesin tek kapı mopar alman lazım… ileride para edecegi kesin ama simdi de para eder… :)

yani simdi ucuza alayım sonra cok para etsin cok zor… belki kotu durumda ama degerli birsey bulup toplarsan olabilir…

illetyus
      Katılımcı

Dogan’ a katiliyorum……Tek kapi ! 8)
      Ama tabii sene ve model secimi, sana ve ekonomik sartlara bagli.

Oglundan ayri olmana uzuldum…..Ozel alanlara cok girip deselemiim ama bir erkek cocugunun babadan ayri yasamasi biraz karmasik ve zordur gercekten……
      Dilerim bir gun yada en kisa zamanda bir araya gelirsiniz.

Gerci bir AA sahibisin bilirsin ama bu yapmak istedigin sey gercekten uzun vadeli bir yatirim olacagi icin gercekten ciddi ve detayli bir proje hazirlayarak basla bence. Bir siralama ve dosyalama sistemi yaratip ondan sanra kollari siva…Maliyet konusunu her ne yaparsan zaten tutmayacak bu ulkede, o yuzden onu soylemiyorum bile….. 😆

zimazima
      Katılımcı

ihsan’ın bahsettiği 75 buick riviera’yı düşŸünüyorum ne dersiniz. sahibinden com’da bide buick regal var coupe 7000 usd araba güzel duruyo. yakından da bakacağım tabi. ama riviera da başŸka duruyo

illetyus
      Katılımcı

Ikisinide al…..bence kacirma !
      Ama Riviera’ yi daha cok al….hani beni evlatlik alican ya kardesim begenmezse bana verirsin 😈

piyu
      Anahtar yönetici

regal’i görmedim ama tercih durumunda sanırım riviera derim bende… gerci riviera 65-67 olsa daha baska arabalara da degisirim :)

zimazima
      Katılımcı

65-67 nin resimlerini gördüm geçen dibim düşŸtü walla.riviera’yı incelememişŸtim hiç.şŸaaane bişŸey.benimde listemde üst sıralara yükseldi ama nerden bulacağızda nasıl para yetireceğiz onu bilmiyorum.

piyu
      Anahtar yönetici

zimazima sadece dıstan baktıysan, icine hic bakma o zaman… tam bir sanat eseridir… gercekten inanılmaz…

mesela buick skylark sanırım 66 yılı enfes olur… tek kapı tabiki…

ayrıca toronado’ya da bayılırım ama cok degisik bir araba… yanlıs hatırlamıyorsam 455ci 390hp onden ceker :) ilk cıktıgı zamanlar pikes peak yarıslarını kazanmıs (pikes peak done done cıkılan bir dag’da tırmanma yarısı)

zimazima
      Katılımcı

kusuruma bakmayın hem işŸlerim çok yoğun hem aöf sınavları var arada cevap verebiliyorum yoksa siteden hiç çıkasım yok walla.piyu riviera’nın maalesef içinede baktım.yeni bi aşŸkım oldu.ama bu arabayı bulabileceğimi ve alabileceğimi hiç sanmıyorum ühühühü.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

7000 lik regal kahverengi olmalı,bence kacırmayın cok guzel araba…

bu arada koc muzesinde ki riviera, 63 tü sanırım, muhteşŸem bişŸey, içini soylemeyeyim bile :)

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.